Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Propozycje nowych tematów

Polecane posty

Ja wam powiem tylko tyle, dajcie w cda kącik o darmowych gierach MMORPG.Ale nie o WoW ale o takich co sa po prostu zaje***** i łatwo je znaleźć w necie.

B jak Bazownik :twisted:

Ale taki juz jest w którym opisywane sa gry freewere :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby na forum założyć temat reklam w czasopismach/gazetach, albo w ogóle temat o reklamach.

Pomysł ten wpadł mi do głowy jak przeglądałem nowe CDA :wink: I zobaczyłem reklamę Hitmana. Po prostu dzieło. Gdyby reklamy tak wyglądały to może czytelnicy nie narzekali by tak na nie. Wygłaszaliby swoje opinie na temat reklam i być może jakiś producent/dystrybutor by je znalazł. A wtedy zrobiliby o wiele ciekawsze reklamy, a nie screen, który każdy widział, a do tego "hasło reklamowe" WKRÓTCE W SKLEPACH. Na takie reklamy nikt nawet nie patrzy.

Jeśli wątek reklam był już poruszany na tym forum, to sorki, wybaczcie ale aby przejrzeć te 14 stron to troche czasu potrzeba. Krótko mówiąc nie chciało mi się :oops:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby na forum założyć temat reklam w czasopismach/gazetach, albo w ogóle temat o reklamach.

Pomysł ten wpadł mi do głowy jak przeglądałem nowe CDA :wink: I zobaczyłem reklamę Hitmana. Po prostu dzieło. Gdyby reklamy tak wyglądały to może czytelnicy nie narzekali by tak na nie. Wygłaszaliby swoje opinie na temat reklam i być może jakiś producent/dystrybutor by je znalazł. A wtedy zrobiliby o wiele ciekawsze reklamy, a nie screen, który każdy widział, a do tego "hasło reklamowe" WKRÓTCE W SKLEPACH. Na takie reklamy nikt nawet nie patrzy.

Jeśli wątek reklam był już poruszany na tym forum, to sorki, wybaczcie ale aby przejrzeć te 14 stron to troche czasu potrzeba. Krótko mówiąc nie chciało mi się :oops:

Krótko mówiąc, forum takie jak to zbyt wiele by nie zdziałało, agencje reklamowe są to instytucje na dosyć wysokim, profesjonalnym poziomie, i mają swoje sposoby badania opinii publicznej, dużo bardziej skuteczniejsze, o to się nie martw :) .A żebyś się zdziwił jak wielu ludzi patrzy na reklamy, chociażby przez ten ułamek sekundy. Ogólnie reklama nie działa na takiej zasadzie że każdy człowiek jak ją zobaczy to mówi " o kurczę, muszę to mieć", tu jest kwestia zaistnienia, albo trafienia do procentów odbiorców, albo utkwienie w podświadomości. Także według mnie pomysł trochę chybiony. Chociaż swoją drogą reklama hitmana bardzo fajna, na początku wogóle myślałem że koleś gra na kontrabasie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował dodać takie coś jak było kiedyś w Komputer Świat Gry

czyli pokazywało by się tam jak dobrze grac w grze czyli screen opis i tak dalej .A po drogie jak sie zobaczy kilka screenow z gry to w moim przypadku jest większe prawdopodobieństwo zainstalowania gry ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję coś z zupełnie innej beczki. Może by tak zrobić malutki dział, w którym opisywałoby się, mody i dodatki do gier (coś w stylu "Darmowe, dobre? Freeware")... Co myślicie?

Popieram to :arrow:

Widzę, że 1 ostrzeżenie niczego cię nie nauczyło. No to masz drugie. DION

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym pomysłem na artukuł do działu "Sprzęt" byłby opis instalacji i konfiguracji jakiejś darmowej dystrybucji Linuksa. Przy okazji moglibyście dołączyć na CD/DVD opisywaną dystrybucję. Np. bardzo popularne i oczywiście darmowe i legalne Ubuntu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu forumowiczów i ludzi piszących do AR mówi, że chce zostać recenzentem w CDA. To może zalożyć temat, w którym mogliby się wykazać i pisać własne recenzje i mówić np. o rzeczach i detalach, które się nie pojawiły w recenzjach w piśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu forumowiczów i ludzi piszących do AR mówi, że chce zostać recenzentem w CDA. To może zalożyć temat, w którym mogliby się wykazać i pisać własne recenzje i mówić np. o rzeczach i detalach, które się nie pojawiły w recenzjach w piśmie.

Nie popieram i nie dołączam bo przemyślałem, że faktycznie była by to kopalnia kretynów :P

nowy temat: najlepsza i najgorsza gra komputerowa, oraz: inne platwormy gier np. PEGASUS..co wy na to, ghost ??

