Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Tropenhazuer, przecież pewnie nawet w fulla nie grałeś, więc nie oceniaj gry po demie..Fakt, najmocniejszą stroną gry jest grafika, ale gra jest bardzo rozbudowana, jest cholernie realistyczna i grywalna..Demo nie oferowało zbyt wiele..Chociaż myśle, że 9, 9+ owszem, gra na to zasługuje..Ale dziesiątkami troche za często panowie z CDA machają..Dziesiątki powinny dostawać gry, które są prawdziwym przełomem(Unreal, Diablo 2,Baldur'sy), ale np. Dungeon Siege ? Dla mnie to jakaś 8+..W każdym razie FC napewno nie będzie grą roku(DooM 3 cooming soon :twisted: ), ale półrocza-pewnie tak..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooooooo :shock: dycha za taaaaką monotonną grę tylko w super oprawie? Chyba stracę szacunek dla Elda :evil: Postuluję o utworzenie oceny 11 specjalnie dla PAINKILLERA

Każdy ma swój gust - dla mnie monotonny jest Painkiller na przykład. Już po prostu nudzą mnie gry w typie Serious Sama. Druga sprawa czy oceniacie Far Cry po przejści jej choćby do połowy, czy może tylko po demie.

Przypominam poza tym zasady przydzielania 10 w CDA - to nie tylko ocena recenzenta (ten może najwyżej dać 9+ i znaczek). Decyzja o pryznaniu 10 jest podejmowana wspólnie przez wielu redaktorów - a to ju coś znaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doctor_Andre
Far Cry jest grą o genialnej grafice i bardzo dobrej fizyce (nie tylko ragdoll ale i wszelkie efekty toważyszące posługiwania się bronią) więc stronie technicznej, ale brak mu tego czegoś, przez co po pięciu latach ciągle sięgam po Half Life grywalności. Pierwszym demem się zachwycałem przez jakieś pół godziny potem grafa mi się opatrzyła i została sama li tylko rozwałka, ale do przejścia mapy reaserch musiałem się już zmuszać i nie miałem już nawet odrobiny chęci by ją powtórzyć co bardzo źle wróży grze jako całości.

Grywalnośc każdy ocenia na własny sposób!!!! Grafikę i muzykę można łatwo ocenić ponieważ widzisz ją i słyszysz!!! Natomiast grywalność zależy tylko od gracza : jeśli woli grać w gierki typu Quake lub Unreal to nie wciągnie go Far Cry. Wszystko zależy od tego w jakie gry lubisz grać!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Gust fakt mam trochę dziwny bo lubię zarówno taktyczno realistyczne fps-y jak ghost recon lub op. flashpoint a po ciężkich chwilach w tych grach lubię się zrelaksować serious samem lub painkilerem.

Nie mówię że Far Cry to kicha ale nawet przez sam fakt, że nie można saveować w dowolnym momencie, nie powinna mieć 10. Owszem uważam że quick save'y psują klimat i powinny być ograniczone ale jeden save pomiędzy chekpointami powinien być dostępny choćby z tego powodu że świat zewnętrzny odrywa często człowieka od kompa :evil:

PS. Niewiem czy też to macie ale wyczuwam jakby lag na myszce w momencie gdy ilość fps spada poniżej 30 co skutecznie uprzyksza mi zabawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

o gustach sie nie rozmawia... ale jednak... jestem troche zaskoczony ocena, ktora tej grze wystawilo CDA... i ktos wspomnial,ze nie powinno sie oceniac gry tylko po tym, jak sie gralo w demo... ale jest to wersja demonstracyjna, czyli demostruje nam, co ciekawego w tej grze jest... i ja sie przyznaje... gralem tylko w demo... lecz gdyby ta gra naprawde zaslugiwala na 10/10, to dawno bym ja w domu mial [ oryginal czy nie, ale co sie nie zrobi dla tak wciagajacej gry? ] . no wlasnie.... poza tym, wczoraj bylem w Media... patrze, pelno gier jest na polkach, jakies reklamy w stylu ' najlepsza gra, jaka zostala stworzona' czy jakos tak... cena? 99 zloty... podchodzi tata i sie pyta, czy nie chcialbym tej gry... a ja na to ' nie, dzieki, pojde sobie do kiosku i kupie cos ciekawszego' - chodzilo o Painkillera... gralem tylko w DEMA tych gier... a wybralem ta druga tylko dlatego, ze jej demonstracyjna wersja bardziej mnie zaciekawila, niz demo Far Cry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody

