Skocz do zawartości

Sporty zimowe


Turambar

Polecane posty

Co by nie mówić o Marit, bez niej emocje w biegach narciarskich są zdecydowanie mniejsze. Świetny bieg Johaug, ale odrobienie takiej straty zgodnie z prognozami okazało się niemożliwe. Widać, że TdS odpowiada Justynie i inne zawodniczki nie są wstanie przez cały turniej biegać na tak wysokich obrotach, 4 triumf z rzędu to nie lada wyczyn. Czekam na bezpośrednią konfrontację z Marit, bo teraz jak Kowalczyk doszła do optymalnej formy, będzie na pewno ciekawiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna kolejny raz udowodniła, że w biegach narciarskich można wyróżnić trzy grupy. Mężczyźni, kobiety oraz Justyna i Marit. Obie zawodniczki są poza konkurencją i udowadniają to w każdym swoim występie. Dzisiaj Justyna dosyć spokojnie przebiegła cały dystans, jednocześnie nie pozwalając Johaug na to, by ją dogoniła. Zresztą było tak przez cały czas trwania TdS.

Ciekawe co Kowalczyk pokaże w przyszłym tygodniu, gdy do rywalizacji powróci Bjoergen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

No nie przesadzaj. Teresa odrobiła masę czasu i strata tylko 27 sekund to naprawdę niewiele. Norweska szpryca/"leki na astmę" działa :P. Ale najważniejsze że Justyna wygrała i ma 700 pkt przewagi nad Bjoergen. Teraz już do końca sezonu może być druga a i tak zdobędzie 5 kryształową kulę.

Kamil świetnie skakał a do obu podiów zabrakło naprawdę niewiele. Najbardziej żal, że nie wyprzedził Hildego w klasyfikacji TCS. Sędziowanie zaś to kolejny cyrk, farsa i skandal. Sędziowie najpierw patrzyli na flagę i dopiero wtedy wystawiali noty. Szczególnie widoczne było o gdy skakali obok siebie Prewc i Bardal. Nota 19.5 od sędziego rodaka dla Bardala pokazuje cały obraz tego konkursu. FIS dopięło swego - coś takiego jak odległość nie będzie przeszkadzać aby wygrał ten co miał wygrać :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda, tak niewiele zabrakło, aby Kamil zajął trzecią pozycję w całym Turnieju. W każdym razie, nie ma co narzekać, zatem gratuluję i cieszę się z bardzo dobrego czwartego miejsca (a właściwie - czwartych miejsc).

BTW, o mały włos a musiałbym "odszczekiwać" moje poprzednie stwierdzenie dotyczące pojedynku Kubackiego i Żyły, iż na pewno któryś z nich będzie punktował, gdyż tak się złożyło, że w drugiej serii znalazło się 32 zawodników, a Żyła skakał słabo, więc mógł nie zdobyć żadnego punktu. Ponadto niespodziankę zrobił Hula pokonując Freunda, lecz w drugiej serii nie było już tak różowo (skoczył podobnie do Żyły). Na dziesiątej pozycji uklasował się Kot, aczkolwiek to bardzo dobry wynik, jednakowoż po pierwszej fazie konkursu był piąty, więc apetyt wzrósł i jego drugim skokiem można było się nieco zawieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak blisko było podium.Warto jednak podkreślić że Kamil Stoch zrobił bardzo dobrą robotę w tym turnieju zajmując 4 miejsce w końcowej klasyfikacji TCS. Gregor Schlierenzauer zdecydowanie wygrał ten turniej. Dobry występ zaliczył również Maciej Kot który był 10, szkoda drugiego skoku bo po pierwszej serii był 5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity dzień naszych przedstawicieli sportów zimowych.

Wielki sukces Justyny. Johaug sporo odrobiła, ale zwycięstwo Kowalczyk bezdyskusyjne. Czekam na pojedynek Marit oraz Justyny. Kowalczyk ma dużą przewagę w generalnej punktacji.

Znakomity występ Stocha i Kota. Oprócz nich, dwójka naszych punktowała. Tego musimy oczekiwać- Stoch w pierwszej 10, oraz kilku pozostałych, aby punktowali.

