Skocz do zawartości

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash


Cardinal

Polecane posty

Nawet nie wiedziałem, że powstała taka książka, natomiast ucieszył mnie informacja, że ktoś postanowił nakręcić na jej podstawie film. Ale jak ten film, już powstanie i trafi do polskich kin, to jestem prawie pewny, że część naszego społeczeństwa rozpocznie typowo polską "kampanię reklamową". Już widzę te tłumy z różańcami, krzyżami, sztandarami maryjnymi i innymi dewocjonaliami, sterczące pod kinami. Wystarczy sobie przypomnieć co się działo a propos premiery "Księdza" lub co wciąż jest zapowiadane w związku z "obrazoburczym" koncertem Madonny. A przecież tworzony film, na podstawie książki "Lords of Chaos", będzie przedstawiał historię "satanistów" :woot: ... he he he Już się nie mogę doczekać tego typowo polskiego bajzlu, jaki się rozpęta wokół tej produkcji...

A sam Varg... no cóż, nieźle się chłopina postarzał. Pamiętam go jeszcze ze zdjęć w sądzie, jak miał włosy uplecione w dwa warkocze i "złowieszczy" wyraz twarzy.

Bardzo jestem ciekawy nowego projektu "Burzum'a". Może będzie mniej psychodeliczny niż niektóre stare albumy.

Osobiście uważam, że łączenie muzyki, w ogóle, z jakąkolwiek ideologią polityczną jest niedorzeczne; czasy wojen i rewolucji, pieśni rewolucyjnych i patriotycznych, w naszej części świata, mamy już za sobą. Muzyka ma być rozrywką, a nie wodą na młyn nawiedzonych pseudo patriotów. Poza tym mnie nigdy nie interesowało, co wokalista danego zespołu Black Metalowego ma do powiedzenia/zaśpiewania/wywrzeszczenia - dla mnie liczy(ła) się stricte muzyka.

Słowa "Jednostka niczym-Naród/Państwo wszystkim" są, jak sądzę, parafrazą słów bolszewika/poety, Wladimira Majakowskiego. Ów piewca Lenina był łaskaw rzec "jednostka niczym, jednostka zerem"; w domyśle "masy" się liczą. Tylko cały "patent" polegał na tym, że te całe "masy" zostały wyrolowane przez "jednostkę" właśnie (temat na zupełnie inną dyskusję).

PS.

Czy książka "Lords of Chaos" ukazała się w Polsce" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja bym się martwiła o to, że kiedy ten film powstanie i wejdzie do kin, masa dzieciaków rzuci się na koszulki Burzum i całą "Vargowość", bo będą chcieli być trv mrocznie tak jak pan na filmie. Wtedy ja przywdzieję miano psychopaty i wyruszę na łowy ;D

PS. Pan Darski z Behemotha znowu zostal pozwany do sądu przez Nowaka za obrazę uczuć religijnych, a tak poza tym to co sądzicie o nowym singlu Ov Fire and the Void?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie wiem czy kojarzycie wokaliste zespołu Gorgoroth... tak o nim pomyślałem przy okazji "psychopaty". Oglądaliście pewnie Metal Handbanger's Journey, gdzie Gaahl (wokalista) mówi, że chrześcijan i żydów trzeba wytępić. A palenie kościołów popiera w 100% i trzeba to robić częściej w przyszłości. A kojarzycie teledysk, który nagrali w Polsce w Krakowie? http://www.youtube.com/watch?v=aFn26ntmSsg Wybuchł szum i koleś miał proces na którym pieprzył w sądzie jak mu przykro i że nie chciał nikogo urazić. A w jednym z wywiadów gadał, że reprezentuje rasę królów i władców... Szkoda gadać.... Chciałbym wiedzieć, co w tym jest prawdziwego. Tzn. Czy kolesie pokroju Gorgoroth udają przed mediami takich satanistów, czy naprawdę takimi psychopatami są. Zresztą wiadomo jak kończą - strzelając sobie w łeb z dubeltówki w jakiejś leśnej chatce, co by można było z ich czaszek amulety se robić. :laugh: Choć nie wiem czy taka czaszka nadawałaby się na podstawkę pod piwo....

Lubię black metal, ale jak koleś pieprzy o tępieniu żydów i chrześcijan oraz określa się jako rasa władców. No cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cały koncert Gorgorotha z Krakowa jest "ciekawy". Warto zobaczyć o co było tyle szumu. A muzycznie koncert świetny :)

Ja się nie wypowiadam ani na temat Żydów ani tego typu. Powiem tylko że lubię NSBM.

