Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Linkin Park

Polecane posty

Mało znany to pojęcie względne. I jeżeli np. 99% populacji świata nie zna Reverend Bizzarre to nie znaczy, że można podważać wartość ich muzyki. I określenie "indie" jest puste co do zespołów. Wiele tych "niezależnych" kapel ma kontrakty z majorsami, i to ma być niezależność. LP gra bardzo podobnie do całej masy nu-metalowych bandów: Adema, Korn (głównie na Hybrid Theory słychać fascynację Kornem), Limp Bizkit. Nie mówię teraz, że oni są wielce oryginalni, bo nu metal jest generalnie imo workiem bardzo podobnych do siebie kapel (poza Kornem, który można powiedzieć stworzył ten gatunek i to jego naśladują całe hordy). I spoko, podam Ci na priva. Chociaż mogą mieć mało wspólnego z muzyką LP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słucham LP jeszcze, ale miałem długą przerwę.

A propos tego o Chesterze, gdyby nie on nie powstałyby "Hybrid Theory" i "Minutes to Midnight". Wtedy śpiewałby tylko Mike, a sam zespół byłby mieszanką DJ, Rap, Remixy i takie bardziej "luzackie" co by do zaspołu nie pasowało. A nie wyobrażam sobie Mike'a śpiewającego rock.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźnia ma to do siebie, że nie trenowana, zanika powoli. Niemal jak każdy mięsień? Czyli wychodzi na to, że wyobraźnia to taki metaforyczny mięsień. :laugh:

Ale do rzeczy. Fakt, LP nie jest jakimś szczególnie rewolucyjnym zespołem i nigdzie nie jest napisane, że już teraz musi się go kochać, ubóstwiać i zaraz wychwalać go ponad niebiosa. Inna sprawa, że ma w sobie to coś, co sprawia, że niektóre kawałki chce się słuchać niemal raz po raz od początku do końca. Ja przykładowo upodobałem sobie Papercut i New Divide. Podyktowane jest to moim gustem, który z czasem się zmienia. Na ten przykład (cały czas pozostaję w granicach tylko LP), kiedyś nie podobał mi się Papercut, a słuchałem wyłącznie Numb, My December, czy Breaking the Habit.

Ostatecznie zmierzam do tego, że takie mówienie ?LP jest najlepszy/najgorszy? połączone z podawaniem przykładów jest raczej zwykłym maglowaniem tematu, gdzie próbuje się na siłę kogoś przekonać/zniechęcić. Lubisz, słucha. Nie lubisz, słuchaj? znaczy się nie słuchaj. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie są oni być może jakimś super oryginalnym czy genialnym zespołem (w sumie z pewnością znajdzie się całkiem sporo lepszych pod względem technicznym czy muzycznym) ale jednak są dobrzy. Osobiście słuchałem ich bardzo dużo (czasami nadal to robię) ale jak dla mnie porządne kawałki robili do Meteory, plus krążek z Jay-z (ciekawie to wyszło przede wszystkim 99 problems). Hybrydą wręcz zasłuchiwałem się dniami i nocami. Późniejsze projekty były jak dla mnie przyjemne ale to już nie było to co poprzednio.

Off: Swoja drogą jak dla mnie Mike'a też odwalił dobrą robotę z Fort Minor, bo ich płyta była bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to nie LP zapoczątkowałe gatunek Nu-Metalu. Ale kapela sama w sobie jest "git majonez"! Szczególnie te starsze kawałki, bo w nowszych powoli tracą styl...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci się wydaje ;] Pierwszą kapelą z doczepioną łatką "nu-metal" była kapela Ko?n a ogólne początku sięgają Południowej Kalifornii i takich zespołów [oprócz wspomnianego] jak Deftones & głównych przedstawicieli gatunku Disturbed, Mudvayne, Godsmack i Drowning Pool. W tej materii podpieram się last.fm (które czasami kłamie a czasami nie). Może kiedyś grali coś co od biedy można nazwać "nu-metalem", ale dzisiaj resztki tego uleciały :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienia elektrycznych gitar od malego nie lubilem, katuje ogolnie rapsy i nawet przez wykonawcow z tego gatunku nie lubilem jak brali gitary bleeh... kiedy uslyszlaem linkin park nastapilo booom, nawet dobrze nie wiem jaki to gatunek ale stworzyli cudo, pierwsza i druga plyte i ta kompilacje z jay-z, naprawde wielkie brawa :) pierwszy raz jak uslyszalem lp to az sie zdziwilem ze jest jakis rap w tym, a do tego chester tak lapal rytm ! no miodzio :)