Do sędziowania się nie odnoszę. Szkoda 2 punktów do podium

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stochowi zabrakło niewiele. Metr dalej w drugim skoku i byłoby podium TCS, a to byłoby osiągnięcie nawet patrząc miarą Małysza. Zaważył przede wszystkim pierwszy konkurs w Oberstdorfie, gdzie było bodajże 13 miejsce. Hilde spiął się w drugiej próbie i obronił swoją pozycję. 11 punktów przed konkursem to było bardzo dużo, ale szkoda że zabrakło tych dwóch oczek. Byłoby podium zarówno w konkursie jak i całym turnieju. Sędziowanie znowu pod Schlierenzauera. Co z tego, że skoczył bliżej i miał lepszy wiatr. Norwegowi przyznano tak katastrofalne noty za styl, a Austriakowi tak perfekcyjne, że Jacobsen nie mógł tego wygrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jutrzejszym konkursie pucharu Świata w Wiśle-Malince, zobaczymy dziewięciu naszych skoczków. Kwalifikacje wygrał Maciej Kot. Dobre skoki oddali również Piotr Żyła, Stefan Hula. Zapowiada się więc ciekawy konkurs.

Edytowano przez krzys242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz skoki w Wiśle.

Polacy dobrze zaprezentowali się w kwalifikacjach. Stoch odpoczywał.

Antros22: Zgadzam się z Tobą. Polak musi być na podium, a w pierwszej piątce to już obowiązek.

Ogólnie liczę na dwóch w pierwszej dziesiątce, a 3 zawodników w pierwszej trzydziestce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy zawody pucharu świata odbyły się w Wiśle które zakończyły się sukcesem organizatorów. Nie można tego powiedzieć o naszych skoczkach, o ile Piotr Żyła zajął bardzo wysokie 6 miejsce, to Kamil Stoch chyba nie zaliczy występ do udanych zajmując 7 miejsce. Przed konkursem zapowiadał walkę o zwycięstwo lub podium minimum. Niestety nie odbyło się bez skandalu w którym okradziono Norwegów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od dłuższego czasu oglądałem skoki i muszę przyznać, że wyglądało to nieźle. Nowy system ma swoje plusy i minusy, np. przy bardzo silnym wietrze przeliczniki i tak nic nie dają, ale ogólnie rzecz biorąc - jest sprawiedliwiej, choć emocje już mniejsze.

Polacy zaprezentowali się nieźle. Piotrek Żyła i Kamil Stoch w pierwszej "10", a jeszcze dwóch Polaków w drugiej serii. Bardal odrobił sto punktów do Schlierenzauera (jeśli dalej jest 100 punktów za zwycięstwo, jak dawniej), ale trudno mu będzie dogonić Austriaka, jeśli ten w kolejnych konkursach będzie już startował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs był bardzo loteryjny, a w tym przypadku wiatromierze kompletnie się nie sprawdziły. Mimo wszystko Polacy powinni wypaść lepiej, mam nadzieję, że tak będzie w Zakopanem.

Brawo dla Żyły, że wreszcie potrafił oddać dwa równe i niezłe skoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze w historii zawody w Wiśle za nami. Niestety, ale wiatr rozdawał karty. Jeden zawodnik miał minus kilka punktów, a następny po nim kilka punktów plus.

Szkoda, że Stoch nie był wyżej. Brawo dla Żyły- w końcu pokazał się z dobrej strony.

PS. Podobno skoczków okradły panie do towarzystwa. Ciekawe czy to prawda. Niestety, ale przez takie incydenty nasz kraj nie będzie dobrze postrzegany. Sama organizacja zawodów była dobra i za to plus organizatorom

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużynówki jak zwykle olewam, więc nie żałowałem straty pierwszej serii. Ale wracam do domu, patrzę na tabelę a tam Polska pierwsza po I serii. No nie wierzę! Zobaczymy co będzie dalej. Najlepsze oczywiście jest to, że Austryjacy poza podium tongue_prosty.gif.

