Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

Przekłamujesz fakty, na które się powołujesz

nie znasz porządnie obu konsol

przywołujesz informacje w rzeczywistości mało istotne dodatkowo je wywyższając ponad miarę

Może konkretne przykłady ?

"tępisz" konkurencję za to, że przestała dodawać bonusy

Podaję fakty.

"twoja konsola" nawet wcześniej się o nie nie postarała...

Racja , jednak "moja konsola" postarała się teraz i to "teraz" mnie jakoś bardziej interesuje od "wcześniej".

a to wszystko w sosie z niepoprawnego pisania

Efekty uboczne pisania po 12.

Filmy blu-ray - nie kupuję , wypożyczam , parę razy zdarzyło się pożyczyć od znajomego.

Wychodzi taniej niż kino , a efekt na 52'' o niebo lepszy.

ale kurczę kto tak naprawdę z tutaj piszących kupił choć jeden film na Blu-Ray?

Wierzę, że je masz, ale bardziej tutaj chodziło mi o TargetZer0.

taa...

Teraz PS3 dostało Cross-chata, ale ofc będzie on płatny.

Źródło twojej informacji ?

orównaj jakość gier z XBLA do gier z PSS. Widać, że Sony nie ma dobrych gier z PSS(oprócz Trine i Flower),

Nie chodziło mi tu o same gry , tylko to że płacę te 50$ i dostaję gry ( nie byle jakie swoją drogą ) warte bodajże 100$ + extra content , a u MS płacę te 40$ i nie dostaję nic co na psn nie byłoby za darmo...

A gry , które są warte uwagi na pss : tekken 5,wipeout , joe danger , mortal kombat , flow , superstardust ,pixeljunk , warhawk , pain ( to gry które posiadam/z którymi miałem styczność - jak narazie gram głównie w "normalne" produkcje i więcej zbytnio nie znam) + psxone classics

U mnie, jak zacznę pracować i zarabiać własną kasę, zadomowi się PS3

Nie wiem w jakim wieku jesteś , ale od 16/17 lat można spokojnie iść na wakacje do pracy i te przynjamniej ~2tys. zarobić. Ja np. rok temu pomagałem w żniwach + trochę roboty na budowie i zarobiłem w miesiąc 1900zł. W tym roku mam załatwioną pracę przy układaniu kostki i choć robota ciężka to ponad 4 tys. w 2 miesiące dostanę.

Oczywiście robota na czarno , bo legalnie dla nastolatków w ogóle się nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross-chat będzie płatny i dostępny tylko na PSN+ z tego co kojarzę [w niusach na stronie CDA to pisało nawet chyba]. Ale skoro na XBL za to trzeba płacić, to żadna ujma dla PS3 [tylko PSN+ będzie ciut droższy na rok od XBL Gold chyba, ale za to darmowe gry co miesiąc będą :) ].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro- Dokładnie, w MW2 (zresztą nie tylko, jest więcej takich gier) jest napis np. Ziomuś Playing TDM on map X (albo coś takiego^^). TU na forum pewnie niewiele osób ma filmy na BD, ale to pewnie dlatego, że średnia wieku jest niska. Ja osobiście mam tylko Spider Mana 3 i to tylko dlatego, że miałem go w zestawie.

@Suteq- monitor 3D kupisz za około 1500zł. To jest cena dobrego TV LCD 40'? ;] Jeśli tak, to biorę ten telewizor od razu, tylko podeślij linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq- monitor 3D kupisz za około 1500zł. To jest cena dobrego TV LCD 40'? ;] Jeśli tak, to biorę ten telewizor od razu, tylko podeślij linka.

http://www.electro.pl/produkt-SAMSUNG_TV_L...9-214289,3.html

Jak poszperasz to i za 1500 zł znajdziesz :) [nawiasem, znalazłem ten TV DOKŁADNIE w 8 sekund...]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie też na konsoli MS. BTW w niedalekiej przyszłości ma być nawet bez zakładania okularów.

