Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Dla miłośników przygodówek

Polecane posty

Ja grałem w Ksiącia i Tchórza trochę z sentymentu dla mojego ulubionego autora fantasy (i nie tylko) Jacka Piekary. Szkoda, że po rozpadnięciu się Gamblera CDA nie ściągnęło go do siebie, teraz pewnie robi w jakimś zapchlonym magazynie, albo w ogóle :cry:

Toonstruck panowie, Toonstruck!

To jest dopiero przygodówka pełną gęba - pełno humoru, innowacyjne rozwiązania, ciekawe zagadki - Książę i Tchórz, mimo, że jest dobrą grą, nie wytrzymuje w starciu z miodnością tej pierwszej.

Nie tylko ty tak sądzisz, spójrz parę stronek wstecz 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość słoma212

tak sie składa że Jacek Piekara jest redaktorem naczelnym(chyba) magazynu clickfantasy(teraz to już cd-action fantasy - polecam!!!) i jednym z recenzentów w clicku odpowiada też na listy a xywkę ma Randall

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam do pana Piekary nic nie mam, ale ostatnio jego wypowiedzi stoja na granicy dobrego smaku (szczegolnie w listach), co potwierdza, ze duet Smuggler i Jedi jest niepowtarzalnt :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość black_death.
Ja tam do pana Piekary nic nie mam, ale ostatnio jego wypowiedzi stoja na granicy dobrego smaku (szczegolnie w listach), co potwierdza, ze duet Smuggler i Jedi jest niepowtarzalnt :)

Heh...w listach on i Frogger probuja sie upodobnic do naszego ukochanego duetu Smuggler&Jedi...oczywiscie nigdy im sie to nie uda...a jak by sie mialo udac...jasne ze sie nie uda...Smuggler&Jedi S.P Z.O.O rulez :D:D :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was grał już w świetną grę "Post Mortem"? Co o nie sądzicie?

Eeh, chętnie bym zagrał, ale $$$ nie starcza. Zdołąłem ściągnąć jedynie demko z netu i byłem całkiem pod wrażeniem. Może nie takim jak w przypadku Syberii, ale to już coś.

Jestem wielkim fanem Terry'ego Pratchett'a i dlateog wielkim sentymentem darzę Discworld'y. Miał ktos okazję zagrać Jak wrażenia

Ja mam wielki żal do Pratchetta o to, że próbował mnie zabić. Raz omal nie udusiłem się ze śmiechu, a i tak przepona mnie jeszcze przez parę godzin bolała :wink:

Grałem tyl;ko w Discworld Noir. Co prawda gierka jest wielka, ale klimatem odstaje trochę od opowieści... No, ale wszyscy wiedzą, jakie są Mroki w nocy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie próby zabójstwa Pratchett powinien dostać conajmniej dożywocie... chwały i sławy 8) Ja za to w Noir nie grałem, ale poprzednie przeszedłem. A Mroki nocą przypominają zakątki niektórych dzielnic z naszych pięknych polskich miast 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A Mroki nocą przypominają zakątki niektórych dzielnic z naszych pięknych polskich miast

Szkoda tylko, że adepci Gildii Złodziejskiej zmienili się w dresów i zapomnieli o najważniejszej zasadzie: "Uderzysz ofiaręźle i będziesz mógł go okraść tylko raz. Uderzysz dobrze, a będziesz mógł ją okradać co tydzień" :twisted:

Szkoda, że nie grałeś w Noira, to nowe spojrzenie na Świat Dysku.

A tak poza tym, to ciągle męczę się ze stronką, którą mi podałeś. Może wreszcie coś się uda ściągnąć :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubie Najdluzsza Podroz! Jest naprawde swietna (fabula, grafika, polonizacja). Poza tym seria Broken Sword, stary, dobry Jack Orlando;) i Rozowa Pantera!!!;) No dobra, zartuje...:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że adepci Gildii Złodziejskiej zmienili się w dresów i zapomnieli o najważniejszej zasadzie: "Uderzysz ofiaręźle i będziesz mógł go okraść tylko raz. Uderzysz dobrze, a będziesz mógł ją okradać co tydzień" :twisted:

Szkoda, że nie grałeś w Noira, to nowe spojrzenie na Świat Dysku.

