Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Ja sobie planuję coś takiego kupić. No chyba że uważacie że to szajs.

Kamizelka Flecktarn

Chociaż teraz nie pamiętam czy nie miałem gdzieś jeszcze innej na oku Flecktarn, ale linka nie mogę znaleźć.

Co kto lubi :)

Ja, tak jak kolega Bronex jestem "napalony" na WP, ale Flecktarn do naszych Polskich warunków jak najbardziej polecam (śmiem twierdzić, że "rzygrarn" kamufluje lepiej niż "WuZeta"...).

@Bronex

A Beryla na bazie czego robisz (o ile robisz)?

EDIT.

Chociaż moja rekonstrukcja WP ogranicza się na razie do mnie i do kumpla...

Kolega na bazie CM.039 (jakoś tak) zrobił sobie "pseudo-Beryla", ale i tak efekt jest niezły jak dla mnie:

374770_219135718165281_100002065638157_5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam rekonstrukcję czego? Mundur BW, M15 wojska amerykańskiego...

Mi akurat Fleck się podoba, ale to moje zdanie :D

Tamta kamizelka chyba dobrej firmy? Ciężko mi znaleźć jakieś opinie o podobnych i dlatego pytam.

Mil-tec'a mam już "bootki", wypróbowane na śniegu. Bardzo wygodne wbrew pozorom :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzyk36 ja również przerabiam CM.039C i przy pierwszym lepszym przypływie gotówki (oczywiście już po zakupie kamizelki bo muszę się z nią wyrobić do połowy lutego :D) chcę zmienić chwyt pistoletowy, kolanko gazowe, muszkę, tłumik i jak starczy kasy to zakręciłbym się za okładzinami do beryla ale z RISami bo chcę mieć przedni chwyt pistoletowy. Potem dojdzie jeszcze kolimator i to chyba wsio. :) Zostanie wtedy jeszcze camelbak, hełm, plecak, gerlach wz.98 i moje osobiste wyobrażenie rekonstrukcji będzie spełnione. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać na Beryla od Aresa?

Po 1.

Nie wiadomo kiedy będzie...

Po 2.

Cena (przewidywana) to jakieś 1500 zł (znając życie może być większa). Ja, robiąc z RK-02 Beryla wydam jakieś 1000 zł max (wliczając w to kupno repliki, kolby, okładzin od Beryla itp.).

Po 3.

I tak jak napisał CriX- to jest po prostu "szpan". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można kupić sprzęt bezpośrednio z jednostki wojskowej? Chodzi mi dokładnie o hełm wz.2000. Podobno pojawia się czasem na allegro ale chciałbym być pewny, że kiedy będę mógł to kupię go bez większych problemów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego, który był w Iraku i Afganistanie- załatwienie munduru, butów, czy pokrowca to nie problem. Ale takich rzeczy jak kamizelki z kevlarem, czy hełmy nie wolno im wynosić. Dlatego jedyna opcja to demobil na allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lepsze XD

Szyny RIS

Takie chyba spasują do mojej repliki? Nie wiem jak jest tylko w tym przypadku z montażem... Opłaca się kupić tłumik dźwięku? Prócz wyglądu ma to jeszcze jakieś walory praktyczne? Chciałbym sobie zrobić fajną replikę :D Jak można sprawdzić jaki się ma gear-box? Nie widziałem nigdzie informacji o nim, z resztą nawet nie mam żadnych specyfikacji sklepowych... W końcu wygrałem tą replikę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój tłumik dźwięku nie narzekam. Przyznam się, że kupiłem go właściwie tylko dlatego, że lubię tłumiki. Nie chodziło mi o żadne walory tłumiące, ale takie są. Właściwie to były - raz bylem na strzelance i zostawiłem na kilka minut replikę w bazie. Jak potem się okazało drzewo, pod którym zostawiłem replikę, było magiczne - znikły mi wszystkie wkłady, które mają zadanie wyciszać dźwięk. Widocznie komuś się bardzo podobały. ;P Moja replika jest dosyć głośna i tłumik sprawił, że dźwięk był wyciszony. Szczególnie było to słychać podczas strzelania "na sucho". Jego wymiary to 35mm/110mm [średnica/długość]. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie repliki, ale zazwyczaj wszystkie mają 14mm. A jak chcesz się upewnić, czy będzie pasowała do Twojej, to bierz linijkę w dłoń i ognia. Gwint masz pewnie lewoskrętny, ale tłumiki (oba) są obustronne, więc też nie będzie problemu ;) Te tłumiki to różnią się tylko grubością i to o 1cm. IMO nie będzie wielkiej różnicy w działaniu, a tylko minimalna w wyglądzie. A ja tak od siebie dodam, że tłumik poprawia wygląd, przynajmniej dla mnie. Zawsze lubiłem mieć coś dokręcone do karabinu. :D

