Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Gość songoku15

Właśnie skończyłem partyjke w pełną wersje FC i musze przyznać że nawet na najniższych możliwych detalach, bez anty aliasingu gierka jest miodna :]

tylko przeciwnicy na najniższym poziomie trudności cą przeraźliwie głupi, ale sie pośmiać przynajmniej można :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reign.

Hej ! Mam dowas prosbe ... A mianowicie czy warto kupic tę gre "Far Cry"

Gdzie tylko nie wejde slysze o Far Cry.Kumpel odradzal mi zakup , ale z tego co tu piszecie to to musi byc calkiem niezla gra ... Sam juz nie wiem :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
nawet na najniższych możliwych detalach, bez anty aliasingu gierka jest miodna :]

hm.... buehehe... może tak to określe... sam grałem na średnich ustawieniach i musze przyznać,ze granatowa woda od góry, a przezroczysta od dołu jakoś mi sie nie podoba... no i te spluwy - wyglądają, jakby były z plastiku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz
no i te spluwy - wyglądają, jakby były z plastiku

To przez srednie detale :) - u mnie na prawie max wygladaja zaraaabiscie naturalnie :)

A mianowicie czy warto kupic tę gre "Far Cry"

Jesli liczysz na fajna strzelanke w FPP ze swietna grafa, niezlyjm AI, dobra fizyka itd itp - jak najbardziej TAK! :) Ja kupilem i nie zaluje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
To przez srednie detale :) - u mnie na prawie max wygladaja zaraaabiscie naturalnie :)

tylko zauważ, co napisał songoku15... on uważa, że ta grafika jest miodna na najmniejszych detalach.. ja grałem tylko na medium i musze przyznać,że się tak nie podniecałem jak on...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Ja jestem grafiką oczarowany. Gram w wysokich detalach tylko cząsteczki i cuś jeszcze mam na medium (z 1GB ramu by się przydało) Może dżungla faktycznie wygląda nieco sztucznie (czy jakaś w grach wyglądała :roll: ) ale za to pomieszczenia są fantastyczne. Ale dzięki samej grafie dycha się i tak nie należy :evil:

Właściwie gdybym ocenił grę cząstkowo to:

Oprawa graficzno-dźwiękowa 9,5 (za wysokie wymagania sprzętowe i nie najwyższych lotów design lokacji)

Miodność, grywalność 8,5 (brak quick saveów, choć powinny być limitowane)

Klimat, fabuła 7 (czasami powiewa nudą i rutyną)

RAZEM 9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz

weos:Songoku15 napisal ze GRA jest miodna na najnizszych detalach, bez antyaliasingu, a ja mowie o grafie.Za to jesli chodzilo mu o grafike, to coz-kazdy ma wlasny gust :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe teraz sam sobie zaprzeczę, ale tylko pozornie - po demie gre można oceniać jak najbardziej - sam tak robie. Tyle że ta ocena jest bardzo subiektywna i niepełna. Każdy ma przecież własny gust, o czym doskonale świadczą opinie się tu pojawiające. I dobrze panowie- wszak świat jest ciekawszy dzięki różnorodności hehe. Tylkio nie ma się co oburzać na oceny wystawiane w czasopismach (choć ich średnia już o czymć śwadczy), bo dla dajmy na to fana szachów każdy FPS to crap :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody

Tropenhauzer... osoba "nieobeznana" jak kupi Far Cry'a to bedzie nia zachwycona bo jest nieobeznana w innych grach wiec ten powod moim zdaniem byl smieszny. Przeczytalem wszystkie posty i wynika z tego ze dla Was zadna gra jak D3 czy HL2 nie moze zaslugiwac na 10/10 bo tylko one moga miec tyle... i kolejny raz to samo napisze NIE OCENIA SIE GRY PO DEMIE bo wiadomo ze demo nie pokaze tego co jest w pelnej wersji. Jak kazda gra ma jakies babole... i napewno Far Cry tez ma takie ale zaloze sie ze i D3 i HL2 bedzie tez mial jakies babole ale te gry sa juz za bardzo przereklamowane i jak dostana ocene 9/10 a nie daj boze 8/10 to zacznie sie dopiero wojna. Far Cry jest dobra gra ktora zasluguje na 10/10 bo dala wzor dla innych gier ( wiem wiem nie kazdy z tym sie zgodzi ), ale do tej pory nie spotkalem sie z gra ktora by dawala taka mozliwosc poruszania sie po mapie i kilku sposobow przejscia jej bo osoby grajace w demo nie wiedza o tym ze kazda misja ma pare sposobow przejscia i to zalezy od gracza... np jest misja gdzie facet mowi nam abysmy poszukali lodzi, jak ja znajdziemy nikt nam nie kaze do niej wsiadac, mozemy isc piechota i za jakis czas dopiero wsiac do lodzi albo i wcale nie wsiadac ( to byl tylko jeden przyklad z kilku ktore sa w grze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody
Hej ! Mam dowas prosbe ... A mianowicie czy warto kupic tę gre "Far Cry"

