Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

Wiem, że PS3 jest lepszy technologicznie, ale odpowiadam na argumenty Ackiego.

Spójrzmy prawdzie w oczy: na PS3 wychodzą coraz ładniejsze gry (God of War III, Uncharted 2 - tych tytułów X360 pewnie by nawet nie uciągnął), podczas gdy podawany za przykład wspaniałych możliwości Xboxa Alan Wake, już ma problemy z m..in. doczytywaniem obiektów (jak pisało CDA w jego zapowiedzi).

A jeśli nawet multiplatformowce wyglądają lepiej na X360, to chyba nie po to kupuję droższą konsolę, by grać na niej w gry, które są też na tańszej. Ostatnie kilka miesięcy przyniosło masę miażdżących eksklusiwów na PS3 (a następne stoją w kolejce) i to dla nich warto kupić konsolę Sony.

Zapowiedź Alan Wake'a która była opisywana w CDA to była wersja BETA dlatego pisali o jakiś problemach (Dla mnie trochę dziwne posunięcie ze strony CDA - oceniać gry na postawie wersji beta. O ile dobrze pamiętam podobna sytuacja miała miejsce przy recenzji BF:BC2)

W finalnej wersji niema już takich błędów (patrz recenzja w najnowszym CDA).

Nie wiem co kierowało Tobą ,że napisałeś o exclusive'ach z PS3 ,że X360 by ich nie uciągnął? Tak samo jakbym napisał:

"Spójrzmy prawdzie w oczy: na XBOX360 wychodzą coraz ładniejsze gry (Forza Motorsport 3, Alan Wake czy przyszłe Fable III i Gears of War 3) - tych tytułów PS3 pewnie by nawet nie uciągnął)"

Dla mnie niema tutaj co porównywać. Obie konsole są dobre i obie radzą sobie w każdej współczesnej grze. Wiadomo ,że exlusive jest 'robiony' pod jedną daną konsolę - by wyglądał jak najlepiej - więc tutaj twoje porównianie jest conajmniej śmieszne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EdwardAcki- przecież to normalne, że czasopismo opisuje bety O.o. Przeca to nie jest jakaś inna gra, tylko niedokończony kod wersji, która ukaże się na rynku, a więc jakieś światło na daną produkcję rzuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazzakollo - są w Empikach zdrapki - jednak w cenach 3-4 krotnie większych niż te z Allegro.

@EdwardAcki- przecież to normalne, że czasopismo opisuje bety O.o. Przeca to nie jest jakaś inna gra, tylko niedokończony kod wersji, która ukaże się na rynku, a więc jakieś światło na daną produkcję rzuca.

Zwariowałeś albo czytasz CD-Action od wczoraj? O pojęciu 'co to beta' - to chyba też za dużo nie wiesz? http://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_życia_programu

Od kiedy recenzje są opierane na betach? :icon_biggrin:

Gdyby jakieś czasopismo recenzowało wersje beta - to nikt by tego nie czytał? Bo co kogoś interesuje wersja testowa programu, jego 'plusy, minusy' i ocena końcowa skoro finalna wersja może się znacznie różnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bratek

Chodziło mi że dla kogoś wydatek 1200+Jakieś gry to jest dużo a dla kogoś może być to mało.

@Paveloo zgadzam się z tobą. Ja też tak robię. Nie daleko mnie jest wypożyczalnia. Możesz kupić grę i gdy ci się znudzi oddać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ale podjarka. CD-A czytam od jutra, a zwariowany jestem od 15 lat. Gdzie napisałem, że recenzje są pisane na podstawie bet? Napisałem, że czasopisma opisują bety, a nie recenzują, więc mi nie dopisuj słów, których nie napisałem. A o pojęciu "beta" wiem co nieco i bez wikusi. Tylko, że jeśli jest jakaś bardzo wyczekiwana gra, to dlaczego mają nie opisać tej nieszczęsnej bety? W końcu wielu graczy by chciało poczytać o upragnionej grze, a to zwiększy nakład. I gdzie jest napisane, że betę właśnie testowali? Bo znaleźć nie mogę. Ale jeśli faktycznie ta jedna recka jest na podstawie bety, to szpic między oczy dla ekszyna.

@Blueagardo- a myślałem, że wypożyczalnie gier są nielegalne :)

@EDYTA-@EdwardAcki- przecież to co pisali na podstawie bety było wyraźnie zaznaczone jako "w produkcji" więc każdy, kto choć trochę ogarnia co się dookoła niego dzieje wie, że to nie finalna wersja. I, o ile pamiętam, oni tej bety nie oceniali. Gdzie widzisz problem? A w najnowszym CD-A jest recenzja na podstawie już pełnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dla mnie trochę dziwne posunięcie ze strony CDA - oceniać gry na postawie wersji beta.

Pokaż mi palcem oceny przy betatestach.

O ile dobrze pamiętam podobna sytuacja miała miejsce przy recenzji BF:BC2

Nie miała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiedź Alan Wake'a która była opisywana w CDA to była wersja BETA dlatego pisali o jakiś problemach

(...) W finalnej wersji niema już takich błędów (patrz recenzja w najnowszym CDA).

Owszem, ale CDA podało to jako argument na to, że X360 ma technologiczne problemy z tą grą. Faktem jest, że w recenzji o tych problemach nie napisali, ale to nie musi oznaczać, że w finalnej wersji już ich nie ma.

