Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BanQ

Poruszające utwory muzyczne

Polecane posty

Mnie zawsze porusza łagodny głos Ronniego, a już szczególnie z tak pięknym tekstem.

Rainbow - Catch the Rainbow

Wierzyliśmy, że schwytamy tęczę;

Gnani wiatrem ku słońcu;

Pożeglujemy statkami cudów;

Lecz życie to nie koło;

Z łańcuchami ze stali;

Więc pobłogosław mnie nadchodzący świcie;

Przybądź świcie;

Przybądź świcie;

Przybądź świcie!;

Youtube Video ->Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już ktoś w tym temacie nie wypowiedział się o tej osobie, ale ja koniecznie chcę. Naprawdę bardzo polecam zapoznać się z przeróżnymi utworami Hansa Zimmera, który komponował muzykę do wielu znanych filmów, ale nie tylko. Jego twórczość pojawiła się także jako soundtracki w kilku grach, m.in. w Crysisie 2 :smile: Na dobry początek radzę posłuchać utworu "Epilogue", właśnie z gry Crysis 2:

. Piękna sprawa, powoli się rozkręca, a dalej już czuje się ten klimat i ciarki :cool: Mnie niektóre jego utwory bardzo poruszają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iron Maiden:

The Legacy

Utwór ten wywołuje ciary kilka razy w ciągu trwania. Warto posłuchać do końca, najlepiej po ciemku z zamkniętymi oczami :).

Pozostajemy na Wyspach ale klimat ździebko inny:

The Who:

Love Reign O'er me

http://www.youtube.com/watch?v=ygOaNo3M_Hw

Bardzo sentymentalny, bardzo rozkołysany, na pewno warto posłuchać choć raz. Ja tak zrobiłem... i już do niego nie wracam. Zbyt emocjonalny jak dla mnie :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Dire Straits- Brothers in Arms.

Naprawde swietna klimatyczna nutka. Ciarki przechodza po plecach gdy sie jej słucha. Z kazda nuta po kolei coraz głębiej wciąga nas w klimat wojny i braterstwa towarzyszy broni. I jescze ten niesamowity wokal Marka Knopfera... :) Moim marzeniem jest być na ich koncercie. Ale to jest już niemożliwe niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy już ktoś tego nie podał:

Peter Gabriel - My Body is a Cage

No i bardzo sentymentalne dla mnie kawałki, tekst banalny, ale mają w sobie coś:

Three Days Grace - I hate everything about You

Staind - Excess Baggage

Edit:

No i oczywiście (jak mogłem zapomnieć)

Slipknot - Vermilion, pt.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave Maria :D Też Scherzo No. 2 Op. 31 Mozarta - mam nadzieję, że dobrze to napisałem, wnioskowałem po opisie z tego filmiku:

. Przy okazji, Yundi Li dał tu niezły popis, warto posłuchać nawet, jeśłi nie jesteś fanem muzyki poważnej ;)

Z bardziej współczesnych utworów to na pewno Yesterday Beatles'ów, szczególnie w wykonaniu Wet Wet Wet (może ktoś kojarzy - ich wersja była wykorzystana w filmie "Jaś Fasola - Nadciąga totalny kataklizm"). Dobre też są Elvis Presley - Hound Dog, Queen - Heaven For Everyone, I Want It All, How Can I Go On, Love Kills, Radio Ga Ga, Jeff Buckley - Calling You (nie wiem, czy to jego piosenka, czy tylko cover), Everybody Here Wants You (tak samo), Platters - Only You, Procol Harum - A Whiter Shade of Pale, Scorpions - Humanity. Jeśli chodzi o Hallelujah, to polecam wykon Lee Dewyze'a (wygrał którąś tam edycję amerykańskiego Idola).

A jeśli chodzi o soundtracki, to na pewno ten z Władcy Pierścieni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę dodać klasykę:

, który to utwór wcześniej słyszałam wielokrotnie, lecz jakiś czas temu dopiero odnalazłam :) Utwór Hansa Zimmera -
który jednocześnie stał się moim ulubionym, a i Pan Zimmer moim ulubionym kompozytorem. I jeszcze jeden, Clinta Mansella (dla niecierpliwych można zacząć od 2,35) -
który jest moim zdaniem istnym majstersztykiem dzisiejszych kompozytorów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tego nie dodał, miałbym wyrzuty sumienia.

