Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

tak oto ceny magicznie się równają :P.

Przecież to o konsolach mowa, że są takie super tanie i właściwie to bezcen jak porównać z cenami PC. No i faktycznie koszta się wyrównują poprzez ceny gier (zresztą nie tylko, bo jedna konsola nie daje dostępu do 100% gier z rynku konsolowego, jednak nie chce mi się znowu tej dyskusji zaczynać), ale to akurat odbiera argument konsolom, nie pecetowi :smile: Wymiana gier i używki cacy, tylko patrząc na kolejne posunięcia wydawców to niedługo będziesz w ten sposób zdobywał pół gry, za drugą połowę i tak będziesz musiał zapłacić.

Moim zdanie ta dyskusja polega na tym że każdy chwali co ma, a cudzego się brzydzi, a wystarczy dłuższą chwilę pobyć z konsolą by zrozumieć że ona jest stworzona do grania i bez sensu są takie porównania, niech każdy gra na czym lubi

Wystarczy pobyć dłuższą chwilę z dobrze złożonym PC żeby zobaczyć, gdzie można wsadzić argumenty o problemach ze sterownikami itp. :smile: (ogólnie mówię, nie do Ciebie akurat) Naprawdę czasami mam wrażenie, że niektórzy się zatrzymali w czasach Windows 98 albo wczesnego XP i nijak nie chcą przyznać, że jednak "trochę" się zmieniło.

Powalają mnie takie "argumenty" cały czas: "bo w grach FPS..." - a jak ktoś nie gra w FPSy ?? Leje na nie szerokim sikiem, to go nie przekonasz.

Ale to działa też w drugą stronę :smile: Mnie rozwalają argumenty, że konsole lepsze, bo mają lepszą FIFĘ a w ogóle to w gry sportowe się gra tylko na padzie (pomijając fakt, że pada do PC podłączasz bez problemu bo zaraz znowu wyskoczy ktoś z tekstem, że pady na PC to shit, oprócz tego od Xboxa). Ktoś może lać na FIFĘ i gry sportowe i go nie przekonasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pc jest dla mnie górą

a mam takie argumenty za

PC:

Plusy

- Wielofunkcyjność

- Modyfikacje

- Więcej guzików niż na padzie

- Według mnie o wiele lepiej gra się w fpsy

- Strategie i Rpg(mój ulubiony gatunek)

- Internet

- Emulatory gier z konsol (nielegalne ale są)

- Dokupywanie części (jak dobrze złożysz to nie wyjdzie tak drogo)

- Gry tańsze niż na konsole

- Możliwość podłączenia pada

Minusy

- Piractwo

- Drogie części

- Dokupywanie części (ja uznaję to za plus, ale niektórzy za minus)

Konsole:

Plusy

- Konsolowcy nie muszą przejmować się wymaganiami. Interesuje ich tylko rodzaj konsoli.

- Brak piractwa

- Fajnie gra się na nich w bijatyki. (w assassyna lepiej mi się gra na klawiaturze)

- Na Xboxa większa ilość tytułów niż na Pc, a na ps`a np: killzone

- Tanie konsole

Minusy

- Drogie gry

- Nie posiadają modyfikacji (co jest dla mnie koszmarem)

- Głupio gra się fpsy(przynajmniej według mnie), rpg wnioskuję że też(nie grałem w rpg na konsoli)

- Niemożliwość składania sprzętu

- Na padzie dwie gałki i kilka guzików (to dla mnie za mało)

PSP

Plusy

- Przenośne

- Małe

Minusy

- Grafika

- Jak dla mnie to trudno się gra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak piractwa na konsolach, haha, na których? Na takim NDS piractwo jest dużo prostsze i, hmmmm, bardziej komfortowe niż na PC. Poza tym co to za wada? Oh nie, słabo mi się słucha mojego nowego albumu Britney Spears, bo mam świadomość, że ludzie mogą go ściągnąć z sieci, ajajaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie osobiście to drażni kiedy widzę kogoś wielce zafascynowanego artystą ( niech będzie to wyżej wspomniana Britney Spears). Świata poza nią nie widzi, uważa się za wielkiego fajna, ale 35 zł na krążek nie wyda, bo po co. Hmmm ostatnio zakupiłem sobie płytę Kanye Westa i poczułem niechęć do wszystkich umieszczających teledyski na facebooku, a w komentarzach wklejających linki do pobrania albumu, ale chyba trochę odbiegłem do tematu.

