Skocz do zawartości

CD-A Droższy?


Shoy

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

Najlepszym rozwiązaniem byłoby postawienie sprawy jasno na łamach gazety przez redaktorów. Wtedy czytelnicy wysyłali by e-maile (na przykład) czy się z tym zgadzają.

Co do reklam. Myślę, że reklamy powinny zostać w takiej ilości jakie są teraz ponieważ gdy nie będzie reklam nie będzie kasy a co za tym idzie materiałów, pełniaków itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

A co wam tak reklamy przeszkadzają? Ja lubie czytać całe CDA , włączając w to reklamy.^^

A co do tematu - jestem jak najbardziej na tak. 5 zł nie zrobi mi wielkiej różnicy , a jeśli CDA ma być dzięki temu lepsze , chętnie zapłace więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Można powiększyć AR ( o ile ciekawych listów będzie wystarczająco dużo), NL i więcej mini felietonów czytelników.

O ile...

Jeśli chcesz, żeby powiększenie AR miało sens, napisz tam coś ciekawego, żeby Smuggler nie musiał narzekać na deficyt ciekawych listów :happy:

To samo dotyczy felietonów (zresztą - jeśli chce przeczytać, co redaktorzy mają do powiedzenia - wybieram CDA, jeśli interesuję mnie zdanie czytelników - wybieram FA lub innego Action Maga).

A Na Luzie wystarczy tyle, ile jest (większa objętość, to większe szanse na powtórzenie się czegoś).

Jak ktoś chce więcej, Joe Monster i inne Bashe stoją otworem :tongue:

3.Częściej dodawać tipsomaniak.

Dwa razy w roku zupełnie wystarczy.

Poza tym nie ma co na siłę robić Tipsomaniaków, tylko po to żeby były :tongue:

Wymaga to wielu godzin pracy, więc nie ma co dodatkowo niepotrzebnie obciążać redaktorów...

4.Może uda się co jakiś czas dodać jeszcze lepszą grę.

"Lepsza gra" - pojęcie względne...

Zawsze znajdzie się sporo narzekających...

Taki Play swego czasu dał "Mafię" (Klasyka) i nie wyszedł na tym dobrze, choć to jedna z lepszych gier ostatnich lat...

Poza tym i tak "lepsze gry" wszystkim nie dogodzą...

103608 x 20.00 = 2 072 160 zł/ 103608 x 15.99 = 1 553 083,92 to różnica 519077,08 zł, a dla mnie wydaję się to naprawdę dużo.

Zauważ, że te dane dotyczą numeru, który miał dość sporo do zaoferowania, jeśli chodzi pełniaki i nie tylko (w końcu 2DVD).

Normalnie sprzedaż jest mimo wszystko niższa, a podwyżka raczej by zniechęciła niż zachęciła...

... KURDE PISZE ZE ZAMIAST REKLAM MOŻNA BYŁOBY DAĆ COŚ INNEGO! Masz film na TVN np. trwający 2 godziny, a w tym reklamy trwające 40 min. Nie wkurza Cie to? Odejmują Ci spory kawałek. Już wole oglądać non stop niż patrzeć na te reklamy i czekać nie wiadomo ile przy tym słyszeć jaki to nowy proszek do prania jest zaje... A dzięki podwyżce CDA, możemy mieć "2 godziny" non stop.

Reklamy są poważnym źródłem dochodów; wpływy z nich pozwalają nam (naturalnie wraz z pieniędzmi, które Wy płacicie za CDA) na zakup pełnych wersji gier, poszerzanie objętości pisma, trzymanie starej ceny itp. Reklamy traktujcie zgodnie z indiańską zasadą "skoro nie mogę pokonać wroga, to go polubię". Sami wiecie, że one są wszędzie: od TV po uliczne billboardy i tu nie da się nic zmienić. I wbrew pozorom, reklam w CDA nie jest wcale aż tak dużo. Ktokolwiek z Was, kto miał w ręku zachodnie pismo o tej tematyce, sam może sprawdzić, jaki procent pisma zajmują tam reklamy... Pocieszymy też Was, że jeśli będzie nam przybywać reklam, to automatycznie będzie rosła objętość CDA tak, by reklamy nie "zjadały" Wam kolejnych stron przeznaczonych na gry itp.

Obecnie (w czasach kryzysu) i tak jest dużo mniej reklam, co nie jest dobre dla pisma (szczególnie kiedy podrożało euro, za które kupowane są pełniaki, załatwiane drukarnie etc.).

Jeśli Tobie przeszkadzają, zawsze możesz je ominąć, w skrajnych przypadkach nawet zakleić choćby białą kartką :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyszłoby to CDA na dobre to tak, w sumie mogę tego piątaka miesięcznie dawać nawet po to żeby w redakcji lepsze kompy mięli :P

Zgadzam się trochę z obawami MrPiernika co do tego, że większe wpływy dadzą bardziej znane pełniaki, które część czytelników już posiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic będzie miał tu Smuggler materiał do SWS :P. Bo prędzej czy później jakiś yntelygent (gorące dyskusje takich przyciągają, do tego mamy wakacje i niektórym w (_!_) się z nudów przewraca...) tu zawita i zacznie głosić jakieś bzdurne teorie :).

