Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

wlasnie zainstalowalem sobie oryginalnego Far Cry'a.... jezeli chodzi o recke w CDA - sa dwa mankamenty... mam wersje CD - a w recenzji pisze, ze gra ta jest tylko w wersji DVD... no i cena, ale to az takie wazne nie jest, ale 20 zloty tez pieniadz :)

No, czyli sie jednak skusiłeś ;)

Mi ostatnio system padł, więc straciłem wszystkie save'y :evil: I nie uśmiecha mi sie za bardzo :?

Może kiedyś w wakacje, jak odzyskam "ochote", tuż przed WIELKIMI :)

Narazie trzeba wreszcie odpalić grę z CDA(ostatnią jaką grałem z CDA był GunMetal :? ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

nie tyle się skusiłem, co tata stwierdził, że jak chce to sobie moge coś tam wziąc, on zapłaci... wziąłem FC dlatego,że sam chce się przekonać, czy zasługuje na dyche... poza tym, nic ciekawszego nie było... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filip

kosiorna grafika dobre al przeciwnikow co do waszych komentarzy w redakcji nie pobije dooma3 i half-life2 nie ma szans ale co nie przeszedlem jeszcze calej gry moze zmienie zdanie moj brat w to nawala daniami i nocami i mi nie daje grac na moim sejwie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Udało mi się nareszcie zagrać w pełna wersję i musze powiedzieć, że czegoś tej grze brakuje - oczywiście nie pod względem graficznym, bo tu rzeczywiście dużo do zarzucenia nie ma. Chociaż te wymagania z nią związane. Heh - wykryło mi, że mam kompa na medium, ale i tak parę rzeczy sobie na high ustawiłem (texturki, wodę i lighting :D, natomiast shadows na low). Natomiast mówiąc o tym, co mi się zbytnio nie podoba, to chodzi mi głównie o dynamikę rozgrywki, a jest ona taka jakby anemiczna (powinna być taka jak w CSie :D). Mimo, że krótko w nią grałem, to muszę powiedzieć, że na 10 na pewno nie zasługuje... 10-siątki są zarezerwowane (na poczet przyszłych okresów :D) chyba dla takich gierek jak np. Driv3r, HL2, Doom3, Salker i może GTA 4... No co tu dużo mówić - dla mnie FAR CRY nie ma tego czegoś, chociaż gra się w niego całkiem przyjemnie (ale to nie to :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mówiąc o tym, co mi się zbytnio nie podoba, to chodzi mi głównie o dynamikę rozgrywki, a jest ona taka jakby anemiczna (powinna być taka jak w CSie :D).

Nie możesz oczekiwać dynamiki na poziomie PK, bo to gry w całkowicie różnym typie. A 10 nie są zarezerwowane tylko dla gier które nam się podobają - są też ludzie o innych gustach :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pamiętacie pierwsze gry, które dostawały 10 w CDA ? Unreal, Age Of Empires 2, bo to były naprawde wspaniałe, wielkie i legendarne(szczególnie Unreal), potem Deus Ex czy Diablo 2...Same legendy! A potem sie zaczęło:

-Dungeon Siege

-NeverWinter Nights(powinna dostać 9/10, a Baldursy 11/10) :)

No i teraz FarCry..Ludzie z CDA naprawde powinni podumać kilka razy nad 10/10, tak jak to miało miejsce przy Pierwszym Unrealu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 jest po to by ją dawać! Nie ma sensu czekać na gry "wielkie i przełomowe" bo dla każdego są inne (na mnie Unreal nie zrobił większego wrażenia na przykład). A takie narzekania jakie to kiedyś wspaniale gry były , a teraz to sam chłam to mi przypomina jak to starsi ludzie lubią sobie powspominać jak to przed wojną bywało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem tylko w demko na razie (do teraz się zastanawiam jakim cudem ruszyło na moim kompie - Duron 1.4, GeForce 2 MX 64, 256 DDR - i to na całkiem przyzwoitych ustawieniach).

