Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

AAAA i mam to samo co Ty chyba jeżeli chodzi o granie w Far Cry - pogram sobie w niego godzinkę, potem wyłączę, następnego dnia być może w ogóle nie włączę :D Heh - dziwne trochę... Nie tak jak kiedyś z Vice City :D

Może to wynika z tego że nie gra się w ną łatwo, na zasadzie byle do przodu i palec na spuście. Trzeba być skoncentrowanym, a to potrafi zmęczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omikron

Racja, w sumie grałem tylko w demo, ale i ono przekonało mnie że gra jest super. Gram na medium i tak sporo czasu się męcze na dokładnie rozpracowanie przeciwników by nie stracić nic życia. Mimo, że grafikę mam ustawioną na medium to i tak jest piknie. Dawno nie widziałem tak dobrej strzelanki. Polecam, jeżeli 10 w CD-A jeszcze was nie przekonała ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę przyznać - mimo, że AI ma parę bugów i takich dziwnych zachowań, to głównie jest ono wiarygodne - wreszcie przeciwnicy widzą jak prawdziwy człowiek, a nie puszczają texty typu: "To pewno szczur" - no chyba, że niezauważeni zwiejemy z miejsca gdzie nas widziano :D... Heh - no gra fajna, ale szkoda, że się tak długo ładuje za pierwszym razem, chociaż muszę powiedzieć, że w późniejszych planszach trwa to jakoś szybciej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę przyznać - mimo, że AI ma parę bugów i takich dziwnych zachowań, to głównie jest ono wiarygodne - wreszcie przeciwnicy widzą jak prawdziwy człowiek, a nie puszczają texty typu: "To pewno szczur" - no chyba, że niezauważeni zwiejemy z miejsca gdzie nas widziano :D... Heh - no gra fajna, ale szkoda, że się tak długo ładuje za pierwszym razem, chociaż muszę powiedzieć, że w późniejszych planszach trwa to jakoś szybciej...

czy ja wiem.. .AI jest takie sobie... jest z nim podobnie jak z fizyką w grze - dobre w miejscach, w których przewidzieli o tym programiści... Nie raz potrafie podejść do gościa na odległość kilku metrów na płaskim terenie, prawie pozbawionym przeszkód... i co ciekawe, delikwent w takiej sytuacji kuca i woła : "Chyba coś słyszałem" :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Far Cry ma parę śmiesznych błędów, ale ogólnie w pełni zgadzam się z oceną wystawioną w ostatnim CDA. Co do tego doczytywania. Jak dla mnie katorga. Gram już pod 98 bo pod XP to już wogóle się wczytuje "latami". Widziałem jednak tą grę na pełnych detalach. Jest poprostu "miodzio". Tyle że kumpel ma 3GHz procesor Pentium 512DDR Kingston i R9800PRO SAPPHIRE :? Czemu ja nie mam tak dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to są te bugi i dziwne zachowania :D. Ale denerwujące są te niewidzialne bobki :evil: ... Heh - jakoś nie mam czasu włączać binocularsów, aby zobaczyć gdzie są :D. Swoją drogą, to czy grając zdawało się Wam, że gierka trochę "zalatuje" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) doomem3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej z tego wszystkiego denerwują mnie te potwory, które potrafią się skryć za takim małym drzewkiem.... i co z tego, że są trzy razy większe od pnia, skoro i tak ich nie widać... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz

Wlasnie przed chwila skonczylem FarCry na poziomie srednim i...Coz, teraz moge powiedziec na 90% ze gra na 10 nie zasluguje...Przede wszystkim przez :

-KIJOWA lokalizacja

-niekiedy skopany engine(doczytywanie itd.)

-czasem slaba fizyka

Ale jednak gra jest bardzo grywalna...Co do lokalizacji to po prostu...rece opadaja...U mnie nie bylo slychac kilku cutscenek - nie wiem czemu...Czyzby przez lokalizacje :?: Poza tym ostatni pojedynek jest taki jakis...Nie wyrozniajacy sie :) Po prostu rozwalasz se mutancika...Nic specjalnego...Jednak gra na mocna 9 na pewno zasluguje...

Ekhm...Taki edit...Mimo tych wad...GRA WCIAGA :) Wczoraj skonczylem-i dzisiaj chyba drugi raz bede przechodzil :) To ja juz nie wiem jak z tym 10 - jestem niezdecydowany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi tam jeszcze chyba troszkę brakuje do zakończenia gry, ale tak sobie latam po stronach i ostatnio znalazłem ciekawe screeny ze Stalkera: http://www.gamershell.com/hellzone_FPS_STALKER.shtml - coraz bardziej zaczynam jednak wątpić w tę optymalizację fla GF2 i higher :D - jeżeli mają zamiar robić więcej takich szczegółów jak gwint w lufie, to mam nadzieję, że dodadzą opcję off lub chociaż low - chociaż zobaczymy - może nas zaskoczą swoim nowoczesnym enginem działającym na słabszych sprzętach (taaa na pewno :D)... Swoją drogą, to daleko jeszcze do końca Far Cry'a - jestem tam, gdzie zaraz po wyjściu z windy i obejrzeniu się w lewo jest duuuży mutant z duuużą rakietnicą :D ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila skonczylem FarCry na poziomie srednim i...Coz, teraz moge powiedziec na 90% ze gra na 10 nie zasluguje...Przede wszystkim przez :

-KIJOWA lokalizacja

-niekiedy skopany engine(doczytywanie itd.)

