Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne

Recommended Posts

Zadajemy tutaj zagadki o tematyce historycznej. Panujące reguły - takie, jak w innych tego typu tematach. Wiadomo, przede wszystkim netykieta i regulamin FA.

A zasady zabawy? Niemal dowolne, z tym zastrzeżeniem że tematyka ma być historyczna. Dam Wam jednak kilka wskazówek:

- Jeśli chcecie dać cytat, to upewnijcie się, że nie da się go zbyt łatwo "wygooglać";

- jesli relacja z jakiegoś wydarzenia, to Wasza własna, a nie skopiowana skądśtam;

- może być także obrazek przedstawiający jakąs bitwę, postać, zdarzenie, czy historyczną broń;

EDIT: PROSZĘ O UNIKANIE ZAGADEK ZWIĄZANYCH Z BRONIĄ W TYM TEMACIE, W ZWIĄZKU Z POWSTANIEM SPECJALNEGO TEMATU NA TEGO TYPU ZAGADKI - ZAGADKI MILITARNE

- obrazek może być w formie obrazu typu naściennego, grafiki komputerowej, screena z gry, zdjęcia... czegokolwiek co pozwoli zgadnąć;

- starajcie się nie dawać zagadek zbyt prostych;

- zagadki trudne są mile widziane, ale wówczas prosimy autora o obserwację tematu i wspomaganie zgadujących niezbędnymi podpowiedziami.

To tyle, kto pierwszy, ten zadaje, miłej zabawy! :)

Hmmm... nie jest to tzw Bostońskie picie herbaty? Widzę ludzi wyrzucających cos ze statku...

EDIT: Sprawdzilem w Google, tak, to jest Bostońskie picie herbaty. T3tris był minimalnie szybszy, i niech to on zadaje następną zagadke jesli chce ;)

PS: Nie mam zielonego pojęcia o historii ;D

Tak szybko, bo się człowiek kiedyś historią Stanów interesował ;]

No to skoro obrazek może być, to mi proszę mi powiedzieć cóż to za miły pan:

47907750.jpg

Jak nie zgadniecie do północy, to mam po prostu genialą podpowiedź ;P

Belutek - nie.

Będzie wojna, i jej krótki opis

Zlikwidowawszy oddziały YYY usiłujące się przedrzeć na zachów, wojska gen. Z i Y ruszyły ku brzegom Kanału Sueskiego, nie napotykając silniejszego oporu. (...). Kampania ta trwała cztery dni. W jej trakcie YYY utracił całe lotnictwo, siedem dywizji (w tym dwie pancerne), 700 czołgów i kilka tysięcy pojazdów mechanicznych. Taki rezultat był wynikiem zaskoczenia strategicznego uzyskanego przez XXX oraz zdecydowanie lepszego wyszkolenia żołnierzy i dowódców XXX"

Co to za wojna? Kiedy miała miejsce? Kto brał w niej udział?

Stawiam na fragment wojny między Izraelem a koalicją Syrii i Egiptu w 1973.

Edit: O nie czołzenłan - miałem na myśli inną wojnę. Skoro jestes pewien, że to ta, o ktrej Ty mówisz to nie miałem racji.

No i pięknie, zagadka rozwiązana. Tetris co prawda napisał pierwszy, ale pomylił się o 3 lata. Dodatkowo już zadawał zagadkę, więc dajmy pole do popisu ChosenOne'owi :)

Łatwe, bo nie mam pomysłu. Albo to czego chce nie ma na necie, albo to co mam wychodzi na guglu...

"-Poddajcie się waleczni XXX(nie mogę, byłoby za łatwo).

-[beeep]!"

Łatwe.

PS

Jest to jedna z wersji tej samej historii. Jak wam to sprawi problemy dam drugą...

Gwardia umiera, ale nigdy się nie poddaje w wersji prawidziwej ;]

Edit: Jakby było nie dośc dokładnie - Bitwa pod Waterloo, bohaterska obrona pułku francuskich grenadierów pieszych pod wodzą gen. Pierre'a Cambronne'a. Voila ;P

Cambronne nigdy nie chciał się przyznać do "gó*na", ze względu na żonę, która nienawidziła przekleństw:) W końcu nie wiadomo jak to było. "Gwardia umiera..." i "G...o" to praktycznie to samo - odmowa:)

Ale to oczywiście Waterloo.

No to wspaniale, skoro wygrałem, to się przy okazji wytłumaczę z tej nieszczęsnej wojny żydowskiej. Nie miałem na myśli wojny 6-dniowej. Miałem na myśli Wojnę Jom Kippur, znaną także jako wojnę październikową bądź ramadanową. Tak więc nie pomyliłem się wcale z rokiem, tylko strzelałem w zupełnie inną wojnę ;]

A macie:

83952064.jpg

Teraz pytanie: dla kogo i za co wwybudowano ten łuk?

Nie mam pomysłu na jakieś ciekawsze zagadki, ale ta będzie chyba dość trudna:

Jakie wydarzenie przedstawia ten obraz?post-63327-1247220682_thumb.jpg

Podpowiedź: Turcja vs. Grecja:) Jak dalej nie pójdzie to podam autora obrazu, a to już będzie kwestią kilku sekund w Googlach:P

W pierwszej chwili myślałem, że to kawałek "Porwania Sabinek", ale kurczę, ludki w ubraniach, więc to nie to ;]

Fakt, podpowiedź by się przydała, bo jak widać na forum znawców malarstwa jak na lekarstwo ;P

Masakra na Chios - rzeź greckiej ludności wyspy Chios dokonana w kwietniu 1822 przez wojska Imperium Osmańskiego, w wyniku której zginęło ponad 20 tysięcy ludzi, a 50 - 60 tysięcy uprowadzono w niewolę. Autorem obrazu jest Eug?ne Delacroix.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.

• Create New...