Gdzie tylko nie wejde slysze o Far Cry.Kumpel odradzal mi zakup , ale z tego co tu piszecie to to musi byc calkiem niezla gra ... Sam juz nie wiem :?

hmmm...

gra jest niezla ale wiekszosc z tym sie nie zgodzi. Czy warto ja kupic... ja ja kupilem i nie zaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
mozliwosc poruszania sie po mapie i kilku sposobow przejscia jej bo osoby grajace w demo nie wiedza o tym ze kazda misja ma pare sposobow przejscia i to zalezy od gracza

a dlczego nie? w koncu byly dwa dema, w kazdym po jednej misji... poza tym, grajac w demo tez mozemy zauwazyc, czy da sie przejsc misje na kilka sposobow czy nie - pelna wersja nic do tego nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody

weos...ok... dam Tobie opakowanie po...... czekoladzie gdzie zostawie MALUTKI kawalek jej i po tym ocen jej smak ( wiem porownanie moze byc glupie ).

Dobra czekolada??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

ehhh ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ... stwierdzilem tylko, iz takie zdanie nie ma sensu, poniewaz demo tez mozemy sprobowac przejsc na kilka sposobow i do tego nie jest potrzebna pelna wersja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz

Tak, teoretycznie nie powinno sie oceniac gry po demie-ale no sprobuj tak nie zrobic :) Jest taki zart(z broda :) ) - Gracz umarl i idzie w zaswiaty :) .Stoi na skraju drog, podchodzi Swiety Piotr, i pyta sie - gdzie chcesz isc? Do nieba czy do piekla?Niebo wyglada tak-i pokazuje-tam przyjemnie czysto,ale nic sie nie dzieje...Za chwile przychodzi Lucyfer i mowi - "Idz do piekla-zobacz jak tam fajnie" - i pokazuje- a tam seksowne diablice(i nie tylko :) ), zadnych ograniczen, robi sie wszystko co sie chce.Gracz mowi do Sw. Piotra - "Sorry Piotrze, ale jednak wybieram pieklo" Schodzi do piekla a tam pakuja go do kotla i zalewaja smola.Gracz krzyczy "ALE!LUCYFER POKAZAL ZUPELNIE CO INNEGO!!!" A diabel na to"to bylo demo,baranie,demo"...Czy jakos tak :) W kazdym razie moraly sa takie - gre trzeba oceniac przez demo, bo bez tego nic nie ocenisz, musialbys kazda gre kupowac, bo przeciez recenzent moze miec inny gust, za to drugi moral jest taki, ze to producent powinien sie zatroszczyc o to by wlasnie demo przyciagalo gracza najbardziej - zeby kupil fulla :) ... Ufff...Ale mi dlugi poscik wyszedl - glownie przez ten zart :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Hmmm... trochę racji w tym jest, ale dema to są po prostu fragmenty gry, zazwyczaj całe levele, więc oddają pełnie wrażeń. Prawda ginie w nich cała warstwa fabularna, ale ta w przypadku FC i tak jest nie najwyższych lotów.

PS. To co pokazał diabeł graczowi to były raczej trailery :lol: bo w demie można już się przekonać o jakości na własnej skórze :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Tropenhauzer... osoba "nieobeznana" jak kupi Far Cry'a to bedzie nia zachwycona bo jest nieobeznana w innych grach wiec ten powod moim zdaniem byl smieszny.
Tylko, że ta osoba może mieć już jako takie pojęcie pozwalające określić, czy dana gra jest naprawdę taka super. Do tego jeśli ta osoba będzie inteligentna, to bez większych problemów powinna zauważyć, że niektóre z wypasionych zalet gry wymienionych w recenzji nie mają miejsca w rzeczywistości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość milO
Co sądzisz o grze Far Cry

Jest [beeep]ista takie gry powinny być za darmo no ale sięnie da

A dla stałych kupców CDA powinna być zniżka chociaż można było pójść drogą na skróty przez ściągnięcie gry z net-u

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Właśnie przejrzałem nowy numer CDA. W oczy rzuca się rzecz jasna recenzja Far Cry, które według Elda ma trzy wady: tylko na DVD, wymaga mocnego sprzętu, brak save'a w dowolnym momencie. Ale gra MUSIAŁA oczywiście dostać dziesiątkę... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody
wymaga mocnego sprzętu, brak save'a w dowolnym momencie. Ale gra MUSIAŁA oczywiście dostać dziesiątkę... :?

