Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

A tak trochę z innej beczki... Nie wiem czy ktoś tutaj ma zainteresowania wykraczające poza AS, nie mniej- co sądzicie o tych Polskich projektach

No nie powiem, projekty ciekawe, ale ja sam bardziej skupiam się na MSBS. Trochę z nim kombinują, co chwila zmieniają wygląd, ale muszę przyznać, że robi się on coraz bardziej ciekawy. Nawet czasem z kumplem dyskutuję na temat, czy MSBS ma szansę odnieś jakiś sukces na trochę większą skalę niż tylko Polska. Mi on bardzo przypomina masadę, a powiem szczerze, że fajnie byłoby tak spotkać MSBSa w jakiejś grze lub coś podobnego.

Z tych projektów to najbardziej cieszyłbym się z PMM. Fajny wygląd, a na budynki byłby idealny. Jak dla mnie jednak Glauberyt jest wystarczający. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

W kwestii tłumika do M15/16 popieram bzyka. Jak dla mnie mój Beryl już jest długi i nawet ciężko mi się z nim poruszać w trakcie strzelanek a co dopiero Mka + tłumik! Bronek ma SCARa więc jemu różnicy nie zrobi czy ma ten tłumik czy nie ale w Twoim przypadku może to mieć spore znaczenie. Najpierw wybierz się na strzelankę z 'gołą' repliką i zobacz jak u Ciebie z mobilnością, potem dopiero kup/zamontuj tłumik. BTW da się zamontować EOTecha na M15, żeby to miało ręce i nogi? :D

Jeśli chodzi o polskie projekty to ostatnio czytałem coś na temat Jantara ale jakoś nie przypadł mi do gustu. IMO karabin robiony na siłę by posiadać konstrukcję podobną do L85, więc wzięto Beryla i zaczęto kombinować w efekcie czego wyszedł taki cudach. Najśmieszniejsze byłoby przeładowanie magazynka od wz.96 pod pachą. :laugh: MSBS czeka napewno lepsza przyszłość. :) Nie dość, że ładny to i magazynki od M16 pasują. Z innych konstrukcji najbardziej szkoda mi karabinu maszynowego wz.2003, granatników RGP-40 i GA-40, czołgu PT-2001 oraz pojazdów od AMZ Kutno czyli AMZ Żubr i AMZ Tur II. Chociaż może część z nich jednak doczeka się przyjęcia do armii (najbardziej cieszyłoby mnie używanie przez naszych żołnierzy pojazdów z Kutna w Afganistanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam więc pokaż mi co to za EOTech...

Co do tłumika to na pewno wstrzymam się. Na razie mam ważniejsze rzeczy do kupienia przed pierwszą strzelanką:

-kamizelka z ładownicami

-rękawice

-magazynki

-ochraniacze kolana/łokcie

A no właśnie. Polecacie jakieś ochraniacze? Ja bym szukał we flecktarnie, ale jak nie będzie to i zielone spasują, w ostateczności czarne.

Magazynki myślałem low capy. Mid capy nie mają chyba pokrętła od spodu? Jeśli nie to może midy zamiast low.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EOTech :) To chyba najpopularniejszy kolimator na świecie. Nawet Jantar z obrazka od bzyka ma go zamontowanego. :D

Chyba najlepszymi ochraniaczami będą jakieś od ALTY ale nigdy nie zagłębiałem się w tematykę ochraniaczy, więc nic konkretnego nie mogę Ci polecić.

Mid-capy nie mają pokrętła (tylko hi-capy ja mają) bo są to takie większe low-capy. Budowa jest taka sama tylko w mida wejdzie więcej kulek. To jakie magazynki sobie weźmiesz to już Twoja sprawa, ale musisz z góry sobie przemyśleć ile chcesz ich mieć. Jeżeli kamizelka pozwoli Ci na przenoszenie 4-6 magazynków to weź midy, żebyś nie musiał się martwić, że w trakcie ostrej wymiany ognia braknie Ci amunicji (tak jak mi na Manguście :dry:). A jeśli będziesz w stanie zmieścić więcej magazynków to bierz lowy - poczujesz się jak prawdziwy żołnierz ciągle zmieniając te magazynki. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o to chodzi. Trochę realizmu bym chciał poczuć :D

