Skocz do zawartości
Turambar

Sporty zimowe

Polecane posty

Przesympatyczna rzecz. Dzięki niej wiemy, co biathloniści robią pomiędzy zawodami :) Poza tym IMO fajny sposób na promocję sportu... Warto też zwrócić uwagę, że w filmie występują same sławy spośród aktywnych zawodników. Oraz tych nieaktywnych - sprawdźcie, kto jest jednym z komentatorów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tur

Jak rozumiem, to kelnerem był Martin Fourcade, a Bondem Simon? Po ostatnim sezonie mianem Bonda można raczej określać Martina. Albo raczej Terminatorem, bo absolutnie zdominował biatlon w tym sezonie. Na MŚ szyki trochę pokrzyżował mu Svendsen, ale Francuz wygrał wszystkie małe Kryształowe Kule za poszczególne konkurencje. Prawdziwy sezon dominatorów, bo u pań rolę tę przejęła Tora Berger. Z kolei w narciarstwie alpejskim wszystkie panie zniszczyła Tina Maze. Wracając do biatlonu, to Francuzi od czasów Poiree nie mieli tak wybitnego sportowca. Oczywiście pamiętam, to co zrobił Vincent Defrasne w Turynie. Jeden z bardziej pamiętnych finiszy w IO i to przeciwko Bjorndalenowi, ale zawodnik raczej rzadko goszczący na czołowych miejscach.

Ponoć w Chanty-Mansyjsku na trasie, przed zawodniczkami obnażał się EHS. 4-krotny MŚ z Nowego Miasta miał ponoć zrewanżować się Norweżkom, które podczas biegu mężczyzn zaprezentowały się topless. Tora Berger była chyba tak zszokowana, że zajęła dopiero 13 miejsce, pudłowała strasznie. Dopiero teraz okazało się czemu nie mogła utrzymać spokojnie karabinka icon_twisted.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moderatorzy

Czy tylko ja mam takie wrażenie, że niektórzy użytkownicy w dziale o sporcie statsują metodą "na newsmana"? IMO, jak ktoś zagląda tu do poszczególnych tematów, to pewnie interesują się danym sportem i oglądał zawody. A jak nie oglądał, to zawsze może zajrzeć do profesjonalnego internetowego serwisu sportowego.

Jeśli chcecie, dopisujcie swoje uwagi w tym poście.

Trochę tak. - Tur

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w Chanty-Mansyjsku na trasie, przed zawodniczkami obnażał się EHS.

Ponoć tak:

http://starzyalejarzy.blog.pl/2013/03/20/wyimaginowana-ale-za-to-krotka-rozmowa-na-dyskotece%E2%80%A6/

Chociaż zwątpiłem w to, co tam w tym tekście Pana Tomasza jest prawdą, a co sobie zmyślił siedząc w ciepełku Chojnatki ;) Aczkolwiek można się domyślać, że te dwie półkule na zdjęciu, to półkule EHS... Albo kogoś podobnego :P

Pewnie Emil obraził się na to, że nie dostał roli w filmiku o biathlonowym Bondzie i to dlatego. Byli bracia Fourcarde, był Ferry, był Fak, była Pałka, była Domraczewa, był Eder, była Zajcewa, była Soukalova (śpiewająco!), był nawet staruszek Hannevold. Nie było Emila. No to postanowił się obnażyć i tym sposobem zyskać rozgłos i sławę. Może nawet jakąś rolę złapie w wiadomym kinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była Pałka,

No i co? Znów nas spostponowali, gdyż grała złą. Pałka, zła Pałka, dwa kije, kto się nie schowa ten kryje.

Świetny filmik. I nie chodzi mi tutaj o wartość artystyczną, ale o to, że w pozytywny sposób promuje dyscyplinę. IMO to lepsze niż przepychanki między Justyną a Marit, czy Northugiem a Szwedami. Szkoda tylko, że w tle filmu nie leciał komentarz Jarońskiego i Wyrzykowskiego. BTW, Sikora do komentowania się nie nadaje, już prędzej wziąłbym Piotrka Żyłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sytuacja w biegach. Zawodniczki złożyły protest w sprawie tras w Falun. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją. Podobno trasy są bardzo niebezpieczne. Ciekawe co z tego wyniknie. Kowalczyk może spokojnie oczekiwać na odebranie kryształowej kuli.

