Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Ja mam pytanie do tych, co tutaj śpiewać nieczysto umieją.

Jeżeli chcecie zrobić długi ryk - cokolwiek - scream czy growl to umiecie tak ciągnąć po kilkanaście sekund albo dłużej? Od czego to zależy?

Zapewne od techniki - ja ogólnie "ryję" trollface.gif na wydechu i u mnie pod względem jakości jest to najlepsze. Jednak po prostu za krótko mogę ciągnąć - po mniej niż 10 sekund. Czy żeby to znacznie dłużej robić na wydechu to muszę po prostu ćwiczyć, aby to było dłuższe czy zwiększyć pojemność płuc poprzez pływanie \ bieganie?

Umiem też na bezdechu, lecz jest to jakościowo znacznie gorsze, choć akurat na bezdechu mogę ciągnąc ryk przez ponad 30 sekund.

Emm...widzisz, do growla nie używa się gardła tj. można używać, ale szybko się męczy (To już zauwazyłeś pewnie;)). Jeżeli chodzi o długość grolwu/screama, to myślę że ćwiczenia są podstawą, ale i ćwiczenia fizyczne (wspomniane przez Ciebie bieganie i pływanie) też dużo dadzą (grunt to zwiększyć pojemność płuc). No, chyba że mówimy o harshu, ale do tego raczej dobry distort potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawiszowców widzę tutaj jak na lekarstwo. Pstanowiłem więc zapytać: Jakie, waszym zdaniem, klawisze nadają się do metalu? Sam zostałem posiadaczem korga m50, którego zakupiłem do projektu o lekko prog metalowym charakterze. Ostatnio jednak projekt przekształcił się w coś cięższego i ryczącego na wokalu. Na szczęście dodatkowo zostałem zaproszony do innego (progrock/metal) więc myślę że potencjał instrumentu się nie zmarnuje;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie chwaliłem ani nie pisałem. Cóż, Polibuda wie, jak zagospodarować człowiekowi czas biggrin_prosty.gif

W każdym razie udało mi się z zespołem nagrać dwa kawałki demo, oto i pierwszy z nich (pochwalę się, a co!):

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, dzięki! smile_prosty.gif Ale jestem przekonany, że gdybyś usłyszał mnie mówiącego, a nie śpiewającego, w życiu byś nie chciał uwierzyć, że to ta sama osoba biggrin_prosty.gif

Też tak mam, ale ja jestem młodszy i wieczne zakatarzenie powoduje, że głos brzmi idiotycznie, a przy śpiewaniu tego nie słychać.

@Vodzoo - grasz w jakimś zespole? Riffy fajne, ale mogłyby te wolniejsze być nieco bardziej urozmaicone. NIE CZEPIAM SIĘ, TYLKO MÓWIĘ oczko2.GIF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoho, biorę to porównanie za duży komplement : D Przy okazji w zeszłym tygodniu znów weszliśmy do studia i znów nagrywamy dwa kawałki. Tym razem gdzie indziej - zobaczymy, jaki będzie efekt, ale póki co jestem cały napalony. A wszystkich z Jastrzębia-Zdroju zapraszam jutro do Jaru Południowego o 19:00 na koncert :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam biggrin_prosty.gif Zauważyłem temat to pomyślałem sobie że pochwale się moimi dokonaniami gitarowymi wink_prosty.gif

Cienko bo cienko, nie umiem lepiej grać ale się staram :D

Linki do stron:

YouTube: http://www.youtube.c...filipkasprowicz

SoundCloud: https://soundcloud.c...ilip-kasprowicz

Zapraszam do odsłuchania, ocenienia (mile widziane jakieś komentarze na wyżej wymienionych stronach, no i oczywiście jak sie spodoba to subem czy followersem) wink_prosty.gif

A niech to zdradziłem swoją tożsamość tongue_prosty.gif

Pozdrawiam, Stay Metal \m/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tongue_prosty.gif Nagrałem a potem znajomy pokazał mi ten ten oto utwór i zobaczyłem ze brzmi prawie identycznie biggrin_prosty.gif Od tamtego czasu jestem wielkim fanem Arch Enemy biggrin_prosty.gif Przez chwilę rozważałem czy by nie usunąć go bo brzmi tak podobnie ale stwierdziłem a niech to jak już nagrałem to niech jest, potem go nawet trochę bardziej upodobniłem do We Will Rise ale to już czysto dla zabawy biggrin_prosty.gif I w takiej oto postaci se tam leży, nie jest idealnie ale jak nagrywałem go to grałem może z 6-7 miesięcy i to jeszcze na cudzej gitarze biggrin_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAMY WOKALISTY!

Wrocławski zespół InDespair (heavy/thrash z deathmetalowymi naleciałościami) poszukuje wokalisty.

Gramy razem od lat, zaliczyliśmy dziesiątki koncertów w różnych miastach (m.in. z Sabatonem, Blaze'em Bayleyem i Turbo), wydaliśmy profesjonalnie nagrany (i wysoko oceniany) album, mamy własną salę prób i dysponujemy sprzętem wysokiej klasy. Obecnie pracujemy nad nowym materiałem.

Oczekujemy:

  • odpowiednich możliwości wokalnych (z całą naszą płytą można zapoznać się TUTAJ)
  • umiejętności śpiewania po angielsku
  • poważnego podejścia i zaangażowania (w tym czasu na próby)
  • charyzmy

Jeżeli podoba Ci się nasza muzyka i uważasz, że sprawdziłbyś się w niej, skontaktuj się ze mną przez prywatną wiadomość na forum.

PS Z góry dziękujemy paniom, a także ludziom, którzy mogą jeszcze dostać szlaban za kiepskie oceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drodzy forumowicze. Właśnie skończyliśmy z zespołem ostatnie prace nad naszym materiałem. Proszę o wyrozumiałość, ponieważ nasz gitarzysta wokalem zajmuje się tylko od 2 miesięcy. Aczkolwiek proszę Was o szczerą opinię.

Pozdrawiam!

Eta Nearrum - Event Horizon demo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...