A co sądzicie o nowym Behemocie ? Według mnie Evangelion jest lepszy od poprzedniczki. Wrażenia ogólnie bardzo pozytywne, wybieram się na koncert do Megaclubu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koncertu Gorgoroth to do dziś nie wiem o co tyle szumu (dla mnie) bo polskim władzą wystarczy byle pretekst by cię po sądach ciągać. Gdy została wykreowana lista satanistycznych zespołów (zajęliśmy 3 miejsce z tego co pamiętam) miała rozpocząć się wielka burza przeciw zespołom propagującym satanizm. Pomysł jednak umarł sam w sobie po sądowej porażce jego kreatora (nie pamiętam nazwiska tego cymbała) Nergal wygrał sprawę a gość się zbłaźnił nie mając świadków.

Żyjemy w państwie o oczach zwróconych w stronę jednej religii, nie ma tu wolności wyznania i wiary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja się ostatnio wziąłem za In Flames:) Na początku uważałem zespół za... dobry. Tylko jak na IF! Bo to naprawde ostry kawałek metalu. No, a Gyroscope i Delight and Angres uważam za naprawdę jedne z najlepszych kawałków jakie słyszałem. Jest w nich coś wspaniałego. Słucham ich cały czas i jestem coraz większym fanem In Flames.

A co do satanizmu - niedawno na rekolekcjach było o "ciężkim metalu". Na mszy ksiądz wyjechał nam z przykładem zespołu satanistycznego. Iron Maiden. No comments. Aż mnie to zaskoczyło. A myślałem, że przynajmniej wyjedzie z jakimś Behemotem albo Vaderem. Ale no cóż... Ciężko zrozumieć, że trzeba sprawdzać co się mówi...

Nooo i do dzisiaj nie zapomne jaka jatka była o Vadera. Na interwencji śmiałem się jawnie z tego co mówili o zespole. I dla przykładu satanizmu... puścili w przerwie "Sword of the Witcher". Ten satanizm wypływa z piosenki po prostu... Kolejny przykład tego, że trzeba sprawdzać co się mówi... ale cóż... ręce tym ludziom z d*** wyrosły i boją się sprawdzić temat bo ich sataniści ukamienują i spalą ciało. Jeszcze ich szatan złapie i do piekła zaprowadzi za wejście na stronę Vadera!

Ogólnie już się śmieje jawnie na kazaniach jak słysze o tym źle mediów i muzyki. Ale cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wiesz, ta fala już sobie poszła, ale jak to fale mają, niejednokrotnie jeszcze wróci :).

Z tymi przedszkolakami, to przegiąłeś :P, ale rozumiem "osochosi". Sam nie lubię sytuacji, kiedy coś się robi modne i nagle wszyscy tego słuchają. Wali to hipokryzją i snobizmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koncertu Gorgoroth to do dziś nie wiem o co tyle szumu (dla mnie) bo polskim władzą wystarczy byle pretekst by cię po sądach ciągać. Gdy została wykreowana lista satanistycznych zespołów (zajęliśmy 3 miejsce z tego co pamiętam) miała rozpocząć się wielka burza przeciw zespołom propagującym satanizm. Pomysł jednak umarł sam w sobie po sądowej porażce jego kreatora (nie pamiętam nazwiska tego cymbała) Nergal wygrał sprawę a gość się zbłaźnił nie mając świadków.

Żyjemy w państwie o oczach zwróconych w stronę jednej religii, nie ma tu wolności wyznania i wiary.

Chodzi ci o tą akcje że koleś doznał "urażenia uczuć religijnych" nawet nie będąc na koncercie? Tak to było genialne :P

A jak mu powiedziano że musiał by w tym uczestniczyć to szukał kogoś kto też był urażony z ludzi którzy tam byli...

no comment :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. A mianowici znacie jakiś pewny sklep gdzie można kupić płyty mniej zanych wykonawców w niskich cenach (bo na allegro to też często nie ma - mnie interesują płyty np. sacred reich) Znam sklep fan.pl ale tam często jest czas realizacji 14-60dni więc sie odechciewa... A czytam że niektórzy na forum mają płyty zespołów których nazw nie potrafiłbym wymówić ;) Można wiedzieć skąd ja macie? Dzieki za porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BoGusHHH

Przejrzyj katalogi takich labeli jak:

http://www.paganrecords.com.pl/

http://www.oldtemple.com/

http://www.time-before-time.com/

http://www.agoniarecords.com/

http://www.selfmadegod.com/

http://www.mystic.pl/

http://www.7gates.org/shop

Tam często trafiają się promocje. Poszukaj odpowiedniego działu w ich sklepach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kalmah kiedyś trochę lubiłem ale za bardzo mi sie z kojarzy z Bodomami których nie trawię. Ale za Black waltz szacun.