-czasem slaba fizyka

Ale jednak gra jest bardzo grywalna...Co do lokalizacji to po prostu...rece opadaja...U mnie nie bylo slychac kilku cutscenek - nie wiem czemu...Czyzby przez lokalizacje :?: Poza tym ostatni pojedynek jest taki jakis...Nie wyrozniajacy sie :) Po prostu rozwalasz se mutancika...Nic specjalnego...Jednak gra na mocna 9 na pewno zasluguje...

ELD testował normalną wersję ;) i ja też mam szczęście nie mieć wersji PL :twisted:

Do w/w minusów moge dodać czasem totalnie skopane AI. Bo to raz tak było, że kolesie starali się wejść w ściane, albo koleś jest odemnie na ok. pół metra i czekają aż ich zabije..Oddają może 1-2 strzały na 5 sekund :/ A gram na 3 poziomie trudności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do polonizacji to się zgadzam jest fatalna. Takiego czegoś nie było od czasów Splinter Cell'a. Wg mnie najgorsze wady FarCry PL :

1. Brak synchronizacij z ruchem ust (jest to bardzo denerwujące kiedy postac rusza ustami a dilaog został wypowiedziany 2 min temu :evil: )

2. Najgorszy w historii gier dobór głosu bohatera - aż ręce opdają jak się tego słucha ......

3. Idiotyczne odzywki przeciwników które robią z gry komedię (wystarczy posłuchać dialogów pomiędzy najemnikami - od razu można dojść do wniosku że są inteligentni inaczej :) )

Pozostaje tylko czekać na jakieś pathe ..........

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie gadaj, bo miejscami "napięcie" jest naprawde niezłe..Grywalność też niczego sobie, realizm..gra ma dużo zalet, ale ma też troszke wad, a przez nie, nie można gry odrazu przekreślać! Dla mnie gra na 9+(pluz znaczek jakości).

MIEJSCAMI - dobrze powiedziane... do tego rzadko... a tak miało być w całej grze...

a co do polonizacji... jestem ciekaw, jaką dostanie ocene... może jakieś zakłady?? ;):D Ja stawiam na 4.... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi sie ukończyć Dar Cry... Co tam będę dużo gadać - fajowa, solidna gra... Dla mnie 9 z dużym plusem...

O kurczę - przed chwilą sobie tak dla jaj włączyłem wszystkie opcje graficzne na maxa (łacznie z wodą na Ultra High), do tego rozdziałka 1024x768x32 z wYłączonym anti-aliasingiem i synchronizacją i się lekko zdziwiłem - nie dość, że wygląda bajecznie, to do tego działa w miarę przyzwoicie (20-40fps)... Hmmm - no engine jest jednak fajny... Nie wiedziałem, że aż tyle mogę wycisnąć z mojego 9600PRO :D - no to dawać teraz dooma3 i HL2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila skonczylem FarCry na poziomie srednim i...Coz, teraz moge powiedziec na 90% ze gra na 10 nie zasluguje...Przede wszystkim przez :

-KIJOWA lokalizacja

Zarzut bezsensowny, bo Eld testował oryginalną wersję, a polonizacja będzie miała odrębną reckę i ocenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi sie ukończyć Dar Cry... Co tam będę dużo gadać - fajowa, solidna gra... Dla mnie 9 z dużym plusem...

O kurczę - przed chwilą sobie tak dla jaj włączyłem wszystkie opcje graficzne na maxa (łacznie z wodą na Ultra High), do tego rozdziałka 1024x768x32 z wYłączonym anti-aliasingiem i synchronizacją i się lekko zdziwiłem - nie dość, że wygląda bajecznie, to do tego działa w miarę przyzwoicie (20-40fps)... Hmmm - no engine jest jednak fajny... Nie wiedziałem, że aż tyle mogę wycisnąć z mojego 9600PRO :D - no to dawać teraz dooma3 i HL2 :D

U mnie na takich samych detalach chodzi bardzo podobnie, ale napewno wygląda spooro gorzej ;) W końcu GF4 to "tylko" dx 8,1. Ale w DooMie 3 GF4 nie będzie odstawał jakością od nowych Radeonów, bo tam Pixel Shader 2.0 ma byc wykorzystywany w naprawde szczątkowych ilościach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Czy ktoś może potfierdzić że na FX' ach FarCry chodzi płynnie przy podwyższonym antialiasingu ?? i nie widać przy tym większych zaciachów w wydajności ? - tak przynajmniej gdzieś wyczytałem.

A o jakie FX-y ci dokładnie chodzi? bo pomiędzy takim FX5200 64bit a FX5950ultra Jest różnica jak pomiędzy maluchem a bolidem Ralfa Schumachera :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...