D3 i HL2 tez bedzie wymagalo mocnego sprzetu wiec juz 10 nie powinno dostac, nie wiem jak z save'ami ale jesli nie bedzie mozna robic ich w dowolnym momencie to tez nie powinna dostac 10. Tropenhauzer nie czepiaj sie tego bo pozniej sam sobie bedziesz zaprzeczal jak bedzie juz w sprzedazy HL2 czy D3

Co w takim razie, jeśli pójdzie ktoś nieobeznany w świecie gier do sklepu, zachęcony recenzją w CDA kupi Far Cry, a potem gra okaże się nie być doskonała? Jak to tak, przecież w CDA wszyscy się nią jarali...?

napisales "...NIEOBEZNANY W ŚWIECIE GIER..." wiec taka osoba nie bedzie miala zadnego pojecia o grach wiec dla niej zagranie w Far Cry bedzie czyms nowym co ja zachwyci. ( caly czas sam sobie zaprzeczasz )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

no dziwne że jest tylko na dvd , bo ja w niedziele w media markiecie widziałem na 6cdkach.

ale pewnie mi sie tylko wydawało :?

gra jest fajna , ale na 10 na pewno nie zasługuje.

zresztą to pierwsza gra , w którą muszę grać w 800x600[ale z full detalami] 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Właśnie przejrzałem nowy numer CDA. W oczy rzuca się rzecz jasna recenzja Far Cry, które według Elda ma trzy wady: tylko na DVD, wymaga mocnego sprzętu, brak save'a w dowolnym momencie. Ale gra MUSIAŁA oczywiście dostać dziesiątkę... :?

Tja... no i jedno mnie zastanawia... bylem w media... nie dosc,ze cena mniejsza o 20 zloty, to do tego sprzedaja Far Cry na zwyklym CD, na 4 czy ilu tam plytach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz

Co do DVD - na pewno nie tylko - powiem wiecej ja NIE widzialem wersji na DVD ... :) Ja mam wersje na 6 plytach, chyba CD - ale kto wie :?: Moze to 6xDVD, a moj CD-ROM zalapal, ze jak gra taka fajna to ja TRZEBA przeczytac, obojetnie na jakim nosniku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer
Co w takim razie, jeśli pójdzie ktoś nieobeznany w świecie gier do sklepu, zachęcony recenzją w CDA kupi Far Cry, a potem gra okaże się nie być doskonała? Jak to tak, przecież w CDA wszyscy się nią jarali...?
napisales "...NIEOBEZNANY W ŚWIECIE GIER..." wiec taka osoba nie bedzie miala zadnego pojecia o grach wiec dla niej zagranie w Far Cry bedzie czyms nowym co ja zachwyci. ( caly czas sam sobie zaprzeczasz )

To zależy w jakim stopniu "nieobeznana". A skąd wiadomo, że nie będzie miała żadnego pojęcia? A może będzie miała jakieś minimalne?

Tropenhauzer nie czepiaj sie tego bo pozniej sam sobie bedziesz zaprzeczal jak bedzie juz w sprzedazy HL2 czy D3
Skąd wiesz, że będę sobie zaprzeczał? Jest to bardzo mało prawdopodobne gdyż, jak można zauważyć w tym temacie, jestem przewrażliwiony na punkcie oceniania gier po spojrzeniu na grafikę. Bez problemu mogę znaleźć w każdej grze rzeczy, które mocno mnie wpienią.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz

Nawet jesli czlowiek jest nieobeznany, to swoj rozum przeciez ma :) Gdyby dalo sie takiemu gierke nudna,bez akcji ze slaba grafa muza i fabula - to przeciez nie zagrywal by sie w nia tylko dlatego ze to pierwsza gra jak widzi, nie :) Jesli zle zrozumialem przeslanie tego textu to przepraszam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

wlasnie zainstalowalem sobie oryginalnego Far Cry'a.... jezeli chodzi o recke w CDA - sa dwa mankamenty... mam wersje CD - a w recenzji pisze, ze gra ta jest tylko w wersji DVD... no i cena, ale to az takie wazne nie jest, ale 20 zloty tez pieniadz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...