Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mimizu

Metal Ogólnie

Polecane posty

Gość Chess_Board

Kayzen? Jak dla mnie kicha... baby sie nie powinny metalu tykac..

Feo - > brawo zainteresowania sie Futerałem, polecam The Secrets Of THe Black Arts i tamtejszy cover VON, moze ci sie spodoba - wtedy zaczynaj szukac "Satanic Blood" Vona ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funerała od dłuższego kawałka czasu miałem na mp3 dletgo widząc kasetę niemogłem się powstrzymać......

a co do Moonspela vs Within to stawiam na Tempation. bardziej podoba mi się wokal.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do Moonspela vs Within to stawiam na Tempation. bardziej podoba mi się wokal.....

Taaak - wokal w WT to jedna z najładnieszych rzeczy, jakie w życiu słyszałem. BARDZO podoba mi się głos tej pani - z resztą jej uroda niemal dorównuje zdolnościom wokalnym. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe jest porównywanie wokalu damskiego do męskiego, ale też się da. Swoją drogą ostatnio zaczynam coraz mniej lubić WT... Nie wiem, ich utwory jakieś przepiszczane się wydają, zupełnie bez klimatu. Dobra, wydało się - mnie ten wokal zupełnie nie odpowiada. Za to gostek z MS... Yeah ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to gostek z MS... Yeah ;]

Wydało się - Cardi woli mężczyzn! (na wokalu :) )

Co do tych wszystkich Withinów Temptation i innych Nightwishów - podobają mi się jedynie pojedyncze utwory - jakoś nie trafia do mnie taki klimat. Dużo wyżej stawiam np. Clannad ale to już ciut inny gatunek muzyki.

Kayzen? Jak dla mnie kicha... baby sie nie powinny metalu tykac..

Odważne stwierdzenie... cóż - o gustach się nie dyskutuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Odważne stwierdzenie... cóż - o gustach się nie dyskutuje :)

mam sie obrazic za ta perfidna aluzje? :). Baby sie po prostu do metalu nie nadaja. Zbyt wysokie glosy do spiewania, zbyt gladkie palce do grania na gitarach, zbyt powolne ruchy do grania na perce ;). Po prostu - nie tykac sie tej muzyki, panny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sie obrazic za ta perfidna aluzje? :). Baby sie po prostu do metalu nie nadaja. Zbyt wysokie glosy do spiewania

Zbyt wysokie glosy? Mowia ci cos nazwiska Kai Hansen albo Rob Halford? Albo Michael Kiske? Kai wyciaga takie gory jak panienka z Within Temptation - sprawdzalem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

mowia - i dlatego ich nie lubie... po prostu nienawidze takiego kitu. JEst zespol Heavy Metalowy - Fates Warning, i muzyka by byla ok, gdyby nie ten cholerny wokal... Bruce D. bylby dobry, gdyby wiecej spiewal tak, jak to robi np. w refrenie wickermana a nie "aiiiiiiiiiii wykastrowaliiiiiiiiiii mniiiiiie"... tragedia - i za to nie lubie Heavy Metalu. I szanuje np. takie Manowar, bo tma przynajmniej jest meski wokal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, Pigus, babkę z WT chętnie wziąłbym do łóżka, ale przy tym prosiłbym, żeby się zachowywała cicho. Ya know what I mean... ;]

Zbyt wysokie glosy do spiewania
Tja, panienka z Arch Enemy prawdę ci powie :wink: Na razie nie ma co się martwić - dziewczyny w metalu (prócz gotyku) stanowią margines. Mimo to przyjemnie jest zobaczyć jak jakaś potrafi nieźle przygrzać... Stosunek jaki jest teraz mi bardzo odpowiada.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Tja, panienka z Arch Enemy prawdę ci powie :wink:

Panienka z Arch Enemy ma gorszy wokal niz moja dziewczyna ;). Nie podoba mi sie to cale Arch Enemy, Enter Chaos tym bardziej... ech... metal to muzyka dla facetow! :). CormaC! Nieladnie! Przeciez wiesz, ze wole kobiety (no, ale misiu... chodz do mnie... przyjedziesz dzis na kolacje? :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sie obrazic za ta perfidna aluzje? :).

Aluzję? Jaką aluzję :D

A tak poważnie - kobiety w metalu są i zawsze będą, ale chyba nie ma co się martwić że wygryzą manów. Wszak śpiewające/grające metal niewiasty, to jednak (as Cardi said) pojedyncze przypadki...

