Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

Tu nie liczą się opinie innych, tu liczy się TWOJA opinia. Lepiej jeszcze przemyśl decyzję, żeby się nie zawieść. Jak na moje oko, obie konsole są tutaj lubiane mniej więcej w tym samym stopniu. Lepiej kieruj się ekskluziwami, jak już sugerowali Sergi i Suteq. Żeby ułatwić Ci wybór, przygotowałem krótki przewodnik po największych z nich :) .

PlayStation 3:

- God of War III (siekanina z elementami RPG)

- Uncharted 2 (shooter)

- Heavy Rain (przygodówka akcji)

- Killzone 2 (shooter)

- Little Big Planet (platformówka)

Xbox360:

- Alan Wake (survival horror)

- Gears of War 2 (shooter)

- Forza Motorsport 3 (wyścigówka)

- Fable II i wkrótce III (cRPG)

- Halo 3 (shooter)

To tylko kilka przykładów, jest tego duuuużo więcej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na PS3 oprócz:

- God of War III (siekanina z elementami RPG)

- Uncharted 2 (shooter)

- Heavy Rain (przygodówka akcji)

- Killzone 2 (shooter)

- Little Big Planet (platformówka)

jest Infamous, Heavenly Sword, Uncharted 1, GoW 1 i 2. Z tych ciekawszych.

A na XO jest jeszcze: PGR 3 i 4, Splinter Cell: Convincion, Forza 2, HALO3: ODST, Halo: Reach wkrótce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh, dalibyście już spokój z tymi wyliczankami, dla niektóreych może się bardzo liczyć np. Viva Pinata 2, a innemu może zupełnie zwisać Alan Wake i GoW 3.

Swoją drogą, bardzo ciekawa rzecz - http://www.cdaction.pl/news/12631

Nie mówię o samym tytule, ale o wszystkich wynikach ankiety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tylko potwierdzają jak świetną maszyną jest PS3. "chcę grać razem z przyjaciółmi", "podoba mi się repertuar gier", "jestem zainteresowany możliwościami blue-raya", "jestem zainteresowany innymi możliwościami multimedialnymi PS3". Aż 12 osób na 100 kupuje PS3 dla konkretnej gry?O.o Trochę dużo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 12 osób na 100 kupuje PS3 dla konkretnej gry?O.o Trochę dużo...

W moim przypadku seria God of War (III, Collection i ewentualne kolejne części) była argumentem przeważającym na korzyść PS3. Żaden exclusive xboksowy nie interesował mnie tak jak God of War.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+Tańszy od PS3

Dokup do tego WIFI+dysk 120Gb do modelu Arcade to się okaże, że cena jest większa od PS3, a ono ma jeszcze Blu-ray. :)

Użytkownik, do którego skierowałeś swoją wypowiedź, zaznaczył, że zastanawia się nad modelem "Elite", więc po piszesz o dopłatach związanych z powiększeniem dysku twardego?

PS3 Slim można kupić za 1050zł z przesyłką na allegro. Sam tak dla kolegi kupowałem i wszystko git. :) Więc 150zł masz na grę/gry. :)

Ja z kolei widziałem na Allegro nówkę X360 Arcade za 500 zł. Możesz policzyć teraz, ile masz na gry ;-) I dodatki takie jak moduł Wi-fi, dysk HDD, czy Xbox Live Gold takiej przewagi cenowej nie "zapełnią w pełni".

Dives ma rację, każdy ci poleci to co posiada, bo po prostu ma i jest zadowolony.