Teoretycznie mi podwyżka ceny CDA byłaby obojętna. Praktycznie - cóż, kiedyś sobie postanowiłem, że jak cena CDA przekroczy 20 PLN to "adios pomidory". Jednak od pewnego czasu to pismo kupuję już tylko z przyzwyczajenia, więc jakakolwiek podwyżka mogłaby się okazać dobrym pretekstem ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy jest dobrze, ale... Ciężko powiedzieć, w jaki sposób sytuacja kryzysowa się rozwinie w najbliższych latach i jakie będzie miała konsekwencje odnośnie naszej waluty. Po prostu te przykładowe 5 złotych więcej może okazać się koniecznością.

2 płyty DVD - póki w grafikę gier pakuje się całą "parę" (i gigabajty), to może okazać się, że jeden nośnik to za mało na czasopismo. Już coraz rzadziej pojawiają się jakieś dema na coverze z racji ich rozmiarów. A niedługo pewnie i pełne wersje będą standardowo potrzebowały co najmniej jednej pełnej płytki.

Moim marzeniem jest, aby w CDA było dużo publicystyki... Cóż, czy zwiększenie kosztów pomogłoby redakcji i wydawnictwu w realizacji tego marzenia? Nie wiem, choć wątpię, aby to tylko zależało od ceny czasopisma. Cieszę się natomiast, że ciekawe teksty okołogrowe pojawiają się ostatnio w miarę często i nie tylko w tipsomaniakach.

Tak czy siak, te pięć złotych przeboleję, choć nie przewiduję aż tak gwałtownej podwyżki w najbliższym czasie (kwestia psychologiczna), ale 1zł więcej już za rok, a za następny 2zł - to nie jest całkiem nierealna wizja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na NIE.

Jak chodzi o zwiększenie stron - i tak więcej by doszło reklam, niż tekstu

Jak chodzi o pełniaki - i tak dobre wychodzą. A jak będą dawać te droższe, bardziej znane gry, to mniej osób kupi, gdyż więcej osób ma tę/te grę/gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agreel - weź mi wytłumacz, bo nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania - skoro wzrosną im zyski, to dlaczego mieliby z tego powodu dodać reklam? Może żyjesz w przekonaniu, że żeby zamieścić reklamę trzeba danej firmie zapłacić, ale wiesz... Czas się obudzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowcze NIE! Za 2 dychy, to ja mogę sobie kupić porządną grę z KK(a teraz nawet dwie, wkońcu promocja jest). 15zł to i tak b. dużo, ale jest to w pełni zrozumiałe, ze względu na zawartość(dużo stron+dobry papier+czasem jakieś dobre pełniaki(zależy od gustu)). Ale 20zł to już by była naprawdę przesada. Tak, wiem, że np. taki PC Action kosztuje około 30zł, ale to jest pismo zagraniczne, a tam wszystko jest droższe.

Myślę także, że gdyby cena wzrosła o 5zł, to CD-A straciłoby wielu czytelników, ponieważ 20zł stanowi u niektórych barierę nie do przejścia(nie to, że tyle nie mają, ale wolą odłożyć 3x20zł i kupić np. taki pakiet KB:L + Fallout 3).

A tak w ogóle to nie podpuszczajcie redakcji (i wydawnictwa), żeby podwyższało cenę, jeśli jest to niepotrzebne. Sami z siebie chcą więcej płacić, tego jeszcze nie było... ;\

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to nie podpuszczajcie redakcji (i wydawnictwa), żeby podwyższało cenę, jeśli jest to niepotrzebne.

No bez przesady, redakcja/wydawnictwo szczerze wątpię, żeby sugerowały się tym, że paru ludzi napisze, że woli dopłacić itp. Sam Ghost napisał, że temat przeszedł jako ciekawostka...IMO jest to nie realne, żeby po takiej ankiecie pomyśleli skoro się zgadzają sami to zedrzemy z nich te 5 PLN więcej :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale 5zł to zwiększenie ceny o 33% - a to za dużo. 2-3zł to rozumiem, ale nie 5. Chociaż... jezeli będzie trzeba to i tak zrobią (choć nie sądze żeby to był jakiś szczególnie błyskotliwy manewr :)). Jak już się brzytwy chwytać, to powinni zredukować liczbę pełniaków o jeden. Moje zdanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jakby 30 000 dawało na TAK to wątpię, żeby redakcja się tym sugerowała, bo po pierwsze tak istotne rzeczy jak zmiana ceny planuje się z dużo większym wyprzedzeniem a po drogie to teraz by im nie pasowało jej podwyższyć bo była by boruta na FA z lamentami CHCIELIŚCIE, ŻEBY PODWYŻSZYLI TO SIĘ DOPROSILIŚCIE! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal bym kupował, bo to swego rodzaju nałóg... Ale zapewne przyszedłby moment, kiedy musiałbym iść na odwyk!

