Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne

Polecane posty

No oczywiście że von Braun, urodzony w Wyrzysku, nazista, po wojnie uciekł do Ameryki, by tam zrealizować swoje marzenie- chciał żeby człowiek poleciał na księżyc. Trymus, kolej należy do ciebie!

Ps. W tych 10 min też się zmieściłeś:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz moja, może być zdradliwa :wink:

Tradycyjnie skojarzenia.

winston_churchill_v_for_victory.jpg

red.jpgV0000670.JPG

green_small.jpgblue.jpg

Skojarzenie z pewnym wydarzeniem historycznym, i co zdradliwe nie mającym nic wspólnego z WWII

Za bardzo sugerujecie się Panowie Churchillem, jest on niejako zmyłką- raczej narzędziem.

Chodzi bowiem o czasy dużo odleglejsze niż XX w.

Podpowiedź.

kolo.jpg

Myślałem, że będzie łatwiejsze.

Podpowiedź II wydarzenie z historii wczesnego średniowiecza. Na Wschodzie.

Podpowiedź III teraz już rozwiązanie powinno być kwestią kilku minut.

Justinian.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mamy Churchilla, Fall Rot(Kampania francuska), Fall Weiss(inwazje Niemiec na Polskę), Fall Grun(wojna Niemiec ze Czechosłowacją), i Fall Blau(chyba walki na froncie wschodnim). Więc wydaje mi się że chodzi albo Ogółem o WWII albo o bitwe o Anglię.

EDIT: AAA, Fall Rot to drugi etap kampanii francuskiej.

EDIT 2: a z tymi Fallami dobrze wywnioskowałem? I czy chodzi o jakąś w wojnę brytyjsko-niemiecką?

EDIT3: AAA, no wie,m ale te kolory tak mi się skojarzyły z Fallami, lecz racja zagadka nie związana z WWII więc odpada.Dlatego może kolory oznaczają Niemcy?

Edit4: No bo operacje Fall, wszystkie zainicjowane przez Germanów. Takie tam skojarzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że atak na Francję to Fall Gelb, a żółtego tutaj nie ma. Zresztą prosiłbym, następnym razem żeby chociaż bardziej sprecyzować jakiego skojarzenia trzeba szukać...

Edit: Niko akurat wstawił mniej znany wariant, zamiast Fall Gelb? Bez sensu. Zresztą napisał, że wydarzenie nie ma nic wspólnego z II Wojną.

Edit 2: Może trochę odległe skojarzenie, ale co mi tam. Żelazna kurtyna - wszystkie barwy (niebieski, biały, czerwony i zielony) powtarzają się na flagach czterech państw, będących w 1946 na granicy wschodu i zachodu (NRD nie istniało jeszcze). A Churchill oczywiście wypowiedział swoje słynne słowa w Luton.

Edit 3: Niko, co Niemcy? Poza tym Germanie mają inne barwy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodziło Justynian bo przeciw jego ministrom i w sumie przeciw niemu skierowane, barwy na oznaczenie stronnictw w Hipodromie, gest - victory powstanie z hasłem Nika! zyciężaj, koło w domyśle od rydwanu. Churchill dla zmylenia tropu-to najlepiej wyszło .

Zadajesz...AAA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej? Dobrze, trochę to złośliwe, ale muszę. Czy Tobie widząc zdjęcie premiera Wielkiej Brytanii i cztery kwadraty z kolorkami przychodzi na myśl powstanie z czasów Cesarstwa Wschodniorzymskiego? To nie było piekielnie trudne; to było absurdalnie trudne i niemożliwe do odgadnięcia. Moja poprzednia błędna próba miała większy sens niż poprawna odpowiedź. Proszę zadawajcie następnym razem coś możliwego do odgadnięcia...

A teraz zagadka. Co łączy tych panów:

zolnierzyki.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak interesuję nas odgadywanie zdjęć z Wikipedii to dostosuję się. Przecież szybko dodałem podpowiedzi, szybko napisałem, że nie chodzi o XX wiek, potem dodałem koło, Justyniana itp. Jeśli ma być łatwo, będzie.

Co do Panów z wiki- Alfred von Schlieffen twórca planu zakładającego walkę na dwa fronty, drugito Moltke jr. Który mimo krytyki pewnych założeń Schlieffena realizował jego plan. Tyczy sie oczywiście I wojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trymus - Oczywiście dobrze

Co do zagadki, to powinna ona być możliwa do odgadnięcia bez podpowiedzi. Nie wierze, żeby ktokolwiek wpadł na poprawną odpowiedź bez wklejenia obrazu Justyniana (chyba akurat musiałby w ostatnim czasie czytać o tym zdarzeniu żeby móc to skojarzyć). Trudne - proszę bardzo, niemożliwe - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś poczekać na potwierdzenie, jeśli chodzi o konkordat myślę , że dużo osób wie, a już 99% potrafi wpisać hasło w wyszukiwarce. Ta zabawa ma troszkę inną naturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może jakaś podpowiedź Chosen. Mnie to wygląda (graficznie) na jakiś produkt XIX wiecznego romantyzmu, ewentualnie rysunek ze starej niemieckiej encyklopedii. Sama postać na jakiegoś celta czasów Pax Romana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciął podstępnie 3 legiony pod wodzą legata Warusa, w lesie Teutoburskim 9 n.e. Przejęty sprawą August podobno zrywał się w nocy krzycząc Warusie oddaj moje legiony.

Tak przy okazji, skąd pochodzi podobizna? Miałem sporo problemów bo takie przedstawienie widze po raz pierwszy, jest to fragment jakiegoś dzieła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...