Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Hula, Kłusek, Kubacki,Murańka, Ziobro, Zniszczoł i Piotr Żyła będą skakać w Engelbergu

Tak podaje radiowa trójka. W sumie jest kilka zaskoczeń i też trzeba próbować czegoś innego i czegoś nowego. Jeżeli Kota nie ma to nie powinno być także Murańki, Huli czy Kubackiego, bo jedynie Żyła prezentuje dobry poziom (poza ostatnimi zawodami). Ciężko powiedzieć jak zaprezentują się skoczkowie w Szwajcarii, bo od tego będą zależeć treningi. Przydałaby się także rozmowa Kruczka z chłopakami, bo sprawa wygląda niepokojąco. O ile początek mógł się nie udać, to teraz muszą zaczynać wyciągać jakieś wnioski co do dalszego skakania w tym sezonie. I niestety na tą chwilę prędzej uwierzę, że GRZ będzie oglądać skoki niż Hula zacznie punktować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oglądać, ale specjalnie dla Ciebie napiszę moje opinie po konkursach.

Szkoda Kota, bo w poprzednim sezonie był raczej pewnym punktem naszej kadry. Jakoś nigdy nie przepadałem za Kubacki i za Hulą.

Liczę, że Żyła zaliczy dobre starty w Szwajcarii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej już być nie może, więc na pewno się od dla z Niżnego odbijemy... Ziobro rok temu pokazał, że potrafi skakać na tej skoczni, więc myślę że obok Żyły może zapunktować, ktoś z reszty przy odrobinie szczęścia też. Jestem realistą i nie napalam się na więcej, ale dobry występ Żyły to już będzie coś. A na pewno coś lepszego niż przeciętny występ reszty chłopaków. Niech chociaż jeden pokaże że można (a jeśli ktoś ma pokazać, to kto inny niż Piter?), może to chociaż trochę dźwignie resztę teamu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po słabych występach w Rosji nasza ekipa przenosi się do Szwajcarskiego Engelbergu.

Jutro serie próbne i kwalifikację.Kruczek zabiera siódemkę skoczków czterech z kadry, a i trzech z kadry b,którzy powalczą o występ w konkursie głównym.Liczę na udane kwalifikacje i dobre punkty. W ubiegłym sezonie Ziobro jak i Żyła zanotowali świetne występy.A szczególnie Janek Ziobro, który w pierwszym konkursie wygrał a w drugim zajął trzecie miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i miałem rację. Ziobro i Żyła z punktami, na dodatek w drugiej serii jeszcze Kubacki. Niestety punkty zdobyte przez naszych są raczej rozczarowujące (może poza Ziobrą, który skakał raczej na swoim poziomie), ale lepsze to od tego co miało miejsce w Rosji.

Jeśli chodzi o czołówkę, zaskoczeń w zasadzie nie ma. Wracający do formy Freitag minimalnie przed Koudelką oraz Damjanem i Hayboeckiem eq aeuo na 3. Po pierwszej serii byłem pewien, że jest pozamiatane i Austriak wygra, ale okazało się że nieznacznie się pomyliłem. Zresztą stawiałem na niego już przed zawodami - zdaje się być najstabilniejszy i najmocniejszy z Austriaków przed TCS.

Co martwi? Standardowo, forma Biało-Czerwonych. Co cieszy? Mnie osobiście dalsza dobra forma Koudelki i powrót Sjoeena w dobrym stylu. Lubię Elektrickę, uważam go za symatycznego faceta i szczerze mu kibicuję. Nie mam pewności czy wytrzyma cały sezon w tempie pozwalającym powalczyć o KK, ale mam szczerą nadzieję że tak. Na pewno jeszcze namiesza w czołówce i jest jednym z moich faworytów do zwycięstwa w zbliżającym się Turnieju Czterech Skoczni. Jeśli zaś chodzi o młodego Norwega, powrót po kontuzji i od razu 11. miejsce o czymś świadczy. Jutro zapewne zaprezentuje się jeszcze lepiej. Strach pomyśleć co może zaprezentować w dalszych imprezach sezonu, bo wydaje się że presja to jest coś zupełnie obcego dla tego chłopaka. Oby tylko nie powtórzył się syndrom Nieminena (chociaż osiągnięć Fina mu szczerze życzę), a z bardziej współczesnych czasów Dietharta, a będziemy mieli kolejną nadzieję kadry Stoeckla, który swoją drogą zmaga się z niezłą klęską urodzaju. wink_prosty.gif

Edytowano przez Ex95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman Koudelka wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Engelbergu.Czech prezentuje świetną formę przed zbliżającym się turniejem czterech skoczni.Jest jednym z kandydatów do zdobycia tytułu.