Mam za to inny pomysł:

Usunąć płytę! CDA bez covera! Nawet za tą cenę, tylko większa objętość i brak niepotrzebnych bzdetów, jak gry w które nie gram, albo bonusy które otwieram raz na rok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena gwałtownie nie wzrośnie, a będziemy cieszyć się lepszymi grami itd.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie wydanie 5 zł więcej miesięcznie dużej różnicy nie zrobi, a CD-A będzie o wiele lepsze. :)

Ok. Będzie lepsze pod jakim względem? Dam piątaka więcej i co?

- dostanę na Covera np. Medievala II ;P? Dla mnie CDA wcale nie będzie wtedy lepsze (na pełniaki nie zwracam szczególnej uwagi, brak czasu, żeby je wszystkie ogarnąć)

- nagle poprawi się jakość tekstu za tego piątaka? ;]

- zwiększy się liczba stron? Wg mnie jest optymalna, a i tak leją wodę, żeby wyrobić plan ;P

Podsumowując: "piętnastaka" daje co miesiąc i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają dodać 10 stron, w czym 8 z reklamami to NIE, ale jeżeli mają być lepsze pełniaki to TAK.

Marzy mi się taki Crysis w CDA...

:tongue:

Zeby byl Crysis to cene CDA trzeba by przemnozyc przez 2 i jeszcze dodac te 5 zl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się nam bardzo nie opłacało, ponieważ Crysisa można dostać na allegro za 25zł (ja w swój egzemplarz już się zaopatrzyłem).

Ale... hm. Może zrobić by taki numer, żeby zamiast 3 pełniaków dać tylko jednego, ale za to lepszego? Tak robią zagraniczne pisma. Możliwe, że u nas także ten plan by się sprawdził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. póki co nie zarabiam (planuję..) więc i te 15zł co miesiąc czasem nie łatwo odłożyć (a są wydatki, oj są). Często z coverka nic nie instaluję, tylko poprzeglądam bonusy itp.

A gdyby kosztował ~20zł? Nie kupowałbym. Wiem, wiem, że kryzys i te sprawy, a CD-A wciąż trzyma się tej samej ceny. O ile za granicą, pismo warte po przeliczeniu na złotówki kosztuje ~30zł (a nawet więcej) nie jest majątkiem (i większość może na nie sobie spokojnie pozwolić co miesiąc), o tyle u nas już pisma za 20zł są raczej nieczęsto kupowane. Najczęściej tiny i inne "pani domu" za 1zł <lol> - ale ja nie o tym miałem :P

Wracając do sedna. Zdecydowanie nie. Pełniaki jakie są, takie są. Często są niezłe (bywa, że zdarzają się perełki, vide Riddick czy SpellForce 2), czasem lepsze, czasem gorsze. Ale do czego zmierzam? Że wolę już kupić sobie coś z taniej serii (za 20zł chociażby) lub używaną grę, niż dopłacać do CD-A i mieć to samo, tyle że lepsze. Fakt, wyjdzie drożej, ale kto powiedział, że muszę kupować gry co miesiąc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby podrożało to definitywnie zakończyłbym swoją przygodę z CDA. Na płycie nie zależy mi praktycznie wcale i gdyby gazetka byłaby sprzedawana bez owej to nawet może bym zaprenumerował (jeden wydatek większy będzie mniej bolał :P ). Ale wracając do głównego tematu: podwyżka ceny oznacza o jednego czytelnika mniej-w moim wypadku. I tak przestałem kupować CDA regularnie i nie czuje już tej mięty :serduszka2: chyba wyrastam z tego bo osiemnastka 20 lipca :lol2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... KURDE PISZE ZE ZAMIAST REKLAM MOŻNA BYŁOBY DAĆ COŚ INNEGO! Masz film na TVN np. trwający 2 godziny, a w tym reklamy trwające 40 min. Nie wkurza Cie to? Odejmują Ci spory kawałek. Już wole oglądać non stop niż patrzeć na te reklamy i czekać nie wiadomo ile przy tym słyszeć jaki to nowy proszek do prania jest zaje... A dzięki podwyżce CDA, możemy mieć "2 godziny" non stop.

Ale dzięki tym reklamom mają więcej kasy na pełniaki, demka itp. Dla mnie reklamy mogą tam być, ale oczywiście nie w aż takiej ilości :P Zazwyczaj nawet je czytam, bo są ciekawe :)

Ale... hm. Może zrobić by taki numer, żeby zamiast 3 pełniaków dać tylko jednego, ale za to lepszego? Tak robią zagraniczne pisma. Możliwe, że u nas także ten plan by się sprawdził.

Jeden lepszy, hmmm... Dla mnie ,,lepszy" jest Fallout 3, dla ciebie ,,Crysis", a dla kogoś innego ,,World in Conflict" :) Ten pomysł jest głupi, bo nie da się dać na cover takiej gry, która by odpowiadałą dla każdego... :/

Mam nadzieje, że redaktorzy, mimo większości głosów na TAK nie podwyższą ceny :). Troche to dziwne, że niektórzy domagają się podwyżki ceny - CDA ma na wielu ludzi wpływ xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...