A tak poza tym, to ciągle męczę się ze stronką, którą mi podałeś. Może wreszcie coś się uda ściągnąć :P

Koncepcja Gildii Złodzieji dużo bardziej mi się podoba niż bliskie spotkanie trzeciego stopnia z rodzimym łowcą komórek :evil: W Noir będę musiał pograć, tylko będzie pewnie problem z zakupem, ale postaram się :) Aha, jeśli masz jakieś problemy ze stronką to wal jak w dym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwad_rat

Producentów błagam o wypuszczanie na rynek większej uilości gier przygodowych. Niech przykładem dla ich będzie Lucas arts wypuszczajacy obecnie seqele dawnych hitów. Jednocześnie ubolewam nad tym że są to właśnie sequele, a nie nowe gry. Wyrażnie twurcom brakuje pomysłów. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentów błagam o wypuszczanie na rynek większej uilości gier przygodowych. Niech przykładem dla ich będzie Lucas arts wypuszczajacy obecnie seqele dawnych hitów. Jednocześnie ubolewam nad tym że są to właśnie sequele, a nie nowe gry. Wyrażnie twurcom brakuje pomysłów. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A co powiesz na wlasnie Post Mortem? Syberia 2?

Ale tak, masz racje, coraz mniej jest NOWYCH gier przygodowych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyogodówkami jest już niestety tak już od dłuższego czasu :( Ciekawe tylko czemu tak się dzieje? Brak inwencji? Chyba nie - zawsze można książkę przerobić, poza tym scenarzystów chcących coś zarobic pewnie nie brakuje. Ja bym przypuszczał raczej, ze kasa. Jak to zwykle bywa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wina większości graczy przygodówkowych - nie chcą w ciemno porywać się na nowy projekt, za to wolą kupić sequela sprawdzonej gry przygodowej - wtedy mają pewność, że prznajmniej dorównuje oryginałowi. Nie ma się co dziwić - nikt nie chce kupować kota w worku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwad_rat

Co racja! Sam czasem szukam znanych mi tytułów lub czekam ma recenzje w prasie! Chyba nikt nie ubi kupoewą w ciemno. Pozatym nawet na znanym tytule morzna się przejechać, Dlatego często Korzystam z opini prasy lub kumpli. Na nieszczęście moi kumple nie podzielają mojej miłości do przygodówek. Inm to tylko Fpp w głowach albo Rpg. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Czyżbyśmy byli wymierającymi dinozaurami żywiącymi się wymierającym gatunkiem gier :?: :?: :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam. Parę lat wstecz mówiło się, że klasyczne przygodówki wyginą, albo zmutują w tpp/action/rpg. To, że ukazują się wciąż gry jak post mortem czy syberia wskazuje, że tak się (na szczęście) nie stało.

PS Co masz do rpg? Bardzo zacny gatunek gier i w dodatku zbliżony do przygodówek? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwad_rat

Nic nie mam do RPG. Sam często grywam! Ale jak byś słyszał przez cały rok jak to który ma w baldurze jaki pozion i w jakim miejscu jest to byś też takie rzeczy wygadywał. Pozatym ni mam z kim pogadać o przydodówkach, a jak pprubuje to zaraz zaczyna się wykład dlaczego ten gatunek jest do niczego. A moje argumenty to tacy ignorują. :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwad_rat

Mam pytanko : czy ktos wtział taki pack ze wszystkimi monkeyami i czy wie czy coś takiego jest w ogule jeszcze (jeśli kiedś było) w sprzedarzy! Mi się wydaje że już coś takiego widziałem! #-o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko : czy ktos wtział taki pack ze wszystkimi monkeyami i czy wie czy coś takiego jest w ogule jeszcze (jeśli kiedś było) w sprzedarzy! Mi się wydaje że już coś takiego widziałem! #-o

Sam chciałbym coś takiego znaleźć :!: A wracając do kwestii wydawania przygodówek... myślę, że one i tak przetrwają. Będą wychodziły rzadko, ale za to dobre. A poza tym mamy zawsze klasykę, do której można wracać :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja ulubiona przygodówka to Najdłuższa Podróż. Niestety nie grałem jeszcze w Syberię :( . A poza tym strasznie lubię Day Of The Tentacle (zna to ktoś)? Genialny humor...

PS. Szukam solucji od King's Quest VI (od lat próbuję przejść!!!) i Maniac Mansion. Pliz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...