Weekend w Engelbergu Polscy skoczkowie nie mogą zaliczyć do zbyt udanych.Co prawda w sobotnim konkursie znalazła sie trójka skoczków w czołowej 30, a w niedzielnym tylko jeden Piotr Żyła, który był 15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków nie oglądałem.

Jestem zaskoczony dobrą formą Koudelki. Amman jak zawsze na swoim dobrym poziomie.

Szkoda, że Żyła zepsuł drugi skok. Teraz pozostaje czekać na TcS. Już wiemy, że Stoch w nich nie wystąpi. Wielka szkoda, ale takie jest życie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaszenko

Bjoergen wygrywa kolejne dwa biegi w Davos odnosząc swoje 69 i 70 zwycięstwo w Pucharze Świata. Justyna w tym tygodniu nie startowała w Davos lecz wybrała zawody niższej rangi Alpen Cup, gdzie dwa biegi wygrała a w trzecim była czwarta. Osobiście cieszy mnie trzecie miejsce Heidi Weng na 10 km dowolnym. Nie ukrywam, że bardzo lubię tę zawodniczkę i właśnie dla niej będę oglądał biegi gdy już Justyna odejdzie. Następny przystanek: Oberstdorf i Tour de Ski! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koudelka rzeczywiście wyrasta na jednego z faworytów do zwycięstwa w TCS, ale to bardzo specyficzny turniej i niejeden faworyt nieraz się już na nim przejechał, więc nie byłbym tego taki pewien. Oprócz Czecha stawiam na Freunda, Ammanna, Kasaiego i raczej stabilnego Bardala, potrafiącego zaskoczyć w ważnych momentach. No i nie należy zapominać o Austriakach ze świetnym ostatnio Hayboeckiem na czele - ale Schlierenzauer też może namieszać, wcale bym się nie zdziwił. Prevc zresztą też może się wtrącić do walki. Na pewno zapowiada się interesujący TCS, chociaż równie nieprzewidywalnego zwycięzcy jak rok temu bym się raczej nie spodziewał ;)

Występu Polaków w drugim konkursie w Engelbergu komentował nie będę. Wtrącę tylko, że Żyła nie tyle zepsuł drugi skok, co miał farta do warunków w pierwszym. Przypuszczam, że gdyby skakał przy takim wietrze jak większość zawodników serii, przepadłby tak jak w drugiej próbie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię turniej czterech skoczni, obok lotów narciarskich jest jednym z najlepszych turniejów w skokach narciarskich jak dla mnie.Niestety jak podano nasz lider kadry, Kamil Stoch nie wystartuje w TCS.To jest bardzo smutna wiadomość.

Kandydatów do zdobycia tytułu w TCS jest na pewno kilku, jak wspomniał kolega wyżej.Moim faworytem na pewno jest Simon Ammann.Szwajcar prezentuje niezłą formę i jak dla mnie jest numerem 1 w tym turnieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem skoki (GRZ proszę daruj sobie święta idą...) i mogę powiedzieć jedno: To może być najgorszy T4S od kilku dobrych lat. Niech w TVP czarują sobie januszów i innych dziadków, ale tylko Żyła jest w formie, a reszta nadaje się do obierania ziemniaków. Był czas wybudzić się z zimowego snu, ale ja już się ogarnąłem i trzeba jasno zweryfikować formę naszych. Można mówić, że śniegu nie ma i nie ma gdzie trenować, ale to tylko małe usprawiedliwienie, bo połowa krajów skaczących miała tak samo. Sam brak Stocha też nie powinien mieć znaczenia, bo każdy podkreślał przedtem, że są ze Stochem, ale są też grupką i dadzą sobie radę. Niestety jest inaczej...