ja was nie rozumiem.... jak mozna oceniac gre po demie :? osobiscie gralem w demo i mialem ustawione wszystko na full a jak zainstalowalem pelna wersje to tez poustawialem wszystko na full ale do czasu kiedy tylko musialem wejsc do lasu. a gra jest naprawde dobra i warto w nia zagrac chociaz i po to aby zobaczyc jak sie prezentuje grafika w niej, osoba ktora pisala recenzje do CDA miala racje ze kazdy listek na drzewie jest odzielny i jak sie przypatrzy to rusza sie. ja juz gre przeszedlem (nie wiem kto pisal ze moze byc taka nudna ze jak ja sie przejdzie to juz nie bedzie sie chcialo do niej wracac) i z checia do niej wracam. jedynym minusem tej gry to jest zakonczenie ( daje do zrozumienia ze bedzie Far Cry 2), mogli by dac jakies lepsze a nie takie jakie dali. a ta babka z tej gry ma zeza ( przynajmniej mi sie tak wydaje, zauwazylem to w czasie kiedy mowi cos w filmikach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

eh... ja napisalem, ze raczej gry sie po demie nie ocenia.. lecz grajac w demo, zastanawiam sie, czy warto wydac niemale pieniadze na pelna wersje... DEMONSTRACJA.... i jakos nie spieszy mi sie,zeby wydac te 99 zl na FC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mody

weos... nie chodzilo mi o Twoja wypowiedz ale ogolnie... nie rozumiem jak mozna oceniac gre po demie gdzie wiadomo ze nie ma mozliwosci zobaczenia co ona oferuje w pelnej wersji... ja nie zaluje ze wydalem te 99 zl na nia. ale kazdy ma prawo do swojego zdania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

jak dla mnie demo jakiejkolwiek gry jest ostatecznym sprawdzeniem, czy jest warta tych xxx zloty, ktore trzeba bedzie na nie wydac - czasem sa to kwoty duze, a czasem male.... pieniadz nie lezy na ulicy - a gry sa drogie.... Wiec jakos Far Cry teraz nie kupie - nie widze potrzeby... moze jak cena troszke zmaleje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Żeby nie było że grę oceniam tylko po demach, powiem, że siedziałem cały zeszły weakend u qzyna i ciupałem w to. W sumie przeszedłem z sześć map potem miałem dość. Jak dla mnie odpowiedniejszą oceną było by 9 bo w tej grze nie znalazłem nic odkrywczego i inowacyjnego poza grafiką bo fizyka czyli rag dolle itp. są już na pożątku dziennym w pierwszoligowych FPSach. Pojazdami miałem okazję już poszaleć w takim np. Mobile Forces czy ut2k4, lotnia pojawiła się do tej pory tylko raz i była raczej mało przydatna ale łódkami poza gta jeszcze nie pływałem; bronie faktycznie są dopracowane, ale w którym pirwszoligowym fpsie nie są; mutanty na początku straszą, ale po ukatrupieniu dziesiątego z rzędu tylko wnerwiały; Co do wysp tropikalnych chyba nie widziałem ich jeszcze w fps-ach ale miejsce akcji w tym wypadku nie wpływa prawie wcale na przebieg gry, akcja mogła by się toczyć równie dobrze w Juracie lub puszczy kampinoskiej :P ; tych rewelacyjnych dziur w ziemi i koszenia drzewek jakoś nie widziałem, a powinienem :lol: Ogólnie uważam że FarCry jest dobrym fpsem i gdybym akurat teraz nie miał w co grać napewno bym go kupił, ale ponieważ u mnie na dysku gości już paikiller, to FC poczeka... chyba że go dadzą w 101CDA :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .:kozak:.

Far Cry jest zarombisty! jeśli macie dobry komputer (nie musi to być super kombajn) kupujcie bez zastanowienia!! Bardzo się zdziwiłem, gdy tak piękne krajobrazy mogłem oglądać na moim kompie (athlon xp 1600+, win 98, a dalej nie pamiętam :wink: ) poprostu nie widziałem ładaniejszej gry. Zapowiadano, że kosą można ścinać trawę, a granaty robią dziury. Niestety w Far Cry teo nie ma, ale mimo to gra jest bezkonkurencyjna! najlepsza! (ja bym dał 11/10 :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozak, bez przesady..Może i jest najładniejsza, ale napewno nie najlepsza, nie bezkonkurencyjna..Widać, że działasz pod wrażeniem grafiki :?