> Kącik Staruszka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu forumowiczów i ludzi piszących do AR mówi, że chce zostać recenzentem w CDA. To może zalożyć temat, w którym mogliby się wykazać i pisać własne recenzje i mówić np. o rzeczach i detalach, które się nie pojawiły w recenzjach w piśmie.

Popieram i dołączam.

A ja nie popieram, bo zaraz zaroi się od "pseudorecenzentów" którzy będą dawali swoje "wypociny" o zerowym poziomie intelektualnym. Jak ktoś na powaznie myśli o posadzie i jest poważną osobą myśle, ze redakcja wyłowi jego mail z otchłani chłamu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się pośmiejesz przynajmniej. A od czasu do szasu może się pojawi jakaś perełka. No to nie o recenzjach, ale chociażby o takich detalach, które nie zostały wymienione w recenzji.

A pozatym proponuje taki temat, bo widze ilu jest takich "napaleńców". Więc niech mają taki temat żeby się wyszumieć. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :-k To by mogło być nawet ciekawe takie recenzje czytelników. Czy tylko to by się nie zammieniło w "VETO"? A o różnych niewspomnianych aspektach gry, można pogadać w temacie "Pogadajmy o tekstach z CDA"

Ale tak czy inaczej jestem za takim topikiem. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... :-k To by mogło być nawet ciekawe takie recenzje czytelników. (...)Ale tak czy inaczej jestem za takim topikiem. ;]

Ja jestem na nie. Nie ma sensu tworzenie nowego tematu, skoro istniejące w zupełności wystarczają. Każdy kto chce napisać całą recenzję gry ma do tego temat "Twórczość własna forumowiczów", a jeśli nie zgadza się tylko z kilkoma punktami recenzji w CDA lub z wystawioną oceną to ma temat "Veto". Te dwa w zupełności wystarczają i nie widzę sensu zakładanie kolejnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zaproponawać nowy temat, związany z pomysłem na grę, ale od strony sprzedaży takiego scenariusza lub w jakiś inny sposób wprowadzenia go z życie (Wiem, że podobno w polsce jest to niemożliwe, ale ciągle próbuje i będę próbował). Może Panowie redaktorzy mogli by podzielić się swoja wiedzą, moze ktoś by tutaj trafił przypadkiem i miałby coś ciekawego do powiedzenia.

Wiec pytam czy powstanie takiego tematu jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taka propozycja już była bo nie chce mi sie przeglądać tych wczyeśniejszych stron (jeśli była to przepraszam) ale myślałem nad tematem "Jak czytacie CD-Action?" odpowiedzi mogą być rózne, od deski do deski, tylko recenzje. Głównie chodzi mi o kolejność, wiem, że wiekszośc czyta CDA od AR ale ja wymyśliłem swój własny sposób, troche skomplikowany ale bardzo urozmica czytanie CDA więc tak: podzieliłem CDA na 6 części

1. Zapowiedzi/bety

2. Recki

3. Texty za reckami czyli kaszanka/NL/AR/KMG/NL/ nie tylko gramy itp

4. Sprzęt

5. Temat numeru

6. Przerywniki >>

a) Minifelietony

B) Dyskusje w GW

c) Newsy

d) Opisy Cover CD/DVD

czytam tak: Zaczynam od wstępu potem w zależności czy mi się podoba temat numeru czytam go albo zaraz po wstępie (tak było ze Spore) albo na samym końcu po przeczytaniu innych rzeczy (NFS). Po temacie numeru czytam pierwszą recenzje, puźniej przerywnik po recenzji (opinia o grze) potem punkt 3 czyli w tym przypadku kaszanka (zwykle jest pierwasza zaraz po polonizacji) przerywnik to 2/3 newsy potem punkt 4. znowu 2/3 newsy potem zapowiedz (pkt 1) i przerywnik czyli minifelieton potem znowu recka znowu opinia w GW potem znowu punkt 3 znowu newsy > sprzęt>newsy>zapowiedz>minifelieton>recka>opinia>texty dodatkowe>newsy>sprzęt>newsy>zapowiedz i tak w kółko aż do konca numeru :D

jeśli coś sie skonczy to po prostu omijamy ten punkt, chyba, że to przerywnik newsowy to jak sie skończą newsy to czytam zamiast nich Cover CD

wiem, gupi jestem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taka propozycja już była bo nie chce mi sie przeglądać tych wczyeśniejszych stron (jeśli była to przepraszam) ale myślałem nad tematem "Jak czytacie CD-Action?" odpowiedzi mogą być rózne, od deski do deski, tylko recenzje. Głównie chodzi mi o kolejność, wiem, że wiekszośc czyta CDA od AR ale ja wymyśliłem swój własny sposób, troche skomplikowany ale bardzo urozmica czytanie CDA więc tak: podzieliłem CDA na 6 części