do pytania wyzej gdyby nie charakterystyczny glos chestera to juz by nie bylo to samo, tak samo moge powiedziec o mike'u ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz
Nigdy nie lubiłem komercyjnej muzyki , ale Linkin Park kaleczy gatunek i za to nienawidzę tego zespołu.Uważam ich za słabych muzyków na poziomie Tokio Hotel.

Nie lubie ludzi którzy wchodzą sobie na forum zespołów/filmów i krytykują. LP się ni podoba to sobie wejdż na forum Twojego ulubionego zespołu i sobie ich ubóstwiaj.

Chester w jednym z wywiadów powiedział żę chcą aby mówiła przez nich muzyka a nie dziwne zachowania czy uzależnienia od narkotyków. Tak więc ich stylem są ich piosenki a nie długie włosy czy koszulki z czaszkami.

A do LP niestety muszę się zgodzic co to tego że ich nowe piosenki są takie troche nijakie, ale najnowsza płyta ma byc w stylu Hybrid Theory i Meteory więc jest nadzieja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój ulubiony zespół. Według mnie mają genialną muzykę, takie połączenie rapu i ostrych rockowych rytmów bardzo mi się podoba, choć czasami ich muzyka zbytnio podchodzi pod coś bardziej jak techno (New Divide to według mnie ich najgorszy utwór).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dość istotnych informacji. Album będzie miał premierę jeszcze w tym roku, niewykluczone, że będą to okolice września. Premiera pierwszego singla - 2 sierpnia. Tytuł nowego albumu: "A Thousand Suns", tytuł pierwszego singla: "The Catalyst".

To główne informacje, można teraz w oparciu o informacje podawane przez różne serwisy internetowe dzielić się przypuszczeniami co do nowego krążka LP. W stacji radiowej XFM został przeprowadzony wywiad z Chesterem, oto przetłumaczony tekst:

Miałem spotkanie z jednym gościem, który puścił mi zupełnie nowy materiał Linkin Park. Ten gość to ktoś z managementu kapeli. To nie jest kłamstwo. Przybył do studia XFM wraz z amerykańskim policjantem, który czuwał nad kopią składającego się z 6 utworów samplera nowego albumu Linkin Park i w gruncie rzeczy to było zadaniem tego gliniarza - strzec materiału przez cały czas. To jest prawdziwa historia. Naprawdę chodzi tu o nowy materiał, który jest zamknięty pod kluczem. Ale jest on naprawdę dobry i rzeczywiście inny. Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, którzy myślą, że Linkin Park zrobili ten sam album 3 razy, to mając na myśli ich nowe studyjne wydawnictwo będziecie miło zaskoczeni. Jest tam rap, ale nie w rodzaju rock-rapu który Mike Shinoda tworzył w przeszłości. Ten utwór ma zostać wydany jako pierwszy singiel. Biorąc pod uwagę jego pełną długość, jest miejscami niemal proggy (rock progresywny - dop.red.). Jest bardzo, bardzo dobry. Mnóstwo studyjnych trików, dużo nowych dźwięków w nowym, wielowarstwowym brzmieniu Linkin Park. I oczywiście potwierdzili pełną trasę w Wielkiej Brytanii.

Podziękowania dla lpzion.org, Nook

Idąc dalej, wg serwisu Amazon.de premiera albumu będzie miała miejsce 24 września 2010 - tutaj link.

