Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

No to, jak dla mnie, przegrywa z Xbox Live Gold. Głównie za sprawą wysokiej ceny, przy niezbyt atrakcyjnych dodatkach w stosunku do podstawowej wersji. Tyle, że to wszystko jest jak na razie "na papierze". Tak naprawdę, to całość powinno się porównywać dopiero po dłuższym funkcjonowaniu obu usług, bo na początku mogą dać bardzo ciekawe oferty, które będą miały zachęcić do kupna, a później już spaść z poziomem. Najlepiej, jakby dawali jakiś okres próbny, jak w przypadku XBL. Dobra, przestaję już tu się rozwodzić, bo nic konstruktywnego z tego nie wychodzi :P

@UP

Odnosiłem się do ceny podanej przez Dives'a, ponieważ kiedy otworzyłem ten temat, to twojego postu jeszcze nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napiszę tak: jak miałem jakiś czas temu zdanie co do PS3 jako faworyta w mym subiektywnym wyścigu o miano Konsoli Pożądanej, tak dalej to samo uważam. Stanu rzeczy nie zmienił fakt, że Microsoft wprowadził nowego Xboxa (chociaż miło, że ma większy dysk i Wi-Fi i pewnie kilka inszych ciekawości) oraz zapowiedział usługę Live w naszym pięknym kraju. Sony ze swoim PSN+ trochę niepozytywnie zawiodło, ale gra multiplayerowa nadal z tego co wiem jest za darmo. A wyznaję może staroświecki pogląd, że jak mam płacić jakieś 150-200 zł za grę, w której jest multiplayer i potem jeszcze płacić, za możliwość używania tej opcji gry, dodatkową kasę to dla mnie jest coś nie tak. Ale to nie temat na rozmowę tutaj.

Wracając do meritum: dla mnie, że przypomnę: Nieposiadacza Żadnej Ze Słusznych Konsol, w tej chwili wygrywa PS3, bo oferuje fajne exslusive'y, ma tryb multi za darmo, wi-fi (tak, wiem, X też już to ma/mieć będzie) i ogólnie wydaje mi się przyjaźniejszy jakiś taki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie watro kupić PS3, ponieważ np. gra w internecie jest legalna. Granie na Multi na Xboxsie 360 jest nielegalne (nie ma oficjalnie w Polsce Live'a, ale ma podobno zostać aktywowany na taragach E3), w przeciwieństwie do Multi w PS3. Także Playstation Network jest pod względem kupywania przez internet lepsze, ponieważ są ceny wyświetlane od razu w złotówkach. Cena gier, pomiędzy oba konsolami nie różni isę praktycznie niczym. Xbox 360 jest tylko o wiele tańszy, ale ja wolałem wydać kase na pożądny sprzęt a nie na dziadostwo za 600 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ np. gra w internecie jest legalna. Granie na Multi na Xboxsie 360 jest nielegalne

Żeś dał rodzyna jak nic. :) Jaka legalna/nielegalna? Jak sam Kuba Mirski mówił, że spokojnie można się rejestrować na inny kraj i normalnie grać.

Xbox 360 jest tylko o wiele tańszy, ale ja wolałem wydać kase na pożądny sprzęt a nie na dziadostwo za 600 zł.

Zwłaszcza, że dane "dziadostwo" widziałeś tylko na półce w empiku. Pozdrawiam fanboya. :)

@TargetZer0

Takie info daje się do tematu głównego PS3. ;f

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Playstation Plus "na papierze".

4706187419082940db4e.jpg

1. Wszystko co jest i było do tej pory darmowe takie pozostanie.

2. Co miesiąc dostajemy :

- Gry z PSN , Minis bądź PsOne Classics. W tym punkcie jest spora niewiadoma , ponieważ Sony nie sprecyzowało dokładnie ile tych gier dostaniemy. Wiadomo natomiast , że będą to zarówno "normalne" gry z PSN ,minis'y oraz PsOne Classics.W pierwszym miesiącu funkcjonowania PSN+ dostaniemy : WipEout HD , FieldRunners , Age of Zombies , Rally Cross oraz "full game trial of inFAMOUS" ( nikt nie wie jak to z tym trialem będzie ).