Nie można powiedzieć, że każdy, bo mi się zdarzyło polecić w tym temacie pewnej osobie PS3, choć posiadam jej konkurentkę ;-)

Jeszcze przypomnę, że cena Xbox Live Gold widocznie maleje przy zakupie dłuższych pakietów abonamentowych. Przy jednym miesiącu płacimy 25-30 zł (aktualnie na Allegro 27 zł), natomiast wykupując usługę na rok (co zresztą polecam) cena za miesiąc spada do 10 zł, a czasem jest jeszcze taniej - na Allegro ceny oscylują w granicach 110-120 zł, choć przy korzystniejszych (z naszego punktu widzenia) kursach walutowych można znaleźć nawet 12-miesięczne oferty za 80-90 zł. Ale na takie okazje trzeba patrzeć poza serwisem Allegro, gdyż tam ceny ustabilizowały się na tyle, że wahania walut za bardzo na nie nie wpływają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki tylko potwierdzają jak świetną maszyną jest PS3. (...)

A w rzeczywistości jest inaczej. Screeny czy testy mówią zupełnie inaczej.

Widzę ,że ty nie przestaniesz chwalić tego co swoje?

Gdyby był temat: pegazus czy ps2, a 8 na 10 osób miało by pegazusa - to wszyscy trąbili by jaki to pegazus jest wypasiony, jakie ma znakomite gry... a ps2 to dziadostwo do potęgi n'tej. Na tym forum widać jest identycznie - o tym co lepsze przeważa liczba posiadaczy danej konsoli, a nie jej możliwości. A jeśli wszyscy jeździli zdezelowanym Fiatem, a jeden Mercedesem to zgadnij które auto by wszyscy polecali i mówili "jaka to świetna maszyna"?

Peveloo951 - tak dla ochłonięcia zobacz sobie Red Dead Redemption - kolejny hit 's[beep]' na PS3.

http://www.neogaf.com/forum/showpost.php?p...p;postcount=704

A to w niskiej rozdzielczości, a to duuuużo mniej detali (w szczególności trawy). Taka rzeczywistość ;)

Tutaj widać tą "moc PS3" jak sobie radzi z grami 'otwartymi' gdzie jest duża przestrzeń.

Słownictwo.- D.

@Dracia - od kiedy to słowo 's[beep]' jest uważane za wulgarne i jest zakazane na forum - w szczególności jeśli nie odnosi się do żadnej osoby? Może miałem napisać 'spie**olony'?

Mógłbyś w ogóle nie pisać. Można określić to słowami nie zbliżającymi się nawet do przekleństw.- D.

@Paveloo951 - widzę ,że do twojego rozsądku to niestety nic nie przemówi. Gdybyś miał obie konsole obok siebie - to może inaczej patrzałbyś na to wszystko, i twoje wypowiedzi z pewnością wyglądały by inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EdwardAcki- czy ty masz jakieś kompleksy? Prowadziłeś może forum, które nie wypaliło czy coś? Co się tak przyczepiłeś do "tego forum"? Co post to "na tym forum to na tym forum tamto"... A ochłonąć chyba ty powinieneś, ja jestem całkowicie spokojny. A co? Mam zacząć chwalić Xboxa, mimo, że mam PS3 i bardziej mi się ono podoba? Lol! Chwalę dlatego, że moim zdaniem JEST LEPSZE, a nie dlatego, że mam. No tak, taka rzeczywistość. PS3 ssie, dławi się przy byle większym terenie do wyświetlenia (vide Uncharted 2). Tak się składa, że PS3 nie przeważa liczbą posiadaczy... Może w tym temacie jest więcej soniaków, ale albo to nijak ma się do twojego porównania (to z mercami), albo jestem zbyt ubogi umysłowo aby je pojąć.

Spokojniej proszę - D.

@EDIT- jestem spokojny... O co konkretnie chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward - no offence, ale chrzanisz jak potłuczony indianin.

"...o tym co lepsze przeważa liczba posiadaczy danej konsoli, a nie jej możliwości..." - Więc automatycznie każdy, kto sądzi, że konsola która sprzedała się w 10% mniejszej ilości jest lepsza, ten jest głupcem i heretykiem, którego należy zatłuc gamepadem?

