Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie CoD = Multi.

PS: Jak to jest,że jak się wchodzi na temat o CoD to od razu widać dyskusję o BF3 w tle? ^^

Jak dla mnie prawie tak samo. Singleplayera traktuje jako malutki dodatek do gry "właściwej" czyli multi i zapewne w tym wypadku trybu Survival z kolegami.

To, że ludzie nadal gadają o BF w tym temacie to rzecz niestety niezmienna, ja już przestałem się udzielać, bo przynajmniej nie ma tekstów typu "BF3 jest $w33t@$ny, CoD to kał". Jak takie (lub ich ulepszone wersje) się pojawią, to wtedy zacznie mi to przeszkadzać. Zresztą nie mam ochoty nawet zagłębiać się w dyskusje....

Mojego CoD-a kupie jutro i wszystko stanie się jasne... jako pierwszy na odstrzał pójdzie chyba Survival w pojedynkę... ostatnio stałem się wręcz maniakiem Zombie w BO (jakbym kiedyś nim nie był :D) i jestem niezwykle zainteresowany tym trybem, a jeśli "ogarnę" o co w nim chodzi, będzie wiekszy szpan przed znajomymi, gdyż jak zwykle to ja będę nr.1 w dodatkowy tryb w stylu Zombie :D.

@Spectre12: No ja mam bardzo dużą nadzieję. Gdyby jeszcze tuberów nie było... marzenia :D. Ale może dzięki dedykom ich plaga zostanie w pewnej części powstrzymana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Steama nie używam a teraz mam pytanie o dosyć irytującą rzecz

Chciałem zgrać przez multi i wyskoczyła informacja:

W tej chwili gra jest niedostępna.

Spróbuj ponownie za jakiś czas

ok. zdarza się, to włączam sigla i gra zaczyna pobierać ponad 7gb danych (określonych jako aktualizacja)?! Myślałem że podczas instalacji z płyt dvd zainstalowałem też singla.

Mój problem, nie mogę włączyć singla bez pobrania tych ponad 7gb, a kiedy wkładam płytę do napędu to również zaczynam proces instalacji. I jeszcze raz muszę dodać ze na steamie się nie znam (trochę trwało zanim zmieniłem nick w grze... :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę spróbować wejść we właściwości MW3 w bibliotece steama i poszukać opcji "Sprawdź spójność plików gry". W wypadku MW2 działało :). Ew. mają przeciążone servery i po prostu trzeba poczekać (tak było na jakiejś wyprzedaży na steamie i nie szło zainstalować Darksiders).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoD 4 miał chyba najbardziej emocjonującą kampanię w jaką grałem.
W zupełności się zgadzam. Miałam wątpliwości, bo twórcy nie odstawali od realiów II W.Ś. Długo się przemóc nie mogłam i czekałam. No aż w końcu. NAgłe odejście od innego styl w zupełnie inny wyszedł im doskonale. Single był świetny, emocjonujący, dobrze zrobiony. Grafika mnie zaskoczyła i urzekła. To samo mogę powiedzieć o multi (gdzie gram do dnia dzisiejszego i za nic nie przerzucę się na dalsze części :D). Nie wiem jak to z MW3 jest, bo jeszcze nie miałam okazji spróbować. Wszystko w swoim czasie :rolleyes:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masa recenzentów, bardzo poważanych portali, też by nic nie wykryła?

Ta sama masa 'profesjonalnych' i dobrze oplacanych recenzentow i 'zanfcuf' twierdzi, ze dobry sprzet dzwiekowy to np. Sttelseries Siberia lub Razer Carcharias. A czy te sluchawki nadaja sie do czegokolwiek poza spuszczeniem w toalecie? Moim zdaniem wiele to mowi o ich profesjonalnosci i obyciu z dzwiekiem.

