Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

No błagam... Bez takich. Ile można? Trudno w allegro wpisać "PS3" i "Xbox 360"?

Jeśli trudno to: PS3 jest średnio z 200-300 zł droższe. Zastanów się jakie gry na konsolę cię interesują i tym głównie się kieruj w wyborze.

@Down- skąd masz taką fajną mordkę koło czasu napisania posta? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peveloo951 - tak dla ochłonięcia zobacz sobie Red Dead Redemption - kolejny hit 's[beep]' na PS3.

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p...p;postcount=704

A to w niskiej rozdzielczości, a to duuuużo mniej detali (w szczególności trawy). Taka rzeczywistość ;)

Tutaj widać tą "moc PS3" jak sobie radzi z grami 'otwartymi' gdzie jest duża przestrzeń.

Nie od dzisiaj wiemy, że wszystkie gry Rockstara na PS3 wypadają gorzej (słaba ostrość obrazu, mniejsza ilość detali, przypomina grę na średnich ustawieniach). Nie rozumiem stwierdzenia, że to właśnie RDR wyznacza moc konsolom, gdyż nie da się zrobić gry, która porówna moce konsoli. Taka gra-porównywarka, która rozstrzygałaby spór musiałaby być napisana na obie platformy identycznie, co jak wiemy jest nie możliwe. To, że RDR jest gorsze na PS3 to nie wina sprzętu, lecz autorów, którzy nie dopracowali jej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak do ciebie, ale do mnie takie argumenty nie trafiają. Co z tego, że to nie wina sprzętu, skoro mając PS3 dostaję, w porównaniu do wydań na inne platformy, gorszą grę? Ja tam nie wiedziałem "od dzisiaj" ani "od wcześniej", że gry Rockstara wypadają gorzej na konsolę Sony. I przykład podany przez EdwardaAckiego jest tutaj argumentem, który można rozważać podczas wyboru konsoli. Chociaż mnie i tak niespecjalnie przekonuje - są inne rzeczy, na które bym patrzył, przy wybieraniu konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swirex - Argument trafny, ale różnice w grafice tak małe, że imo nie ma się czym przejmować (a już na pewno nie kierować podczas wyboru konsoli).

Z innej beczki:

Ktoś wcześniej rzucił argumentem, że gry na Xa są tańsze. Zadałem sobie trud i sprawdziłem.

(Ceny z Allegro, folie, więcej niż jeden przedmiot, Kup Teraz):

Army of Two 40th Day:

X360 - 109

PS3 - 105

Red Dead Redemption:

X360 - 179

PS3 - 179

MW2:

X360 - 168

PS3 - 155

Darksiders:

X360 - 95

PS3 - 89

GTA IV:

X360 - 67

PS3 - 69

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen na obie konsole to widać znaczącą poprawę. Kiedyś na gry trzeba było bulić po 250 zł (w przypadku PS3, z tego co pamiętam Xbox miał zauważalnie tańsze gry), teraz już folie można za 180 dostać. I stąd chyba właśnie wziął się ten stereotyp, że gry na chlebak są droższe. Split/Second na Xa jest 10 zł droższe niż na PS3. Jak pokazuje Sergi to nie jedyny taki przypadek, więc te różnice w cenach gier zostały praktycznie zniwelowane.

EDIT

@DOWN- wierz mi, że się różnią ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mówi, że lepszy jest X lub PS3 to znaczy, ze jest jego fanboyem lub maniakiem. Czemu? Bo praktycznie nie ma w tych konsol żadnych różnic w grafice. W sprzęcie to co innego, ale ja bym np. wolał kupić X (przypominam ze mam) elite za tańsze pieniądze niż PS3 skoro mają taka samą grafę. No cóż jedyną różnicę w grach jaką zauważyłem to fakt, że:

X - Ma lepszą ostrość obrazu

PS3 - Ma lepsze odbicia światła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie można porównać grafiki w exach na dwóch konsolach... :D

