Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

Sam ostatnio powróciłem do Call of Duty 4 i widziałem, że jeszcze czasem się nawinie jakiś cielak, tzn. osoba o dość małym poziomie :tongue: Ale z tego co zauważyłem, większość to weterani. Zresztą nie ma się czego innego spodziewać, w końcu gra miała premierę cztery lata temu i właśnie wtedy większość graczy się na ten tytuł rzuciło. Ale pocieszę Cię jednym! Pomimo tego, że dużo osób ma wysokie poziomy, wcale nie są dobrzy :smile: Jak pisałem, ja znów zacząłem w to pykać po chyba rocznej przerwie, a już znajdowałem się wśród najlepszych graczy na serwerze. A sam wczoraj zakupiłem Call of Duty 4 na PS3 i chcę jeszcze raz nabić 55 lvl właśnie na konsoli :wink: Ja tam Ci polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszymi częściami tej serii jest Call of Duty 2 oraz Call of Duty 4. Pierwszy Modern Warfare wciągnął mnie do tego stopnia, że zacząłem grać w multiplayera i dziś mogę pochwalić się nie lada umiejętnościami. Co do singla to trzeba przyznać, że jest mocny - jego druga odsłona (Modern Warfare 2) jest zdecydowanie słabsza i nie dorównuje poprzednikowi, z czym zgadza się większość graczy, z którymi miałem styczność. Cóż, zobaczymy co pokaże MW3, choć sam nie jestem na niego specjalnie napalony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś już kupił MW 3 i podzieli się wrażeniami z gry? Nie ma takich problemów jak w Black Opsie? Watro kupować? :smile:

Sądząc po ocenach w necie, to znów zagramy w świetnego CoD. Cieszę się, że twórcy pokazali rangę grafiki, a właściwie to, iż nie liczy się ona tak bardzo, jak wszyscy sądzimy. Battlefield 3 ma ze 2 razy lepszą grafikę, a oceny zgarnął podobne.

Gdyby gra nie była na Steamie, to nawet bym się nie zastanawiał, co kupić na święta. Teraz tak naprawdę mam mały dylemat, ale raczej tego roku wygra produkcja konkurencji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już trochę pograłem i jest tak jak oczekiwałem czyli średnio/dobrze. Kampania to dalej CoD czyli dużo akcji, sporo frajdy, masa skryptów itd. Scena z dziewczynką podobnie jak no russians jest wciśnięta troche na siłę, i niby coś tam ma popchnąć fabułę a wyszło jak wyszło. Tak więc ogólnie singiel dobry/bardzo dobry i w tym temacie tyle. Natomiast multi... wygląda to jakby wszystkie nooby z poprzednich części się rozmnożyły i jeszcze zaprosiły pobratymców z innych gier. W poprzednich codach przynajmniej przez pierwsze tygodnie dało się grać, a teraz nie ma opcji żeby tuba nie była przyczyną połowy fragów/zgonów :sad: Sytuacji nie polepszają mapki które są fajne, ale ich konstrukcja jeszcze bardziej ułatwia zbieranie fragów z tuby. Boje się pomyśleć co będzie jak to całe bydło odkryje inne gadżety ze special noob edition. Pomijając ten problem, to gra się całkiem przyjemnie, bajerów jest sporo, broni i opcji customizacji też, jak ktoś przeżył IWNet z MW2 to "nowy" system też przeżyje. Całkiem fajnie ale to wszystko już gdzieś widziałem i to nie raz i nie dwa. Przy cod4 spędziłem 500 godzin, przy MW2 ~200, BO zanudził mnie po godzinach ~30 (wystarczyło by wbić max lvl i 3x prestiż). Zobaczymy czy MW3 przyciągnie mnie na dłużej. Tym razem nie popełniłem już błędów z przeszłości i MW3 mam przypisane do nowego konta steam żeby w razie czego móc go łatwo sprzedać.

Moje oceny:

Singleplayer 9/10

Multiplayer 7,5-8/10

- Patrząc na to co MW3 wprowadziło od poprzednich części musiałbym odjąć od tych ocen conajmniej po 1 punkcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawello12 - Jest to kontynuacja, więc fabuła czerpie z poprzednich części przynajmniej jeden wątek - chęć schwytania pewnego gościa, który to zwiał nam w MW2. Zastanawia mnie tylko, czy dużo jest misji w składzie Price & Soap...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś, kto grał w MW 1, a w MW 2 już nie będzie się dobrze bawił przy części 3?

Chyba bedziesz musial poczekac, az pojawi sie wiecej opinii w sieci. Problem w tym, ze MW2 mialo tak glupia fabule, ze teraz tworcy mieli ciezki orzech do zgryzienia. Wedlug recenzji ma byc latwiejsza do zaakceptowania, ale nie wiem, czy nie wstawili tam jakichs durnot 'miedzy wierszami'.

