Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Metal Ogólnie

Polecane posty

<DONG!> To Hansen sie drze w „Valhalli”?? Hehe, zawsze jak sluchalam tego kawalka to sie zastanawialam co to za stara baba sie tam wydziera :D Moze spokojnie dubbingowac stare wiedzmy imho.

Tak, drugi wokal robi Kai. A ze ma specyficzny glos, to fakt. Inna sprawa, ze wtedy to ze spiewaniem radzil sobie umiarkowanie i bardziej krzyczal niz spiewal. Posluchaj jak spiewa teraz - 15 lat pozniej. Glos nadal do rozpoznania, ale technika zupelnie nie taka. Coz, w ciagu 20 lat spiewania na plytach, koncertach i probach mozna sie nauczyc spiewac. Nawet hetfieldowi sie udalo (obejrzyjcie Cliff'em All - mlody hetfield na scenie to smiech do zasikania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic ciekawego, od biedy może kupiłbym coś od The Gathering... No i jest Voivod, tyle że nie przepadam za nimi. Od biedy jeszcze Thanatos, słyszałem nawet parę empków ale za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć co oni właściwie grają.

15 zeta za te płyty to godziwa cena ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy dobrze wpasowałem sie z tym pytaniem, ale mnie to gnębi, pytanie znaczy :)

W któryms ze staaarych numerów cda na płytce z demami w tle leciał utwór. Ponad wszelką wątpliwośc klasyfikował się do metalu. Pamiętem jedynie refren, brzmiał: "I am the mythology". Rzeczoną płytkę zgubiłem.

Pytram z nadzieją że komus kawałek zapadł w pamięć, jak mnie, i potrafi podać nazwę utworu i kapeli :)

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy dobrze wpasowałem sie z tym pytaniem, ale mnie to gnębi, pytanie znaczy :)

W któryms ze staaarych numerów cda na płytce z demami w tle leciał utwór. Ponad wszelką wątpliwośc klasyfikował się do metalu. Pamiętem jedynie refren, brzmiał: "I am the mythology". Rzeczoną płytkę zgubiłem.

Pytram z nadzieją że komus kawałek zapadł w pamięć, jak mnie, i potrafi podać nazwę utworu i kapeli :)

Pozdr.

Misteria - Folkien :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zamówie w Merlinie jeśli jeszcze mają :)

Jeszcze jedna nieśmiała prośba - mogłbyś Ty albo ktoś miły kto posiada wspomniany kawałek przesłać mi ten jeden plik z zagubionej płytki*

Jeszcze raz dzięki :)

*Mam nadzieje że nikt tego nie zrozumie jako prośby o piractwo, w końcu piosenka była razem z demami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, zamówie w Merlinie jeśli jeszcze mają :)

Jeszcze jedna nieśmiała prośba - mogłbyś Ty albo ktoś miły kto posiada wspomniany kawałek przesłać mi ten jeden plik z zagubionej płytki*

Jeszcze raz dzięki :)

*Mam nadzieje że nikt tego nie zrozumie jako prośby o piractwo, w końcu piosenka była razem z demami

Właściwie - czemu nie? Piractwo to to chyba nie jest, a jeśli miałoby Cię to skłonić do kupna płyty, a potem dalszego zainteresowania taką muzyką... W każdym bądź razie kawałek już płynie na e-mail :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym to było CDA ? Ja też jestem chętny na ta mp3 ;)

Na cover CD były chyba 4 utwory metalowe: wyżej wspomniany, coś z płyty Enter Chaos "Dreamworker", Fallen , Huntera z płyty "Medeis" i Aura Sense z płyty "Aura Sense" Enter Chosa. Pisałem z głowy więc mogłem sie machnąć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Byly dwie Misterie, dwie piosenkik Nightly Gale, byly dwie piosenki Enter Chaos. Przynajmniej do 09/2003, bo dalej to juz nie mam :). Ofkoz, wszystko obciete tu i owidze.

Ja pamiętam tylko tego Folkiena, 3 bodajże EC (jeden instrumental, jeden ze starej CD i jeden z nowej) i Hunter- Fallen ([beeep]isty IMO)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dezz

:?: Jeeju ale mi się udało wpasować. Właśnie mam pytanie na temat- czy ktoś wie gdzie w Krakowie możnaby kupic płytę Misterii? Wiem, że zespół się (niestety, basta salwista) rozleciał, ale czy nie ma juz nadzieji na zdobycie ich albumu? Na nieoficjalnej stronce (www.misteria.metal.pl) nie ma informacji.

Czy może ktoś potwierdzić, że we wrześniu do kraju nad Wisłą ma przyjechać Nightwish :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie gdzie w Krakowie możnaby kupic płytę Misterii?