- DLC oraz Mappacki do gier.

- Theme'y i Avatary

- W ramach PSN+ dostajemy również subskrypcje na Qore - "high-definition, interactive gaming lifestyle show". Więcej tu : http://us.playstation.com/games-and-media/.../qore/index.htm

3. W samym pierwszym miesiącu dostajemy zawartość , która jest warta ponad 50$ (koszt rocznego abonamentu ).

4. Dostajemy dostęp do "Full Game Trial". Opcja ta daje nam możliwość ściągnięcia gry i przetestowania jej. W zależności od gry czas testowania może być różny .Sony pisze że max. do 1 godziny. Kiedy zakupimy grę zachowujemy cały postęp ( save'y , trofea ).

5. Mamy możliwość ustawienia czasu kiedy Ps3 ma ściągać dema , update'y firmware'u , update'y gier , trailery oraz gameplaye. Po ustawieniu czasu (np. 3 w nocy )konsola sama się włączy i ściągnie wybrane elementy.

6. Dostajemy dostęp do wersji beta gier przed użytkownikami bez subskrypcji.

7. Dostajemy zniżki na produkty w Playstation Store.

8. Wartość rocznego contentu będzie wynosić ponad 1000zł.*

9. Kiedy usługa wystartuje będzie specjalna oferta , która za wykupiony rok subskrypcji da nam ekstra 3 miesiące ( w sumie 15 miesięcy ). Nie podano jeszcze ile ta specjalna oferta będzie trwać.

10. Dostęp do gier , theme'ów etc. Kończy(tak żeby nie było żadnych żali do mnie , że nie wspomniałem/było mało widoczne :P ) się wraz z końcem subskrypcji. Nie wiadomo natomiast czy jeśli np. wykupię subskrypcje na rok , po jej wygaśnięciu zrobię sobie miesiąc przerwy i znów wykupię czy dostanę z powrotem gry z poprzedniej subskrypcji.

11. Nie wiadomo również czy jeśli wykupię subskrypcje rok po jej starcie czy dostanę cały content z poprzedniego roku (choć raczej w to wątpię).

12. Dodana zostanie funkcja Cross-Chat. Wystarczy jedna osoba z PS+, żeby go utworzyć i może zaprosić pozostałe 3(o ile są w znajomych) do rozmowy nawet jeżeli oni nie posiadają wykupionej uslugi PS+.**

Cena :

1 Miesiąc - 9,99$

3 Miesiące - 17,99$

12 Miesięcy(+3 podczas specjalnej oferty) - 49,99$

No , trochę mi zajęło zebranie tego wszystkiego do kupy. Jeśli jesteście pewni , że gdzieś popełniłem błąd to oczywiście piszcie ( tylko z podaniem WIARYGODNEGO źródłą proszę... ).Jak widać jest dużo niewiadomych i zobaczymy jak to będzie po starcie ;).

*Przybliżona wartość określona w oparciu o zalecaną cenę detaliczną dostępnych materiałów, z wyłączeniem rabatów, obliczona w oparciu o kursy wymiany z maja 2010. Rzeczywista wartość może być inna. Dostęp do niektórych materiałów, z wyłączeniem materiałów objętych rabatami, kończy się wraz z końcem okresu subskrypcji.

** Punkt dodany dzięki uprzejmości Sutq'a

Możliwe orty , literówki , błędy stylistyczne bądź interpunkcyjne ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze bez szoku, punkt 5. powinien być dostępny już od dawna (bo niby jaki to ma związek z PSN?), reszta też jakoś nie robi specjalnego wrażenia. Choć nie wykluczam, że jacyś maniacy PeeSa nie mogąc wyciągnąć z konsol więcej, połaszą się na coś takiego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaponiałeś napisać o Cross-Chacie, który będzie dla max 4 osób. Wystarczy jedna osoba z PS+, żeby go utworzyć i może zaprosić pozostałe 3(o ile są w znajomych) do rozmowy nawet jeżeli oni nie posiadają wykupionej uslugi PS+. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś informacje na temat obniżki ceny PS3 SLIM ??