Co do wysokich głosów - fakt mogą być denerwujące. Ale Bruce D. rządzi :P

Cardi - głupio by było jakbyście spali a ona zaczęłaby śpiewać...bo o spanie chodziło, czyż nie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się nie zgodzić z tym, że kobiety nigdy nie wygryzą "manów". Coraz więcej powstaje zespołów z kobiecym wokalem (Enter Chaos rządzi!). W dodatku te kobiety growlują lepiej niż nie jeden facet. Ostatnio słyszałem zespół w którym nie było ani jednego faceta(!) i zespół w którym growlowała 13- latka!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wysokie glosy do spiewania.

W przypadku zwykłego śpiewu - dla mnie to atut. Nie ma to jak metalowe rżnięcie połączone z wysokim, melodyjnym kobiecym śpiewem. :) Jeśli chodzi o growl - to zależy. Ale np. głos Marty Meger bardzo mi się podoba i IMO wyprzedza wielu facetów.

Mowia ci cos nazwiska Kai Hansen albo Rob Halford? Albo Michael Kiske?

Ja kojażę tylko tego środkowego - Judas Priest, obecnie solista. A z jakiej kapeli ten cały Kai Hansen, o którym tak często mówisz?

mowia - i dlatego ich nie lubie... po prostu nienawidze takiego kitu. JEst zespol Heavy Metalowy - Fates Warning, i muzyka by byla ok, gdyby nie ten cholerny wokal... Bruce D. bylby dobry, gdyby wiecej spiewal tak, jak to robi np. w refrenie wickermana a nie "aiiiiiiiiiii wykastrowaliiiiiiiiiii mniiiiiie"... tragedia - i za to nie lubie Heavy Metalu. I szanuje np. takie Manowar, bo tma przynajmniej jest meski wokal

Mi wysoki męski wokal nawet pasuje, ale zależy kiedy i zależy w jakich ilościach owe piski są stosowane. Podoba mi się, gdy gość śpiewa wysoko, ale męsko, np. wokalista (tak były jak i obecny) Iced Earth, czy właśnie Rob Halford, np. w kawałku Painkiller.

Cardi - głupio by było jakbyście spali a ona zaczęłaby śpiewać...bo o spanie chodziło, czyż nie?

A wiecie, że podobno Anja Orthodox z Closterkellera pracowała kiedyś w sex-telefonie? :) Z kumplem robiliśmy sobie jaja, że zadzwoniłbym do niej i zapytał "Zaśpiewa mi pani?" :D

Ostatnio słyszałem zespół w którym nie było ani jednego faceta(!) i zespół w którym growlowała 13- latka!!!

Herr got! 13 LATKA?! Wow, to ja nauczyłem się growlować dopiero w pierwsze czy drugiej klasie gimnazjum. Nie znas zmoże nazwy tej kapeli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowia ci cos nazwiska Kai Hansen albo Rob Halford? Albo Michael Kiske?

Ja kojażę tylko tego środkowego - Judas Priest, obecnie solista. A z jakiej kapeli ten cały Kai Hansen, o którym tak często mówisz?

Halford znow jest w Judas Priest.

Kai Hansen natomiast to zalozyciel Helloween. Spiewal i gral na gitarze na Walls of Jericho, gral i robil chorki na obu Keeperach, potem odszedl, udzielal sie goscinnie na plytach Blind Guardian (np. wokal i gitara w utworze Valhalla). Potem zalozyl Gamma Ray, gdzie gra na gitarze, i gdzie po jakims czasie wrocil do spiewania. W miedzyczasie udzielal sie na gitarze i drugim wokalu w Iron Savior.

A Michael Kiske to byly wokalista Helloween, potem solowo, teraz w kiepskiej kapelce Supared (czy jakos tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEst zespol Heavy Metalowy - Fates Warning, i muzyka by byla ok, gdyby nie ten cholerny wokal... Bruce D. bylby dobry, gdyby wiecej spiewal tak, jak to robi np. w refrenie wickermana a nie "aiiiiiiiiiii wykastrowaliiiiiiiiiii mniiiiiie"...

A widzisz-mi się podoba.I jak już ktoś tutaj napisał-o gustach się nie dyskutuje. :) Cóż ja lubię heavy metal, także za to, za co niektórzy go nienawidzą.A Bruc D. to jeden z najlepszych vokalistów na świecie(według mnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dysza666

Mowia ci cos nazwiska Kai Hansen albo Rob Halford? Albo Michael Kiske?

Ja kojażę tylko tego środkowego - Judas Priest, obecnie solista. A z jakiej kapeli ten cały Kai Hansen, o którym tak często mówisz?

obaj pozostali są (byli) z Helloween

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj głos jeszcze nie nadaje się do ŻADNEGO śpiewania. Wiecie...ta mutacja.... :).

