Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

1. Jak się nie trafia w czołg to raczej się go nie zniszczy LUB Musiałeś nie zauważyć osoby naprawiającej.

2. "Podstawka" a karkand to ta sama gra. Więc argument że "na podstawce się to nie zdarza" to koniowi.

Ad.1

Trafia sie :) Raczej ciezko byloby z 10m nie trafic w czolg, ktory stoi w miejscu, co nie? I osoby naprawiajacej nie bylo na 100%.

Ad.2

Nie chcesz, to wierzyc nie musisz. Vietnam tez niby byla ta sama gra co zwykle BC2, a jakos w Vietnama jeszcze na starej grafie moglem grac na High bez scinki, a zwykle BC2 ledwo co chodzilo plynnie na Medium...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nanowaty

Baretta M98B z lunetą i pełnym magazynkiem waży lekko ponad 7kg, dobrze wyszkolony żołnierz da radę nad nią bez problemu zapanować, ale ofc. nie można tu mówić braku wahania się celownika non stop. Czyli Timex powinien przestać marzyć o "zabetonowanym" celowniku bo tak nigdy nie będzie się dało, no chyba że gra nie ma zamiaru dodawać realizmu do rozgrywki ;)

-.- ludzie, kiedy wy się w końcu nauczycie ? Barrett, nie Barretta - od nazwiska założyciela firmy produkującej te karabiny http://en.wikipedia.org/wiki/Ronnie_Barrett - o, tego pana. Co do latającego celownika, jak sobie założycie np. Celownik x12 do AKS-74, też wam będzie latał celownik :P A załóżcie powiedzmy ACOG-a do M40, i już wam nie będzie latał ^^ Nie ma znaczenia jaka to broń i ile waży, czy 7, czy 15, czy 30 kg, to tylko i wyłącznie kwestia celownika :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nanowaty

Baretta M98B z lunetą i pełnym magazynkiem waży lekko ponad 7kg, dobrze wyszkolony żołnierz da radę nad nią bez problemu zapanować, ale ofc. nie można tu mówić braku wahania się celownika non stop. Czyli Timex powinien przestać marzyć o "zabetonowanym" celowniku bo tak nigdy nie będzie się dało, no chyba że gra nie ma zamiaru dodawać realizmu do rozgrywki ;)

-.- ludzie, kiedy wy się w końcu nauczycie ? Barrett, nie Barretta - od nazwiska założyciela firmy produkującej te karabiny http://en.wikipedia.org/wiki/Ronnie_Barrett - o, tego pana. Co do latającego celownika, jak sobie założycie np. Celownik x12 do AKS-74, też wam będzie latał celownik :P A załóżcie powiedzmy ACOG-a do M40, i już wam nie będzie latał ^^ Nie ma znaczenia jaka to broń i ile waży, czy 7, czy 15, czy 30 kg, to tylko i wyłącznie kwestia celownika :P

Wiem że to nie ja popełniłem ten błąd ale po cholere się czepiasz?

Nie po to się bierze m98b żeby grać z gniotem x4. Minimum x8 do takich broni musi być. (Skoro już napisałeś to po co komu x12 do jakiegoś aek`a czy czegoś podobnego? )

Wyprzedam 'wątek' -"Agressive Recon" -dla mnie to zgraja baranów która naoglądała się "boga" enigmy :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Wiem, ale już od tylu osób tak usłyszałem, że już mnie to drzaźni :P A pozatym wiem, że do takich broni się nie zakłada tego typu celowników, bo nie do takiego stylu grania są przeznaczone, ale chodziło mi o to, że w tej grze nie ma znaczenia jak dana broń powinna się zachowywać, tylko że to wszystko zależy od celownika, jaki się na nią ustawi :P To tyle w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedam 'wątek' -"Agressive Recon" -dla mnie to zgraja baranów która naoglądała się "boga" enigmy :trollface:

Najgorsze jest to, że przez różne płaczki na forach (m.in. Battlelog) DICE zwiększa obrażenia snajp na krótkim dystansie.

A Enigma to żaden wzór gracza.

Co do lunet - rusza się? Niby realistycznie, ale niewygodne. To teraz powiedzcie mi dlaczego po strzale widzimy pocisk, który leci 780-840 m/s? Jeśli jest to pocisk smugowy to wszyscy powinni być w stanie go zobaczyć.

To ja wolę, żeby nie było widać pocisku, ale żeby nie ruszała się luneta lub ruszała się tak jak w BC2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no, MG249 wcale nie jest takie niecelne - ja biegam IRNV/PS3,4 + uchwyt dolny + latarka / laser i mam w statsach Celność jakieś 9,5% - a dodajmy, że często kładę tylko ogień zaporowy - w dym lub korytarz... Fakt - trochę musiałem pobiegać by się przekonać do niej, ale jest OK.

