Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Slateer

Call of Duty (seria)

Polecane posty

@Refty - wlasciwie w 100% zgadzam sie z tym, co napisal Czechoslaw. Od siebie dodam tylko, ze W CoD4 musisz zbobywac poziomy, zeby odblokowac bronie i tzw. perki, a w CoD2 wszystko jest dostepne od razu. Roznica nie duza dla kogos, kto bedzie czesto gral w gre, bo odblokowywanie broni w CoD4 dlugo nie zajmuje, ale grajac 'z doskoku' lepsze jest rozwiazanie z CoD2, gdzie wszystko jest odblokowane od poczatku.

No i jesli zalezy Ci na kampanii dla jednego gracza, to bardzo trudno cos doradzic. Tutaj opinie bardzo sie roznia. Moim zdaniem single z CoD2 byl najlepszy, a juz w CoD4 i pozniejszych czesciach jest po prostu irytujacy. Za duzo skryptow i zbyt dlugie animacje sprawiaja, ze mam wrazenie chodzenia od skryptu do skryptu. Poza tym CoD2 to filmowa gra, a CoD4 i pozniejsze odslony to niemal film. A jakbym chcial ogladac film to bym poszedl do kina, a nie siedzial przed kompem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że przy singlu będę ziewał(zwłaszcza przy emocjonującej kampanii konkurencji). Multi oby zostało takie jakie było w MW2 bo jeszcze coś zepsują. A czy ktoś ma jakieś dokładniejsze info o CooPie ? Nie szukałem zbyt dokładnie ale doczytałem tylko o tym nowym trybie survival

Z tego co wiem tryb Kooperacji będzie sprowadzać się jedynie do trybu Spec Ops (a w nim Survival). Z czego do Spec Opsów również dodano system levelowania, niczym z Multiplayera.

Która część najlepsza: Ja oceniam tylko i wyłącznie pod kątem multiplayera. Jeżeli mieliśmy styczność z MW2 i nam się nie podobał, to polecam CoD4, natomiast od razu ostrzegam, że Black Ops nadaje się jedynie do przejścia kampanii i grania w zombie (tylko dla ludzi, którzy naprawdę je lubią). Największą furorę i masę nowości wprowadził CoD4, dalej zaczynają się jedynie jego upgrade'y. IMO Jestem po stronie MW2, jednak chyba tylko dzięki AlterIWNet-owi. Jeżeli polubiłeś MW2-ściągaj Altera. Jeśli wolisz coś innego, na razie pozostaje już tylko MW1 i części starsze, na których temat nie mogę się wypowiedzieć...

Co do wyniku ogólnoświatowej bitwy BF3 vs MW3: Moim zdaniem wygra BF3. Ma on gigantyczną rzeszę fanów (i fanboyów, którzy także się wliczają), oraz ludzi "Którzy przestali lubić CoD-a". Jest to obiektywna ocena realisty, który serię Battlefield ma gdzieś i nie interesują go pojedynki dwóch wielkich firm, które nie potrafią normalnie się dogadać i urządzają bitwę jeszcze przed wydaniem swoich gier "Bo nasHa gr@ beNdzie lepsHa!". Jak w przedszkolu...

Zamiast wziąć się w garść, skupić się na szlifowaniu gry i ewentualnie na "Prawdziwej" kampanii reklamowej(lol jakby w ogóle była potrzebna... dla mnie to tak samo potrzebne jak reklamowanie Dodge Vipera... ), to są urządzane sprzeczki słowne w wersji "Tylko trochę bardziej dorosłej". Szkoda, że obie strony powinny się za siebie wstydzić... EA="Reklama" i sprzeczki Acti=Absurdalne ceny DLC i chęć trzepania jak największej kasy na grze.