EDIT: Oczywiscie, wszystko zalezy od tego, jak dobrze rozwiazali problemy, ktore mogl tworzyc brak logiki w MW2. To trudne zadanie, ale moglo im sie to udac. Natomiast nie wiem, czy fabula bedzie zrozumiala dla kogos, kto w ogole nie gral w MW2, bo niewiele juz pamietam z MW1 i MW2 (a jeszcze mniej bylo tam wartego zapamietania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - i jak to jest z tymi dedykami? Grał już ktoś na nich?

Nie można zdobywać doświadczenia awansując na następne levele i odblokowując wyposażenie, czy po prostu grając na nich nie nalicza nam punktów do ogólnego rankingu, ale XP się zdobywa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lekka obadałem już nowego CoDa ;) I tak, najpierw singiel- no fabularnie w stylu Infinity Ward, czyli jak zwykle pokręcona ale trzymająca się kupy w przeciwieństwie do MW 2 :P Ale to też znowu nie wielka filozofia wykombinować fabułę lepszą od poprzedniczki, sama gra jest przyjemna, nawet bardzo, dynamiczna, ale od czasu do czasu jest spokojna, tak jakby cisza przed burzą ;)

Trochę dla mnie nie zrozumiałe jest, że interfejs gry jest IDENTYCZNY jak w Modern Warfare 2, nie wiem jaki to miało cel, ale w tej chwili mam wrażenie że gram po prostu dalej w MW 2 :P

Pochwalić muszę za to optymalizację- jest świetna, na moim laptopie gra działa płynnie na max detalach w rozdziałce 1440x900 co mnie bardzo cieszy i satysfakcjonuje, nie ma takich problemów z optymalizacją jak w przypadku Black Opsa, a sam MW 3 działa mi znacznie płynniej niż BO ;)

Multi- nie wiem czemu ale miałem problemy ze znalezieniem osób do gry w DM, muszę wrócić do Koszalina za parę dni to dogłębnie obadam multi, zauważyłem natomiast, że już mnóstwo serwerów dedykowanych jest ;) Szkoda tylko, że są nie rankingowe ale cóż, takie życie.

Na tą chwilę nie żałuję kupna i polecam sam, na pewno lepszy od Modern Warfare 2 jest ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi z brakiem głosów pomimo tego, że postać porusza ustami widziałem 2 razy.

Jestem właśnie po ukończeniu kampanii na hardzie, więc napiszę o niej parę słów.

Fabuła jest bezpośrednią kontynuacją MW2, więc z początku miałem problem z przypomnieniem sobie, jak tamta część się skończyła, ale szybko wszystko się wyjaśnia. Jest mało zagmatwana i łatwiej ją zrozumieć, wszystko ładnie i składnie, trzyma się kupy. Mam tylko zastrzeżenia do ostatniej misji, gdyż po jej rozpoczęciu chodziło mi po głowie: "Co to za miejsce i co ja tu robię?"

Rozgrywka zaskoczyła mnie sporym poziomem trudności, ale jest to spowodowane głównie ogromnym chaosem walk. Przeciwników jest mnóstwo i łatwo dostać przypadkowym pociskiem, szczególnie, że nasi towarzysze inteligencją nie grzeszą i często pozwalają przeciwnikom podejść na odległość kilku metrów, podczas gdy sami strzelają do odległych celów. Mam wrażenie, że jest też bug związany z silą rażenia przeciwników wyposażonych w LKM'y gdyż kilkukrotnie zabili mnie pojedynczym strzałem. Ponadto mamy skrypty, skrypty i jeszcze raz skrypty. Szkoda, że w kilku miejscach nie dano graczowi możliwości aktywnego uczestniczenia w efektownych akcjach, a jedynie przyglądamy się z boku. Brakuje mi też większej liczby misji niestandardowych - sterowanie jakimś pojazdem, może trochę nieoskryptowanego skradania się?

Trudno mi uwierzyć, że za tą część CoDa odpowiada IW, gdyż ilość strzelania i hordy przeciwników bardziej przypominają mi części, którymi zajmowało się studio Treyarch. Niestety, w mojej opinii, fabuła schodzi na dalszy plan przez zbyt duże ilości walk, które pochłaniają uwagę gracza.

Kampania zajęła mi ~6h. Multi jeszcze nie ruszałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grze będziecie mieli pewien błąd, TU macie filmik z rozwiązaniem. Zamieszczam to na przyszłość. A co do gry, pomijając niektóre błędy, to gra jest całkiem przyjemna, kampania ma sens w przeciwieństwie do MW2. Multi takie sobie, bardziej mi się podobają Operacje Specjalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...