Takie moje małe uwagi teraz. Po pierwsze, to dlaczego otoczenie jest tak mało interaktywne :?: Dlaczego dziury po kulachtak szybko znikają :?: I teraz coś na co zwrócił mi uwagę jeden trajler S.T.A.L.K.E.R.-a. Strzelam sobie w skrzynkę stojącą przy ścianie, dziury pojawiają się w skrzynce, ale w ścianie już nie... Czekam na S.T.A.L.K.E.R.-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

to otoczenie jest dziwne i brzydkie... gram sobie na medium i wszystko wokoło wygląda gorzej [ nie licząc wody ] niż w ET... i do tego w instrukcji czy w CDA pisało coś o używaniu maczety do przerąbu przez lasy itp...i co? i nic... :| ale to nic... najbardziej denerwuje mnie ta fizyka cała, która podobno jest taka super itd, itp... a tu co? gram sobie w drugą misję. Koło pierwszego pomostu, który zdobyłem wisiał sobie rekin... strzelam w linke, rekin obada... lecz zachowuje się jak kłoda.... i czym się tu zachwycać? później zacząłem sobie w niego strzelać... cały magazynek zmarnowałem, poleciało na mnie kilka strug czerwonych pixeli - zapewne krew... przyjarzałem się rekinowi, a on bez dziur.... hmmm... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Fizyka jest całkiem przyzwoita, ale szkoda, że tylko tam, gdzie przewidzieli to twórcy. Na mapach jest całe mnóstwo skrzynek, których nigdy nie uda nam się ruszyć (mimo, iż inne skrzynki o takim samym wyglądzie u wielkości ruszają się baz problemu). I muszę się niezgodzić z RoZym, bo wydaje mi się, że 10 w CDA oznacza coś wyjątkowego, a nie tylko nowego (i to jeszcze tylko pod względem grafiki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos

też chciałem napisać o tej fizyce w miejsach, gdzie twórcy przewidzieli, ale nie wiedziałem jak to w słowa ubrać... :) 10/10 dla Far Cry? To jest kolejna wpadka po Monsters Inc., czy jak to się tam nazywało... Recenzenci zauroczyli się grafiką - bo grali na maxymalnych detalach... ja gram na low/medium i nic wspaniałego [ oprócz wody ] w tej grafice nie widze... ale podobno na tych detalach wygląda lepiej niż niejedna gra.... - może ja mam inną wersje...? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci zauroczyli się grafiką - bo grali na maxymalnych detalach... ja gram na low/medium i nic wspaniałego [ oprócz wody ] w tej grafice nie widze...

Może w tym tkwi Twój problem :) To jak gra wygląda na detalach ustawionych na low może być dodatkowym plusem (lub minusem jak jak wygląda szczególnie paskudnie). Ocena grafiki powinna opierać się jednak na możliwościach jakimi dysponuje silnik, a więc wszystko na high :) Wszak DIII czy HL2 też nie będziemy oceniać po tym jak grafika wygląda na low.

Druga sprawa to mam takie wrażenie, że sugerując się tą 10 patrzycie na FC jak na gre idealną. Tymczasem ona jest tylko bardzo dobra i na pewno nie brak w niej drobnych babolców. Spróbójcie spojrzeć na nią jak na kobietę :D Jedane się Wam podobają mimo, że nie wyglądają jak super modelki i nie są idealne, inne wręcz przeciwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2

Z drugiej strony pamiętam że ktoś kiedyś w CDA zjechał MAFIĘ za ciężki klimat :lol: i dał 8. A teraz całkiem normalnemu FPSowi, który żadnym przełomem nie jest, prawie w ogóle nie ma klimatu, ale za to z wypasioną na razie grafiką, dali bez zająknięcia dychę :?

Co do pięknych kobiet to się w sumie zgadzam, jest ich sporo, ale np. taka Merlin Monroe była tylko jedna. Przez dychę rozumiem ocenę która gwarantuje że gra odpalona np. za dwa lata będzie równie fascynująca jak dziś, mimo słabej już grafiki. Wątpię żeby za parę lat komuś wpadło do głowy: "hmmm... a może sięgnę do klasyki i zagram w FarCry'a"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ajaf

Nie zgadzami sie z 10/10 w CDA :!:

Gra jest "tylko" bardzo dobra.Wspaniala grafa,swietna fizyka,dobry scenariusz itd. ale nie nalezy sie 10 :evil: Taka ocena powinna byc przyznana grze ktora jest kamieniem milowym w rozwoju gier komputerowych czym z kolei Far Cry nie jest :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dychę rozumiem ocenę która gwarantuje że gra odpalona np. za dwa lata będzie równie fascynująca jak dziś, mimo słabej już grafiki. Wątpię żeby za parę lat komuś wpadło do głowy: "hmmm... a może sięgnę do klasyki i zagram w FarCry'a"