Ciekawie zapowiada się następny sezon. Będą igrzyska olimpijskie. Liczę na minimum jeden złoty medal w wykonaniu Justyny. Na igrzyskach będziemy mieli silny skład. Skoczkowie mają szansę na medal, zwłaszcza Stoch. Niespodziankę mogę sprawić Żyła i Kot, a może i w drużynowym coś ugramy. W biathlonie radzimy sobie coraz lepiej. Mamy również Zbigniewa Bródkę w łyżwiarstwie szybkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiewiór rządzi.smile_prosty.gif Śmiać mi się chciało jak po skoku Tepesa, Piotrek w tej poczekalni uniósł tylko brwi.

Co? Ja nie dam rady? Ja nie dam rady? smile_prosty.gif

Dzisiaj było troszkę słabiej niż w innych konkursach, ale nie jest źle. Szkoda, że nie mamy "czwartego do brydża" Kubacki jest trochę niereformowalny, zawsze wychodzi z progu w górę i ma złą parabolę lotu.

Przykro też, z powodu upadku Jacobsena, szczęście w nieszczęściu, że to końcówka sezonu.

Edytowano przez Doskias
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek Żyła bardzo mnie w ostatnim czasie zaskakuje. Jest w wyśmienitej formie i aż szkoda, że ten tryb turbo nie włączył się u niego trochę wcześniej. Sędziowie również doceniają Piotrka, bo noty dostaje przecież wyśmienite i za styl również należą mu się ogromne pochwały.

Szkoda dzisiaj tego drugiego skoku Kota, ale lepszy taki skok niż upadek, a i ostateczna pozycja jest przecież bardzo dobra. Stoch dziś lekko poniżej oczekiwań, ale liczy się to, że jest w równej formie. Teraz jeszcze przydał, by się ktoś jako czwarty do jutrzejszego konkursu drużynowego i będzie pięknie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda wczorajszych zawodów. Niby tak niewiele brakło, ale jednak. Bardzo zaskoczyła mnie wygrana Słoweńców. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Coś niedobrego dzieję z Austriakami. Nie tak dawno byli oni bezkonkurencyjni. Co do naszej drużyny- w końcu mamy wyrównany skład. Z tego należy się tylko cieszyć. Dziś ostatni konkurs. Zapowiada się on bardzo ciekawie. Mamy trzech Polaków w pierwszej 30-stce. Liczę, że dwóch będzie w pierwszej dziesiąstce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończył się sezon zimowy który obfitował w wiele emocji.

Bardzo dobry sezon miał Kamil Stoch który zajął ostateczne 3 miejsce, liczę że w następnym sezonie będzie podobnie a nawet i lepiej. Na uznanie zasługują również Piotr Żyła i Maciej Kot którzy znaleźli się w pierwszej 20 klasyfikacji końcowej.

Najbardziej jednak cieszy fakt że w końcu mamy drużynę która walczy o wysokie pozycje. Dawniej mieliśmy 1 zawodnika na dobrym poziomie, teraz mamy trzech i to się przekłada na nasze wyniki drużynowe. Brązowy medal na M.S jest tym dowodem. Szkoda że już koniec sezonu, ale z nie cierpliwością czekam na kolejny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austriacy to nie maszyny i wiecznie wygrywać nie będą. Najgorszą zapaść w tym sezonie mieli Finowe, najlepszy z nich Lauri Asikainen był dopiero 46. Co do naszej drużyny to można powiedzieć, że mamy jednego wybitnego skoczka, dwóch bardzo dobrych i jednego, który nie psuje swoich skoków i robi wszystko na co go stać. Był to sezon historyczny pod względem całkowitej liczby punktów w PŚ zdobytych przez naszych skoczków, ilości naszych rodaków, którzy punktowali w PŚ oraz tego, że w końcu oprócz medalu indywidualnego był również i drużynowy na MŚ.

