Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne

Polecane posty

To może ja.

taka zabawa w skojarzenia.

kostka.jpg

sztylet, kolana.

Co to za wydarzenie, data, kto ucierpiał, kto się zdziwił, co się potem zaczęło.

Zagadka żdziebko hardkorowa, ale nie tak jak ta Trymusa.

P.S: Mnie w weekend nie będzie, zagadkę pilnuje Lord(mam nadzieję).

Pilnuje, pilnuje ;) - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem, ale co z kolanami? Kto miałby być zdziwiony (Cezar Brutusem?), co miałoby się zacząć (kolejne walki o władzę?- nic przełomowego.) Do tego kostka? Rubikon? Czy rok 44 w którym urodził się jej twórca-to by wskazywało jednak na zabójstwo Cezara? Rzeka- konkretna czy znów symbol Rubikonu? Dużo wątpliwości. Ale oczywiście pierwsze skojarzenie Cezar. Chociaż zasztyletowanych w Imperium znalazło by się wielu chociażby Kaligula.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie, imperium miało diopiero osiągnąc apogeum. Może chodzi o republikę? Republika od dziesięcioleci w kryzysie po śmierci Cezara miałą upaśc w przeciągu kilkunastu lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o doprecyzowanie tj idy marcowe? Święto boga wojny marsa wypadające 15 dnia marca? W tym dniu zasztyletowany padł Cezar pontifex maximus, dożywotni dyktator, pater patriae, padł pod 23 ciosami zadanymi przez spiskowców. Ostatnie pchnięcie od przyjaciela Brutusa.

A kolana od przedstawienia na obrazie Camucciniego? Bo o ile pamiętam historycy nie podają takiej wersji, Cezar miał się przewrócić po ciosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście myślałem o tym wcześniej, ale zamiar w czyn pierwszy zamienił opti, i jemu oddaję zaszczyt zadania pytania.

Dobra nikt nie zadaje, to ja dam coś banalnego.

Co to za wydarzenie historyczne.

Milvbruck.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, Trymo, a wasze wszystkie przypuszczenia były ok. Najbardziej jestem dumny z tej kostki. Miałem pomysła,nie? Sorry, lord, że nie powiedziałem Ci o wszystkich niuansach zagadki. Jeszcze raz thx. A Julek, umierając, po prostu najbardziej nie chciał, by widziano jego kolana. Taka anegdotka :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jednostka została założona przez Scypiona Afrykańskiego i była to "Kohorta Pretorian". Wydaje mi się, że był to Konstantyn I Wielki w 312 r. Dlaczego? Chyba dlatego, że zaczęli ingerować znacząco w politykę, a nawet wystawili na sprzedaż i sprzedali tytuł cesarski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z pierwszą córą kościoła dostojnym królestwem Francji, jest to proporzec używany w wojnach przez dwór francuski od XII w. Wzór pochodzi z Saint Denis wielkiej nekropolii królow francuskich. Oriflamme przepadł np po Courtrai w bitwie złotych ostróg. Wielkiego pogromu wojsk francuskich przez flandryjczyków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się rozpisał :laugh: Oczywiście masz rację, że był to sztandar używany we Francji, tylko co do zaginięcia to nic nie jest na 100% pewne, ponieważ niektóre źródła podają 1356, inne 1415, a jeszcze inne, że sztandar przetrwał do rewolucji.

Teraz Ty zadajesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...