A skąd ty to, kurna, wiesz? Jezu, nie jesteś wyrocznią, to że tobie FC nie pasi to jeszcze nie koniec świata. Ja jestem zachwycony i to nie tylko grafiką. Fizyka, SI, pojazdy, klimacik. W buszu, kiedy w nocy przedzieram się między najemnikami, czuję jak mi się ze zdenerwowania pot skrapla na czole. A w późniejszych etapach czuję się jak kiedyś przed laty, podczas plądrowania opuszczonych pomieszczeń Black Mesy w H-L. Nie zgadzasz się jeden z drugim z moją opinią? I dobrze, ale nie orzekajcie o wszystkim, jakby wasze zdanie było jedynym słusznym stanowiskiem! Do ciężkiej cholery, trochę wyrozumiałości i dystansu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzami sie z 10/10 w CDA :!:

Gra jest "tylko" bardzo dobra.Wspaniala grafa,swietna fizyka,dobry scenariusz itd. ale nie nalezy sie 10 :evil: Taka ocena powinna byc przyznana grze ktora jest kamieniem milowym w rozwoju gier komputerowych czym z kolei Far Cry nie jest :!:

A jak jest. Podaj jakieś wymierne kryteria wg których możnaby to wyznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Heh.. nie ma się co denerwować - chodzi po prostu o to, że czytelnicy CDA oraz, że tak powiem, osoby postronne na widok tego, że Far Cry dostał 10 w niniejszym CZASOPIŚMIE, poczuli się trochę dziwnie, bo uważają, że nie zasługuje, a główną przyczyną tego jest to, że redaktorzy sugerowali się tylko grafiką... Faktem jest to, że gra jest przepiękna graficzne, reszta też trzyma jakiśtam poziom (ale nie najwyższy, ale ogólnie stwierdzono, że nie zasługuje na 10, ponieważ do tej pory wszyscy uważali (raczej czytelnicy CDA :D), że ta ocena rezerwowana jest dla gier WYBITNYCH, a świadczyło o tym to, że w ciągu tylu lat, tylko taka mała "garstka" gier dostała taką ocenę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weos
Może w tym tkwi Twój problem :) To jak gra wygląda na detalach ustawionych na low może być dodatkowym plusem (lub minusem jak jak wygląda szczególnie paskudnie). Ocena grafiki powinna opierać się jednak na możliwościach jakimi dysponuje silnik, a więc wszystko na high :) Wszak DIII czy HL2 też nie będziemy oceniać po tym jak grafika wygląda na low.

Ja przepraszam bardzo. Gra na minimalnych ustawieniach nie zachwyca - a wszakże tak napisano w CDA...

"Far Cry w najniższych możliwych detalach graficznych prezentuje się lepiej niż jakakolwiek gra FPS"

Teraz nasuwa się pytanie : czy recenzenci CDA grali na najniższych detalach. Jeżeli nie, to ja zapraszam do siebie. Swój sprzęt uważam za wystaraczający, ale nic specjalnego to nie jest - P4 2,67 GHZ, 512 DDR , Radeon 9200 64 ddr ram... Jestem ciekaw, ilu zwykłych wyjadaczy posiada odpowedni sprzęt, aby ta gra im przynajmniej zadziałała, a ilu posiada kompa odpowiedniego do grania na wyższych detalach.... Więc nie powinno się patrzeć tylko z perspektywy osoby posiadającej niezmieski sprzęt, jaki niewątpliwie jest w redakcji [ ;) ] ale także z perspektywy zwykłego gracza, posiadającego zwykłego kompa, który taką grafiką nacieszyć się nie będzie mógł...

Druga sprawa to mam takie wrażenie, że sugerując się tą 10 patrzycie na FC jak na gre idealną. Tymczasem ona jest tylko bardzo dobra i na pewno nie brak w niej drobnych babolców. Spróbójcie spojrzeć na nią jak na kobietę :D Jedane się Wam podobają mimo, że nie wyglądają jak super modelki i nie są idealne, inne wręcz przeciwnie.

