Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Witam

Nie wiem czy zakładam wątek w dobrym miejscu ...ale poszukuje własnie takiego filmu dokumentalnego ==>UFO Hitler Nowa Szwabia baza 211 na Antarktydzie ... chodzi mi o ten film w polskiej wersji lektor czy z napisami na youtube jest tylko do połowy po polsku... może ktoś z was zna jakiś link do tego filmu z pełnym tłumaczeniem ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- No to podam kilka oklepanych tytułów:- Ghost Rider, tak samo jak Constantine film na bazie komiksu;

- Adwokat Diabła, pewnie oglądałeś, więc nic o nim nie napiszę; ;P

- Armia Boga, seria filmów o aniołach, ale jakże demonicznych (diabeł też się znajdzie);

- Hellraiser, pierwszy i raczej najlepszy z 1987 roku, niektóre filmy z tej serii są wyjątkowo beznadziejne, a niektóre całkiem znośne.

To tyle, takich filmów jest sporo, ale IMO wybór jest między kiepskimi, a kompletnie dennymi. Te które podałem (poza Adwokatem Diabła, który jest naprawdę dobry), dadzą się oglądać, lecz z pewnością nie są to arcydzieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trymus

W podobnym do Adwokata stylu jest Harry Angel.

Ich kalką jest rodzimy Dla Ciebie i Ognia.

Niedawno wyszedł Rytuał.

W sieci zła.

Demon: Historia prawdziwa historia (jak ja nienawidzę filmów z podobnymi podtytułami).

Gothica.

Stygmaty.

Udręczeni.

Dziewiąte wrota.

Dziecko Rosemary.

Egzorcyzmy Emily Rose.

Najlepsze i tak pozostają te pozbawione zapychaczy w postaci efektów specjalnych. Dziecko Rosemary, Nie oglądaj się teraz, Harry Angel, Dziewiąte wrota, Matka Joanna od Aniołów, Dzieciątko z Macon, Czarownice z Salem z 1996, Dzień gniewu z 1943- rewelacja etc.

PS jeszcze Diabły z 1971 i nasz rodzimy Diabeł. Jeśli ktoś interesuje się tematyką opętań, to winien zacząć od klasyki właśnie.

Edytowano przez Trymus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demix 23 :

Session 9 ( niskobudżetowy ale wg mnie bardzo dobry )

Mechanik - El Maquinista

Jak mi się jeszcze przypomni to zrobię "edytkę" :smile:

///EDIT

Wyspa Tajemnic

One Hour Photo

Uczeń Szatana ( nie o szatanie :wink: )

Drapieżnik

Pi

Numer 23

Sublokator

Tożsamość

Dark Country ( dla jednych fajny , dla innych przeciętny )

Edytowano przez Diabolos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakichś filmów akcji, przepełnionych akcją (efekty specjalne i te inne duperele) najlepiej te nowsze.

Avatar

Transformersy

Resident Evil Afterlife/Zagłada/Apokalipsa

Niezniszczalni

Grindhouse v.2

Predators

Oszukać Przeznaczenie

Wiele tych filmów jest trochę z pogranicza sci-fi ale mają dużo dobrze prezentujących się efektów i miło się je ogląda (czyt. są dobrą odskocznią od rzeczywistości) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio naszło mnie na SF dziejące się w kosmosie. Duże statki, walki między nimi i tym podobne. Oglądałem już Serenity, Star Treki, Wing Commander i Space Battleship Yamato. Czy są jeszcze jakieś, niekoniecznie nowe?

Edytowano przez Maqis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiś filmów o Wampirach.

Oglądałem już Underworld (seria) - raczej nic specjalnego, Van Helsing, Zmierzch, jakaś komedię Dracula: Wampir bez zębów (nie jestem pewny czy tytuł dokładnie tak brzmi), w najbliższym czasie gdy przeczytam książkę obejrzę Wywiad z Wampirem.

