Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Poszukuję dobrego trzymającego w napięciu thrillera. Spodobało mi się Prawo Zemsty i eagle Eye więc może to być coś w tym stylu. Nie mam co ostatnio oglądać... ;)

A ja dorzucę jeszcze Tożsamość Bourne'a na podstawie powieści Roberta Ludluma. Świetny film, jeden z lepszych, jakie widziałem. Nie, chwilę, najlepszy :)

Jeśli lubisz coś starszego, obejrzyj Trzy dni kondora. Ostatnio oglądałem, bardzo mi się podobał. Może widać, że nie jest to nowy film, ale naprawdę daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ ReMake - z nowszych możesz jeszcze obejrzeć np Green zone, Dla niej wszystko, Niepowstrzymany i pokrewne Metro strachu, Miasto złodziei, Jestem bogiem, Incepcja, jeśliś jeszcze nie widział. ciut starsze: cała trylogia Bourne'a (Tożsamość, Krucjata, Ultimatum), Człowiek w ogniu; przejrzyj też kilkanaście ostatnich postów i obejrzyj wymienione filmy o seryjnych mordercach

Edytowano przez poor_leno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja bym polecił Regulamin Zabijania, Full Metal Jacket i Pola Śmierci. Dziwne polecenie, ale filmy są dramatami wojennymi i tak przy okazji świetne.

Regulamin Zabijania to historia wiekowego żołnierza, weterana, oskarżonego o nadużycie i zamordowanie kilkunastu osób w trakcie protestu pod amerykańską ambasadą na Bliskim Wschodzie. Rozprawa i liczne flashbacki.

Full Metal Jacket... no cóż. Historia nie tyle jest filmem wojennym, co przedstawia okrucieństwo wojny. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem.

Pola Śmierci - opowiadają o wydarzeniach w czasie krwawej rewolucji w Kambodży z perspektywy dwóch korespondentów. Genialny Malkovich.

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu. Nie pamiętam tytułu. Tam chodziło o coś takiego że koleś spotkał diabła który był kobietą. Ten facet był zakochany w jakiejś dziewczynie ale był fajtłapą i ona go nie chciała. I ta diablica(kobieta diabeł) spełniła mu kilka życzeń, np. że obudził się chyba jako właściciel plantacji narkotyków w Kolumbii czy coś takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś filmu wojennego, który dzieje się w czasach współczesnych.

Oglądałeś może film "Demony wojny według Goi"? Jeśli nie, bardzo polecam. Akcja filmy rozgrywa się w Bośni, a bohaterowie to oczywiście Polacy. Jest to mój drugi ulubiony film, zaraz po Helikopterze w Ogniu. Myślę, że i Tobie się spodoba. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrego trzymającego w napięciu thrillera. Spodobało mi się Prawo Zemsty i eagle Eye więc może to być coś w tym stylu. Nie mam co ostatnio oglądać... ;)

Jeśli nie jesteś uprzedzony do "starych filmów" to polecam:

Bez wyjścia (1987) reż. Roger Donaldson obsada: Kevin Costner , Gene Hackman

Cena Strachu(1952) klasyka filmowego thrillera a reżyser jest drugi (po Bogu thrillerów Alfredzie Hitchcock-u) jeśli chodzi o mistrzostwo w tym gatunku.

Chiński syndrom (1979) reż. James Bridges obsada: Jane Fonda , Michael Douglas , Jack Lemmon

Co się zdarzyło Baby Jane (1962) reż. Robert Aldrich obsada: Bette Davis , Joan Crawford

Czysta Formalność (1994) reż. Giuseppe Tornatore właściwie na tym mógłbym zakończyć ale dodam do tego muzykę Ennio Morricone , aktorów Gerarda Depardieu , Romana Polańskiego i to chyba wystarczy aż nadto aby zachęcić do seansu.

Dolores reż. Taylor Hacford scenariusz na podstawie powieści S.Kinga obsada: Kathy Bates , Jennifer Jason Leigh , Christopher Plummer

Dom Gry(1987)

Dwunastu gniewnych ludzi (1957)

Dzień Szakala (1973)

Gra (1997)

Misery (1990) reż. Rob Reiner scenariusz na podstawie powieści S. Kinga Obsada: James Caan , Kathy Bates

Nieznajomi z pociągu (1951) reż. Alfred Hitchcock czy trzeba mówić coś więcej ?.

Noc myśliwego (1955) reż. Charles Laughton obsada: Robert Mitchum

Okno na podwórze (1954) Osławiona (1946) Północ , północny zachód (1959) Psychoza (1960)Zawrót głowy (1958) reż. Alfred Hitchcock komentarz chyba zbędny ?.

Pojedynek na szosie (1971) reż. Steven Spielberg od tego filmu zaczęła się droga ku glorii i chwale Spielberga

Rozmowa (1974) reż. Francis Ford Coppola obsada: Gene Hackman , Harrison Ford , Robert Duvall.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje filmu w stylu Halloween czy Krzyku, ogólnie o jakimś psycholu co morduje, wolałbym żeby film było od 1990 w górę, wiem że za chwile mogę zostać zlinczowany że dawniej były lepsze ale efekty czy sama oprawa tamtych czasów wydaje mi się strasznie kiczowata.Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi na myśl z twojego opisu film Zodiak. Co prawda horror to nie jest, ale film ma fajny klimat, trzyma w napięciu. Szkoda że jest tak cholernie długi, ale ogólnie polecam. Jest z 2007 roku, a grają tam przede wszystkim Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. oraz Mark Ruffalo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawcioX - czyli wtedy dobrze doradziłem Halloween :smile: Co by tu, może Piątek 13 z 2009 roku, co prawda to nie to samo co w latach 80 ale zawsze film posiada jakiś tam ciekawy klimacik :wink: No i jeszcze doradzę Koszmar z ulicy Wiązów, też bardzo dobry horror ale tam morderca zabija w snach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Pozdrawiam

Poszukuje starszej komedii o 2 czy 3 kolesiach którym nie bardzo się wiodło w życiu aż znaleźli czy kupili lampę (myśleli chyba,że to bongos), a okazało się,że była to lampa w której był dżin kobieta (miała na imię chyba Jini),wyczarowała im dom jak pałac,laski zaczęły się do nich kleić. Chodziło o to,że głównemu bohaterowi podobała się jakaś laska i robił wszystko by ją zdobyć ale na końcu zrezygnował ze wszystkiego bo zakochał się w swoim dżinie.

Akcja filmu toczyła się nad morzem albo oceanem.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...