Na FC nie można patrzeć jak na gre idealną - do ideału brakuje jej kilka lat pracy... Grafika to nie wszystko - a chyba tylko na tym skupili się recenzenci i to był główny [ jedyn ] powód, dlaczego ta gra dostała 10/10....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Z drugiej strony to zastanawiam się, czy Radeon 9700 PRO udźwignąłby tę grę na opcjach Very High - ponieważ w końcu do czegoś one zostały tam zaimplementowane - ja sam również gram sobie w większości (po zrównaniu wychodzi) na medium i jakoś nie mogę sobie wyobrazić sprzętu do grania na very high (może x800 lub GF6800)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do waszych dąsów w sprawie wymagań, to też nie rozumiem o co wam chodzi. Chyba logiczne, że gra z tak ogromnymi lokacjami i taką jakością grafiki będzie wymagała porządnej karty i sporej ilości ramu. Na tym chyba polega postęp, nie? Pamięta jeszcze ktoś czasy pierwszego Kwaka? Do gry zalecany był pentium, a wtedy standardem było 486. I jakoś nie pamiętam, by ktokolwiek marudził, że ten Kwak jest do bani, bo ma za duże wymagania. W tamtych czasach to był ogromny skok jakościowy - i wymiana procka była koniecznością, jeśli się chciało komfortowo grać w 640x480. To samo jest z FC. Jak wyjdzie D3, czy Stalker, to też będziecie marudzić, że do bani, bo na moim gf3 sprzed 2 lat tnie? Wymagania rosną - zawsze tak było przecież!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe rosną, i to jest bardzo niedobre zjawisko, bo kosztowne. Producenci S.T.A.L.K.E.R.-a ponoć stworzyli wspaniały silnik, który wyświetla super grafikę i jednocześnie wystarczu mu zwykły komp, a nia kombajn. Dla mnie właśnie coś takiego jest postępem :wink:

Co do sprzętu wymaganego przez Far Cry - w demko grałem na medium + 800x600x32 i grało się przyzwoicie. A mój sprzęt to naprawdę nic wielkiego - Duron 1.4 taktowany na 133, GeForce 2 Mx 64, 256 DDR i WIN XP. Czyli wymagania aż tak gigantyczne nie są.

poleciało na mnie kilka strug czerwonych pixeli - zapewne krew...

Z krwią to jest jeszcze jeden błąd - kiedy wróg upadnie w jakimś nietypowym miejscu, tzn. takim, z którego może się zsunąć - kałuża krwi nadal powiększa się w miejscu, w którym upadło ciało, mimo iż tego już tam dawno nie ma. Trochę to jakieś naciągane...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sn1p3R

Przecież tu nie chodzi o wymagania... Wcale NIE to głównie BULWERSUJE graczy... Powiem wprost - chodzi o fakt dania grze !10! mimo, iż wspólnym głosem wielu graczy nie powinna ona jej dostać - gra jest dobra - zasługuje na 9, może nawet na 9+ i znak jakości :D, ale nie na 10 - wydawało mi się, że ocena najwyższa traktowana jest specjalnie i oddziela ją pewna granica w stosunku do innych ocen...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sprzętowe rosną, i to jest bardzo niedobre zjawisko, bo kosztowne. Producenci S.T.A.L.K.E.R.-a ponoć stworzyli wspaniały silnik, który wyświetla super grafikę i jednocześnie wystarczu mu zwykły komp, a nia kombajn.

Tja... Ponoć... A Doom3 kilka lat temu miał śmigać rewelacyjnie na GF3Ti. Dalej wierzysz, że tak słaba karta wystarczy? Chłopie, co to za argument. Każdy producent zawsze tak pierniczy o wymaganiach, a jak przychodzi co do czego, to wychodzi szydło z worka. Jak wyjdzie Stalker i faktycznie będzie chodził jak złoto na kompie z poprzedniej epoki, to wtedy pogadamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem, że gra zasługuje na otrzymaną 10. Nie wypowiadam się na temat oceny gdyż grałem tylko w demko (jak na podstawie jednej mapy oceniać grę :?: ). Poza tym, nie miałem jeszce czasu zabrać się do przeczytania recki :(

DION a przeczytałeś może cały mój post :?: Chyba nie... Powiedziałem, że dla mnie coś takiego jest postępem, tzn nie zwiększanie wymagań sprzętowych, przy jednoczesnym ulepszaniu grafiki. S.T.A.L.K.E.R. jest tutaj tylko przykładem, jak bedzie to zobaczymy, tutaj masz rację. Poza tym ja nie marudzę, że Far Cry ma takie a nie inne wymagania. Jak już pisałem nie są one takie znowóż najwyższe - patrz mój poprzedni post :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kijek

a taki UT2k4 ma bardzo ładną grafikę (brzydszą od FC,ale bardzo ładną), a mniejsze wymagania sprzętowe (to jest postęp)

demo mi niezbyt się podobało, a pełna skacze nawet na low detalach (mam p4 2,6 Ghz, Gf3 64 Ram, 512 DDR i WinXP)

nie wiem jak wy, ale FC nie zamierzam kupić i czekam na Stalkera, LotR:Battle for Middle-Earth, Rome:Total War i Serious Sam 2(chociaż to chyba będzie niewypał)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...