Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Z tego co pamiętam jak ARES wyda beryla to oryginalne części osobno też będzie można kupić. Ja jednak wole kupić beryla od ARESa bo on będzie jednak najbardziej zbliżony do oryginalnego (jakby nie patrzeć współpracują z Łucznikiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na swojej pierwszej strzelance. Było super, ale wyszedł jeden poważny problem - moja replika jest za słaba... Ale już z jednym gościem stamtąd się umówiłem, jak kupię części to on mi ja podrasuje do ok 450 FPS. U mnie obecnie jest jakieś 320 i jest tragicznie. Nie dostrzelę do gości a oni do mnie już tak. Tak to jest jak oni latają z 450 FPS :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acznijmy od tego, że skoro już kupiłem replikę by ją przerobić, chcę to skończyć.

Dlatego napisałem że można by było zakupić same oryginalne części do Beryla które zapewne będzie oferował ARES (współpracuje z Łucznikiem więc one będą w 100% oryginalne).

@UP

Co do fps'ów, to zależy od tego jaką masz replike. TM z swoimi 300 fps będzie miało porównywalny zasięg czy nawet większy od CM czy innego chińczyka z 450 fps'ami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę z ASG zacząłem, dawno temu kupując replikę MP40 za 20 zł. Do tej pory kupiłem z sześć takich replik (nie tylko MP40, ofc), jednak wszystkie się popsuły :smile:. Mimo to dobrze wspominam chwile spędzone na strzelaniu z airsoft gunów.

Mam pytanie - za ile co najmniej można kupić całkiem dobrą i nie tandetną replikę elektryczną, która strzela seriami i przebije to i owo (nie chodzi tu o kartkę papieru ani tekturę)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję swój post, który napisałem kilka dni temu i który jest na tej stronie:

Niejednokrotnie w tym topiku powtarzaliśmy, że repliki kosztujące poniżej 350zł to zapewne chłam i szkoda wydawać na to kasę. Dolna granica to Cyma CM.028 i w swojej cenie jest raczej bezkonkurencyjna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z baterią stockową to za długo się nie postrzelasz ... co do zasięgu ci nie powiem.

Co do Beryla, będzie on bronią PTW i od ARESa (czyli jednej z najlepszych do ASG) mówi się że kwota +1500 zł za zwykłą wersje i +2000 zł za wersje z oryginalnymi częściami. To mało jak za PTW, M4 PTW od Systemy kosztuje 5000 zł

@UPDATE

http://www.wmasg.pl/pl/news/show/184020

Do Polski dotarła już pierwsza dostawa seryjnych replik (...) .Firma Taktyczny.com poinformowała nas, że w niedługim terminie replika trafi do sprzedaży detalicznej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wyglada na dosyc duzy pistolet, ale jednak mysle ze to jakas atrapa.

Gral ktos kiedys w paintball? Czy jest to niebezpieczne? Czy jak oberwie sie kulka w klatke piersiowa to moze sie cos stac? I czy w paintball moga grac osoby ponizej 18 roku zycia (mam 16 -.-)? Prosze o szybka odpowiedz, bo ostatnio z kumplami myslimy o wyjsciu do pewnego toru paintball, ktory jest niedaleko nas. I ile to srednio kosztuje? Wejscie na jedna osobe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - spokojnie. Ja na paintballu nigdy nie byłem ale z tego co słyszałem to już ci mówię. Tak typowe guny Paintball mają ok 300FPS przy kulkach ważących chyba 0.5g to można poczuć, z bliska siniaka będziesz mógł dostać ale jak myślicie to wątpię by takie akcje się zdarzyły, najważniejsze że was nie zabije ;) Uwierz mi ASG jest groźniejsze bo możesz dostać bronią ok 400FPS na kulkach 0,25g z bliska co już może stać się bolesne ;P Na paintball możecie spokojnie iść tam nie ma przedziału wiekowego.

A ja mam inne pytanie do ludzi z ASG.