Ciężko mi ocenić co lepsze. Czy konsole, czy PC. Z jednej strony, gdy mam grę na PS3 jedyne czym się przejmuję to tym, czy trzeba ją będzie aktualizować przed odpaleniem, nie martwię się o wymagania minimalne, ale natomiast z drugiej strony na konsoli nie pogram w WoW'a, ani nie poprzeglądam internetu w tempie zadowalającym. Wstrzymuje się więc od jednoznacznej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się odnieść do argumentu, że na konsolach gry się nie ścinają. A co z np. Black Opsem na PS3? W kwestii optymalizacji to taki sam szmelc jak na PC. Spadki fps, freezy, problemy z łączeniem się, czy też tragiczne wykrywanie pocisków, przez co możesz władować w gościa pół magazynku, a ten Cię zabije z noża. Wszystko zależy od tego, jak się programiści przyłożą do kodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie osobiście to drażni kiedy widzę kogoś wielce zafascynowanego artystą ( niech będzie to wyżej wspomniana Britney Spears). Świata poza nią nie widzi, uważa się za wielkiego fajna, ale 35 zł na krążek nie wyda, bo po co. Hmmm ostatnio zakupiłem sobie płytę Kanye Westa i poczułem niechęć do wszystkich umieszczających teledyski na facebooku, a w komentarzach wklejających linki do pobrania albumu, ale chyba trochę odbiegłem do tematu.

I uważasz to za wadę Kanye Westa jak rozumiem. Nie? No właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to działa też w drugą stronę :smile: Mnie rozwalają argumenty, że konsole lepsze, bo mają lepszą FIFĘ a w ogóle to w gry sportowe się gra tylko na padzie (pomijając fakt, że pada do PC podłączasz bez problemu bo zaraz znowu wyskoczy ktoś z tekstem, że pady na PC to shit, oprócz tego od Xboxa). Ktoś może lać na FIFĘ i gry sportowe i go nie przekonasz.

Ale zauważ, że połowa tego topicu to są właśnie takie argumenty: "PC lepsze bo lepiej się gra w FPSy", "PC lepsze bo ma Crysis'a" - z drugiej strony: "konsole lepsze, bo wszystko działa płynnie i nie ścina", "konsole lepsze bo mają jakieś tam exlusive" - ile można takie bzdury czytać...

Tutaj się to ociera o gusta, a o tym nie będziemy dyskutować ;)

Bardzo mi przykro, że Cię "powalają", ale ja gram głównie w FPS`y, więc dla mnie jest to argument, a na konsoli dużo trudniej o precyzję (chyba, że ktoś jest "zaprawiony w boju"). Precyzja celowania odnosi się raczej do myszki, a nie klawiatury. Oczywiście poza FPS`ami na padzie gra się bardzo dobrze np: FIFA - osobiście uważam, że granie w Fife na klawiaturze jest co najmniej szaleństwem.

A ja uważam że granie w bijatyki na czymś innym niż acrade-stick mija się z celem i każdy kto korzysta w takich grach z pada, albo gorzej - z klawiatury - jest masochistą :rolleyes:

Poza tym, to pod konsolę też się da mysz podłączyć - szkoda tylko że nie jest jej obsługa tak dopracowana jak być powinna. Gdyby jednak ktoś nad tym posiedział i postarał się ten system bardziej na potrzeby konsol zaadaptować to powstaje pytanie: ilu takich zagorzałych FPSowców jak Ty by się wtedy konsolami zainteresowało ?? Skoro jest to dla ciebie ważny argument. Wyobraź sobie że nie musisz się użerać z wymaganiami sprzętowymi, spadkami w klatkach animacji czy "ścięć" podczas grania. Zaraz pewnie się znajdzie 20 innych argumentów, które będą mówić o wyższości PC na konsolami :icon_lol:

Faktem jest, że swego czasu Microsoft chciał wprowadzić system rozgrywki PC-X360 za pomocą GfWL - cel był taki, żeby pecetowcy mogli wspólnie grać z konsolowcami. Rozpoczęto testy i na tym się skończyło. Wyszło na to, że równowagi nie będzie - bo w FPS'ach tak, królowali pecetowcy zamiatając graczami z konsol. Za to konsolowcy odgryźli się na bijatykach i grach sportowych. Projekt zamknięto i wrzucono do szuflady gdzie czeka na lepsze czasy - może na następną generację konsol. Kto wie.

A wystarczyło dodać obsługę myszy i jakiegoś kontrolera - nie koniecznie klawiatury - do obsługi postaci. Jednak konsolowcy zaraz "wielki lament" - jakże to tak, jak mam grać z tym na kanapie albo w fotelu ?? I się kończyła balanga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się przyznajcie że nie stać was na konsolę więc mówicie że to G@#$@% badziewie etc.