"...Widzę ,że ty nie przestaniesz chwalić tego co swoje?..." - A dziwi Cię, że ludzie chwalą to co znają, i - skoro kupili - uważają za lepsze? A może naturalne jest chwalić raczej to, co osobiście uważamy za gorsze?

"...Tutaj widać tą "moc PS3" ...." - Dobrze że napisałeś w cudzysłowiu, bo nie o moc tu chodzi, a o optymalizację, której niektórym tytułom brakuje (zdarza się na każdej platformie).

Tak samo jak wyżej. Spokoojnieee...- Dracia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergi - Pierwszy cytat jest wyjęty i w tym wypadku takie zagranie zmienia sens wypowiedzi o 180 stopni. Przy komentarzu do trzeciej przywołanej wypowiedzi - to prawda, na każdej platformie zdarzają się braki wszelkiej maści. Co nie zmienia jednak faktu, że częściej zdarza się to w przypadku PS3, niż X360. Oczywiście można się próbować zasłonić tym, że na konsolę Sony programowanie jest trudniejsze. Tylko co to nas obchodzi? Ja bym taki argument uznał za zalatujący "smrodkiem fanboy'a". My chcemy mieć lepszy produkt, nie przejmując się złą konwersją. Nie wiem jak wy, ale mi pewnie by się zrobiło trochę przykro (czy raczej lekko bym się poirytował, bądź zdenerwował), gdybym zobaczył u kolegi, że na jego konsoli gra wygląda lepiej. A tak niestety jest ze sporą liczbą gier multiplatformowych. Co i tak nie zmienia faktu, że jeśli kupię konsolę, na której gry wyglądają trochę gorzej, to i tak będę z niej zadowolony. Szczególnie, jeśli nie zobaczę, że u innych wygląda owa gra lepiej. Bo "lepsze jest wrogiem dobrego", prawda? :-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam walki fanbojów o poranku - wiem że zaleciało hipokryzją :P

Wracając do waszego sporu co lepsze to pragnę dorzucic swoje 3 grosiki.

Po pierwsze - sądzić, że jedna konsola jest mocniejsza od drugiej, kiedy x360 był piewrszy na rynku i logiczne, że sie juz troche postarzał jest kompletnym idiotyzmem. To tak ja porównywać starey amochód z jakims nowym ;)

Po drugie - Wybaczcie fani PS3 ale Sony skopało w niej jedna rzecz, przez którą nadal mamy te walki. Na PeESa ciężko jest pisać gry i nie jest to wina Masońskiego spisku posiadaczy x0 tylko błędy w projekcie Sony ;)

Po trzecie - Xboxsiarze i Ps3fani zawsze będa mówić że ich sprzęt jest najlepsiejszy bo jakbyście wydali XXX złotych i potem mieli przyznać że to był błąd to byście woleli zrobić: Znieważyć konkurencję,czy przyznać się do błędu? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktoś tutaj odwraca kota ogonem.

Jeżeli chwalę PS3 to znaczy, że mam PS3 - tutaj się zgodzę :D Ale mam to PS3 ponieważ je wybrałem. Wybrałem je, bo jest lepsze od XBOX'a. Zanim kupiłem swoje PS3 orientowałem się w tym która konsola jest lepsza, bo szczerze mi zwisało czy to będzie M$ czy Sony. Wybrałem PS3 bo uznałem, że ma fajniejsze/ładniejsze gry, darmowy online, w ogóle ma online, nie ma problemów ze ściąganiem DLC. Te argumenty zdecydowały o tym, że kupiłem PS3.

I w ogóle o co chodzi z tym programowaniem na PS3 ? Ktoś kiedyś po pojawieniu się konsoli na rynku powiedział, że się trudno programuje, a teraz fanboje X'a powtarzają to przy każdej okazji. Na Xboxa też się trudno programuje, bo trzeba obniżać jakość tekstur i filmików (FF13).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP- Bo się na DVD nie mieszczą...