Ludzie na tym poziomie powinni skupić się jedynie na robieniu gry i wprowadzeniu nowości. Nie rozumiem postępowania Acti i ich żądzy pieniędzy... Mają w swoich rękach jedną z najpopularniejszych serii gier komputerowych, a oni zamiast wpakować kasę w jej rozwój, to wolą rozwinąć ją w stopniu wystarczającym do zaciekawienia fanów i nowych graczy i jednocześnie zarobienia jak największej ilości gotówki. Co by było gdyby skupić się całkowicie na rozwoju gry i zapomnieć o kasie(której mają ... wystarczająco to za mało powiedziane...), to co by było za kolejne 2 lata (lub więcej) produkcji nowej gry? Lepszy silnik graficzny, więcej nowości, każda rzecz doszlifowana i zapięta na ostatni guzik? BF-owcy zbieraliby szczeny z ziemi, fani CoD-a byliby wniebowzięci i sprawa wyglądałaby podobnie jak z Mass Effectem czyli "można się by się przyczepić do tego i tego... ale po co, skoro minusy są jak atomy wodoru, przy Abramsie M1". Marzenia ściętej głowy... Complaint mode off. Co ja gadam przecież i tak kupuje 12.11.11r. nową część CoD-a i spędzę przy nim następne 2 lata.... Z małymi przerwami na inne cuda w postaci Skyrim'a i Mass Effecta 3...

Rzeczy, które na razie rzuciły mi się w oczy: Animacja sprintu wygląda... nijak. Zapewne będzie jak przy próbie przyczepienia się do animacji biegu z pistoletami w BO... czyli "Na filmie kiepsko wyglądało, ale w praktyce wychodzi spoko" i mam taką nadzieję. Poprawiono dźwięk Barrett-y. Na pierwszych gameplayach miał strzał podobny do M4... Chociaż Powerem Barrettcie w końcu ktoś zagroził... i jest to snajperka powtarzalna.

Dzię-ku-je-my. Jestem ciekaw, jak będzie się sprawdzać opcja połączenia z Facebookiem, po jego zhackowaniu przez Anonymus... Znając życie Facebook zostanie postawiony na nowo, jeśli zostanie w ogóle zaatakowany... ale to nie miejsce na poruszanie tego tematu... Minus, który mogę wpisać już teraz: Brak Desert Eagle... kochałem tego guna i nie wiem czy dam radę się z nim rozstać... żartuje, jest to minus, ale niewpływający w żaden sposób na moją przyszłą ocenę dzieła IW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem postępowania Acti i ich żądzy pieniędzy... Mają w swoich rękach jedną z najpopularniejszych serii gier komputerowych, a oni zamiast wpakować kasę w jej rozwój, to wolą rozwinąć ją w stopniu wystarczającym do zaciekawienia fanów i nowych graczy i jednocześnie zarobienia jak największej ilości gotówki.

Wlasciwie sam sobie udzielasz odpowiedzi. Celem Acti jest zarabianie pieniedzy przy jednoczesnym zwiekszaniu przychodu. Przyjelo sie, ze zeby zwiekszac przychod nalezy caly czas udoskonalac produkt i wlasnie polepszac takiego CoDa. Zwroc tylko uwage, ze przychod Acti i tak sie zwieksza bez zadnej ingerencji. Popularnosc CoDa rosnie w ogromnym stopniu wlasciwie bez zadnych zmian. Po prostu nie ma powodu, zeby zmieniac cokolwiek. Dopiero, kiedy Acti calkowicie wykorzysta obecna formule, zacznie cos zmieniac.

Co by było gdyby skupić się całkowicie na rozwoju gry i zapomnieć o kasie(której mają ... wystarczająco to za mało powiedziane...), to co by było za kolejne 2 lata (lub więcej) produkcji nowej gry? Lepszy silnik graficzny, więcej nowości, każda rzecz doszlifowana i zapięta na ostatni guzik?