Kadra na TCS: Żyła, Kubacki, Ziobro, Murańka, Zniszczoł + wolne miejsce.

Na to miejsce bym dał kogoś z forum CDA. Może GRZ? Wreszcie skoczków by obejrzał.

Edytowano przez Wysokiandrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr żyła wygrał Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich w Wiśle Malince.Żyła był bezkonkurencyjny w zawodach i wygrał z dużą przewagą.Nad drugim miejscu co było dużym zaskoczeniem, Adamem Rudą, miał 35 punktów przewagi.A trzeci był Jan Ziobro.

Może to zwycięstwo zmotywuje Piotrka do dobrego skakania i powalczy w TCS o czołowe miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołowych miejsc bym raczej nie oczekiwał, ale też mam nadzieję, że będzie to dla niego dobra motywacja do solidnego pokazania się podczas TCS. Jeśli chodzi o wyniki MP, zaskoczony nie jestem - to pokazuje, że Kruczek popełnia spory błąd, regularnie ignorując młodych skoczków na rzecz takich ludzi jak Kubacki czy Hula, którzy już dawno powinni zostać wywaleni z kadry A. Bardzo podoba mi się system stosowany w Norwegii przez Stoeckla i spółkę, polegający na ścisłej współpracy z klubowymi trenerami. Efekt? To gdzie są Norwegowie i jak prezentują się ich juniorzy na najwyższym szczeblu. U nas jest natomiast stawianie na tych samych zawodników, którzy powinni już ustąpić miejsca młodszym, ambitniejszym i przede wszystkim chętnym skoków juniorom. Do umiejętności trenerskich Kruczka nic nie mam, ale uważam, że coś trzeba w naszym systemie szkoleniowym zmienić, żeby wszystko znów zaczęło odpowiednio funkcjonować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków nie oglądałem ,ale wyniki mnie zaskoczyły. Pierwsze miejsce nie jest zaskoczeniem, ale drugie to już jest sensacja. Pierwszy raz słyszę o tym zawodniku. Z tego co czytałem to miał on bardzo dobry drugi skok.

Kadra na TcS ogłoszona i chyba nie ma zaskoczeń. Mam nadzieję, że Żyła będzie oddawał podobne skoki jak wczoraj. Kot musi w bardzo złej formie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch potwierdził, że pojedzie na T4S. Nie chce krakać, ale robi to z przymusu. Jeszcze kilka dni temu mówił o upewnieniu się, że wszystko będzie dobrze, a później miał trenować. Widać też, że coś Tajner musiał maczać w tym paluszki (teoria spiskowa), ale ta która ma jak największy sens. Kruczek jest pod kreską i potrzeba impulsu. Życzę jak najlepiej, ale czarno to po prostu widzę. Nie byłoby żadnej tragedii gdyby poczekał do Zakopanego.

GRZ tak wiemy, że skoków nie będziesz oglądać, ale jesteś happy. Czekam na odp Bazyliszka i Exa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TcS będę ogladał i to nawet jakby nie było Stocha.

Co do jego powrotu- z jednej strony to dobrze, że wraca. I nie oczekuję cudów, ale liczę że zaprezentuje się z dobrej strony. Obawiam się, żeby nie odnowiła mu się kontuzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Martin Schmitt w wywiadzie niejako potwierdził oczami profesjonalisty, to co ja pisałem kilka postów wyżej - niespodzianki pokroju zeszłorocznego zwycięstwa w TCS Dietharta być nie powinno.

