Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Kisiel jak zależy Ci na AEP to poszukaj CM 030. Dużo osób poleca. Jest to replika glocka 18. Jak na AEP wydaje się niewielki i dodatkowo może strzelać serią. Musiałbyś poszukać jeszcze do niego magazynka bo 29 pocisków to wydaje mi się niewiele. http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/replika-pistoletu-cm-030-cm.html No i te 195fps w leśnej nie wystarczy raczej.

Tak btw gdzie się strzelasz? W końcu masz 14 lat. Chyba tylko do taktycznych wpuszczają. Strzelałem się tam z dwunastolatkiem, co już przesadą jest... Polecam Ci nową miejscówkę na Starym Kurdwanowie jeśli nie byłeś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem za bardzo gdzie to wrzucić więc napiszę tutaj;)

nie pomógłby mi ktoś znaleźć takich ło spodni: http://img.interia.pl/rozrywka/nimg/h/w/Sabaton_fot_Stefan_Sturve_4551655.jpg w rozsądnej cenie? Raczej nie więcej jak 150zł,rozmiar XL. Najlepiej allegro... szukam i szukam ale w tym kolorze po prostu nie potrafię znaleźć, wszędzie zielono-białe a mi najbardziej podobają się właśnie takie biało-czarne. Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiciusiek na razie jeszcze ochronę twarzy skompletować trzeba. Bez tego ani rusz. Ale skoro masz jakieś miejscówki fajne to podrzuć, jeśli łaska to w okolicy Nowej Huty, to rowerem sobie podjadę. Ale skoro już ktoś z Krakowa jest to można się zapytać, jak tam u nas pierwszy raz wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cena takiego maga np. do emki to koszt 200++zł, podczas gdy high/mid/low/real cap w stali kosztuje połowę taniej i będzie to coś lepszego. A teraz wyobraź sobie, że latanie z jednym magiem, nawet te 50 kulek, bywa czasami trudne i pasowałoby mieć przynajmniej drugi, tym oto sposobem robi się z tego już 400zł za dwa magi, koszta gazu pomijam, ale sama cena magazynkow jest dość wysoka. Oczywiście zależy jak kto gra, jednemu wystarczy bo wystrzela 40 kulek na całą strzelankę, drugiemu high 500 nie starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiąc krótko: mechanizm magazynków jest tak skonstruowany żeby był drogi, jednak sam magazynek jest do wielokrotnego użycia (właśnie o to użycie mi chodziło, gdyż wcześniej myślałem, że jeden magazynek starcza na raz, potem do wyrzucenia). Czy tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazynek ładujesz ile chcesz, w magazynkach gazowych musisz dodatkowo mieć gaz, ale to koszt ok 40zł za butlę gazu co starcza na długo, oraz kulki.

Musisz mieć też na względzie, że magazynki gazowe wymagają dużo więcej uwagi niż sprężynowe, smarowanie i czyszczenie co każda strzelanka. Z resztą sama broń gazowa również wymaga wiele więcej uwagi niż AEG.

W magazynkach sprężynowych ładujesz i się prawie niczym nie martwisz. Oczywiście wymagają czyszczenia raz na jakiś czas, ale nie tak jak gazowe.

Jeśli dopiero poszukujesz broni, to odradzam gazowe repliki na pierwszą broń. Poszukaj jakiegoś AEGa, można zacząć od popularnych modeli jak cyma CM028 (o ile dobrze pamiętam). O broni idealnej na 'pierwszą' jest sporo na wmasg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazówka to:

- syfonowanie (jeden strzał i cały gaz z magazynka idzie w atmosferę) - zwłaszcza przy temperaturach poniżej 5oC,

- problematyczny i drogi tuning, drogie części zamienne,

- często świetnie "kopiący" blowback,

- przeważnie dobra jakość wykonania - chociaż teraz w Chinach to wszystko podrobią.