EDIT:

A co do szyn RIS to nie wiem. Musisz zobaczyć wymiary swojej repliki i sprawdzić. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sobie zmierzyć? :P

Niedługo to wszyscy będą sobie przedłużać... lufę :P

Mi się też właśnie karabin z tłumikiem podoba. to jest +50 do stealth :D Potem przyjdzie pora na kolimator/lunetę czy jakąś optykę. Ty co to miałeś za optykę?

Oczywiście myślę też o celowniku laserowym i latarce ale nie wiem czy to będzie aż tak potrzebne, na pewno by fajnie wyglądało :D

Kiedyś jak będzie kasa to pewnie przyjdzie pora na wymianę gear boxa na mocniejszy... Może do tego czasu nabiorę coś doświadczenia odnośnie replik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ja nie wymieniam, o!

Ale +50 do stealth... Pozdrawiam kiedy to masz M15/16+ tłumik... Już widzę, jak będziesz się z tym próbował obrócić w ciasnym pomieszczeniu... -100 do mobilności! ;)

Celownik laserowy? Eee... Chyba chodziło Ci o kolimator, czyż nie?

Ja od siebie polecam Eotechy (sam przymierzam się do 552).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bzyk

Przyjacielu, tłumik daje +100 do atrakcyjności :D Do obracania się w ciasnych pomieszczeniach będę miał pistolet elektryka (niedługo planuję kupić) TEN

Laser (źle napisałem bo to nie celownik), ale raczej go do pistoletu - tak sobie teraz myślę.

Kolimator do repliki karabinku bo w lesie i tak laser byłby niewidoczny.

Nie mów że jesteś przeciwnikiem tłumików... To jest niewybaczalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CriX

Jak dla mnie tłumik tylko psuje wygląd repliki, ale "co kraj to obyczaj" ;)

A tak trochę z innej beczki... Nie wiem czy ktoś tutaj ma zainteresowania wykraczające poza AS, nie mniej- co sądzicie o tych Polskich projektach (wz.2002 i wz.2005 nie są rozwijane, a szkoda... Bo coś takiego mogłoby się przydać zanim do produkcji seryjnej wejdą MSBSy :) ).

Karabinek wz.2005 Jantar

800px-Jantar-M_REMOV.jpg

Karabinek wz. 2002

BIN-01_REMOV.jpg

I chyba najciekawsza rzecz o której ostatnio czytałem Pistolet maszynowy PMM, czyli nasza odpowiedź na P90 i MP7

800px-Submachine_gun_PMM.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bardzo ciekawe. Szczególnie podoba mi się ten pistolet maszynowy. Coś jak Uzi ze składaną kolbą. Konstrukcja wygląda na bardzo prostą, bez bajerów. To może być największa zaleta. Na pewno super do pomieszczeń a składana kolba dobra do działań w terenie - rozłożona pomaga celować i utrzymać broń.

Jak tłumik może psuć wygląd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat M-ki dobrze wyglądają z tłumikiem :D

Kałacha raczej nie widziałem ale zważając na jego wygląd, nie wpłynęło by to na niego pozytywnie. Nie myśl że AK jest brzydki, z tłumikiem byłby.

Co do pistoletów z tłumikiem... One akurat mniej mi podchodzą i wolę wersje bez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...