Byloby to samo co teraz. I nie mam tutaj na mysli opinii fanbojow BFa, a wyniki sprzedazy gry, ktore sa jedyna rzecza, jaka obchodza Acti. W chwili obecnej CoDa kupuja praktycznie wszyscy zainteresowani, a liczba stale rosnie w miare, jak sie zwieksza liczba osob grajacych w gry w ogole. Wyrzucenie 'kilku' milionow wiecej w produkcje nie zmieni niczego poza zwiekszeniem kosztow. Mozna zakladac, ze troszke zwiekszy sprzedaz, ale Acti monitoruje sytuacje bardzo dokladnie i po ich dzialaniach widac, ze zyski spowodowane modernizacja serii bylyby nieporownywalne do zwiekszenia kosztow developmentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

O widzę że jest jeszcze znośna więc czas ukończyć.Trzeba się zastanowić tak na poważnie.A może jakichś screen z bardziej urozmaiconej kolorystycznie misji niż tylko trawa.A i czy w UO usprawniono grafikę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozgrywka w BF3 jest zbyt nudna - pozostaje czekać na premierę MW3. Nie jestem fanem którejkolwiek z serii, oczekuję jedynie dobrej, intensywnej zabawy bez biegania przez pół mapy (BF3), nie widząc nawet przeciwników. BF3 ma oczywiście swój klimat, ale nie trafia on w mój gust. Pominę już nawet kwestię single player, bo oczywistym zdaję się fakt, że CoD zamiecie BF3 w tym względzie. W BF3 dobrnąłem do willi bodajże Kafarova i dałem sobie spokój, nuda mnie zabiła w tej grze.

To jest akurat Ciekawe, bo albo zagrałeś tylko w Betę i/lub którąś z największych map, albo trochę gadasz od rzeczy, lub jedno i drugie. Wystarczy wskoczyć na mapę typu Seine Crossing gdzie po 30-40sec od respa zaczyna się rozróba na całego, a trup ściele się co kilka sekund pod nogami. Gusta gustami, ale najwidoczniej nie poznałeś multi BF'a.

Ps. Mój post nie ma nic do tematu "A BF'a jest lepszy niż CoD", sprostowałem tylko co nieco odnośnie multi BF'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor: Niby tak, jednak biorąc pod uwagę liczbę minusów gry, które mimo wszystko istnieją w zauważalnej ilości i rozmiarze, mogliby postarać się troszkę bardziej, aby przynajmniej zamknąć jadaczki przeciwnikom tej serii. Ewentualnie, żeby fani nie mieli po prostu na co narzekać. Zdaniem niektórych zawsze będzie można się do czegoś przyczepić. Jednak dlaczego by tak nie zmniejszyć ilości tychże rzeczy?

"...a wyniki sprzedaży gry, które są jedyną rzeczą, jaka obchodzi Acti..." - To jest to o co cały czas mi chodzi. Gdyby tak włożyć więcej serca niż kasy w grę, może wyszłoby coś jeszcze lepszego? Dlaczego zrobienie bardzo dobrych dedyków do CoD4 nie było trudnością, a do MW3 już tak? Jak dla mnie gracze wystarczająco wyraźnie zwracali na to uwagę. Przy CoD4 Acti pokazało, że jak się chce to można. Dlatego pytanie: Po co komu matchmaking na PC? Wiem, że ważniejszą platformą jest Xklocek i PS, bo to na nich trzepie się więcej kasy... ale serce, nie kasa... Znowu sobie sam odpowiedziałem na pytanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak włożyć więcej serca niż kasy w grę, może wyszłoby coś jeszcze lepszego?

Zapewny wyszloby z tego cos naprawde dobrego i nawet ja bym sie skusil. Problem w tym, ze osob, ktore nie kupia teraz CoDa, a zmieniliby zdanie, gdyby zmienila sie gra, nie jest tak duzo. Acti wie, ze najbardziej oplacalne jest tworzenie tego samego produktu.

Dlaczego zrobienie bardzo dobrych dedyków do CoD4 nie było trudnością, a do MW3 już tak?