Strona internetowa The Music Network, przedstawiła artykuł dotyczący najnowszego albumu Linkinów, ponadto w siedzibie Warner Australia została zorganizowana sesja dla wybranych 'gości z branży' gdzie przesłuchano kilka utworów zespołu. Opinie powielają jedno: będzie sporo i więcej elektroniki ;)

Wszystkie informacje na podstawie serwisu lpzion.org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz

Już nie mogę się doczekać nowej płyty. Mam nadzieję że oprócz elektroniki powrócą trochę do korzeni np. w tej chwili słucham " My Reason" (polecam). Oby było coś podobnego. Ale wieżę że Mike Chester i reszta nie zawiodą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie :) Kiedyś miałem fazę na słuchanie Linkin Park, ale ostatecznie od nich odszedłem do krainy mocnych brzmień... z której czasami się wychylam. Zapowiedź brzmi interesująco, szczególnie ta chwaląca nowości w stylu gry kapeli Chestera & spółki... Cóż, czekamy do września :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czasem LP posłuchać lubię, bo lubię takie lekkie rockowe brzmienie, mają fajne teksty ( a przede wszystkich bez takich elementów satanistycznych bo to, oprócz tego, że nie lubie takiej agresywności , i darcia papy na maxxa odrzuca mnie od metalu) . A Linkin Park, jest dla mnie akuratny. I innych zespołów rockowych nie słucham, tylko ten jeden . No i fajnie ,ze dodają czasem elementy innej muzyki do swej twórczości (vide rap w In The End ). No i nie klną^^

Swoją drogą jakie są wasze ulubione kawałki LP ? Moje to :

-NUmb

-New Divide

-In the End

-What I've Done

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulubione kawałki? Kiedyś może faktycznie te co napisałeś, ale teraz od Linkinów lubię tylko:

- Leave Out All The Rest,

- Given Up

- Bleed It Out

- The Little Things You GIve Away

A moja przygoda z nimi zaczęła się od obejrzenia walki na YouTube, anime Naruto. Walczyli wtedy Hinata i Neji w rytm Numba. xP Wcześniej słuchałem electro house, techno, trance itp., a przez/dzięki... Naruto słucham Rocka... (właściwie to już słucham industrial/progressive/speed metalu, no ale od czegoś trzeba zacząć).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nazwa jest bez znaczenia i liczy się twórczość, muzyka. Nie przeszkadzało by mi gdyby zespół pozostał jako Xero czy też Hybrid Theory, ew. Lincoln Park. ;)

Z ciekawszych informacji dodam, że premiera nowego krążka została ustalona na 14.09.2010. Tak przedstawiają się ceny (na dzień dzisiejszy, sklep Amazon.com):

- edycja normalna $14.99

- edycja normalna (cenzurowana) $18.98

- edycja rozszerzona $17.99

- płyta winylowa $19.93

Tak więc zainteresowani mogą już szykować pieniążki. ;P

Ponadto Linkini dają możliwość fanom wykazania się w konkursie na remix utworu 'The Catalyst'. Nazwa contestu to 'Linkin Park Featuring You''. Więcej informacji na ten temat znajdziecie oczywiście na stronie: lpzion.org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Luukaszz
LP mnie mało obchodzi, ale ciekawe, że zwykła wersja ocenzurowana jest droższa od wersji rozszerzonej. Chcą zarobić na rodzicach kupujących płytę dla swoich pociech? ;)
Heh chyba nie o to im chodzi, ale o to że cenzurowanie kosztuje ( przetwarzanie, "zapipczenie" przekleństw itepe itede ). :happy:

A wracając do ulubionych kawałków to:

- Faint

- What i've Done

- Papercut

- My reason

Lp :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak uważacie, czy z tych nazw które mogli wybrać , to Linkin Park jest najlepsza ?

Bo wg mnie tak jest świetna ^^ a inne są takie głupie , przynamniej ja tak sądzę :P

Hybrid Theory też dobre jeśli nawet nie lepsze ^^

No to nowa płytka we wrześniu, już nie mogę się doczekać. Mial to być powrót do korzeni i ciekawe jak im się to udalo ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...