A ja będę miał PS4 od wujka z Japonii. Skoro MS nie dał ŻADNEJ wzmianki o tym 3D dla Xboksa to znaczy, że jest w dość mocno rozwojowej fazie dopiero te wprowadzenie u nich. PS3 już to ma, Move będzie...z innowacjami niestety PS3 do przodu jest [X0 ma tylko Kinecta, i to który nie wiadomo czy nie okaże się wielkim rozczarowaniem]. I jak widać zresztą, PS3 także ma swojego Kinecta, PS Eye...którego możliwości poznamy przy premierze Kung-Fu Live.

EDIT: Znalazłem dokładną i dość świeża liczbę sprzedanych kopii obu konsol tutaj. Jak widać, PS3 goni X0...w Japonii i Kanadzie nawet wyprzedził zaś w Europie sprzedaż jest na równi [albo różnica oscyluje w parudziesięciu tysiącach].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K4cz0r- no powiem ci, że mnie zgasiło... To nie jest jakiś powystawowy TV? Albo z jakimiś wadami typu ryski? Czytałem opis ale nic o tym nie było...

@EDIT- ja parę miesięcy temu czytałem, że PS3 ma 4 mln straty do Xa, ale na wiki właśnie dane są podane mniej więcej z tego okresu w którym o tym słyszałem. Na E3 nie chwaliło się SONY ilością sprzedanych konsol?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/970295

Troszke przekracza 1500 zł...ale na Allegro używkę na pewno byś znalazł :laugh:. Zresztą w takich cenach myślę 300-400 zł nie zrobi tak wieelkieej różnicy.

EDIT: Najwyraźniej nie, skoro w newsie CDA o konferencji Sony nic nie ma.

EDIT2: Pomyłka mała co do sprzedaży....PS3 o dziwo lepiej się sprzedaje i w Europie. Pod liczbą sprzedanych konsol X360 jest napisane także, że do tych 10 milionów zostały dołączone sprzedane kopie w zachodniej Azji oraz Afryce. 10 milionów PS3 dotyczy najwyraźniej tylko Europy, ponieważ niema żadnej adnotacji pod liczbą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, a co mnie obchodzi jako gracza liczba sprzedanych konsol, dla mnie liczą się tylko gry. Peceta mam słabego, dlatego nie zagram sobie np. w ME2 , Fable III czy znakomitego Metro 2033 na nim. A na konsoli SONY wiele gier się nie ukazuje dlatego wolę X'a. Nie mówi się o tych grach jako exclusive ale dla mnie tak jakby są one nimi. Dla mnie te gry to wielki plus konsoli. To tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale są setki innych fanboyów, którzy mają [a raczej już mieli] niepodważalny argument co do wyższości X0, czyli właśnie liczba sprzedanych konsol. Co do gier na "pudełko", to wszystkie duże tytuły ukazują się zawsze na obie konsole. I to jest właśnie jedna z optymistycznych teorii - masz dobrego PC't, kupuj PS3, masz kiepskiego - bierz Xboksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie liczba sprzedanych PS3 przewyższyła już liczbę sprzedanych X'ów , ale nie zapomnij o premierze XBOX 360 Slim, który zrobił na branży naprawdę dobre wrażenie i wg mnie raczej na pewno dobrze się sprzeda. Wiele osób, którzy mają fata, są gotowi kupić nową wersję konsoli. Wtedy statystyki w sprzedaży mogą się zmienić.

PS Fajne gierki na amigę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k4cz0r - Nie podałem konkretnych przykładów z dwóch powodów:

1. Chciałem zwrócić tylko wam tylko uwagę, a nie bić się z wami.

2. Miałem akurat niewiele czasu :-)

Oczywiście mogę wszystkie swoje zarzuty wyjaśnić, jeśli tego potrzebujecie. Swoją drogą, jakbym chciał po was "przejechać", to bym zrobił to inaczej. Choć w stosunku do TargetZer0 użyłem (to trzeba przyznać) mocnych słów, to ciebie "zaledwie" grzecznie upomniałem, ale już nie jest moją winą, że cię to uraziło (od kiedy to proszenie kogoś o coś jest obraźliwe?). Nie zakładaj także, że coś zrobię bądź nie, bo ani mnie nie znasz, ani prorokiem dobrym nie jesteś. Nie zaprzeczę, że przemawia przeze mnie po części "fanboizm" (tak samo, jak zresztą przez każdego z nas), choć staram się pisać możliwie obiektywnie. Zresztą, niżej możesz zobaczyć, że moje zarzuty wcale nie były bezpodstawne.