FC jest naprawde świetną grą, ale nie na tyle, żeby jej 10/10 stawiać :? To nie jest super hiper mega hit, tak jak Diablo na przykład.

Weos, demo nie pokazuje tego, czym jest gra..W demie nie ma prawie nic, co jest w pełnej wersji, naprawde nie można oceniać gry po demie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Far Cry jest grą wybitną. Nie tylko ze zględu na grafikę, która de facto jest rewelacyjna, ale również pod względem grywalności. Twórcy tej gry nie przedłużali premieręswojego dzieła, tak jak to jest z Doom3 i HL2, a przez to powstał najlepszy obecnie FPS. Możliwość dodawania modów spowoduje, że już niedługo będzie wiele modów, może nawet tak wielkich jak Conter Strike. Gra jest bardzo dobra, choć przez to wymagająca sprzętowo, ale widać na co zostaje nasz komp. POLECAM!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Weos, demo nie pokazuje tego, czym jest gra..W demie nie ma prawie nic, co jest w pełnej wersji, naprawde nie można oceniać gry po demie..

hm.... mi nie chodzi o to,zeby gre oceniac po demie, ale o to , ze demko jest ostatnim sprawdzianem i to decyduje, czy dana gre zakupie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Ja uważam podobnie... Mimo, iż nie za bardzo jestem w temacie, to uważam, że twórcy gier powinni nakładać szczególny nacisk na demo, bo to właśnie ono decyduje o ewentualnym zakupie przez gracza... Nie wiem czemu, ale jakoś nie mam ochoty iść do sklepu i kupić sobie Far Cry'a, tak szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, czy ukazał się on w sprzedaży lub jaka jest jego cena... Jakoś tak... Wolę oszczędzać kasę na HL2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego niby są recenzje ? Demo pokazuje tylko troche, a recenzje ujawniają reszte...Dzięki nim wiesz, co jest w pełnej, czego nie zobaczyłeś w demie, a w przypadku FarCry jest tego bardzo dużo...Więc nie opierajcie się tylko na tym demie! Plansza, która w demie była, to jedna z gorszych! I tak ostatecznie to niewiem czy Painkiller jest od FC lepszy..

W Multi napewno PK.

Za to FC jest dużo bardziej rozbudowany w singlu, jest dłuższy, dostarcza więcej emocji, ogólnie jest lepszy

Grafika dla FC

Fizyka dla PK

To, która gra jest lepsza zależy od gustu, ale jedno jest pewne:

Obie gry nie są idealne i obie nie zasługują na 10/10..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

to ciekawe, bo jak niektorzy sie dowiedzieli,ze w CDA Far Cry dostalo 10/10 to sie troche oburzyli... poza tym, kazda osoba ma inny gust... to, ze kilku osobom gra sie naprawde spodoba itp itd, to nie znaczy, ze cala reszta bedzie sadzic podobnie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dexiarz

FarCry rzadzi! Grafika jest wysmienita, muzyka i dzwiek tez, grywalnosc rowniez dobra...Jednak czy zasluguje na tak wysoka ocene jaka jest 10/10?Ja bym sie jeszcze zastanowil...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaskier24
jak dla mnie demo jakiejkolwiek gry jest ostatecznym sprawdzeniem,

Demo to demo - piksele wyskakuja z za rogu przeciwnicy zachowuja sie jak bezmozgowcy a gra chodzi tylko na P IV 2,0 gb karcie GF Ti 5300 i na 520 ddrram i to sa wymagania minimalne.

Zauwazylem ze coraz popularniejsze jest sciaganie ful wersji (piratow) z sieci i bo przegladnieciu kupowaniu orginalu w sklepie. Ja tak zrobilem z Call of duty i teraz czekam az mi przysla gre poczta. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Demo to demo - piksele wyskakuja z za rogu przeciwnicy zachowuja sie jak bezmozgowcy a gra chodzi tylko na P IV 2,0 gb karcie GF Ti 5300 i na 520 ddrram i to sa wymagania minimalne.

czy my mowimy o tej samej grze? gralem w demo kilka razy... zadnych pikseili, przeciwnicy sie zachowywali wmiare normlanie... ale nic wiecej.... jakos mnie do gry nie ciagnie, a w demo painkillera gram caly czas...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w demo PK jeszcze grasz :wink: ?