Dystrybutorem byl Pagan Records, wiec sadze, ze jesli chcesz sobie sprawic ich plytki to najlatwiej wlasnie przez te firme. A jak tam nei maja, to bedizesz musial poczekac na reedycje albo poszukac w krakowskim Metal Shopie np, jesli jeszce istnieje, i ogolnie po tych sklepach w Krakowie. Macie tam najwiecej metali, wiec nie powinno byc problemow ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Mizerie dostaniesz w Paganie na 100%. Tak mi sie wyjdae przynajmniej, a we Wrocku, w Melissie jest "Universe Funerall" za 25 zeta... w kaazdym razie dwa dni temu jeszcze byl.

Utwor ten to Folkien, jka juz mowiono i niestety zostal tam okrojony z najlepszej czesci (pozniejsze lekkie wyciszenie i ponowne wejscie....) .. wiec lepiej zrobicie znajdujac sobie ta mp3 na slsku albo innym programie (mowie o jednej mp3 a nie calym albumie! To nie piractwo!)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sohryu

:shock:

Witam. Jestem tu pierwszy raz i cieszę się:) Gdybyś ktoś chciał prowadzić korespondencję w sprwie metalu i literatury sf to zapraszam. Wiem, że nie napisałem nic specjalnego, ale to mój "pierwszy raz".

BTW: Widział ktoś jush w sklepach nowy album In Flames?

I jeszcze jedna rzecz: ktoś lubi kapelkę zwaną SOILWORK? Wiem, że sporo "zrzynają" od In Flames i Killswitch Engage, ale i tak są OK.

- Nie pisz dwóch postów pod sobą, tylko pierwszego edytuj. - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, powiedzieć o Soilwork, że od kogoś zrzyna to przesada. Ci goście wypuścili co najmiej 5 płytek, więc są już ugruntowani na rynku. Inna sprawa, że przez typowy death przeszli w melodic a potem już bardziej melodic niż cokolwiek innego. Ostatnio staram się do nich przekonać, więc mówię - są ok.

A koresponadencję prowadzimy tutaj ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sohryu

Ekhm... mam w domciu tylko 2 płytki SOILWORk (2001 i 2002 rok) i odkryłem ich całkiem niedawo, więc moja opinia jest rzeczywiście na wyrost. Inna sprawa, że nieco wcześniej słuchałem In Flames( zacząłem od Reroute, dopiero troszkę później wyniuchałem Jester Race itd.) i Killswitch Engage, więc wpłynęło to nieco na moją opinię - wydawało mi się to nieco podobne, więc moje skojarzenie było takie, a nie inne.

Jak widać, nie miałem racji. Thx za uświadomienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killswitch Engage, o którym wspominasz to też całkiem przyjemny zespół (ino nie wiem czemu Wojtuś upiera się, że z Polski :D Dutkiewicz tam gra na perce, ale poza tym to czysty american dream...). Podoba mi się połączenie ostrej napierdzielanki z krótkimi lirycznymi momentami. Szkoda tylko, żę większość jego kawałków jest bardzo do siebie podobna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość master_of_pupets

witam

mam taki dorobny problem. chciałbym sobie kupić jakąś płyte In Flames tylko nie wiem jaką... moze mi ktoś jakąś poleci? (albo jakąś inną fajną innego zespołu byle to był "black" "trash" "death" lub "speed")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

nie ma czegos takiego jak "trash metal", bo to okreslenie obrazliwe, co najwyzej "thrash"... Tak jak i nie ma czegos takiego jak "fajny black metal"... cytat slow Euronymousa:

…There are too many bands around. People don't understand that if you are really into Black Metal, then you should have a reason for whatever you do. We don't play for FUN, we play because we know our music is strong enough to enable us to manipulate heavily. So many bands are writing to me, saying they want to start a Black Metal band, and ask for advise. I always say "Don't do it". I tell them we don't need more bands, we need more terrorists…"

EURONYMOUS, 1993.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat slow Euronymousa:
…There are too many bands around. People don't understand that if you are really into Black Metal, then you should have a reason for whatever you do. We don't play for FUN, we play because we know our music is strong enough to enable us to manipulate heavily. So many bands are writing to me, saying they want to start a Black Metal band, and ask for advise. I always say "Don't do it". I tell them we don't need more bands, we need more terrorists…"

EURONYMOUS, 1993.

Uuuu, prawdziwy twardy madafaka :P LOL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie, ostatnio szukam informacji na temat starego MayheM i Burzum ( zwłaszcza zależało mi na zdjęciahc Euro, Dead'a i Varga). Pierwszych dwóch właśnie sobie tak wyobrażałem jak na zdjęciach, ale... jak zobaczyłem Vikernessa to uznałem, że to był jeszcze dzieciak :P Z wyglądu niepozorny metal hehe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...