Judas Priest - Beyond the Realms of Death (szczególnie live)

Live '91 -

studio -

Niesamowity heavymetalowy utwór, z ciekawym tekstem, dwoma zapierającymi dech w piersiach solówkami i operowym głosem wokalisty. Pełna energii i tajemniczości. Dla mnie hit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze ciarki na plecach, jak słucham kawałka Cradle Of Filth-Queen Of Winter,Throned. Ech, obudzić się o 3 w nocy i posłuchać soczystego growla Daniego-miodzio :D

A najbardziej romantyczna piosenka, jaką w życiu słuchałam, bez wątpienia jest Mesajah-Każdego Dnia :D Reggae ma to coś w sobie, i pozytywnie nastraja człowieka :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest takich utworów przy których jak ich słucham to świat wokół mnie przestaje się liczyć. Z takich spokojniejszych, nostalgicznych przy którym można przemyśleć pare spraw

Michael Andrews - Mad World

W dalszej kolejności klasyk, czyli Everlast - White Trash Beautiful

Myślę że dalej mogę wymienić kawałek z którym mam świetne wspomnienia

Lady Pank - Wspinaczka

Ze względu na to że słucham różnego rodzaju muzyki bo nie lubie powtarzalności to genialna, klimatyczna nuta

Schiller Feat Maya Saban - I've Seen It All

Na koniec utwór może nie poruszający bardzo, ale z genialnym teledyskiem, troche nuty elektronicznej

Anders Lindkvist - Dawnbreakz

Pewnie po napisaniu tego posta nagle się okaże że jeszcze to jest fajne, jeszcze ten można dodać ale zawsze tak jest.

No właśnie coś jeszcze mi się przypomniało :)

Jacob Groth Feat Misen - Forgiveness

Oraz tam gdzie nie potrzeba słów dla zbudowania klimatu

Sunlounger - Sunny Tales, oczywiście wersja Chill

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze poruszają

Motley Crue- Home Sweet Home

- glamowy raj utracony...klimat lat osiemdziesiątych w Ameryce, Sunset Strip, Hollywood, te sprawy biggrin_prosty.gif

Kyuss- Space Cadet

[media=]

- niezwykle klimatyczny utwór jednej z moich ukochanych grup. Przypomina mi trochę SimCity 4- jedną z gier mojego dzieciństwa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimi'ego nie ma na tym nagraniu, ani na żadnym innym "Summertime". Krąży na Youtube klika takich fejków, których autorzy chcą sobie zdobyć więcej odtworzeń.Tutaj występuje sama Janis Joplin i zespół w którym śpiewała ( Big Brother & The Holding Company ).

Pomijając komentarze pod filmikiem, to wystarczy posłuchać gitary... Hendrix tak nie grał.

A utwór zacny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem słuchaczem rapu, znam wiele fajnych kawałków jak Eldo Granice czy Nie Pytaj O Nia, Parias - Drzazgi, Małolat - Rodzice. Jednak takim utwortem który mnie najbardziej poruszył i wciąż rusza jest muzyka z soundtracku Gladiator, a konkretnie Gladiator - Now We Are Free

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jimi'ego nie ma na tym nagraniu, ani na żadnym innym "Summertime". Krąży na Youtube klika takich fejków, których autorzy chcą sobie zdobyć więcej odtworzeń.Tutaj występuje sama Janis Joplin i zespół w którym śpiewała ( Big Brother & The Holding Company ).

Pomijając komentarze pod filmikiem, to wystarczy posłuchać gitary... Hendrix tak nie grał.

A utwór zacny.

O ile dobrze wiem to kiedyś na woodstocku razem wystąpili. W sumie z tej dwójki bardziej znam Janis niż Hendrixa (nie wiem czemu, ale wkurza mnie jako wokalista) i to raczej dzięki "Pearl" i Greatest Hits (czyli składanka na zasadzie wrzucasz do napędu i słuchasz nie patrząc na to kto konkretnie wykonuje utwór), niż karierze z BB&THC. Niemniej dzięki za "ratunek" przed dalszym głoszeniem głupstw ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...