@alexiej- myślę, że nie w tym rzecz. Gdyby PS3 mi się nie podobało, gdybym wydał te 1400 zł i uznał je za wyrzucone w błoto, to po prostu sprzedałbym chlebak i kupiłł klocka. To, że mam i chwalę PS3 nie świadczy o tym, że maskuję swój nietrafny wybór, tylko, że PS3 jest dla mnie lepszą konsolą... A jeśli ktoś obrażając konkurencyjną konsolę mści się za to, że kupił tą drugą i żałuje wyboru to naprawdę nieco dziwne... A ich porównywanie to raczej nie jest idiotyzm... Tak jakby rok temu wyszedł model Mercedesa, a teraz nowe BMW tej samej generacji... Porównania są jak najbardziej na miejscu ;]. Zgadzam się, że trudniej się programuje, to nie podlega dyskusji. Jednak dzięki temu mamy Uncharted, God of War- obecnie najładniejsze gry ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie - Xboxsiarze i Ps3fani zawsze będa mówić że ich sprzęt jest najlepsiejszy bo jakbyście wydali XXX złotych i potem mieli przyznać że to był błąd to byście woleli zrobić: Znieważyć konkurencję,czy przyznać się do błędu?

Sory, kupiłem PS3, pograłem i IMO kupiłem je dla exów, wolę grać na XO, lepszy pad, więcej znajomych i powiem, że kupno PS3 było błędem.

Na Xboxa też się trudno programuje, bo trzeba obniżać jakość tekstur i filmików (FF13).

Brawo... Tylko, że FFXIII na Xboksa to port, tak samo jak Bayonetta na PS3. FFXIII na Xboksa zostało później robione, bo najpierw gra była jako ex na PS3 i na tej konsoli się skupiano.

Co do RDR to na 100% lepiej wygląda na XO, widać więcej trawy, ostrzejsze tekstury. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że RDR wygląda na PS3 gorzej to prawda. Grałem na obie konsole, i widać różnicę. Ale i tak bym sie tym nie przejmował - gra graficznie nie powala. A że PS3 nie radzi sobie z sandboksami? Bzdura, Just Cause 2 wygląda identycznie (sprawdzałem!) na obu konsolach, a jest o niebo ładniejsze od RDR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wracając do porównania grafy na konsolach... Chaciu90 mówi, że JC2 wygląda na obu konsolach tak samo, a tymczasem na stronie do której linka podawał Edward różnica w grafice, na niekorzyść PS3, jest ogromna... Ciekawe.

EDYTA

@Suteq- ale na tej stronie jest sporo takich porównań, jednym z nich był właśnie JC2, który na PS3 wyszedł okropnie, a na Xie orgazmicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paveloo951 Tak bardzo zależy ci na ciągnięciu tej bez sensownej kłótni? EdwardAcki zaczął agresywnie, ale dajmy temu już spokój.

Wracając do tematu, zakupiłem x-klocka, ponieważ bardziej mi odpowiadają tytuły na wyłączność. I nie obchodzi mnie wcale jaką mają grafe tylko zależy mi na dobrej zabawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh, ale krwawa walka :D

powiem tak:

kupiłem xboxa i RROD pojawił się za jakieś 5 dni ;O

Oddałem do serwisu i sprzedałem. Dozbieralem troche kasy i kupiłem PS3 i jestem bardzo zadowolony :D

i jeszcze jedno: Gdyby nie ten RRoD to bym miał go na 100% do teraz, ale sprzedałem go po naprawie dlatego, strasznie

psuje granie myśl ''...lepiej już wyłącze bo znowu padnie...''

Dlatego przestawiłem sie na ''plejstejszyn 3''

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ up.

Skoro miałeś RRoD to powineneś wiedzieć iż zapewne zwrócony x0 miał wymienioną całą płytkę główna - czyli miałeś nową konsolę w starej obudowie, więc o co się bać? :P

Chyba, że naprawa była robiona w jakimś super serwisie nie M$? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...