Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Gramy Metal!

Przenosiny  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy popierasz zamknięcie tego tematu i przeniesienie dysusji do wątku w "Twórczości"?

    • Tak
      26
    • Nie
      45
    • Inne (napisz w poście, co proponujesz)
      0


Polecane posty

Głupio, że w tych tanich ogólnodostępnych metronomach nie ma możliwości ustawienia jakiegoś bardziej skomplikowanego rytmu typu: 2 ósemki + 2 szestnastki

A na grzyba?

Jeśli masz wyczucie rytmu to takie rzeczy nie powinny Ci sprawić trudności. Przynajmniej ja tak mam, a żadnym bogiem nie jestem, aktualnie nie gram na żadnym instrumencie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio, że w tych tanich ogólnodostępnych metronomach nie ma możliwości ustawienia jakiegoś bardziej skomplikowanego rytmu typu: 2 ósemki + 2 szestnastki

A na grzyba?

Jeśli masz wyczucie rytmu to takie rzeczy nie powinny Ci sprawić trudności. Przynajmniej ja tak mam, a żadnym bogiem nie jestem, aktualnie nie gram na żadnym instrumencie.

Może i takie rzeczy nie sprawiają problemów w 100bpm ale jak chcesz zagrać coś szybkiego i dokładnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko-Jaką gitarę elektryczną kupić najlepiej?Kuzyn mnie zachęca do zakupu grając na swojej gitarze ^^

To zalezy ile kasy masz do wydania na caly sprzet. Wez pod uwage, ze do samej gitary elektrycznej wypada kupic jakis piecyk i inne, juz tansze, akcesoria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zamiast kupować drogi metronom ze skomplikowanymi rytmami lepiej pobrać darmową, testową wersję programu Guitar Pro, ustawić tempo i wartości rytmiczne jakie nam odpowiadają.

PS Dwie ósemki i dwie szesnastki to dość dziwny rytm. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka naprawde mocnych fajnych fragmentów poprzeplatanych słabszymi. Momentami jak dla mnie troche dziwne nie pasujące przejścia ale poza tym mi się podoba. Może nagraj jakiś nowy filmik w lepszej jakości bo w tym filmiku jakość jest koszmarna (jak już napisałeś)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że jak odłączę piecyk i włączę przester, to granie dźwięków z różnych strun powoduje niemiłosierne trzeszczenie. Na przykład kawałek, w którym na przemian gra się pustą strunę najgrubszą (E) i power chordy na strunach A i D (5 i 4). No i właśnie takie granie powoduje takie trzaski i szumy . Nie da się tego słuchać. I teraz pytanie czego to wina.

Jak mi to kumpel tłumaczył - "cośtam nie jest zmasowane", czy coś w ten deseń.

Czy jeśli trzymasz palec na mostku gitary/dowolnej innej strunie, trzaski ustępują? Popróbuj tak z hammer-onami i pull-offami.

Jeśli tak, to na bank jest to wina któregoś kabla, tylko niestety nie bardzo pamiętam, o który dokładnie chodziło - ten gitara<->piecyk, czy piecyk<->gniazdko elektryczne (mogło mi się z innym problemem pochrzanić).

Tak czy owak, jest to wina elektroniki. Możesz to obejść metodą chałupniczą - przymocuj do mostka drucik (cokolwiek, co przewodzi prąd), a drucik do nadgarstka, powinno (wg kumpla elektryka-gitarzysty) pomóc. Nie próbowałem, więc gwarancji nie daję. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=5gzm1UdpUBo

http://www.youtube.com/watch?v=FMWUvU7rLiw

Tutaj coś innego.. zapraszam również do komentowania :)

Za poprzednie komenty również dziękuję. Jeden na plus jeden na minus, więc nie było aż tak tragicznie:D

Chyba wcześniej nie napisałem, że to mój brat gra a nie ja (jeśli w przyszłości miałoby to mieć jakiekolwiek znaczenie :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pisze z innego komputera, więc załącznika drugi raz dać nie mogę, ale w dziale muzyka->gitara dałem nagranie mojej krótkiej i nie wiem czy udanej (dlatego proszę was o ocenę) improwizacji. Jak już napisałem w tamtym dziale podkład wymyśliłem na poczekaniu, a to pseudo-solo było jak już pisałem improwizowane więc proszę o wyrozumiałość.

Link do wspomnianego postu w którym jest załącznik: http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...t&p=1254384

@UP

Jak dla mnie to pierwsze na basie jest może i zgrane, ale jakieś mdłe i nudne ;/. Co do tego drugiego to jest strasznie chaotyczne i poszczególne riffy nie są ze sobą jakoś spójnie połączone, poza tym, solówka nie zawsze pasowała do podkładu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miałoby sens kupienie multiefektu i nowego przetwornika pod most do mojego Washburna x12? Przez multiefekt podłączałbym się do wzmacniacza niegitarowego, bo przy perkusji mój Roland Cube 15x wymięka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem aktywnego basa firmy Cort ( umiem już dwie piosenki :D ) i szukam jakiś łatwych piosenek. Wolałbym coś z wieloma chwytami ale wolniejsze, bo gdy popatrzyłem na taby power metalu to to za szybkie jest i w kółko jedno i to samo leci 3333333333333 5555555555555555 000000000 itd. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@odyn15

Pod jakim względem wymięka?

@kicajov

Możliwe, że partia, którą podałeś jest grana w oryginale kostką. Jeśli grasz palcami, to ćwicz w wolnym tempie korzystając z metronomu proste ćwiczenia chromatyczne. Przykładowe przesyłam w linku. Co prawda są przeznaczone dla gitarzystów prowadzących, ale tobie też pomogą.

http://www.shredaholic.com/chromatic.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Smołk on de łoter" polecam :D Nie wiem jak na basa, ale na gitare jest banalny (wiec pewnie tez bedzie latwy), a do tego ciekawy jak dla mnie.

Mozesz poprobowac Californication RHCP, ale to juz chyba troszke trudniejsze. Moj kolega tez uczyl sie KING Satyricona na poczatku (to tak z ciezszych klimatow :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od multiefektu oczekuję tego, że będę mógł się podłączyć do wzmacniacza niegitarowego. Oczywiście poprawa jakości dźwięku też nie zaszkodzi. :) Ostatnio jak podłączyłem gitarę do mojego Rolanda, a Rolanda do wzmacniacza to musiałem stać jak najdalej od głośnika, bo robiło się sprzężenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie robiłem tak nigdy. Jeżeli jednak byłaby taka możliwość, pewnie musiałbyś zaopatrzyć się w przejściówkę. Co do sprzężenia jest duża szansa, że pomogą w tym aktywne przetworniki lub bramka szumów np. MXR Noise Gate.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...