Może czas na fulla ? :)

No, ale fakt czy komuś gra się podoba czy nie zależy od gustu, więc powyższa dyskusja odbyć sie nie powinna :) Dlatego też nie powinniśmy się doczepiać do dziesiątki dla FarCry'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

tak tak, caly czas gram w demo... juz kilka razy sie przymierzalem do pelnej wersji, ale tak jakos wyszlo... widzialem ja tylko raz - i niestety, w tym momencie nie mialem przy sobie pieniedzy... a pozniej sluch o niej zaginal :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tropenhauzer

Widząc złe zrozumienie przez niektórych mojego posta, oraz spowodowane nim głupie kontrowersje, postanowiłem wyjaśnić parę drażniących mnie spraw. W swoim poście nie oceniałem wcale pełnej wersji Far Cry. Przyznam się bez bicia (ała! co ty robisz z tym sekatorem? odłóż go natychmiast!), że nie grałem w pełną wersję, jedynie w demo. Ale jak dobrze napisał Wojtek, maksymalną ocenę powinny dostawać tylko gry będące kamieniem milowym w dziedzinie gier komputerowych lub chociażby w którymś z gatunków tychże. A czy Far Cry jest kamieniem milowym? NIE! Można to bez problemu stwierdzić opierając się o dotychczasowe fakty dotyczące Far Cry. I O TO tylko chodzi! Czy gra zasługuje na 9, czy może na 8, to już jest całkowicie nieważne. Stwierdzę to, gdy przejdę Far Cry na różne sposoby. Co mi daje taka lub inna ocena gry w czasopiśmie? Nic! Jak już parę razy pisałem w tym wątku, denerwuje mnie tylko to, że Far Cry uznawane jest powszechnie za coś nieziemsko doskonałego. A prawda jest taka, że o tą doskonałość raczej się tylko ociera. Zgadzam się z tym, że recenzje służą informowaniu tych co jeszcze danej gry nie kupili. Ale co wtedy, gdy informacje o grze są przesadzone? Co w takim razie, jeśli pójdzie ktoś nieobeznany w świecie gier do sklepu, zachęcony recenzją w CDA kupi Far Cry, a potem gra okaże się nie być doskonała? Jak to tak, przecież w CDA wszyscy się nią jarali...?

Jeden idiota o pseudonimie zaczynającym się na "T" napisał debilny tekst, a potem wszyscy się denerwują. Więcej dystansu panowie! Teraz po przeczytaniu tego posta możecie mnie skopać, wrzucić pod samochód, lub wylać mi na twarz miskę owsianki. Jednym słowem możecie zrobić mi co chcecie. Chętnie posłużę jako żywa tarcza strzelnicza. :P Czekam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masochista :P No, ale jak chcesz :D/joke

Powiem Ci, że w sumie to sie z tobą zgadzam ;), tylko w jednym mam troche odmienne zdanie..Chodzi mi o te recenzje..Po 1 to nic nie jest doskonałe, nawet DOOM czy Half-Life nie będzie doskonały..Trudno temu uwierzyć, ale nawet JA nie jestem doskonały :lol: :lol:

Więc ktoś kto kupi grę i stwierdzi, że nie jest doskonała, to rzuci ją w kąt i zacznie kopać, tudzież rzucać w niego owsianką ? :) NIE!, będzie grał dalej, bo gra jest bardzo dobra..A skoro ma inny gust, to już po screenach, po demie, po reckach jej nie kupi, tylko wybierze np. Painkillera albo UT 2k4. Ja podobną sytusację miałem z Dungeon Siegem. W CDA dostała 10/10..Więc zjarany poleciałem do sklepu i kupiłem(jestem zagorzałym fanem Diablo, więc co miałem robić :D), odpaliłem...pograłem i gra mimo, że nie była napewno warta(wdg mnie) tej dziesiątki to grałem w nią dosyć długo, bo mi sie podobała i mnie wciągneła...Więc nie tylko można grać w gry, które dostały 10/10..Bo taki rodzynek trafi sie 1-2 razy na rok(W tym roku nie liczcie FarCry'a :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...