Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Gość weos
Cenedze jak zawsze polonizacja nie wyszła, zero synchronizacji, raz szłyszymy wersje angielską, a raz polską, po co oni robią coś czego nie umieją. zaciekawiła mnie jednak jedna rzecz, mianowice może wybierać czy chcemy zainstalować polską wersje, ja jednak wybrałem polską, ale chyba reinstaluje gre i odchacze polską nakładkę, i będe się cieszył fc w pełnej okazałości bez czytania z ruchów warg

Tja... jedyny plus to jest opcja wyboru języka.... jestem ciekaw, jaką ocene dostanie fc za polonizacje... ja bym nawet 8 nie dał... poza tym, nie opłaca się reinstalować gry, bo jednak 5 płyt to nie jest tak mało... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nawet 8 nie dał... poza tym, nie opłaca się reinstalować gry, bo jednak 5 płyt to nie jest tak mało... :?

Nawet? Rozrzutny jesteś :) 8 to bardzo wysoka ocena, 6 się daje wtedy, gdy spolszczenie jest poprawne, ale nic ponadto - ot standard. A FC PL jest poniżej krytyki, więc zapewniam cię, że nawet 6 nie dostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A FC PL jest poniżej krytyki, więc zapewniam cię, że nawet 6 nie dostanie.

Mnie wystarczyło jak sobie posłuchałem próbek, które wyszły przed prwmierą. Były takie .... pozbawione emicji :) Już się martwiłem, że będę się musiał męczyć z tym koszmarnymi kwestjami, a tu bach taka miła informacja że można wybarać wersje ang. :D. Coby jeszcze tyllko wyszła wersja DVD bo mi sie nie chce tymi płytami żąglować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka miła informacja że można wybarać wersje ang.

Nie wierz we wszystko, co gadają :) Z tego co pamiętam, to nie da się wybrać ang wersji. Faktycznie wygląda to myląco, bo przy instalacji trzeba zaznaczyć jaką się chce wersję, tylko że poza polską nie ma żadnej innej :) a jak nie zaznaczysz polskiej, to instalator dalej nie ruszy.

No to mnie zmartwiłeś teraz :( Ale może choć rzucą jakąś angielskojęzyczną partie na DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Nawet? Rozrzutny jesteś :) 8 to bardzo wysoka ocena, 6 się daje wtedy, gdy spolszczenie jest poprawne, ale nic ponadto - ot standard. A FC PL jest poniżej krytyki, więc zapewniam cię, że nawet 6 nie dostanie.

Jak napisałem " ja bym nawet 8 nie dał" to chodziło mi o to, iż gra ta IMHO powinna dostać coś poniżej ósemki... a z tego co wiem, szóstka jest mniejsza od 8... ;) Ale pewnie CDA znowu zabłyśnie z piękną oceną dla Far Cry, ale tym razem w wersji PL... ;):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kijek

1. Czy opłaca się wydawać 100 zł na FC jeśli jestem maniakiem FPS-ów i mam średniej klasy komp.

2. Ile dni zajęłoby mi przejście FC (przed kompem siedzę 2-3 godziny w dzien powszedni i 4-do oporu w weekendy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
1. Czy opłaca się wydawać 100 zł na FC jeśli jestem maniakiem FPS-ów i mam średniej klasy komp.

>>> To zależy :P jeżeli oczekujesz przeciętnego FPS'a z ciekawą grafiką wymagającego niezmieskiego kompa. > wtedy warto... ja tak naprawdę wydałem te 99 zł w ciemno... i z zakupu nie jestem zbytnio zadowolony,ale nie mam czego żałować... napisz dokładnie jakiego masz kompa, bo głównie od tego zależy, czy kupisz grę...

2. Ile dni zajęłoby mi przejście FC (przed kompem siedzę 2-3 godziny w dzien powszedni i 4-do oporu w weekendy)

>>> Ja posiadam gre jakieś dwa tydnie, może tydzien - sam nie wiem... przez ten czas grałem w nią jakieś 2-3 godziny... i za bardzo mnie do niej nie ciągnie... Możliwe jest, że gry tej nie ukończe - dlatego, że nie będzie mi się chciało... ;) Ale to wszystko zależy od tego, czy Ci się gra spodoba - jeżeli tak, będziesz siedział przy kompie wystarczająco długo, aby ją ukończyć w krótkim okresie czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sajgon

A czy Far cry działa na tym samym enginie co HL2 , STALKER czy może DOOM3?? A jeżeli nie to który z tych enginów wydaje wam sie najwydajniejszy i najefektowniejszy??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Far cry działa na tym samym enginie co HL2 , STALKER czy może DOOM3?? A jeżeli nie to który z tych enginów wydaje wam sie najwydajniejszy i najefektowniejszy??
Na razie silnika HL2 ani widu ani słychu, podobnie jak D3... Stalker zapowiada się nieźle, chociaż pewnie będzie miał wyższe wymagania aniżeli CryEngine, który moim zdaniem jest kapitalny, ale średnio radzi sobie z dynamicznym oświetleniem. Tzn. radzi sobie, ale bierze potrzebuje takiej ilości mocy obliczeniowej, że szok. Co innego w przypadku dymu, antialiasingu albo dużej ilości poruszających się obiektów - wtedy jest spoko.