1. Zapowiedzi/bety

2. Recki

3. Texty za reckami czyli kaszanka/NL/AR/KMG/NL/ nie tylko gramy itp

4. Sprzęt

5. Temat numeru

6. Przerywniki >>

a) Minifelietony

B) Dyskusje w GW

c) Newsy

d) Opisy Cover CD/DVD

czytam tak: Zaczynam od wstępu potem w zależności czy mi się podoba temat numeru czytam go albo zaraz po wstępie (tak było ze Spore) albo na samym końcu po przeczytaniu innych rzeczy (NFS). Po temacie numeru czytam pierwszą recenzje, puźniej przerywnik po recenzji (opinia o grze) potem punkt 3 czyli w tym przypadku kaszanka (zwykle jest pierwasza zaraz po polonizacji) przerywnik to 2/3 newsy potem punkt 4. znowu 2/3 newsy potem zapowiedz (pkt 1) i przerywnik czyli minifelieton potem znowu recka znowu opinia w GW potem znowu punkt 3 znowu newsy > sprzęt>newsy>zapowiedz>minifelieton>recka>opinia>texty dodatkowe>newsy>sprzęt>newsy>zapowiedz i tak w kółko aż do konca numeru :D

jeśli coś sie skonczy to po prostu omijamy ten punkt, chyba, że to przerywnik newsowy to jak sie skończą newsy to czytam zamiast nich Cover CD

wiem, gupi jestem :D

CDA podzielone jest na 2 glowne czesci

1. O grach

2. Nie o grach.

Po co komplikowac? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy taka propozycja już była bo nie chce mi sie przeglądać tych wczyeśniejszych stron (jeśli była to przepraszam) ale myślałem nad tematem "Jak czytacie CD-Action?" odpowiedzi mogą być rózne, od deski do deski, tylko recenzje. Głównie chodzi mi o kolejność, wiem, że wiekszośc czyta CDA od AR ale ja wymyśliłem swój własny sposób, troche skomplikowany ale bardzo urozmica czytanie CDA więc tak: podzieliłem CDA na 6 części

1. Zapowiedzi/bety

2. Recki

3. Texty za reckami czyli kaszanka/NL/AR/KMG/NL/ nie tylko gramy itp

4. Sprzęt

5. Temat numeru

6. Przerywniki >>

a) Minifelietony

B) Dyskusje w GW

c) Newsy

d) Opisy Cover CD/DVD

czytam tak: Zaczynam od wstępu potem w zależności czy mi się podoba temat numeru czytam go albo zaraz po wstępie (tak było ze Spore) albo na samym końcu po przeczytaniu innych rzeczy (NFS). Po temacie numeru czytam pierwszą recenzje, puźniej przerywnik po recenzji (opinia o grze) potem punkt 3 czyli w tym przypadku kaszanka (zwykle jest pierwasza zaraz po polonizacji) przerywnik to 2/3 newsy potem punkt 4. znowu 2/3 newsy potem zapowiedz (pkt 1) i przerywnik czyli minifelieton potem znowu recka znowu opinia w GW potem znowu punkt 3 znowu newsy > sprzęt>newsy>zapowiedz>minifelieton>recka>opinia>texty dodatkowe>newsy>sprzęt>newsy>zapowiedz i tak w kółko aż do konca numeru :D

jeśli coś sie skonczy to po prostu omijamy ten punkt, chyba, że to przerywnik newsowy to jak sie skończą newsy to czytam zamiast nich Cover CD

wiem, gupi jestem :D

CDA podzielone jest na 2 glowne czesci

1. O grach

2. Nie o grach.

Po co komplikowac? :)

Niektóre rzeczy warto dzielić na więcej "części" np gatunki gier których jest sporo. A mój sposób stosuję bo to dla mnie jest przyjemniejsze i wygodne. Wiele ludzi lubi sobie niby proste rzeczy komplikować, przecież CDA nie jest książką w której od razu jest narzucona kolejność w jakiej należy czytać tu mamy pełną swobodę :)

Drugi pomysł na temat poświęcony działowi Unplugged gdzie moża by było podyskutować o karciankach i grach planszowych. Nie ma takiego tematu a są tematy poświecone innym działom CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mr_hammerer

Witam wszystkich.

Propozycja nowego wątku na forum: ocena piszących w CDA. Mam nadzieję, że jeszcze nie ma takiego tematu (próby szukania kończyły się niepowodzeniem). Pomysł zrodził się już dość dawno w następstwie czytania recenzji wersji PL i wytykania literówek, nieścisłości itp. Trochę mine denerwuje podawanie (i o zgrozo obniżanie ocen) przez redaktorów za literówkę na stronie 15 książeczki dołączonej do gry :)... a coraz częściej do tego sprowadza się ocenianie spolszczeń w tym dziale. Proponuje, oczywiście w celu uatrakcyjnienia czasopisma i podnoszenia standardów języka polskiego u redaktorów :P oceniać w podobnym stylu ich pracę.

Dla najlepszego znajdywacza błędów w recenzjach tytuł "sherlocka miesiąca" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...