Wtedy IW bylo jeszcze bardzo niezalezne i robilo to, co im sie podobalo. Wystarczy przypomniec tylko, ze Acti chcialo zablokowac CoD4 z tego wzgledu, ze gra przenosila akcje w czasy terazniejsze. Acti chcialo koniecznie WWII. Kotickowi jednak sukcesywnie udawalo sie zmniejszac wplyw IW (o Treyarch nie mowie, bo oni tylko co roku kopiuja wczesniejsza produkcje) na gra. Teraz to on decyduje i to on ograniczyl mody, dedyki i wprowadzil platne DLC na PC. A wszystkie zmiany z tego, co wczesniej 'bylo' na PC, a teraz nie ma ida zazwyczaj w kierunku zwiekszenia sprzedazy DLC na tej platformie. Po WaW ludzie zauwazyli, ze Acti stracilo potencjalnych kilka milionow zysku przez oferowanie DLC za darmo na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor: Dzięki za wytłumaczenie, bo o tym, że Kotick zaczął ograniczać IW nie wiedziałem. Lepiej naświetliło mi to sytuację, dlaczego ludzie aż tak go nie cierpią. Gościa chyba nie da się lubić, ale jego grę już tak :D

@2real4game: Ja swoją niechęć do BF-a zacząłem od BF2, więc faktycznie Ameryki nie odkryłeś, ale zawsze jest to coś, szczególnie, że wziąłeś pod uwagę część jeszcze starszą xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz sobie szukam, gdzie można znaleźć najtaniej pre-order MW3. I doszedłem dzięki temu do wniosku, że niski wynik zamówień przedpremierowych na gram.pl jest niski z powodu ceny. Zarówno na ultimie jak i na muve cena jest niższa.

Poza tym nie znalazłem niższej ceny niż na muve.pl. 114,90zł, a kurier gratis.

I zastanawia mnie, czy to najlepsza dostępna oferta. Na muve można też wybrać wersje za 119,90 MW3 wraz z antologią Rainbow Six Vegas. Jednak antologia pewnie niedługo będzie w CD-Action :P

http://allegro.pl/call-of-duty-modern-warf...1913380734.html

warto zaznaczyc, ze pewnie jakis tydzien-dwa po premierze cena powinna spasc ponizej 90 zl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecetowcy są coraz bardziej zniechęcani przez twórców do MW3 :P Najpierw brak rankingowych dedyków (to jest świetny żart - po co komu w ogóle nierankingowe dedyki), a teraz brak platformy Elite na starcie, bo "PC to niepewna platforma" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZdeniO - o co chodzi z tymi nierankingowymi dedykami? Nie nabijaja sie poziomy, czy po prostu nie zalicza statystyk? I gdzie to wyczytaliscie, bo jakos na stronie CDA newsa na ten temat nie widzialem, a chetnie zobaczylbym info z pierwszej reki.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Professor

Proszę bardzo, wystarczyło cofnąć się na pierwszą stronę ;] W skrócie jedyne serwery, na których będzie można nabijać sobie rangi i inne tego typu rzeczy do odblokowania będą dostępne za pośrednictwem IWNetu, który... powiedzmy sobie szczerze, nie ma jednoznacznie pozytywnej opinii. A te hucznie zapowiadane dedyki są nierankingowe czyli wchodząc na niego nie levelujes a admin serwera równie dobrze może odblokować wszystko co jest możliwe zaczynając od broni. Chyba nic nie pominąłem albo przekręciłem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz, panowie.;)

Wyglada to dosc absurdalnie, ale mowi sie trudno. Myslalem, ze dedyki nowego CoDa jego przewaga nad BF3 (wedlug wczesniejszych informacji, ktore czytalem, mialo byc a la CoD4), a tutaj takie kwiatki... ehh szkoda gadac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest CoD2, ale w niego grają już tylko zapaleńcy, i poziom jest diabelnie wysoki. MW2 i Black Ops umierają. Za jakiś czas będą tam większe pustki niż w 1. Wobec tego polecam CoD4. Sporo ludzi i serwerów, mody, w miarę wysoki poziom.