Hehg, wszyscy, którzy sakrają na tę grę grali tylko w demo... Im dalej tym jest lepiej, poziom trudności stanowi naprawdę wyzwanie, ale po każdej śmierci chce się grać jeszcze bardziej. Poza tym nareszcie nie ma sejwa w dowolnej chwili! Przez to naprawdę można się czasem spocić albo poczuć sportową złość...

No i to AI - raz po raz mnie zaskakuje. Chociażby w jednym z laboratoriów szedłem sobie korytarzem, gdy nagle z przodu wyskoczyły na mnie trigeny... Typowa taktyka w tym wypadku to ogień ciągły i umknięcie za załom tunelu. I tu nastąpiła zgaszka, ponieważ czekałem za załomem aż podejdą, a dranie przeszły tunelami wentylacynymi i mnie ciachnęły od tyłu... Phew :D

No i trzeba dodać, ze to najbardziej kamperska gra w dziejach. Wreszcie nie ma tańczenia wokół siebie z palcem na spuście, tylko pojedynki z odległych miejsc... Up the FarCry ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Wszyscy mówią tylko o single player'ze a jak z multi? Samemu niestety dzięki mojej sieci nie jestem w stanie sprawdzić, pingi w dzień ponad 500 :evil: a w nocy i nad ranem jestem zwykle czymś zajęty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg
Stalker zapowiada się nieźle, chociaż pewnie będzie miał wyższe wymagania aniżeli CryEngine

wymiatasz , no chyba że chciałeś napisać że będzie miał niższe wymagania, bo z tego co wiem to to ma chodzić na 450mhz i gef2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Wszyscy mówią tylko o single player'ze a jak z multi? Samemu niestety dzięki mojej sieci nie jestem w stanie sprawdzić, pingi w dzień ponad 500 :evil: a w nocy i nad ranem jestem zwykle czymś zajęty :D

Ja jak sobie pinguje serwery przez All Seeing Eye, to najmniejsze pingi wynoszą około 30.... tylko nie wiem, jak to jest w grze, bo mam kare na kompa :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiatasz , no chyba że chciałeś napisać że będzie miał niższe wymagania, bo z tego co wiem to to ma chodzić na 450mhz i gef2
ROTFL :lol: Pisałeś to serio? :D No dobra, każdy moze mieć gorszy dzień. W sumie zapewne FC też poszedłby na gf2 i 450mhz... w safemode i rozdzielczości 300x200 :twisted: Biorąc pod uwagę, że grafika w Stalkerze jest jeszcze dokładniejsza niż we FC, a ilość mocy obliczeniowej potrzebnej by animować wszystkich Stalkerów musi być ogromna... Przeczuwam, że wkrótce ludzie z rozrzewieniem będą wspominać 'chodzącego na wszystkim' Far Cry'a. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

takie są oficjalne wymagania, które zostały podane na stronce stalkera.

autorzy napisali że gra będzie optymalizowana nawet pod geforca 2 , a ruszy nawet na rivie tnt2. wystarczy tylko przeglądać newsy.

zresztą ja wiem na czym chodzić będzie stalker, a Ty nie musisz mi wierzyć :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teether
wymiatasz , no chyba że chciałeś napisać że będzie miał niższe wymagania, bo z tego co wiem to to ma chodzić na 450mhz i gef2
ROTFL :lol: Pisałeś to serio? :D No dobra, każdy moze mieć gorszy dzień. W sumie zapewne FC też poszedłby na gf2 i 450mhz... w safemode i rozdzielczości 300x200 :twisted: Biorąc pod uwagę, że grafika w Stalkerze jest jeszcze dokładniejsza niż we FC, a ilość mocy obliczeniowej potrzebnej by animować wszystkich Stalkerów musi być ogromna... Przeczuwam, że wkrótce ludzie z rozrzewieniem będą wspominać 'chodzącego na wszystkim' Far Cry'a. :)

z tymi wspomnieniami to chyba tak nie bedzie... przeciez producenci sami pod wyzszaja wymagania. prawda - stalker bedzie potrzebowal nizlego kompa, ale nie az tak maniackiego jak myslisz...

a zreszta na pewno bedzie mozna kupic takiego kompa, ktory udzwignie stalkera. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
takie są oficjalne wymagania, które zostały podane na stronce stalkera.

autorzy napisali że gra będzie optymalizowana nawet pod geforca 2 , a ruszy nawet na rivie tnt2. wystarczy tylko przeglądać newsy.

zresztą ja wiem na czym chodzić będzie stalker, a Ty nie musisz mi wierzyć :?