Kamizelka

Tą planuje kupić więc trochę ich wejdzie. Na pewno zostawię sobie tego jednego hi-capa na czarną godzinę. Jakoś nie pociąga mnie grzechotanie podczas ruchu. Midy mają coś koło 160 BB pojemności. Lowy ok 60 BB więc oba nie są złymi wyborami. Jednak przy low masz +50 do realizmu :D

Co do kolimatora to jak na RIS to nie ma problemu. Uchwyt transportowy tylko odkręcić. Przypuszczam tylko że kolimator będzie wtedy trochę nisko, ale szybko się nie przekonam czy mam rację czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on nie miał ze sobą butelek z kulkami? Trochę chyba nieprzygotowany był :D Jednak Low i mid to w końcu nie tak mało kulek. Real mają coś koło 30 więc różnica jest :D

Po za tym realizm to jest jak cię atakują a tobie brakło amunicji w magazynku i w nerwach trzeba go zmienić :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, chyba teoretyzujesz, bo z tego co piszesz to na "strzelance" chyba jeszcze nie byłeś :)

Nowi potrafią wystrzelać taki mid-cap w kilkadziesiąt sekund (nie wiem dlaczego), natomiast starzy wyjadacze na średnio intensywnej nawalance wystrzeliwują jakieś... Bo ja wiem- 50 kulek maks. Także nie zdziw się, jeśli nawet na midach dość szybko się opróżnisz z kulek.

Co do kumpla- zostawił plecak na respie, jego pech- ja cały "szpej" zawsze mam przy sobie- nie wiadomo co i kiedy może się przydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok przez kolimator. Na noc celownik można zmienić na zielony. Wejdź też sobie na YT i wpisz EOTech, to zobaczysz jak to 'lata' w praktyce. Wcześniej wspomniałeś o latarce, która IMO jest całkiem przydatna. W nocy bez niej jak bez ręki a i w budynku (nawet w dzień) może się przydać. Niestety, podobnie jak reszta sprzętu, który ma nam służyć i z którego mamy być zadowoleni musi kosztować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W celownikach nieprzeźroczystych celuje się obserwując jednym okiem plamkę światła, a drugim cel. W efekcie strzelec widzi plamkę światła na celu. Taki sposób celowania, choć po pewnym treningu instynktowny i prosty, wymaga pewnej wprawy."

Jak myślicie, czy TO jest oryginalny EoTech? Bo coś mi cena się podejrzana wydaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Oryginalny eotech to wydatek rzędu tysiąca złotych.

Wcześniej wspomniałeś o latarce, która IMO jest całkiem przydatna.

Uhm. Latarka, noc, las. Naprawdę uważasz, że jest przydatna? Stajesz się idealnym celem dla każdego, do lasu to tylko noktowizor, jeśli go nie masz to cóż, musisz polegać na dowódcy drużyny, który taki obowiązkowo musi posiadać. Bieganie z latarką w nocy to wyrok śmierci po prostu, nie oświetlisz poważnie terenu otwartego latareczką, choćby nie wiem jak silną. Tutaj jakiś ekwiwalent nokto mogą stanowić race i świece, ale trzeba tego sporo aby były skuteczne. Ponadto z racami plus jest taki, że jeśli przeciwnik nosi noktowizor starej generacji (wampir ;])to można go łatwo oślepić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyk36

No co Ty. Prawdziwy EOTech kosztuje z 500$ czyli z 1700zł chociaż wszystko też zależy od modelu.

@CriX

Dobra replika kolimatora też musi trochę kosztować, więc te 300-400zł musisz na niego odłożyć.