Scar symmetry to jeden z moich ulubionych zespołów ogólnie chociaz bez Christiana już mnie tak nie jarają poza tym złagodnieli trochę. Ale pierwsze 2 płytki to dla mnie 10/10. Zarąbisty wokal, dwóch genialnych gitarzystów, świetny pałker i niezły basista to nic dziwnego. No i solóweczki - chyba nikt lepszych nie robi. Chyba tymi dwoma płytkami przebili In Flames ale chociaż i to i to melodeath to zupełnie inaczej grają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkthrone, Mayhem, Immortal, Satyricon, Emperor .... genialne kapele, ale do pewnego czasu. Satyricon spieprzył się wraz z Rebel Extravaganza, Darkthrone wraz z NWOBHM, Mayhem do zabiciu Euronymousa. Teraz w Norwegii jest tylko kilka zespołów grajacych TNBM, np. Urgehal czy Tsjuder, który rozpadł się pare lat temu. Ale za to Polska ma jedną z lepszych i bogatszych scen. Nie mówię tu o Behemocie czy czymś podobnym, bo i to się stoczyło na dno, ale o prawdziwych zespołach z podziemia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Ech, piszesz jak każdy "prawdziwek". Serio, ale nie rozumiem dlaczego każdy chcący być true'n'evil (:P) powtaża dokładnie to samo. Normalnie czuję się, jakby ktoś na jakimś forum coś takiego napisał, a reszta zaczęła tylko używać komendy kopiuj/wklej...

Satyricon spieprzył się wraz z Rebel Extravaganza

A mnie się wydaje dużo ciekawszy tym, co gra teraz. W czasie przed RE był dla mnie kapelą jedną z wielu. Niczym się nie wyróżniającą kapelą.

Darkthrone wraz z NWOBHM

Tu masz rację, ale wiesz w czym problem? Oni sami się już dawno przyznali, że w ogóle nie grają BM i nie zamierzają wrucić do tego gatunku.

Mayhem do zabiciu Euronymousa

Niby czemu? Co Ci się tak bardzo nie podoba w Mayhem?

Nie mówię tu o Behemocie czy czymś podobnym, bo i to się stoczyło na dno

Straszne! Behemoth zaczął grać death i sprzedaje więcej niż 666 płyt! Sprzedawczyki!*

*Gdyby ktoś nie załapał, to to jest sarkazm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satyricon z czasów Dark Medieval Times lub Nemesis Divina był genialny, bezbłędny. Mayhem stracił klimat po śmierci Euronymousa, a Behemoth o wiele lepiej brzmi jak grali kilka lat temu. A prawdziwek ze mnie niezbyt wielki bo lubię również nowsze kapele.

Słucha ktoś Iperyt lub Infernal War ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satyricon z czasów Dark Medieval Times lub Nemesis Divina był genialny, bezbłędny.

Tu wchodzimy w kwestie związane z gustami, więc argumentacje nie mają sensu. Ty wolisz ich stare nagrania, mnie się podobają te nowsze.

Mayhem stracił klimat po śmierci Euronymousa

Co rozumiesz pod frazą "stracił klimat"? Wybacz, ale to nic nie mówi. Nadodatek, jest nadużywane przez mnustwo osób.

a Behemoth o wiele lepiej brzmi jak grali kilka lat temu.

Tzn. kiedy? Z czasów Pagan Vastlands, czy może Thelema 6?

Słucha ktoś Iperyt lub Infernal War ?

Oj słucha :). Iperyt swego czasu nieźle zryło mi berecik. Bardzo długo męczyłem Totalitarian Love Pulse.

Natomiast do Infernal War nie mam szczęścia. Słyszałem kilka utworów, które mi się bardzo podobały, ale nie mogę kupić żadnego albumu. Serio, ostatnio zamówiłem sobie z Pagan recs. kilka płyt i kilka godzin później zadzwoniła do mnie babka z tej firmy. Okazało się, że akurat nie mają w magazynie ich płyt...

chociaż całkiem miło (i "śmiechowo") grają

Śmiechowo :P? A co to znaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta i guściki. Jak grał Euronymous to była aura taka .... hmm .... dziwna, niepowtarzalna ;) do Thelemy 6., trudno ją dorwać, mam tylko From the Pagan Vastlands, And the Forests Dream Eternally i Sventevith ;) ale za to Infernal War mam Redesecration i Terrorfront :) kiedyś kumplowi pożyczyłem Infernal SS ale wyjechał do Anglii i kasety już nie zobaczyłem :/ Totalitarian Love Pulse również mam w oryginale, bardzo ładnie brzmi, ale po zgraniu na telefon to rozładował mi się po dwukrotnym odtworzeniu ;) szybko mi go wykończył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...