Ciekaw jestem czy te bardzo stare filmy np. Dracula (1931) i jeszcze starsze są godne obejrzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco

Ojej, moje ulubione wampiry! :icon_smile: Tylko, że jak większość horrorów, filmy o wampirach (których jest masa) są zazwyczaj kiepske. :confused: Oglądałem tego mnóstwo, lecz tytułów filmów, które nie wywarły na mnie jakiegoś wrażenia, nie pamiętam. Jednak kilka mogę polecić (oprócz Draculi, który podał pikaz512, no i oczywiście tych, które sam podałeś):

"Łowcy Wampirów / Vampires" (1998)- film mistrza horroru Johna Carpentera, chyba to najlepszy film akcji (sporo sieczki) o wampirach jaki widziałem;

"Straceni Chłopcy / Lost Boys" (1987)- całkiem niezły, rozrywkowy film (jednego z wampirów gra Kiefer Sutherland) (filmów jest kilka, ale IMO tylko jedynka zasługuje na polecenie);

"Postrach Nocy" / Fright Night" (1985)- film o "idealnym" sąsiedzie;

"Miasteczko Salem / Salem's Lot" (1979)- na podstawie książki Kinga (film jednak IMHO, nie jest zbyt dobry);

"Miasteczko Salem / 'Salem's Lot" (2004)- O niebo (IMO) lepszy miniserial (przy okazji zupełnie inny);

"Od Zmierchu do Świtu / From Dusk Till Down" (1996)- jak każdy film spółki Rodriguez Tarantino jest nieźle "porypany" (jest chyba jeszcze więcej części, w każdym razie na pewno dwie, dwójki raczej nie polecam);

"Niewinna Krew / Innocent Blood" (1992)- komedia akcji, polecam tylko ze względu na seksowną wampirzycę;

Ponadto jak obejrzysz "Wywiad z Wampirem", to być może zainteresuje Cię druga część- "Królowa Potępionych / Queen of the Damned" (2002), niektórzy maniacy (był nawet morderca, który po obejrzeniu tego filmu uważał się za wampira) filmów o wampirach uważają go za lepszy od "jedynki", dla mnie jednak jest on dość przeciętny, ale da się oglądać.

Dodatkowo: większości filmów o wampirach z przed roku 1970 (właściwie to 80, ale zdarzają się perełki) raczej nie polecam, choć należą do klasyki, gdyż bardzo się zestarzały i wyglądają groteskowo (chyba, że potraktujesz je jako komedie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucam Nieustraszonych pogromców wampirów Polańskiego. Świetne.

"Miasteczko Salem / Salem's Lot" (1979)- na podstawie książki Kinga (film jednak IMHO, nie jest zbyt dobry);

"Miasteczko Salem / 'Salem's Lot" (2004)- O niebo (IMO) lepszy miniserial (przy okazji zupełnie inny);

Ech, degustibus... Ja jestem odwrotnego zdania. Nowszy film mnie znudził i denerwował odejściem od książki, której bardziej trzyma się ekranizacja z 1979.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElTabasco

Podam jeszcze kilka tytułów (aczkolwiek to już IMO, nic specjalnego, ale da się oglądać)

"Dracula 2000" (2000)- produkcja klasyka horroru Wesa Cravena;

"Wampir w Brooklynie / Vampire in Brooklyn" (1995)- trochę komedia, trochę horror w roli wampira Eddie Murphy;

"Straceni / Forsaken" (2001)- no cóż, to raczej produkcja telewizyjna (albo przeznaczona na dvd), ale ostatecznie ujdzie w tłoku.

Dla porządku (tyle razy leciały w tv, że chyba nie mogły Cię te filmy ominąć) wpomnę tu jeszcze o Blade'ach.

@up

Patrzymy z innej perspektywy, choć jestem miłośnikiem książek Kinga, to chyba bardziej wampirów (prawdziwych nie takich ze "Zmierzchu") i uważam, że jako film o nich, serial jest lepszy i dlatego go wolę. Ty patrzysz pod kątem zgodności z książką i stąd rozczarowanie. Zresztą gdybym nie doceniał Miasteczka Salem (film) to bym go nie polecał w "pierwszej transzy".

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...