@Belutek

Nie mówię, że taką latarką trzeba cały czas świecić, bo tak jak wspomniałeś to ściąga uwagę wroga ale wierz, że przydaje się taka latarka w lesie nocą. ;) Miałem sytuację, kiedy przeciwnik leżał po jednej stronie drogi a moja drużyna po drugiej. Strzelaliśmy do siebie na oślep bo nie wiadomo gdzie był przeciwnik. Ale kolega z drużyny miał dość mocną latarkę na karabinie (nawet w czasie marszu gdy nie byliśmy pewni co jest na drugim brzegu rzeki wystarczyło, że chwilkę poświecił i już wiedzieliśmy z czym mamy do czynienia) i oświecał ich pozycje samemu szybko się chowając a my wiedzieliśmy gdzie leży wróg. Tym sposobem wygraliśmy ową potyczkę. Ale zgodzę się, że nic nie zastąpi noktowizora, które mieliśmy mieć na tamtych manewrach 24h ale niestety nie dotarły na czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo, moi znajomi kupowali hurtem z dobrego źródła EOTechy za tysiąc złotych sztuka, jeśli się dobrze poszuka to można bez problemu trafić na taką ofertę, ale oczywiście to wszystko jeszcze zależy od kursu dolara, kilka lat temu był wyjątkowo niski a więc i ceny bardziej atrakcyjne.

@Bronex

No nie wiem, używając latarki w potyczce nawet przez sekundę ściągasz na ten teren ogromną uwagę wszystkich w okolicy kilkudziesięciu metrów a w terenie bardziej otwartym, mniej zalesionym, nawet kilkuset. Wystarczy teraz tylko ten teren wzorowo zakryć ogniem z czegoś cięższego i bardziej szybkostrzelnego, ew. obrzucić granatami. O wiele bardziej przydałaby wam się w takiej sytuacji raca, raz, że paliłaby się długo (chyba, że przeciwnik ją zakryje, ale co to za problem rzucić ją na bardziej otwarty teren i ew. pokryć ogniem) dwa, że dawałaby wam znacznie lepszy obraz sytuacji niż kilkusekundowe mrugnięcie latarką, a trzy, że wasza pozycja pozostałaby bezpośrednio nieodkryta. Oczywiście przeciwnik wiedziałby, że jesteście gdzieś blisko, ale nie mógłby przecież pokryć ogniem tak sporej przestrzeni - chyba, że używa hi-capów, no ale to zalatuje "cziterstwem". :)

Reasumując, nigdy nie odważyłbym się zapalić latarki w nocy w terenie otwartym. Gdybym nie miał nokto to wolałbym polegać na piro i własnym słuchu, chociaż wiadomo sytuacje są różne i kilku przypadkach na sto taka akcja z latarką może się powieść, jednak generalnie nie ryzykowałbym wykrycia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek mam w końcu dostać moje gogle.

Gogle

Po kilku problemach wreszcie dostanę właściwy produkt zamiast okularów na gumce. Znalazłem je na WMASG.pl I podobno są dobre i dlatego polecali. Jak podreperuję budżet (znajdę lepszą robotę) to będę myślał o czymś droższym i lepszym. No chyba że skończy się na tym że kupię sobie maskę, to wtedy te gogle w zupełności wystarczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym gogle to jednak większe bezpieczeństwo niż okulary.

Niekoniecznie. :) Wszystko zależy od szkieł i od tego z czego są wykonane. Nie ma zasady, że gogle lub okulary są lepsze. Często żołnierze na misjach na oczach noszą okulary (najczęściej przyciemniane) a na hełmie gogle, które zakładają w razie potrzeby. IMO jest to spowodowane tym, że okulary są jednak wygodniejsze i zapewniają lepszy przepływ powietrza niż gogle (a to coś ważnego w takim kraju jak Afganistan) nie tracąc przy tym na ochronie.

Ale niektórzy chcą gogle i wolą je bardziej niż okulary.

Zacytuj gdzie napisałem, że nie możesz nosić gogli. Nikogo nie namawiam do ich noszenia bo wiem, że to sprawa indywidualna. Zaznaczyłem tylko, że jeżeli ktoś nosi okulary korekcyjne a nie chce korzystać z gogli to nie jest na nie skazany, bo może zamontować szkła w okularach balistycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Nie oburzaj się kolego :D

Każdy woli co innego. Ja akurat nie chcę nieszczęśliwie dostać pod okulary więc dlatego postanowiłem kupić gogle. Potem może jeszcze kupić okulary ale to się zobaczy w przyszłości.

A właśnie. Przed czy po strzelankach wchodziliście do jakiegoś sklepu po np jedzenie? Jeśli tak to jaka była reakcja ludzi i czy robiliście to w grupie? Jestem trochę ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...