TargetZer0

który w końcu (po 5-6 latach ?! ) ogłasza , że dadzą do polski live'a

Po jakich 5-6 latach, skoro w Polsce jest od niecałych czterech? Jeśli się nie mylę, to w listopadzie będzie obchodził swoją rocznicę.

Poza tym, porównujesz usługi PSN+ i Xbox Live Gold, nie znając tej drugiej. Porównanie polega na wypisaniu zalet obu przedmiotów porównywanych, a nie tylko jednego.

slim - ps3 slim , które ukazało się już wieki temu vs xbox slim

Tu już uwaga została zwrócona - jakie wieki temu? Rok nie minął.

"tępisz" konkurencję za to, że przestała dodawać bonusy

Podaję fakty.

"twoja konsola" nawet wcześniej się o nie nie postarała...

Racja , jednak "moja konsola" postarała się teraz i to "teraz" mnie jakoś bardziej interesuje od "wcześniej".

Próbujesz udowodnić, że gracze danej konsoli są olewani? W czym "twoja konsola" postarała się teraz? Jak do tej pory, to (że tak kontynuuję tymi samymi określeniami) "moja konsola" mnie rozpieszczała dodatkami, a twoja ciebie nie za bardzo, więc co się teraz konkretnie zmieniło?

Tak szczerze mówiąc, to "zwykłego" gracza nie specjalnie obchodzą statystki... Są one tylko narzędziem do kontroli rynku i manipulowania ludźmi. Podawanie ich za argument, jest podejściem godnym fanboy'a ;-)

Czy coś pominąłem? Jeśli masz jeszcze jakieś do mnie pytania, czy też wątpliwości odnośnie którychś wypisanych rzeczy, to napisz, a postaram się odpowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prędzej nie będą kupować Slima a pozostałe wersje, których cena nieco spadnie [o jakieś 100 zł obu wersji] ;) Ale ja jako zdecydowany na PS3 i tak bardziej polecam tą konsolkę polecam...szperałem internet przez ponad tydzień i wniosek można stwierdzić jednym zdaniem powyżej.

PS Dzieki....planowałem więcej ale jakoś na razie czasu nie ma. W wakacje znów może zacznę...

Próbujesz udowodnić, że gracze danej konsoli są olewani? W czym "twoja konsola" postarała się teraz? Jak do tej pory, to (że tak kontynuuję tymi samymi określeniami) "moja konsola" mnie rozpieszczała dodatkami, a twoja ciebie nie za bardzo, więc co się teraz konkretnie zmieniło?

Innowacjami....X360 ma ledwie Kinecta, który zapowiada się na rozczarowanie a PS3 posiada Move, 3D oraz też jak widać swojego Kinecta [patrz trailer Kung-Fu Live]. Co dalej...? PSN+ , owszem, będzie ciut droższy od Golda z XBL lecz co miesiąc dostajesz jakąś darmowę grę a na start nawet dwie[każulową czy nie, "jak dają bierz, jak biją uciekaj ;)]. I już bardziej płatne duperele jak dodatek z MoH w postaci nowej wersji MoH: Frontlines, jako jedyna beta AC: Brotherhood, jednak pojawienie się Portala 2 na PS3 etc.

Co do statystyk, ja ich nie podawałem jako MÓJ argument, tylko prostowałem argumenty innych, którzy cały czas szczycili się tym, że X0 jest lepszy bo właśnie ma więcej sprzedanych kopii i użytkowników online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłeś, że większość wypowiedzi (od pierwszego cytatu w dół) jest skierowana do TargetZer0. Chyba za słabo wyróżniłem "oddzielnik"...I niestety twój argument, odnoszący się do cytowanej wypowiedzi, jest nietrafiony. Mnie nie o taką odpowiedź chodziło, bo to, co nam pokazałeś "kłotem", odnosi się do trochę innej sprawy. Przynajmniej tak mi się wydaje :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosisz się ogółem do konsol, temat na temat konsol, dział otwarty...więc chyba mam prawo wypowiedzi ?