Jeśli chodzi o nextgen PC nie ma nic wyjątkowego do zaoferowania. Na PC nie znajdziesz Unharteda, Gears of Wara 2,3, God of warów. Ba! Nawet na Fable 3 i Brotherhooda pewnie nadal czekacie mimo że my (konsolowcy już w grudniu go dostaliśmy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na Fable 3 i Brotherhooda pewnie nadal czekacie mimo że my (konsolowcy już w grudniu go dostaliśmy)

AC:B już jest dawno, lepszy graficznie, większa rozdzielczość, ze wszystkimi DLC za które konsolowcy musieli zapłacić. A Fable 3 nikogo. :P

Miałem konsole przez 2 lata.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na Fable 3 i Brotherhooda pewnie nadal czekacie mimo że my (konsolowcy już w grudniu go dostaliśmy)

AC:B już jest dawno, lepszy graficznie, większa rozdzielczość, ze wszystkimi DLC za które konsolowcy musieli zapłacić. A Fable 3 nikogo. :P

Miałem konsole przez 2 lata.

:)

To dziwne że na PC się przerzuciłeś! Na konsoli 1000 razy bardziej się opłaca (taniej, lepiej i przyjemniej niż na PC)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu się przyznajcie że nie stać was na konsolę więc mówicie że to G@#$@% badziewie etc.

Na konsoli 1000 razy bardziej się opłaca (taniej

Ty chyba piszesz takie bzdury specjalnie. Jak kogoś może być stać na PCta, a nie stać na konsolę? W drugim zdaniu zaprzeczasz pierwszemu zresztą..

lepiej i przyjemniej niż na PC

Kwestia gustu. Miłego celowania padem :)

Na PC nie znajdziesz Unharteda, Gears of Wara 2,3, God of warów

Nie ma to trudno. Na X360 też nie znajdziesz Uncharted ani innego GT5, a na PS3 nie ma np. Alana Wake'a

Zresztą po co komu kolejna strzelanina TTP z chowaniem się za osłonami?

I tak na PC jest od groma gier i nie da rady ogarnąć wszystkich świetnych produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He? A bazujesz na jakichs konkretnych zrodlach, ze to ludzie grajacy na starych rzechach w Baldury jada po konsolach? Konsola tylko w tym jest lepsza od peceta ze od samego poczatku do konca zostala pomyslana i zaprojektowana jako urzadzenie do grania o zamknietej architekturze. A skutkiem tego jest to, ze teoretycznie jej posiadacze nie powinni miec okazji zastanawiac sie nad tym, czy beda mogli komfortowa grac w ten czy inny tytul no i nie musza przejmowac sie rosnacymi wymaganiami gier. Ale ta zaleta jest tez niestety wada, ktora im dalej od premiery konsoli tym bardziej staje sie widoczna. Jednak osobiscie mam w nosie to, czy ktos gra na konsoli czy na kompie, tak jak nie zycze sobie aby ktos staral sie mnie nawracac na "jedynie sluszna sciezke grania". Jedni wola jablka, inni gruszki. Jedni wola blondynki a inni brunetki. Jedni sluchaja rocka, a inni hip-hopu. Tak samo jest z graczami - jedni wola grac na kompie, a inni na konsoli. Wszystko jest kwestia gustu i nikt nie powinien sie wtracac w co i na czym gra ktos inny w swoim wlasnym wolnym czasie. To chyba nie jest strasznie trudne do zrozumienia, prawda? Ja osobiscie mam mocny komp, zajmuje sie na nim grafika 3d, ale tez i gram. W zaleznosci od tytulu korzystam albo z klawiatury i mychy (np. w Starcraft 2, World of Warcraft, Battlefieldy i Cody), albo z pada (np. Assassin's Creed czy Batman: AA) albo z kierownicy (Dirt, Grid, Shift). Konsola do szczescia nie jest mi potrzebna i wole komputer za jego uniwersalnosc. Tytulow, ktore sa tylko na konsolach tez mi nie brakuje. I tak jest wystarczajaco duzo swietnych gier na PC zebym narzekal na brak czasu by zagrac we wszystkie, w ktore bym chcial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że tak się nie da? Da się. :)

Kwestia gustu. Miłego celowania padem

Na padzie od X360 świetnie się celuje, na padzie od PS3 IMO nie. :)

To dziwne że na PC się przerzuciłeś! Na konsoli 1000 razy bardziej się opłaca (taniej, lepiej i przyjemniej niż na PC)

Bo na PC gram w klanie, a na konsolach nie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z wieloma odpowiedziami ale pisać że na konsoli się źle celuje jest tak to nazwę (żałosne) ja np nie mam problemu z celowaniem wręcz uwielbiam fps w multi na konsoli :) a co do pieca to prawda że myszka wygodniejsza ale wystarczy chwilę pograć na konsoli i już nie ma płaczu na wszystkim trzeba się nauczyć grać. Pc i konsole są świetne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać na PCta miałem na myśli graczy grających w baldury na 10 letnich złomach (bo to oni głównie bojkotują konsole)

Mam doskonałego pieca kupionego we wrześniu i konsol nie lubię m.in. przez takich jak Ty. Zresztą sukces GoG.com pokazuje, że ludzie na PC chcą pograć w starsze kultowe tytuły również na nowych maszynach (bo gdyby mieli same stare to po cholerę by potrzebowali kompatybilności z Win XP/Vista/7?)