Mówi się, że metal umiera. Moim zdaniem to heavy metal wymiera, bo death i black jeszcze trzymaja się dobrze ( choć ten ostatni nie specjalnie)

Ta wymiera gdybym mógł mówić na forum to powiedziałbym że sr..... a nie umiera......

Łohohoh Manowar...... ludzie cyrk na resorkach.. wyjdzie przypakowanych kieroswcó ciężarówek kilku i zanim zaczną grać rozsnują nam 3 minutwową nudą wizję jak to ramie przy ramieniu oko w ko staną na prezciw siebie dwie armie i stal zacznie tańczyć ze stalą :P....

A co wy wysokich głosów męskich ^^ Przebijcie Dannego.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manowar to tylko lekki lol, w porównaniu do niektórych zespołów... No, ale co więcej oczekiwać bo wujkach gości z Motorhead? ;] Zresztą i tak mają lepsze teksty od Running Wild, a to (choć niewiele) już coś :P

W przypadku zwykłego śpiewu - dla mnie to atut. Nie ma to jak metalowe rżnięcie połączone z wysokim, melodyjnym kobiecym śpiewem.
Mhm, całkiem przyjemnie słucha się połączeniu delikatnego głosu z rozwalającymi wszystko gitarami i szarżującą perką... No dobra, nie widziałem jeszcze kobiety w blekowym zespole i lepiej, żeby tak zostało. :wink:
Ale np. głos Marty Meger bardzo mi się podoba i IMO wyprzedza wielu facetów.
Akurat mnie kobiecy growl zupełnie nie podchodzi. Ale czegoś trzeba nie lubić ;]
Cardi - głupio by było jakbyście spali a ona zaczęłaby śpiewać...bo o spanie chodziło, czyż nie?
Tak, z pewnością :wink: Potem nawet kanonada artyleryjska by mnie nie obudziła ;]
wiecie, że podobno Anja Orthodox z Closterkellera pracowała kiedyś w sex-telefonie? Z kumplem robiliśmy sobie jaja, że zadzwoniłbym do niej i zapytał "Zaśpiewa mi pani?"
A to ciekawe... Swoją drogą odpowiednie miejsce, przynajmniej ma gdzie wrócić jak już upadnie Closterkeller... A że upadnie jestem pewien - nie dość, że grają słabo, to jeszcze cały czas to samo.
Ostatnio słyszałem zespół w którym nie było ani jednego faceta(!) i zespół w którym growlowała 13- latka!!!
Nie usłyszę - nie uwierzę... Nie masakruj mnie takimi wieściami, bo za dużo śmiechu na dzień szkodzi :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<DONG!> To Hansen sie drze w „Valhalli”?? Hehe, zawsze jak sluchalam tego kawalka to sie zastanawialam co to za stara baba sie tam wydziera :D Moze spokojnie dubbingowac stare wiedzmy imho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P+-->

(Niedowiarek :P)
Nie usłyszę - nie uwierzę... Nie masakruj mnie takimi wieściami, bo za dużo śmiechu na dzień szkodzi :P

No dobra już nie będę (zwłaszcza że to nie ja napisałem ten tekst o 13-sto latce :D) Sam w to nie wierzę :P

Co do Manowara - nawet lubię ten zespół...potrafią wytworzyć taki...rycerski klimat :) Ale i tak nie umywa się do Rhapsody 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnowar i "rycerski klimat":D bwahahahaha (tak to jest śmiech).... Jak kcesz to mogę ci sprowadziś żywych grajków z bractwa z tamburynkiem i 3 fletami ^^..... zatańczymy sobie hiszpańskiego albo coś innego....

W sumie growlująca 13..... pewnie pali pije i ma 3 miesięczne dziecko...

Też zauwałyzłem że troszkę bezsensu pisze ale to dlatego że dziś zakończyłem 3 dniową serię imprez o godzinie 3 wróciłem taryfą do domu i zmyłem się po angielsku płacąc2,30 zł zamiast 40 ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywają dej stronka albo cos... to że są młode ^_^, i grają black ^_^ nieznaczy że są złe ^_^...... (ale to prawie pewne)..... ale jestem teraz totalnie zlolowacony co pokazuje mój jakże True Avek.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się czepiacie Manowara. Przesłuchajcie sobie utwór "Battle Hymn" po prostu wymiata albo "Dark Avenger". Oba z płyty "Battle Hymns". Ja akurat w najbliższej przszlości chcę sobie kupić więcej ich płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...