@EDIT: Jak Miętus mógł to tak zepsuć? Nawet 115 metrów nie skoczył na k120. No pasy bym darł! Masakra! I górscy Niemcy weszli na podium. Szkoda.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, brakło Miętusowych 10 metrów do wygranej. Ale spodziewałem się tego, bo Krzysztof Miętus mało powtarzalnym zawodnikiem jest. Pozostali skakali dobrze - w miarę daleko i bardzo daleko w porównaniu z rywalami ze swoich grup. No ale Żyła, Kot i Stoch to skoczkowie o potwierdzonej stabilności, natomiast Miętus jest nieprzewidywalny. I to się zemściło. Chociaż oczywiście drużynówka na plus. Mam trzech zawodników na dość wysokim poziomie, teraz trzeba jednak czekać na potwierdzenie tego na innych skoczniach. Nie obraziłbym się jednak, gdyby Polacy w międzyczasie w Zakopanem trochę powalczyli wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele brakowało do zwycięstwa w konkursie drużynowym, szkoda zwłaszcza drugiego skoku Krzysztofa Miętusa który skoczył 10 metrów bliżej niż w pierwszej serii.

Konkurs ten pokazał jednak że mamy nareszcie kompletną drużynę która walczy o wysokie lokaty. To jest dobry prognostyk na następne konkursy drużynowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek- Trochę się pospieszyłeś (przede wszystkim z "typowo polską" radością, że Austriakom się nie powiodło ;))... Akurat w tym momencie, gdy czytałem Twego posta Hilde zawalił skok i było już prawie pewne, iż Austriacy wylądują na podium.

Niedobrze się stało, że również zrobił to Miętus. Dzisiaj wystawiłbym do drużyny Hulę, skacze ogólnie niespecjalnie, lecz ostatnio w trzydziestkach się mieści, więc myślę, że w konkursie drużynowym tym bardziej by nie zawiódł. Natomiast Miętus i Kubacki spisują się coraz gorzej.

BTW, ciekawie zareagował Kot, był zły i nawet nie chciał potrzymać pucharu, to dobrze, że ma ambicję i jest głodny sukcesu.

Ponadto dzisiaj generalnie wszystkie drużyny skakały dość średnio, więc to był ten przypadek, kiedy mieliśmy także tę odrobinę szczęścia potrzebną - oprócz dobrego skakania - abyśmy mogli drużynowo wygrywać. Trochę szkoda, że tej sytuacji nie wykorzystaliśmy, ale drugie miejsce to też bardzo dobra lokata i pozostaje się tylko cieszyć (zwłaszcza z formy Żyły, aczkolwiek nie możemy mieć jeszcze pewności, iż nie jest to jeno taki "polski wyskok", weryfikacja nastąpi dopiero na "obcych terenach").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina Miętusa. Widzieliście jakie kiepskie podmuchy wiatru on miał? Wina trenera Kruczka. Mógł poczekać, aż wiatr się uspokoi, i na chwilę poczekać ze skokiem Krzysztofa. Ale drugie miejsce to i tak znakomity wynik, jeśli się nie mylę brakowało nam do pierwszego miejsca jakieś 9,6 pkt. Słabo popisała się jednak czołówka pucharu świata. Ale brawa dla naszych :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla naszej drużyny. Wszyscy oprócz Miętusa skakali daleko i równo. Niestety, ale wg mnie Miętus nie powinien być w drużynie. Hula byłby lepszym wyborem. Warunki miał złe, ale koło 113 spokojnie mógł skoczyć.

Wszystkie drużyny z czołówki ( Norwegia, Niemcy, Austria) skakali przeciętnie. Mimo wszystko duży sukces naszych skoczków.

PS. Ciekawa sytuacja z Kotem. Ma chłopak charakter oraz ambicje :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkursie pucharu Świata w Sapporo w finałowej 30 znalazło się 4 polaków. Kamil Stoch<9>, Maciej Kot<10>, Dawid Kubacki<23>, Piotr Żyła<26>. Zdyskwalifikowany został Krzysztof Miętus za niezgodny z przepisami kombinezon.

W dniu 30 urodzin Justyna Kowalczyk zajęła 3 miejsce w biegu na 10 km ze startu wspólnego. Wygrała wracając do startów po kłopotach zdrowotnych Marit Bjoergen.

Justyna dziś przegrała z nartami które nie były dobrze posmarowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Specjalnie pokazywali Ishidę by nie było widać jak Bjoergen podstawia Justynie nogę a ta się przewraca :P:D. Ale rzeczywiście trochę szkoda. Ale nic to - już do końca Pucharu Świata Justyna może być trzecia a i tak wygra Kulę. Dobrze się spisała.