Wiesz, tu nie chodzi o to, że "opłacani" recenzenci i znawcy nie mówią nic złego o jakości dźwięku, tylko o to, że dosłownie nikt, od recenzenta, testera, gracza, fana do anytfana nie potwierdza Twojej tezy. Cały czas mówisz o tej niskiej jakości, ale jakoś ani razu nie podałeś jako argumentu tego czym się charakteryzuje ta niska jakość, co jak co, ale charakterystyka dźwięku/nagrania jest podstawową informacją/argumentem, jeżeli chcemy udowodnić, że dany dźwięk ma niską jakość.

Reasumując od początku całej tej dyskusji nie podałeś ani jednego prawidłowego argumentu aby wesprzeć swoją tezę, poza uporczywym powtarzaniem, że "dany" dźwięk ma niską jakość i zarzucaniu innym brak racji, chociaż sam nie potrafisz udowodnić swojej racji.

Notka:

Co do słuchawek typu Carcharias/Syberia to nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie z branży gier polecają te słuchawki, oba modele są dedykowane do gier i pod względem lokalizacji dźwięku przeganiają słuchawki używane docelowo do słuchania muzyki, oczywiście zachowując przy tym bardzo porządną jakość dzwięku. Drugi powód, dla którego są polecane przez branżę gier to jakość mikrofonów jakimi dysponują oba modele, a, który stoi na bardzo wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę spróbować wejść we właściwości MW3 w bibliotece steama i poszukać opcji "Sprawdź spójność plików gry". W wypadku MW2 działało :). Ew. mają przeciążone servery i po prostu trzeba poczekać (tak było na jakiejś wyprzedaży na steamie i nie szło zainstalować Darksiders).

dzięki, nawet nie wiedziałem że istnieje taka opcja:) przyda się na przyszłość

odnonie samego błędu, okazuje się że identyczne problemy były z MW2 i BO :) po wyrzuceniu wszystkiego i ponownej instalacji działa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane do tych, którzy posiadają grę. Tryb single na ile wystarcza? Tzn. w ile mniej więcej da się przejść?

Ja po 2,5h grania na Doświadczonym miałem 33% kampanii i dziś pewnie bym już ją skończył, ale w jakiś sposób utraciłem cały zapis i muszę przechodzić od nowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane do tych, którzy posiadają grę. Tryb single na ile wystarcza? Tzn. w ile mniej więcej da się przejść?

Średnio 7h z hakiem, chociaż w zależności od umiejętności i poziomu gry można grać zaledwie 6h, a nawet do 9h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, do czasów MW1 seria COD była raczej rozkupywana z powodu Singla, chociaż już COD2 potrafił przybić ludzi do swojego Multi.

Tak na marginesie... właśnie zdałem sobie sprawę że bronie, itd. w COD od samego początku brzmią tak samo :O :O :O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cod2 multi ma świetne, czasami potrafię jeszcze sobie przysiąść :D Hm.. żeby to tylko bronie były! Głosy postaci, i chodzi mi tu o przeciwników. Były takie momenty, gdzie słyszałam niemieckie głosy w MW. Jak już Acti chce się wybić ponad przeciętność, to mogli by bardziej się postarać. Bo właśnie takie smaczki, jak dźwięki potrafią zepsuć rozrywkę. Jak to mówią - diabeł tkwi w szczegółach :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy CoD to taki troche odgrzewany kotlet do złudzenia przypomina mi MW2...np wyżej wymienione identyczne brzemienie broni :x może tak mialo być ? haha praktycznie ta sama gra co MW2 hmm graficznie może ciut lepiej ale nie powala szczerze troche rozczarowuje . Silnik graficzny już mocno sie zestarzał moim zdaniem za rok przy następnej odsłonie to nie przejdzie MUSI być wprowadzony nowy slilnik graficzny (uklon w strone przestarzałych juz konsolek blee) :P graficznie do BF3 nie ma nawet co porównywać lata świetlne ;) IWnet hmm nie wiem co gorsze IWnet czy Battlelog hah ale chyba juz wole Battlelog dziala to wszytko tam nieco szybciej sprawniej , jesli w następnej odsłonie też bedzie IWnet poprostu ją sobie odpuszcze (serie MW chociaż "jedynka" była świetna) , no chyba że będą jakies naprawde wielkie rewolucje . Ogólnie jak dla mnie żaden szał i lekkie rozczarowanie nowym CoD-em (lepszy Black Ops o wiele) wiwat BF3 !! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, CoD to nie tylko multi. W tych grach czuje się że single nie jest wepchnięte na siłę.