Exy na PS3 wyglądają masakrycznie ;)... Tylko trochę bez sensu jest stwierdzenie, że ktoś kto twierdzi, że np. PS3 jest lepsze jest fanbojem... Ja po prostu lubię PS3, fanbojstwo IMO jest dobre dla dzieci w podstawówce, później już jakoś nie wypada... Jak ktoś mi powie, że woli Xa to go łopatą nie poczęstuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Zgadzam się. Mimo iż mam Ps3 cenię [troszkę mniej] Xboxa. Mam w klasie takich 3 fanbojów co mnie wyśmiewają z mojej decyzji. Odpowiadam im tylko, że mi sie podoba i nie będę kupywał czegoś co mi nie odpowiada tylko dlatego, żeby być "fajnym" jak nie będę z tego zadowolony. Różnica w grafice rzeczywiście jest bardzo mała natomiast w sprzęcie.... BD, Wi-Fi. Każdy chwali pada od Xboxa. Mi się nie podoba i jak dla mnie to jest g... wart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady na X360 niektórzy uważają za wygodniejsze od tych z PS2 i PS3. To IMO w 100% kwestia gustu i wielkości oraz kształtu dłoni. W CDA gem (swoją drogą wyraźny fanboj Xboxa) napisał, że pad od X360 "przyjemnie ciąży w rękach", zaś w internecie znalazłem opinię, że jest "ciężki jak c*****a". Jak kto lubi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ciężki, ale jak masz duże ręce jak ja to pad leży idealnie, tak samo w mniejszych. Natomiast pad od PS3 w moich rękach jest fatalny. Mały i po 1,5h grania już mnie palce bolą od trzymania, na padzie od XO nic mnie nie bolało. :) Jak ktoś ma małe dłonie jak Japończycy to szybko się przyzwyczają do obu padów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suteq ooo ja też coś takiego mam z tym padem do PS3 :smile: ....bo tylko nim operowałem dłużej ale paradoks jest taki z ja nie mam zaś wielkiej łapy ale i tak ciut za mały jest i ppo jakimś czasie staje się męczące granie na nim...jak jest z padem do X360 to nie wiem bo nie testowałem dłużej ale lubie ciężkie rzeczy takie jak komura czy pad bo czuc go ze sie go ma w ręce :smile:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, comeback walki padów po raz n-ty :D Ostatnio znowu pykam nieco na X360 Controller - bo gram w Assassin's Creed 2 na PC*, więc mam dość bezpośrednie porównanie :) Łapki mam nie za duże, więc oba pady leżą w nich naprawdę wygodnie. Układ analogów na X360 jednak minimalnie bardziej mi pasuje, no i do ścigałek triggery też ma dużo fajniejsze, DS3 z kolei lepsze imho wibracje no i funkcja sixaxis. Ale w sumie - nołmeter, nie mam większych zastrzeżeń do żadnego z nich i dobrze mi się gra każdym z nich.

Chętnie podpiąłbym sobie X360 Controller do PS3, ale głównie dlatego, by móc łoić w parę osób bez konieczności kupowania kolejnego pada (mam na szczęście 2 inne 'zwykłe' usb pady jak coś ;])

*) wersję na PS3 ogram - głównie dla trofeów - jak dorobię się wyświetlacza HD, bo 'wypożyczony' projektor już czas jakiś temu z domu zniknął niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grając na PS3 i Xbox 360 muszę powiedzieć, że pad od Xboxa jest dla mnie wygodniejszy... Ten od PS3 jest taki, że po godzince dłonie bolą, a po padzie od Xboxa nie bolą. Mam dosyć wielkie dłonie więc powinno mi być wygodnie w obu przypadkach. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady to indywidualna kwestia gracz. Ja napisze tylko, że Arena w God of War tak była wymagająca, że przetarłem sobie dłonie przez pada (pad od PS3).

Jeśli chodzi o pad do PS3 to jest sama konstrukcja co pad od PS2, ale gorzej leży w dłoni niż DS2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...