Bardzo cieszy też dobra postawa biathlonistek, 2 medale na MŚ, jedna wygrana w PŚ Gwizdoń, dwie Polki Gwizdoń i Pałka w piętnastce w klasyfikacji generalnej PŚ. Jak Gwizdoń poprawi strzelanie i będzie miała dobry karabin, to w przyszłym sezonie w sztafetach będzie można liczyć na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doczekaliśmy się rozpoczęcia PŚ. Dziś konkurs drużynowy, pierwsze skoki to niewiadoma. Po wczorajszych eliminacjach można powiedzieć że morze być dobrze, lub wspaniale.

Stoch stawiany jest w gronie osób walczących o zwycięstwo w PŚ. To co skakał pod koniec poprzedniego sezonu, i wczoraj w eliminacjach stawia go w gronie faworytów. Jednak ja wolę poczekać na pierwsze skoki, i później oceniać jakie są szanse.

Trzymajmy kciuki z naszą drużynę, by dobrze rozpoczęli tegoroczny sezon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znowu niemiecki spisek! ;) Inaczej tego nazwać nie można. Freund skoczył słabiutko, więc by nie ryzykować wypadnięcia poza pierwszą trójkę pierwszy konkurs został zakończony po 1 rundzie. Dlaczego nie anulowano gdy zajmowaliśmy 2 miejsce, ja się pytam? Ledwo Żyła skoczył 145 metrów, to już kończymy bo Polacy mogą pokonać gospodarzy. No wkurzyłem się bardzo. Jedyna pociecha, że to jeszcze nie Olimpiada. Mam słabą nadzieję, że tam tak nie będzie.

Bo dziś mimo zawalenia serii, przez Kubackiego mieliśmy szansę nawet na 2 miejsce za Słowakami. Pan Krzysiek - nowy w kadrze skoczył fenomenalnie. No straszny żal, że odwołano 2 rundę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że odwołali drugą serię. Lepsze to, niż ciągnąć konkurs do 21. A na tym pewnie by się skończyło i to jeszcze pewnie by nie dokończyli zawodów.

Polacy wypadli nieźle, widać że są w dobrej formie... Ale nie najwyższej, więc w perspektywie igrzysk można liczyć na zwyżkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs ciekawy. Szkoda, że odwołali drugą serię, ale wiatr był silny. Decyzja wydaje się słuszna

To co mówili o Żyle, że jest w dobrej formie okazało się prawdą. Stoch jak zwykle na dobrym poziomie. Biegun to największe zaskoczenie. Szkoda skoku Kubackiego

Cieszy mnie fakt, że nasi zawodnicy utrzymują formę z poprzedniego sezonu oraz letniego. Kilka lat temu było tak, że nasi mieli formę w lecie, a nie potrafili tego przełożyć na sezon zimowy. Widać, że nasi skoczkowie będą osiągać coraz lepszą formę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są jakieś jaja!! Wy się ze mnie śmiejecie, że węszę ciągle jakieś spiski. Ale obecna decyzja sędziowska to przecież kolejny rozbój w biały dzień. No co to ma być. Kamila Stocha się poświęca od razu, a na Norwega i Austryjaka się chucha i dmucha. Upadek po prostu.

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do tego jakie FIS i gospodarze przewałki robią z tymi skokami? Wczoraj anulowano konkurs po pół godzinki czekania. Dzisiaj minęło 1.5 h i sesję rozpoczęto. A wszystko dlatego, że gdyby odwołano konkurs od razu, organizatorzy musieliby oddać kasę telewizjom. Ja wiedziałem, że jak Freund źle skoczy to od razu anulują cały konkurs. Po prostu to są Niemcy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek Rozumiem twoje oburzenie, ale Freund nie jest tak ważną postacią wink_prosty.gif. Najważniejszą ekipą są Austriacy, czy się to komuś podoba czy nie, to zawsze oni będą najbardziej bezpieczni w tym sporcie. Nasza kadra nie ma nic do gadania niestety. Tajner i Kruczek są podporządkowani, ale myślę, że inni też są nieźle wkurzeni. Sądzę, że kwestią czasu będą strajki, bo mój ulubiony sport przeradza się w korupcje i porządek. Szkoda, bo są lepsi i gorsi...