Moim zdaniem jeśli chodzi o single, to porównałbym go do niezłego filmu.

Jeśli przymknie się oko na pewne nieścisłości, to film urośnie nawet do rangi dobry.

Jeśli natomiast zaczniemy dogłębnie analizować pewne rzeczy (np. fabułę, w przypadku CoDa) to okaże się, że ten film tak naprawdę jest średni. Tak więc zależy od tego, czego oczekujemy.

BTW: Wydaje mi się,że pomimo "ciężkiej pracy" scenarzystów itp, gry fabularnie i tak zwalniają.

Jako przykład, adekwatnie do tematu podam FPSy. Z MoHa chyba każdy w swojej pamięci zapisał lądowanie na plaży w Normandii, historia była opowiedziana niezwykle ciekawie i realistycznie, natomiast np. z MW2 jaki obraz utkwił nam najbardziej w pamięci? Rozstrzeliwanie ludzi na lotnisku :| Jak dla mnie jest to świadectwem, że producenci wymyślają jakieś sceny, nad którymi znęcać się będą media, po to, by jednak coś w pamięci graczy zostało. Teraz w BF3 został podjęty temat durnego szczura, ciekaw jestem co będzie w następnych odsłonach...

W zasadzie od MW można już sobie singla darować imho,dziś chwilę(ze 2h) pomęczyłem singla i multi w MW3 u znajomego i jedno już wiem -> jak kupię tę grę, to na pewno znowu dla multi.

Cenowo seria CoD jak i BF nigdy nie wyglądała "fajnie", ale dla multi warto wyłożyć pieniądze.

Myślę,że producenci zaczęli w niektórych przypadkach "odwalać" robotę jeśli chodzi o single, może też ze względu na nieśmiertelne piractwo...

No bo w grę jednoosobową spokojnie można pograć, schody (a w zasadzie wciąż trudny orzech do zgryzienia dla piratów) rozpoczynają się jeśli chodzi o grę wieloosobową.

Tematu BF3 nie chcę tutaj poruszać, więc w ramach akcji "studzimy emocje" dodam tylko,iż sytuacja wygląda tu prawie identycznie jak w przypadku Pesa i Fify. Jedni wolą jedno, drudzy wolą drugie i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL

7h...? Ja to chyba jakiś dziwny jestem... bo po ujrzeniu napisów końcowych czas przejścia gry wynosił 4h 39minut....

Zapomniałem nadmienić jeszcze, że kilka razy musiałem przechodzić te same misje bo mi save'y tajemniczo znikały...

@topic

Tak się zastanawiam czy tylko mnie rozczarowało zakończenie MW3?

Makarov dyndający na linie a Price palił cygaro... No way.... Ja się pytam co stało się z Sandmanem, Grinchem i Truckiem!!!

Za to multi wciągnęło mnie bez reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym BF3, te gry są zupełnie inne. A jeśli już szukać podobieństwo to produkcja od EA wypada gorzej, w końcu to oni "naśladują" CoDa. Do tego ta niby "prawdziwa wojna" z niszczeniem budynków i pojazdami. Właśnie dlatego BF mnie odrzuca, przez to udawanie "autentyczności" staje się dla mnie bardziej komiczna niż MW, który niczego nie udaje i jest takim Rambo, gdzie nic nie ma znaczenia poza ilością wystrzelonych pocisków, i położonych niemilców. Pograłem troszkę u kolegi i żałuję, że nie wydałem tej 100, tak grałbym sobie już dzisiaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxlol

No właśnie tak jest z Singlami, jeden robi grę w szalenie szybkim czasie, kiedy inny szamocze się w singlu dobre 8h+ :E

Dajcie już spokój z tym BF3, te gry są zupełnie inne. A jeśli już szukać podobieństwo to produkcja od EA wypada gorzej, w końcu to oni "naśladują" CoDa. Do tego ta niby "prawdziwa wojna" z niszczeniem budynków i pojazdami. Właśnie dlatego BF mnie odrzuca, przez to udawanie "autentyczności" staje się dla mnie bardziej komiczna niż MW, który niczego nie udaje i jest takim Rambo, gdzie nic nie ma znaczenia poza ilością wystrzelonych pocisków, i położonych niemilców. Pograłem troszkę u kolegi i żałuję, że nie wydałem tej 100, tak grałbym sobie już dzisiaj...

Niby w czym BF3 naśladuje COD'a? o.O Jedyne co łączy te gry to gatunek i walki odbywające się w "obecnych" czasach, w aspektach wykonania, czyli silnik graficzny, fizyka, udźwiękowienie, itd., Infinity Ward zawsze był do tyłu względem Dice. Ja rozumiem że ktoś może lubić bardziej COD'a ze względu na bardziej bezpretensjonalny styl rozgrywki, to jest sprawa gustu i tyle, ale "jechanie" po danej produkcji bo chce wnieść nową jakość na rynek i używanie tego jako antyfanowskiego argumentu jest po prostu szczytem hipokryzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KewL, a gdzie jest ta "nowa jakość"? Poza grafiką nie wnosi nic nowego. I porównuje te gry na płaszczyźnie sp, a tu BF leży, nieudolnie naśladując skrypty z CoD. I nie "jadę" po produkcji studia DICE, po prostu ta cała "realność" mnie śmieszy. Bo jak na dzień dzisiejszy to BF to taka produkcja "nito" ni to MW (za wolna), ni to ArmA 2 (realność). Tryb mp ma oczywiście bardzo dobry, ale o wiele bardziej wolę odpalić produkt rodem z Czech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maxlol

... w aspektach wykonania, czyli silnik graficzny, fizyka, udźwiękowienie, itd., Infinity Ward zawsze był do tyłu względem Dice. Ja rozumiem że ktoś może lubić bardziej COD'a ze względu na bardziej bezpretensjonalny styl rozgrywki, to jest sprawa gustu i tyle, ale "jechanie" po danej produkcji bo chce wnieść nową jakość na rynek i używanie tego jako antyfanowskiego argumentu jest po prostu szczytem hipokryzji.

Zauważ, że w CoDzie nie ma zbyt dużo szans, na umieszczenie jakiejkolwiek fizyki... Silnik graficzny może i jest lepszy, ale jakoś mało obchodzi mnie to, kiedy to MW3 będzie u mnie lepiej wyglądać, niż BF3, które wymaganiami grzeszy strasznie... A najnowszy CoD może pójść na niezłym sprzęcie nawet sprzed 5 lat... Mimo wszystko cieszę się, że przyszedł do nas ktoś, kto broni BF-a w lepszym stylu, niż poprzednicy :) Grunt to temat do rozwał... dyskusji :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, szybciutko przeszedłem tryb single w nowym Call of Duty. Zajęło mi to raptem kilka godzin popołudniowych. Wrażenia - takie sobie, ziewałem miejscami podczas kampanii.

Lepiej oceniam jednak Black Ops jeśli chodzi o singla. Szkoda, że nie było jakiejś misji stricte po stronie rosyjskiej, urozmaiciło by to grę. Kampania w MW3 jest na pewno ciekawsza i bardziej porywająca niż ta znana z BF3, ja nie mam co do tego wątpliwości, ale co do trybu multi, to musiałbym się trzy razy zastanowić, zanim bym zdecydował, która gra w tym trybie jest dla mnie mocniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...