Ten "kłot" był chyba do bonusów, dodatków...a darmowe gry, Kinecty, Move itd. to chyba są te dodatki ? Albo ja źle zrozumiałem kontekst, lecz nie wiem o jakie inne dodatki może chodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że PS3 ma 3D, ale jest tu na siłę lansowane i overratowane. Zabawka jest droga, obsługuje tylko niektóre tytuły, wymaga drogich okularów, a standard (jak pokazało Nintendo) już niedługo się zmieni, więc nie szafujcie tym TrzyDe w co drugim poście, bo to się śmieszne staje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakich 5-6 latach, skoro w Polsce jest od niecałych czterech? Jeśli się nie mylę, to w listopadzie będzie obchodził swoją rocznicę.

My bad, 1 rok pomyłki.Czyli mam rozumieć , że to nazywasz "Przekłamaniem faktów na które się powołuję" ? Zabawne.

Poza tym, porównujesz usługi PSN+ i Xbox Live Gold, nie znając tej drugiej. Porównanie polega na wypisaniu zalet obu przedmiotów porównywanych, a nie tylko jednego.

Zwyczajnie porównałem co obie firmy zaprezentowały nam na E3(w tym przypadku - sieć ) , nie ogólnie. A to , że( Powtarzam - Na targach ) MS pozwolił Wam legalnie płacić , a Sony daje nam bonusy a to wszystko za te same pieniądze (Ups... Zaraz znów będę posądzony o przekłamywanie faktów na które się powołuję. Jest ~5$ różnicy. ) już nie jest moją winą . Moją winą nie jest również to , że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Próbujesz udowodnić, że gracze danej konsoli są olewani? W czym "twoja konsola" postarała się teraz? Jak do tej pory, to (że tak kontynuuję tymi samymi określeniami) "moja konsola" mnie rozpieszczała dodatkami, a twoja ciebie nie za bardzo, więc co się teraz konkretnie zmieniło?

Czytanie ze zrozumieniem part 2. Podkreślałem , że nie porównywałem wcześniejszego stanu rzeczy a Obecny ( Teraźniejszość , Tu i Teraz ). Powiedzmy jednak , że nieczytelnośc mojego tekstu zmusiła Cię do pominięcia tej części( choć udało Ci się wyczytać rzeczy które potrzebowałeś żeby wytknąć mi błędy ;) ) i specjalnie dla Ciebie napiszę to jeszcze raz.

więc co się teraz konkretnie zmieniło?

Sony E3 :

Medal of Honor - w cenie gry posiadacze Ps3 dostają odświeżoną wersję Frontline.

Dead Space - w cenie gry posiadacze Ps3 dostają grę Extraction (i nie jestem pewien czy pierwszą część też dostaniemy , musiałbym dokładniej sprawdzić )

Mafia II - posiadacze ps3 dostają eksluzywne misje

Assasin's Creed : Brotherhood - posiadacze Ps3 dostają ekskluzywne misje + Beta tej gry będzie tylko na konsoli Ps3

Portal 2 - wersja Ps3 będzie najładniejszą konsolową wersją tejże gry

Microsoft E3:

Call of Duty : Black Ops - posiadacze X360 jako pierwsi będą mogli kupić DLC to tejże gry (żeby nie było niedomówien - nie jest to ekskluzywność , PC i Ps3 będą mieli tę możliwość później )

to się zmieniło

Tak szczerze mówiąc, to "zwykłego" gracza nie specjalnie obchodzą statystki

Nie wiem jak innych graczy , ale mnie akurat obchodzi to , że np. na konsolę którą posiadam zapowiedziano 8 exclusivów , nie 4.

Oczywiście są osoby , które powiedzą , że Gears of War 3 przebija wszystkie 8 tytułów razem wziętych ( oczywiście działa to też w drugą stronę ) , jednak takie osobe to naprawdę zaślepieni fanboye , albo naprawdę wielcy fani danej gry ( rzadziej to drugie ).

Napiszę też moje osobiste uczucia co do Move. E3 mnie zbytnio do niego nie przekonało głównie z powodu małej ilości tytułow. Pozytywnie wyszły testy HR i SOCOM 4 na polygamii. Zacytuję tu 2 fragmenty :

I tak - jeśli chcemy zamknąć lodówkę, to po prostu "pchamy" Move do przodu. Otwieranie to ciągnięcie kontrolera do siebie, a wyciąganie portfela wykonać najłatwiej, imitując ruch wkładania ręki do kieszeni i wyciągania czegoś. W porównaniu do gry na padzie, która potrafiła wkurzać, to coś niezwykłego.