@Refty - wlasciwie w 100% zgadzam sie z tym, co napisal Czechoslaw. Od siebie dodam tylko, ze W CoD4 musisz zbobywac poziomy, zeby odblokowac bronie i tzw. perki, a w CoD2 wszystko jest dostepne od razu. Roznica nie duza dla kogos, kto bedzie czesto gral w gre, bo odblokowywanie broni w CoD4 dlugo nie zajmuje, ale grajac 'z doskoku' lepsze jest rozwiazanie z CoD2, gdzie wszystko jest odblokowane od poczatku.

No i jesli zalezy Ci na kampanii dla jednego gracza, to bardzo trudno cos doradzic. Tutaj opinie bardzo sie roznia. Moim zdaniem single z CoD2 byl najlepszy, a juz w CoD4 i pozniejszych czesciach jest po prostu irytujacy. Za duzo skryptow i zbyt dlugie animacje sprawiaja, ze mam wrazenie chodzenia od skryptu do skryptu. Poza tym CoD2 to filmowa gra, a CoD4 i pozniejsze odslony to niemal film. A jakbym chcial ogladac film to bym poszedl do kina, a nie siedzial przed kompem.

Na początku dziękuję za wszelkie informacje. Z opinii słyszę, że najlepiej wybrać COD 4. Tylko jedno mnie martwi w tym wszystkim, że jak patrzyłem na rodzaje rozgrywek to zauważyłem, że brakuję w tej części CTF... Tego trybu mi brakuję w serii BF. Powiedzielibyście mi jaki tryb jest najczęściej rozgrywany na serwerach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was pewną ciekawostkę, ale przed wejściem ostrzegam - jest SPOILER! i to całkiem spory :DKlik! Najwidoczniej Acti postanowiło powtórzyć patent marketingowy z premiery MW2 i wypuścić wcześniej kontrowersyjną scenę aby zwrócić na siebie uwagę. Szkoda, że nawet w aspekcie reklamy nie stać ich na nic lepszego, bo inaczej tego nazwać nie można ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta scena jest mało kontrowersyjna. Bardziej kontrowersyjne były już obrazki zabitego Kaddafiego w TVP :P Serio - tutaj nawet kropelki krwi nie ma. A kto wie? Może w ostatnim ułamku sekundy ofiarę uratował desperacki skok do studzienki kanalizacyjnej? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak to jest jak rzadko zagląda się na główną a nie zerka na newsy z poziomu forum :D BTW. to, że na nagraniu nie widać za bardzo krwi nie zmienia faktu, że scena wzbudzi pobudzenie (aczkolwiek nie wiem na ile sobie ironizowałeś ;]) - serio, jaką trzeba mieć wyobraźnię, żeby pomyśleć co się stało z

rodziną, która stała ledwie kilka metrów od ciężarówki wyładowanej materiałami wybuchowymi

? Wielkiej nie trzeba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że te wszystkie wycieki to robota samego Acti, najwidoczniej używają takiej samej taktyki jak przy wydawaniu gier, czyli skoro MW się spodobało to czemu nie wydać tego samego jeszcze raz, a kiedy udało się drugi raz to czemu nie wydać jeszcze raz tego samego, itd, itd. Widać w temacie reklamy swoich gier mają tak samo, raz wrzucili kontrowersyjne info, które nota bene zadziałało, więc czemu nie zagrać jeszcze raz w ten sam sposób. a nóż masowa psychologia nie zawiedzie i zyskają na wyznawcach. Założę się że jest masa popaprańców, która kupiła MW2 tylko po to aby wyżyć się masowo zabijając ludzi na tym lotnisku =.="

W sumie to i bez takich "przypadkowych reklam" zagram w singla MW3, z resztą jak zwykle od czasów MW1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...