Po prostu się przyznajcie że nie stać was na konsolę więc mówicie że to G@#$@% badziewie etc.

Wiesz, mógłbym teraz napisać, że Ciebie nie stać na porządnego PC i trollujesz.

Jeśli chodzi o nextgen PC nie ma nic wyjątkowego do zaoferowania.

Zdefiniuj nextgen. Zresztą to tylko Twoja opinia, ja uważam, że ma bardzo wiele. Tylko w zupełnie innych gatunkach niż konsole.

Na PC nie znajdziesz Unharteda, Gears of Wara 2,3, God of warów.

God of War to nextgen? Interesujące biorąc pod uwagę, że dwie pierwsze części wydano na PS 2, a dwie inne masz na niezbyt nextgenowym PSP. No i wiem, że to może być dla Ciebie szok więc usiądź najpierw: naprawdę nie każdego te gry muszą podniecać i powodować wytrysk na sam dźwięk tytułu. Zresztą konsole też wielu gier nie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gry na PC są ok. 2 razy tańsze.

2.Sterowanie w strzelankach, to na konsolach porażka, a na PC czysta przyjemność.

3.Konsola służy tylko i wyłącznie do grania (no dobra film też można obejrzeć) a PC może robić masę różnych, przydatnych rzeczy.

4.(Jeśli chodzi o X360) Płatne multi... To wg. mnie jakieś nieporozumienie.

5.Koszt telewizora- kilka tysięcy, monitora- parę stówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne problemy z PSN pokazują, jak dużą zaletą PC jest jego "niezależność". Współczuję posiadaczom peesek, ale fakt jest taki: na PC taki cyrk jest po prostu niemożliwy, nie da rady wyłączyć multi we wszystkich grach jednocześnie. Najboleśniejsze najpewniej byłoby uderzenie w Steam, ale to nadal część rynku a nie jego całość. :smile: Więc może i PSN/Live mają swoje zalety, ale ich centralizacja jest poważną wadą, której właśnie grający na PS3 doświadczają z pełną mocą.

Oczywiście problemy z PSN uderzają też w posiadaczy PSP. Sam tą zabawkę mam, ale i tak nie posiadam routera wi fi i gram single, więc mnie to nie dotyczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od konsol odrzuca jedno: UMOWA LICENCYJNA,znacząco wpływająca na zakres zastosowań sprzętu.Piecyk kosztuje może więcej ale nikt mi nie zabroni pisać na niego dowolnego programu,wybór operacji jakiej chce dokonać,zmian w sofcie czy dowolnego elementu kompa to moje prawo jako legalnego WŁAŚCICIELA ! Analogicznie wyobraźmy sobie że producent np motocykli bierze przykład z konsolowych potentatów,w wyniku czego opony nam nie wolno zmienić po za fabrycznym serwisem,a wybór tras mamy ograniczony do kilku wybranych przez producenta,za zjazd z trasy bądź samodzielne grzebanie w silniku grozi nam blokada sprzętu i sankcje karne. Jacyś chętni na takie rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mangusta - Ostatnie wydarzenia na PSN czy XBOX Live pokazały, że custom firmware i inne śmiecie to najgorsza rzecz jaka może spotkać konsole. Załóżmy, że 99% będzie sobie odpalało, jak to się ostatnio ładnie nazywa, ''kopie zapasowe'' czy robiło na konsoli różne dziwne rzeczy (co dla mnie jest kompletnie niezrozumiałe biorąc pod uwagę, że konsola do grania jest do grania, a program możesz sobie napisać na PC). Jest jednak ten margines <1%, który będzie kombinować jak by tutaj komuś narobić szkód. Nie mam zamiaru usprawiedliwiać Sony, ale gdyby nie te afery rozpoczynając od jailbreaków, przez Geohotzów kończąc na innych grupach crackerskich to Sony nie miałoby nas przed czym bronić. Chcesz mieć swobodę? Rób to na przystosowanym do tego PC, a nie baw się w customizację konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

temat brzmi "PC lepsze od konsol?" to i napisałem dlaczego wole PC, i uzasadniłem a TY wyskakujesz z tekstem : "Chcesz mieć swobodę? Rób to na przystosowanym do tego PC, a nie baw się w customizację konsoli. " Wyraźnie zaznaczyłem że brak tych możliwości które daje blaszak odrzuca mnie od konsol,a Ty mi tu z crackerami i Sony. To jeszcze raz napisze : Lubie grzebać w sofcie i we wnętrznościach i dlatego mam PC. Teraz chyba wystarczająco jasno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...