Nie wiem co kierowało Tobą ,że napisałeś o exclusive'ach z PS3 ,że X360 by ich nie uciągnął? Tak samo jakbym napisał:

"Spójrzmy prawdzie w oczy: na XBOX360 wychodzą coraz ładniejsze gry (Forza Motorsport 3, Alan Wake czy przyszłe Fable III i Gears of War 3) - tych tytułów PS3 pewnie by nawet nie uciągnął)"

Kierowała mną chęć powiedzenia, że PS3 jest o wiele lepszy pod względem możliwości od Xboxa. Nawet, jeśli X360 uruchomiłby te gry, to założę się o niezłą sumę, że najładniejsza gra na PS3 (wykorzystująca 100% możliwości) będzie wyglądała lepiej od takowej na X360.

Dla mnie niema tutaj co porównywać. Obie konsole są dobre i obie radzą sobie w każdej współczesnej grze. Wiadomo ,że exlusive jest 'robiony' pod jedną daną konsolę - by wyglądał jak najlepiej - więc tutaj twoje porównianie jest conajmniej śmieszne.

No, nie wiem - porównywanie wyglądu exclusive'wów na dwie konsole to IMO dobry sposób na porównanie ich możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Pinklem. Przecież jeśli najładniejsza gra na PS3 ma lepszą grafikę od najładniejszej gry na Xa to o czymś to świadczy. Może dla fana Xa to jest śmieszne, ale jakby sytuacja była odwrotna (czyt. naj gra na Xa ma lepszą grafę od naj na PS3), to zapewne w tym nic śmiesznego by nie było...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale CDA podało to jako argument na to, że X360 ma technologiczne problemy z tą grą. Faktem jest, że w recenzji o tych problemach nie napisali, ale to nie musi oznaczać, że w finalnej wersji już ich nie ma.

A dlaczego mielibyśmy je zatajać, gdybyśmy takie problemy odnotowali?

Kierowała mną chęć powiedzenia, że PS3 jest o wiele lepszy pod względem możliwości od Xboxa. Nawet, jeśli X360 uruchomiłby te gry, to założę się o niezłą sumę, że najładniejsza gra na PS3 (wykorzystująca 100% możliwości) będzie wyglądała lepiej od takowej na X360.

Mam podobne odczucia. Wydaje mi się. że PS3 posiada jeszcze zapas niewykorzystanej mocy, którą w pełni pokażą dopiero przyszłe tytuły (Killzone 3? Uncharted 3?), a od X360 wieje mi już trochę starzyzną. Między innymi dlatego kupiłem PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, sam CormaC bardziej lubi i ma PS3... Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości co do kupna? :). A o U2 sami twórcy wypowiadali się, że wykorzystali 100% mocy PS3... Tylko, że zapewne U3 będzie wykorzystywało także 100%, a będzie ładniej wyglądało.

EDIT

@Suteq- dzisiaj nie dam rady ;]. Obowiązki...

@Pinkel- ja czytałem, że 100% MOCY PS3, a nie procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 100% to tak jak twierdzi Criterion (ludzie od Burnout'a): "nie da się powiedzieć, że gra wykorzystuje 100% mocy konsoli, bo za x lat ludzie będą wiedzieć jeszcze więcej o tworzeniu gier na daną konsolą, i zrobią ładniejszą". Tak samo było na PS2 - "zobaczcie, ta gra ma 100% mocy konsoli, nikt nie zrobi ładniejszej", a parę lat później powstał Black, który jest lepszy technologicznie niż niektóre gry ukazujące się teraz. Poza tym gry nie ocenia się po grafice, jest ona po prostu dodatkiem to właściwej rozgrywki. Inna sprawa, że każdy woli grać w gry ze świetną grywalnością i taką grafiką, niż w graficzną kupę ze świetną grywalnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o U2 sami twórcy wypowiadali się, że wykorzystali 100% mocy PS3...

Nie 100% mocy, tylko 100% procesora. To znacząca różnica :) .

Silnik wykorzystywał 100% mocy procesora, ale silnik można zoptymalizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I też nie 100%, bo korzystał tylko z 6 rdzeni, a nie 8 ;)

Takie mówienie jest bardzo nie miarodajne, mogę napisać Tetrisa, który będzie wykorzystywał 100% Cry'a, a grywalność będzie żadna. Jak już ktoś zauważył - idzie o optymalizację grafiki, która i tak jest tylko dodatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowań w tym temacie było co najmniej kilka i tak każdy napisze Tobie żebyś wybrał jego konsolę "bo on kupił i jest zadowolony". Poszperaj trochę w tym temacie, na tych ponad 50 stronach odpowiedź znajdziesz na praktycznie każde pytanie dotyczące konsol. Moja rada jest taka żebyś porównał biblioteki gier obu konsol, bo to główne kryterium przy wyborze konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dives ma rację, każdy ci poleci to co posiada, bo po prostu ma i jest zadowolony. Już dosyć dobrym pomysłem jest poradzenie się osoby, która ma obie konsole, a widziałem tu paru takich... Jednak temat się już powoli wyczerpuje (jak narazie) i trudno napisać coś nowego czego nie było już wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie konsole przez jakiś czas i obie są genialne. Najlepiej posiadać je obie, ale jak już musisz się na coś zdecydować to przejrzyć exy, które Ci bardziej przypadną do gustu taką wybierz konsolę. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiła się jakaś tendencja, że gry na PS3 mają więcej bajerów, np. UFC 2010 - na PS3 będzie więcej zawodników. Również takie Final Fantasy lepiej wygląda na PS3.

Ale według mnie w takim stopniu w jakim to jest obecnie to nie ma sensu się przejmować. Patrz na exclusivy, ta konsola która ma więcej takich co cię interesują to taką bierz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...