Czy zdarzyło się wam że mieliście takie coś ala "Tylko moja broń mnie rozumie" czyli. Ostanio na strzelance regulowałem hopka i kumpel chciał sprawdzić jak lata a zważywszy że u niego wszystkie bronie działają bez zarzutu to nas po prostu zszokowało. Mój gun mu nie działał xD Wziąłem w swoje ręce i strzela, on znowu i nic xD

Był to gun mojego kumpla i po tuningu przestał mu po prostu działać więc wywalił to co wstawił i gun wylądował w szafie na pół roku. W grudniu go wziąłem i zaczełem robić (tuning na SP120, nowy silnik, okablowanie, nowa komora i dysza). Po robocie wszystko działało w każdych rękach aż zapłaciłem za nią 130zł :P Nadałem jej imię i już tylko w moich łapach działa xD

Teraz dumnie towarzyszy mi na strzelankach M4 RIS firmy APS nazwana przezemnie "Shaka" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tak mnie wzruszyła twoja historia, że swojej M-ce też nadam imię. Muszę jakieś wymyślić tylko :D

Ja na razie jestem w pupie bo broń mi padła z niewiadomego powodu... W przyszłym tygodniu wysyłam ją do Poldecka z WMASG na serwis. Zobaczymy co będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje repliki też nazwałem. :) AK-47 to Igor - chodziło mi o dość rosyjsko brzmiące imię a Igor mi tutaj pasował a Beryl to Jaśko. :trollface:

Był ktoś z Was ostatnio na strzelance w takie mrozy? Jak sprawowały się repliki w ujemnej temperaturze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelałem się, eMka sprawowała się wyśmiewicie jak zawsze i moja batka nie padła... ale niestety innym tak :P.

Człowiek strzela się przy -15 i wszystko gra, tylko w ręcę zimno :D

W zeszłym roku miałem sytuację że chce zmienić magazynek, naciskam przycisk do zwalniania magazynka, pierwszy, drugi, trzeci coś tu nie gra, patrzę.... a tutaj cały przycisk jest zatopiony w lodzie :D, i szybkie rozgrzewanie lodu pod ostrzałem aby tylko zmienić maga xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jak się strzelałem to nie narzekałem. Batka zawinięta w koc termiczny i do atrapy lasera i śmiga. Ale inni nie mieli szczęścia i zamarzały gumki-hopka a o dziwo chińskie stockowe batki w G36C (CM003) wytrzymywały.

Zima to taka pora roku że wszystko może ci strzelić. Sam miałem sytuację jak chiński GB V2 mi się rozsypał wraz z tłokiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specshop? Ja się często wybieram do stacjonarnego, bo czasem na ich stronie pisze że coś jest "niedostępne", a w sklepie jakoś idzie to dostać... ;)

Więc najlepiej wysyłać e-maile z pytaniami czy mają dany przedmiot gdzieś na stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maliniorz dla każdej rzeczy, którą wymieniłeś (a pewnie o wielu jeszcze myślałeś ;)) ja mam inny sklep. Replik szukaj w wielu sklepach (od siebie polecę taiwangun'a i zbrojownie), naszywki to albo robione na zamówienie (allegro) albo rangershop (sporo tam różnego śmiecia). Ubiór natomiast to już głębszy temat bo nie wiem czy chodzi Ci tylko o mundury czy wszystko co zakładasz na siebie, począwszy od hełmu, przez kamizelkę a na butach skończywszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Militaryści, czy ktokolwiek mógłby mi cokolwiek powiedzieć na temat "znanych i lubianych" kamizelek OLV (prócz tego, że jest w nich strasznie gorąco).

Czy są jakieś alternatywy dla niej? Bo szukam dobrej kamizelki, z ładownicami do AK/Beryli, która będzie pasowała do mojej koncepcji "bawienia się w WP".

Jakby ktoś chciał dokładnie wiedzieć o jakie "cudo" chodzi:

dscn1337q.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o niej mówi fakt że ma naramienniki.

Ciężka, niewygodna, ograniczająca ruchy. Jest idealnym obrazem kretynizmu MONu, olewactwa w sprawie wyposażenia żołnierzy, i karykaturą szybkich prób uNATOwienia wojska w latach 90. Nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyk zrób podobnie jak większość naszych żołnierzy jadących np. do Afganistanu. Wbijasz na miwo i kupujesz to co Ci się podoba. :D Możesz też zakupić jakąś tańszą oliwkową oporządzeniówkę i dokupić do niej ładownice w wz.93 - efekt będzie bardzo fajny (kolega tak zrobił) a w przypadku zmiany upodobać rekonstrukcyjnych kamizelkę możesz zostawić i dokupić tylko inne ładownice/kieszenie.

EDIT:

A jeszcze słowo o OLV - jest to kamizelka taktyczna a nie operacyjna! Żołnierze jej nie zakładają w czasie działań bojowych tylko np. na patrole. Mało ładownic, ogólnie nieporęczna. IMO do airsoftu się nie nadaje. Lepiej wydać te 300zł na jakąś fajną oporządzeniówkę i zrobić wszystko pod siebie niż męczyć się w tym czymś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...