Najlepiej czuć to podczas szybkich sekwencji walki, które mnie osobiście najbardziej irytowały swoją chaotycznością i button-mashingiem. W HR Move atakując "uderzamy" ekran, broniąc się "zasłaniamy" się, a unik to szybki ruch w bok.

Ponadto gry od Sony na Move będą wszystkie lokalizowane na język polski ( od 3rd party niekoniecznie ). I jeszcze jeden fragment z polygamii :

Nasze inne źródła donoszą, że cena Move dla Polaków będzie wyjątkowo atrakcyjna. Zwłaszcza, że podobno dla polskiego PlayStation Move to sprawa priorytetowe. Super, szykuje się prawdziwa inwazja. Move w każdej Biedronce!

Oczywiście nie jest to pewna informacja , jednak dobrze wróży :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dead Space to i tak Extraction będzie na obu konsolach i jak na PS3 będzie dołączana gra DS: Extraction to na pewno cena gry będzie większa. :)

Co do MoHa to jakoś nie jaram się tym Frontline. :D Wolę jakoś zagrać na PS2. :P

Porta 2 - grafika nie bardzo mnie interesuje, bo ją tylko fanboye porównują i doszukują się niedociągnięć w konkurencyjnej platformie. :)

Nowy AC, nie mam zamiaru płacić nawet za te misje, a z bety i tak nie skorzystam. :D Multi w AC? Nie wchodzę w to.

Więc dla mnie Twoje argumenty z grami się rozpłynęły. :) Ale to moje zdanie, każdy mozę uważać inaczej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Dead Space to i tak Extraction będzie na obu konsolach i jak na PS3 będzie dołączana gra DS: Extraction to na pewno cena gry będzie większa. :)

Co do MoHa to jakoś nie jaram się tym Frontline. :D Wolę jakoś zagrać na PS2. :P

Nic o cenie DS nie było, więc może być w tej samej. Co do MoH: Frontlines to dostaniemy ją za darmo, czyli dwie gry w cenie jednej. I zauważ, że ona będzie odświeżona więc grafika na pewno sporo się będzie różnić z PS2.

Co do reszty, to owszem, kwestia gustu...ale grafika jest ważna dla 90% graczy :). Ale domyślam się, że to będzie kosmetyczna różnica i mało ludzi zauważy różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to, że jak jakieś dodatki/lepsza grafa/dodatkowe misje/odświeżone gry będą na PS3, to fanboje Xa będą te fakty bagatelizować. Że niby na co to komu? Po co? Dlaczego? Nikomu to nie potrzebne. Ale jakby te same rzeczy pojawiły się na Xie to nagle och i ach, że jest, wielka broń przeciwko SONY ;]. Jasna sprawa w drugą stronę też to działa... Tylko jakoś rzadziej ;].

@Suteq- jeśli ma to wyglądać jak CoD to jestem na tak, gra cholernie stara, a nie wyglądała tak masakrycznie źle. Zresztą, jeśli dodadzą Frontlines, to powinni dać też do niego trofea- mam nadzieję, że wraz z platyną. Jak dla mnie bomba- uwielbiam masterować gry, zwłaszcza strzelanki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to, że jak jakieś dodatki/lepsza grafa/dodatkowe misje/odświeżone gry będą na PS3, to fanboje Xa będą te fakty bagatelizować. Że niby na co to komu? Po co? Dlaczego? Nikomu to nie potrzebne. Ale jakby te same rzeczy pojawiły się na Xie to nagle och i ach, że jest, wielka broń przeciwko SONY ;]. Jasna sprawa w drugą stronę też to działa... Tylko jakoś rzadziej ;].

Mylisz się, nawet jakby to był na XO i tak bym nie skorzystał z bety, ani tych dodatkowych misji. Nie lubię płacić za coś co powinno być od razu. Płacę tylko za pudełkowe gry i za gry Aracade. Za inne rzeczy ode mnie nie dostaną kasy. :)

No ja zrozumiałem inaczej. ^_^ My bad, nygga. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...