W skokach nasi zawiedli. Kamil mógł pociągnąć ten drugi skok lepiej. Skoro Kot się zrehabilitował i skoczył 138 m to myślałem, że Kamil dobije 140 :). No niestety. Będę dziś o 2 w nocy oglądał 2 konkurs i liczę na pierwszą piątkę. TVP oczywiście znowu zawodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalczyk zajęła dobre trzecie dobre miejsce. Szkoda problemów z nartami- pomimo problemów uzyskała dobre miejsce. Zapowiada się ciekawa walka Kowalczyk- Bjoergen. Zwycięstwo w PŚ ma już raczej pewne

Skoki osobiście mnie zawiodły. Liczyłem na Polaka w pierwszej 6- nie bylo wielu zawodników z czołówki. Bardzo dobry drugi skok Kota. Szkoda, że nie skoczył tak w pierwszej serii. Wiatr był bardzo silny- niektórzy zawodnicy otrzymywali po ponad -20 punktów za wiatr

TVP nawaliło- oglądałem na Eurosport 2, a tu niespodzianka. Nie było polskiego komentarza :-) tylko angielski

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mikusdevil

NHL dziś startuje moja dusza się raduje, koniec lokauty, całe szczęście liga rusza, choć już byłem przekonany, że powtórzy się scenariusz z sezonu 04/05.

O 21:00 Polskiego czasu krążki pójdą w ruch i zacznie się walka o puchar Stanleya. Dla mnie najciekawiej zapowiada się spotkanie klubów z Atlantic Division. Mecze lotników z pingwinami zawsze są ciekawe i nawet mecz mistrzów z poprzedniego seznonu Los Angeles Kings z mocnym Chicago musi ustąpić. W nocy to już będzie prawdziwa uczta dla fanów hokeja bo od 1:00 do 7:00 rano będzie leciało aż dziesięc spotkań. Najciekawiej zapowiada się mecz Bruins z Rangers. Jako ,że sezon jest skrócono uważam szanse awansu do playoffów ma praktycznie każdy, wystarczy dobrzę się wstrzelić w rozgrywki. Najlepsze transfery według mnie zrobił klub Minnesota Wild, pozyskanie Zach Parise i Ryan Suter to ogromne wzmocnienie i z takimi graczami o ile wkomponują się w zespół, powinni spokojne zająć czołowe miejsce w rundzie zasadniczej. Uważam również, że tak samo jak dwa sezony wcześniej tak i teraz najwiecej pkt. w pierwszej rundzie zdobędzie Vancouver Canucks, czy stać ich na wygranie całego puchary? Za wczesie aby o tym mówić, najpierw trzeba zobaczyć jak klubu będa sie prezentować w pierwszej fazie rozgrywek, nie ma co wróżyć z fusów. Ja osobiscie będe kibicował najbardziej Pittsburgh Penguins, Crosby i Malkin potrafią zrobić różnice i z takim atakiem każdy mecz klubu ze Stalowego Miasta będzie mega ciekawy. Oprócz pingwinów torchę mniej ale również bede wspierał Diabłow i Kaczki, nie licze ,że Diabłom znowu uda się wejśc do finału, ale na dobrą grę w playoffach ich stać i mam nadzieje, iż utrzymają się w rozgrywkach bardzo długo. Co do Ducks z Kalifornii, nie grają już tak dobrze jak kilka sezonów temu, ale koncówke tamtego sezonu mieli niezłą, awans do playoffów będzie wielkim sukcesem, mam nadzieje, że im to się uda. Licze też na Kanadyjczyków, a tu mogę wskazać tylko Canucks. Przed sezonem najsłabsze wydaję się Columbus Blue Jackets, zeszły sezon mieli fatalny, transfery to wielka nie wiadoma, za to strata Rick Nash to kolejny powód do zmartwień dla trenera, ale jak to w NHL bywa jak doświadczonym graczom nie będzie szło na lodowisko wybięgną młode wilki które może odmieną los niebieskich kurtek.

Co do Skoków Narciarskich, nie rozumiem polityki TVP, przecież rano i tak nie puszczają ciekawych programów, widownia jest mała, ale cóż szkoda kasy pewnie na wykupienie skoków w Japonii.

Edytowano przez mikusdevil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...