A więc jednak!!!!

Jednak Biegun wygrał. Drugi konkurs i pierwsze wielkie osiągnięcie. Oczywiście to jest początek sezonu i mam nadzieje, że przez tydzień nie będzie maglowania o tym, że mamy nowego Małysza. Pamiętacie dawne skoki? kiedyś jak był ktoś obok Małysza, to był SZOK! A dzisiaj mamy czterech w pierwszej dziesiątce. Mam nadzieje, że jednak przetrwają trudny i długi sezon.

Dzisiaj był horror, a za tydzień kontynuacja, Kussamo...

Edytowano przez Wysokiandrzej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec cyrku, klauni w końcu doszli do porozumienia z małpami i odwołano drugą serię. Pytanie brzmi po cholerę ja w ogóle zapowaidano, skoro warunki były takie, że Bardal i Schlierenzauer w ogóle zostali wycofani z zawodów. Ostatecznie jednak Biegun wygrał zaowdy :D

Chyba, że nagle się okaże, że i pierwsza runda anulowana, przy tym kabarecie to już wszystko jest możliwe.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoków nie oglądałem, bo akurat zbierałem się do wyjścia na mecz :-)

Jednak wygrana Bieguna jest mega niespodzianką. Nawet jak miał super warunki, to i tak pokazał klasę. Jeszcze z tego co widziałem z powtórek, styl lądowania również dobry. Oczywiście cieszą również miejsca Polaków w pierwszej 10. Szkoda Stocha, ale wszyscy z pierwszej 10 mieli trudne warunki

Oczywiście wyniki cieszą, ale należy poczekać na następne zawody. Jednak widać że polskie skoki mają się dobrze. Może w pierwszej 10 zagości jeszcze ktoś oprócz Stocha.

Jury z tego co czytam nie popisało się. Nawet trener chciał pobić Hofera :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwołano drugą serię. Pytanie brzmi po cholerę ja w ogóle zapowaidano, skoro warunki były takie, że Bardal i Schlierenzauer w ogóle zostali wycofani z zawodów. Ostatecznie jednak Biegun wygrał zaowdy biggrin_prosty.gif

Chyba, że nagle się okaże, że i pierwsza runda anulowana, przy tym kabarecie to już wszystko jest możliwe.

Taki regulamin. Żeby móc odwołać drugą serię, trza ją było najpierw zapowiedzieć. No i po tej zapowiedzi wiadomo, że pierwsza seria jest ważna i nie da się jej anulować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kazać takim zawodnikom jak Bardal czy Schlierenzauer skakać z wiatrem w plecy to brak respektu dla nich - mówił po zawodach PŚ w Klingenthal trener Austriaków Alexander Pointner.

I tym optymistycznym akcentem możemy zamknąć pierwszy konkurs. Brak sportowego zachowania ze strony Pointnera. Każdy trener powinien mieć choć trochę honoru i pogratulować Łukaszowi Kruczkowi. Sport kochamy za nieobliczalność i za nowe postacie. Nie mogli przełknąć tego, że Biegun wygrał wczorajszy konkurs (Wszyscy obstawiali, że to będzie Żyła :D)

Za tydzień poziom absurdu powinien wzrosnąć.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem skoków, ale jak dowiedziałem że wygrał Polak mi nie znany to byłem w szoku. Pierwsze zawody pokazały że mamy bardzo silną drużynę w tym roku. Czterech polaków w 10 robi wrażenie, szykuje się pasjonujący sezon. Oby Krzysztof Biegun nie spoczął na laurach, i skakał tak dobrze dalej, Jest to młody skoczek, jak dobrze będzie pracować to będzie przed nim udana przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kwalifikacje w Kussamo. Ten sam skład co był tydzień temu. Bieguna miało nie być, ale że wygrał... :D

Ciekaw jestem jak sobie poradzi, już sam fakt, że zobaczymy go w roli lidera, będzie szokujące. Bardala nie zobaczymy i to jest niemiła niespodzianka. Mam nadzieje, że Stoch da radę i jakieś punkty uzbiera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...