Jak dla mnie to niech najpierw wywalą niewidzialne bariery - wkurza gdy walę kolesiowi w korpus / łeb ze snajpy z 20-30 metrów i nic się nie dzieje. Dodajmy, że miałem czas na dokładne przycelowanie a typ się nie ruszał. Wystarczyło, że strzelałem przez jakąś wyrwę w ścianie i 2 wybite okna - ale najwyraźniej hitboxy pozostały stare...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie sekret na zadawanie większych obrażeń przy strzelaniu czołg vs czołg od frontu ? Po jednym trafieniu przeciwnika zdarza się, że zostaje mi 38% w czołgu, nie, nie strzelał w silnik bo był na przeciwko. Jest sposób na to gdzie strzelać ale nie znalazłem tego na youtube ani w google a na serwerze nikt nie chciał się pochwalić jak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1

montage robi fajne, nawet bardzo dobre przez co duża część graczy uważa go za mistrza bc2 / bf3.

Prawda niestety wygląda dużo gorzej. Enigma nawet nie pojawia się na ligach żadnych ;<

Wiesz.. w sumie to on nawet tych fragmovie nie robi - wszystko mu montuja jakiś? Patwa czy jakoś tak :)

@UP: Może w samą wieżyczkę spróbować? Bo skoro Javelin z góry robi większy "dimejdż" to czemu czołg miałby nie robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy moze mi ktos wytlumaczyc jak latac odrzytowcem. Ogarniam smiglowiec ale za nic nie moge sie nauczyc odrzutowcem. Czy wy nim sterujecie klawiatura czy padem (chodzi mi o wersje PC) , jak tym w ogole skrecac. Dzis trenowalem przez 30min i nic...

Ja steruje normalnie klawiaturą i myszą. Żeby skręcić np. w lewo to musisz obrócić odrzutowiec w lewo(lewym "bokiem" do dołu) i potem myszką w dół. W prawo tak samo tyle że w drugą stronę. Po chwili treningu można się nieźle wprawić. Na A i D masz lekki skręt, w celu np. najechania celownikiem na wroga.

PS. Jak by ktoś chciał pograć - nick w sygnaturce, chętnie przyjmę zaproszenia ;).

[edit]

Jupi! Odblokowałem przed chwilą do odrzutowca flary i pocisk naprowadzany. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odrzutowcu mam już rakiety niekierowane FFAR, które bardzo dobrze sprawdzają się przeciwko pojazdom naziemnym. Samolotem - przyznam się nieskromnie - latam już coraz lepiej. Ratio albo na poziomie 1, albo trochę powyżej. Najlepiej latać z kompanem z którym mamy komunikację głosową: dzięki temu on powie nam o wiszącym nam ogonie, i będziemy mogli poprosić go o pomoc.

Co do samego sterowania to po prostu używam myszki i klawiatury z tym, że podczas skręcania albo innych co ostrzejszych manewrów zmieniam DPI w myszce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na odrzutowcach nabiłem już trochę ponad dwieście fragów, odblokowałem, co się dało i powiem tak: rakiety powietrze-powietrze zdolnemu pilotowi do szczęścia potrzebne nie są. A to dlatego, że flary odblokował już chyba każdy. Co więcej, przeładowanie flar zajmuje tyle samo czasu, co rakiet, tak więc można stwierdzić, że te dwie perki wzajemnie się niwelują. IMO. Poza tym, nic nie załatwi sprawy szybciej i pewniej, niż seria z działka przez całą długość kadłuba : )