Sony nic nie zapowiadało , może znajdziesz jakieś obniżki w sklepach ? Jeśli bardzo zależy Ci na kasie( i nic nie znajdziesz ) to poczekaj do świąt , a jeśli nie będzie nic ciekawego to wyprzedaż poświąteczna.

EDIT:

Choć jakiś czas temu chyba czytałem ( możliwe , że to tylko plotki ) o nowym slimie z 500gb i lepszym wifi. Zbytnio się tym nie przejąłem , bo było to na jakiejś mniej znanej stronie.

Lepiej kupić w sklepie czy w jakimś sklepie internetowym ?

Ostatnio patrzyłem Slimki 250 i z tego co udało mi się znaleźć to za ~1200 były w sklepach internetowych tyle że w jakichś mało znanych(a takie jeśli chodzi o zakup ~400-500zł++ omijam szerookim łukiem ). Za 1250 jest w MM ( przynajmniej w W-wie ) bez niczego , za ~1350 także w MM były zestawy konsola + Buzz! i konsola + modnation

W gramie też ostatnio widziałem sporo zestawów. Jeśli miałbym kupować teraz to albo czysta za 1250 , albo to :

http://www.gram.pl/sk7_9QTiHO1_Konsola_Pla..._s_Fortune.html

2 must-have'y w zestawie ;)

EDIT2 :

Oczywiście jesli zastanawiasz się nad zakupem move'a to poczekaj na jakiś bundle z nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaponiałeś napisać o Cross-Chacie, który będzie dla max 4 osób. Wystarczy jedna osoba z PS+, żeby go utworzyć i może zaprosić pozostałe 3(o ile są w znajomych) do rozmowy nawet jeżeli oni nie posiadają wykupionej uslugi PS+. :)

Dodajmy, że kształt, a nawet samo istnienie tego cross-game chatu nie jest potwierdzone oficjalnie - na razie są to domysły (bazujące na przeciekach) serwisów branżowych.

Zapewne tak to będzie wyglądać, ale dopóki nie wprowadzą tej funkcjonalności, nie mamy pewności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział: jak chcesz zapłacić dwa razy kup używaną. Sam się skusiłem na taki wybór, skutek- YLOD po paru miesiącach użytkowania. Bez gwarancji. Teraz mam Slimkę 250GB z 3 letnią gwarancją i, że tak powiem, mam w pompie co się z nią dzieje. W skrócie- odradzam używane sprzęty tej klasy za takie pieniądze, lepiej dołożyć te 100-200 zł i mieć nową pleję z gwarą, ze świadomością, że nikt z nią dziwnych rzeczy nie robił, niż później wykładać drugie tyle na nową konsolę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola która jest trzymana w złych w warunkach ( kurz , zły obieg powietrza ) jest o wiele bardziej narażona niż taka , o która się dba.

Do tego dochodzi też taka możliwość , że typ yloda naprawił i sprzedał grzańca "używana , jak nowa".

Swoją drogą idzie ręcznie(znaczy się domowymi sposbami :P ) naprawić ylod'a ( a przynajmniej faty , slima pewnie też ale poprostu nie widziałem ani nie czytałem o nim ) bo już widziałem i czytałem kilka relacji na ten temat.

Oczywiście należy też wspomnieć , że ~80-90% przypadków YLODA w ps3 to fat 60gb. Najprawdopodobniej spowodowany słabą pastą , ale to już tylko domysły.

@Down

dokładnie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacperrr94- a skąd, przecież w konsolach tak dla jaj się YLOD pojawia- taki żarcik SONY. Nie ma to żadnego związku z pastą termoprzewodzącą czy też kurzem- nic kompletnie.

@TargetZero0- mówisz o tym sposobie z opalarką?:D Ciekawy sposób, ale najdziwniejsze jest to, że działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...