Czołówka jest mocna i wydaje się być stabilna, ale ciężko wytypować jednoznacznego faworyta, wszak czasy dominacji pokroju Ahonena się już skończyły wink_prosty.gif Koudelka na pewno będzie mocny, jest w gazie i widać, że to jego sezon. Czy wystarczająco mocny, żeby oddać osiem wystarczająco dobrych skoków? Zobaczymy. Jestem pewien że namiesza w czołówce Turnieju, jak bardzo przekonamy się już niebawem. Fannemel także wydaje się być stabilny, zresztą to podopieczny Stoeckla i niewątpliwie nie zawiedzie. Freund się powoli rozkręca i też jest moim zdaniem w gronie ścisłych faworytów których nie należy lekceważyć. Hayboeck - myślę, że jeśli ktoś z podopiecznych Kuttina ma ugrać coś w czołowych lokatach TCS, będzie to właśnie on. Stać go na rewelacyjne skoki, widać też u niego ten "błysk", który charakteryzuje ludzi pewnych swoich umiejętności i spokojnych o formę. Schlierenzauerowi z kolei brakuje powtarzalności i regularności. Może się zakręcić w czołówce któregoś z konkursów, może nawet wszystkich, ale podejrzewam że w top3 (a nawet top5) prawie na pewno go zabraknie.

Simon Amman to człowiek, któremu należy się oddzielny akapit - bez wątpienia ma ochotę na zdobycie upragnionego lauru, którego tak bardzo mu brakuje. Czy go na to stać? Rok temu pokazał, że jest w stanie walczyć skutecznie w TCS z najlepszymi, myślę że teraz będzie podobnie. Jednak stawka jest na tyle wyrównana, że - o ile o lokatę w czołówce jestem pewien - o tyle nie wiem jak szeroka ta czołówka będzie.

Pozostali zdolni namieszać? Prevc, nieśmiertelny Kasai, Bardal, który zdaje się nie być w swojej najwyższej formie, ale poniżej pewnego poziomu po prostu nie schodzi.

Jeśli zaś chodzi o Kamila Stocha i jego występ w Turnieju... Z jednej strony fajnie, cieszę się że będę mógł go oglądać na skoczni, z drugiej jego powrót wydaje mi się odrobinę wymuszony obecną sytuacją kadry A i naciskami ze strony pewnych ludzi z PZN-u. Nie wątpię, że Kamil rwie się do skakania, ale oby mu to nie zaszkodziło - podobną sytuację mieliśmy nie tak dawno przecież z Jacobsenem, który też powrócił po kontuzji na TCS zbyt wcześnie i potem długo pauzował. Ostatecznie jak wiemy do pełni formy nie wrócił nigdy. Teraz pewnie cała Polska będzie się napalać na wspaniały występ Stocha, ale nie mamy prawa tego oczekiwać - musi powoli odbudować formę i wrócić do regularności. Na czołowe lokaty jeszcze przyjdzie w tym sezonie czas, teraz najważniejsze jest, żeby kontuzja się nie odnowiła i żeby nasz Mistrz Olimpijski i Mistrz Świata wracał do skakania na światowym poziomie. Jego lokata w TCS jest w tej sytuacji jak sądzę najmniej istotna.

Edytowano przez Ex95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie jeśli chodzi o Stocha to można liczyć chyba tylko na MŚ w Falun. Wątpię aby po tak długiej przerwie był w stanie oddać 8 równych skoków w TCS. Miejsce w top10 by mnie zadowoliło. Bardziej liczę na Żyłę, który jest w stanie zajmować wyższe lokaty, tylko brakuje mu pewności siebie. W jego przypadku te top10 myślę, że jest w zasięgu. Kot raczej nie będzie prezentował formy jak rok temu, podobnie jak reszta naszej kadry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch - Kraft

Kubacki - Kofler

Ziobro - Diethart

Zniszczoł - Damjan

Żyła -Pungertar

Okey. Trzeba powiedzieć, że będzie ciężko. Żyła ledwo awansował dzięki bonifikacie punktowej, Zniszczoł jeszcze popełnia błędy, Ziobro poprawia się, ale jeszcze jest za wcześnie, Kubacki wiadomo może skoczyć lub nie. No i na końcu Stoch który na razie skoczył zimą siedem razy + te oficjalny skok w kwalifikacjach. Zaprezentował się bardzo solidnie chociaż ten pierwszy konkurs powinien być dopiero wstępem. Niech nikt nie wymaga, że Stoch ma od razu wygrywać, bo to byłoby głupotą totalną. GRZ co o tym sądzisz? Oglądałeś skoki? Fajny sport nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...