No no no... to zapowiada się ciekawie... tylko zastanawiam się, ile ta gra będzie potrzebowała RAM'u... Ale cieszy mnie to, że w dzisiejszych czasach gier potrzebujących niewiadomo-jakiego-kompa znajdzie się jedna perełka, która rzekomo będzie działać także na starszych kompach...o ile to jest prawda :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

oj moje drogie buce , prosze, to specjalnie dla was:

Support for all second generation D3D compatible accelerators (TNT/Voodo2/etc), optimized for Geforce2 and up

Visualization optimized for hardware TnL (both FF and shading capable parts)

Continuous level of detail technology for all the geometry

~300 000 polygons per frame at 60 fps on average hardware

Detailed character models (500-10 000 polys)

High-speed blended animation system capable of an infinite number of bone interpolation & modulation operations

SSE/3Dnow! Technologies used for skinning and forward kinematics

Visibility determination

oraz

The Shader library is central to every part of the rendering pipeline

Completely abstracts the graphics API.

Multi-pass Rendering

Fallback Shaders

Facilitates cross-platform development

Separates shader writing from engine development

Pixel and Vertex shaders are automatically used (on shader capable hardware.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x ROTFL. :lol: :lol: Jeżeli wierzysz w to, co jest napisane w presspackach i newsach przedpremierowych to jest to frajerstwo pierwszego rzędu, mój drogi. ;] Weź sobie luknij na presspacki tyczące się Far Cry - idealnie to samo tam pisało, czyli maksymalna grafa przy minimalnych wymaganiach. A jak jest naprawdę? Nuff said. To jest robienie ludziom wody z mózgu, ale jak widać niektórzy bardzo chcą się na to nabrać ;]

Nic dodać, nic ująć. Chwalenie tytułu przed premierą z punktu widzenia wymagań sprzętowych jest głupotą. D3 miał chodzić jak złoto 2 lata temu na GF3Ti. Dziś już nikt w to nie wierzy. DION

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie CDA znowu zabłyśnie z piękną oceną dla Far Cry, ale tym razem w wersji PL

Kiepsko ci ta ironia wyszła. Sądzisz, że recenzent będzie tak zaślepiony urodą FC, że wystawi tak słabej polonizacji wysoką ocenę? No to się mocno zdziwisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem błąd w AI przeciwników: stoję sobie przy skalce, podbiega do mnie od przodu najemnik i gapi się na mnie przez 15 sek. po czym dopiero strzela. Nawet walnąłem screena ale póżniej tak mnie gierka zajęła, że zapomnialem go zapisać i przepadł. Ale błąd śmieszny jest. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Owszem - też widziałem to i owo, wygląda bajerancko (textury są w bardzo wysokiej rozdzielczości) i działało z prędkością od 180fps - 500fps... Jednakże nie ma co oceniać, bo nie było tam zaimplementowanych wielu opcji graficznych... Oczywiste jest to, że walą ściemę z tymi wymaganiami (np. HL2, zresztą wszystkie gry :D). Poczekamy i popatrzymy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Kiepsko ci ta ironia wyszła. Sądzisz, że recenzent będzie tak zaślepiony urodą FC, że wystawi tak słabej polonizacji wysoką ocenę? No to się mocno zdziwisz.

To nie miała być ironia, ale co tam... moja wina, że źle mnie zrozumiałeś...? jeżeli byś czytał moje poprzednie posty odnośnie FC i jej oceny, to byś wiedział o co chodzi....

tak na marginesie.... jestem w którejś tam planszy... mam się spotkać z jakimś naukowcem w budynku pośrodku buszu... atakują mnie pierwsze mutanty... i żeby wejść do tego budynku, potrzebuje karte magnetyczną, a nie wiem, gdzie ja znaleźć....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Leborg

tak sprzeczajcie sie ze mną, ja swoje wiem , widziałem to w akucji, a zazwyczaj to ma wpierw wyższe wymagania ,a potem zostaje bardziej optymalizowane.zresztą

Owszem - też widziałem to i owo, wygląda bajerancko (textury są w bardzo wysokiej rozdzielczości) i działało z prędkością od 180fps - 500fps... Jednakże nie ma co oceniać, bo nie było tam zaimplementowanych wielu opcji graficznych...

nie ma wielu elementów ,ale działa nieźle, więc na słabych kompach te elementy sie wyłączy.zresztą na 4mx nie spadło poniżej 80fps na 1024x768

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...