Jak mówił kolega wyżej, lepiej już wziąć FFAR i tłuc czołgi niczym Sztukas, albo tą drugą rakietę TV. Chociaż, tą drugą opcję polecam na hardcore, bo tam mi się parę razy udało skasować MBT za pierwszym podejściem trafiając go w tylni pancerz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się odblokować amunicję odłamkową do M1014. I lunetę x6 (lol, na szczotkę ona w strzelbie?). W połączeniu z klasą medyka, udało mi się zarobić wczoraj 20 kafli punktów na Metrze z 1165 ticketów (gdzie tuby i granatniki zabronione). Nawet nie wiem kurde jak. A zabić było 40 do 5. LOL, po prostu LOL. Co prawda, amunicja odłamkowa chyba tak nie młóci, jak w U-SAS 12, albo to sprawa szybkostrzelności, bo z tym w M1014 trochę krucho. I chyba DICE wklepało kilka rzeczy na siłę, bo luneta x6 do strzelby to bezsens. Nie wspominając już o tym, że mogła by zostawić śliczne limo w okolicy oka po strzale. Ale wiadomo, Battlefield 3 ma własną definicję realizmu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pie.. przone DICE ! Wyszły dwa większe patche do gry, a zdarzają się utknięcia w menu odradzania po reanimacji w "ostatniej" sekundzie. Eufemizmem pisząc, idzie się o to wkurzyć. Niech to kur... de naprawią. Bo póki co, jedyne co można zrobić, to zamknąć tę "grę".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno zastanawiam się nad kupnem BF3. Słyszałem gdzieś opinię, iż jest szansa, że, jesli podobał mi sie BF:BC2, nie spodoba mi się BF3. Zastanawiam się, dlaczego tak? Czy jest jakaś mocna zmiana w gameplayu względem poprzedniej części? Postacie ruszają się szybciej, broń jest bardziej zabójcza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Nie wiem, co to za bzdeta, ale ja grałem w BC 2, i mi Battlefield 3 podoba się w kwestii gameplaya. Tylko Single to porażka, ten w BC 2 miał swój klimat, a ten w BFie 3, nijak. Inna sprawa to optymalizacja gry, bo z nią kiepsko. Bugów pokroju tego wyżej przeze mnie opisanego, spartaczony znowu system obrażeń (Headshot nie zabija, kind of magic), jeszcze więcej n00bów (spotkałem takiego, co grając Recon'em po przebiciu się przez wrogów nie postawił Beacon'a, a jego tłumaczenie zmiotło mnie. "Bo mi się nie chciało" ... Więc, jeśli lubisz grać choć troszku zespołowo, masz maszynę zdolną udźwignąć ten niezoptymalizowany produkt i nerwy, śmiało kupuj.

Postacie ruszają się szybciej - nie odczułem tutaj różnicy, ruszają się jak ruszają ;)

Broń bardziej zabójcza - chyba granaty (aż nieco nadto w moim odczuciu). Pistolety są beznadziejnie słabe (taki M1911 koksił w BC 2, a tutaj przypomina pistolet na kulki), brak jakiegoś balansu w strzelbach (zabicie M1014 kogoś z bliska to cud ...). Ogólnie, to pistolety, snajperki i strzelby sprawiają wrażenie słabszych niż w BC 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Bad Company 2 i gram w Bf'a 3. Podoba mi się. Największa zmiana to w systemie zniszczeń. W BC2 można było zniszczyć każdą szopę jaka tylko nawinęła się pod lufę. W Bf 3 niestety nie jest tak różowo.

Ogólnie, to pistolety, snajperki i strzelby sprawiają wrażenie słabszych niż w BC 2.

Odnoszę przeciwne wrażenie. Mam wrażenie, że strzelby są strasznie zabójcze ( szczególnie 870 MCS - 1 strzał aby zabić (nie wiem czy na PC jest tak samo, gram niestety na PS3) ), a mój ulubiony rewolwer- MP412 Rex jest skuteczny jak zawsze.

Snajperkami się nie bawiłem, te początkowe mi nie przypadły do gustu, lepiej mi z nimi szło na bliskim dystansie niż na dalekim, nie będę ich komentował dopóki nie odblokuję sobie przynajmniej SW-98.

Licznik na battlelogu wskazuje mi 32 przegrane godziny, a nadal nie pobawiłem się większością broni ( nawet tych, które odblokowałem).

Gra zachwyca ilością sprzętu do odblokowania ( mimo tego, że do każdej broni odblokowuje się niby te same dodatki to póki co mnie to nie znudziło). Warto nabyć niezależnie od platformy.

Czy na PC też A-10 thunderbolt nie nabija punktów na odrzutowce ? Trochę mnie to wnerwiło, że po takich mękach żeby w końcu opanować latanie samolotem :rolleyes: i zniszczeniu pierwszego czołgu nie odblokowałem flar :P . No.. ale poradziłem sobie w F-18.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Timex - też tak czasem mam, ale jest na to bardzo proste rozwiązanie, może nie próbowałeś. Jak rozumiem nieaktywne są przyciski wyboru miejsca odrodzenia i "deploy" (nie wiem jak tam jest w PL wersji). Jednak u mnie w tej sytuacji wciąż mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy, zamiast lewym i wcisnąć enter, działa za każdym razem gdy zdarza się ten błąd.

edit: jak przełaczyć na stanowisku strzelca śmigłowca na tv missle? Wybałem ten perk w opcjach i d.. blada, wciąż nie mogę włączyć. Jakim przyciskiem się to aktywuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...