- długie repliki (pistolety maszynowe, karabiny szturmowe, karabiny wyborowe) na gazie mają potężną moc, co też ma swoje wady.

Jako pierwszą replikę zdecydowanie nie polecam gaziaka. Mimo że obsługa to prawie to samo co w elektryku (czyli praktycznie zero obsługi), ale w razie jakiejś awarii naprawa jest dość skomplikowana i często kosztowna. Co do samych magazynków to smarować ich nie trzeba. Wystarczy raz przed sezonem załadować kulki po 5 (ładujemy 5 i wywalamy, potem 10 i wywalamy i tak aż do napełnienia maga), aby oszczędzić amunicję wystarczy zwolnić bolec trzymający kulki w magazynku. Najlepiej robić to w jakimś worku foliowym. Ważne aby magazynki nie leżały puste. Wtedy wysychają uszczelki i jest problem ze szczelnością. GreenGas to propan-butan (taki sam jak do zapalniczek) plus olej/smar silikonowy.

Co do samej repliki to miałem w rękach jakieś coś na M4 robione, napędzane GreenGazem. Strzela jak szatan, kopie w łapach jak wściekła krowa, strzał niemal ogłusza, ale te koszta. Gaz idzie jak woda (koszt ok.45PLN za 1000ml). Magazynek Real-Cap (30 kulek) po jednym nabiciu gazem wywala ok.150 kulek. Tyle teoria, w praktyce 3 załadowania magazynka i widać jak drastycznie spada zasięg. Na karabin wyborowy/snajperski czemu nie, jako szturmówka - porażka. No i koniecznie trzeba mieć drugą replikę. Złapałem zacinkę i koniec strzelania (wywaliłem ok 300 kulek). Nie da się tego w polu rozebrać i naprawić. Poza tym jakby się piach czy pył dostał do zaworków to mogłoby być niewesoło. Elektryk pod tym względem jest boski, bo łatałem już replikę lutownicą gazową na jakimś murku praktycznie pod ostrzałem. A gazówkę i tak mam. Nie mogłem sobie odmówić HK USP .45 od KSC. Drogi bo drogi, ale nie widziałem lepszej repliki USP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie gazówka ma rację bytu, ale na boczniaka, oraz jak komuś zależy na 'urealnieniu' rozgrywki. BlowBack, konieczność oszczędzania amunicji, oraz największe podobieństwo do ostrej (choć jest jeszcze PTW, ale tego nigdy nie miałem).

Miałem już ponad rok temu M40A1 czyli Tanakę mającą 530+-5 fps i przyznam że powtarzalność strzałów była dość niska. Z tego co rozmawiałem i ogólnie się dowiadywałem tak w gazówkach jest, może trzeba dopieśćić replikę aby hulała, mi się nie udało, nie polecam gaziaków na snajperki. Teraz hulam z AEGiem niecałe 500 i jestem o wiele bardziej zadowolony z celności i w ogóle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemkasmile_prosty2.gif , dopiero zaczynam moją przygodę z ASG, jestem jeszcze zielonyconfused_prosty2.gif, więc powiedzcie mi co powinienem kupić na początek? Interesują mnie bronie używane przez nasz polski i wspaniały GROM. Chciałbym, żeby broń nie była za słaba, ale znowu nie tak droga, najlepiej do 600 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te:

http://www.taiwangun.com/pistolety_maszynowe_-_aeg.html

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/jg068-jg.html

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/jg067-jg.html

http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/sr5-af-src-gen-ii.html

De facto GROM używa głównie tych broni. Co do zaufania do firm produkujących te repliki, odsyłam do innych forumowiczów. Jeśli chodzi o sklep to jest godny zaufania, mają dobry sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze poprzednik zastanów się jaki grom...

Od siebie dodam tylko, że jeśli chcesz kupować broń to od nowego chińczyka polecił bym używaną markową replikę. To robi różnicę. Może na początku będzie wszystko super, przez 10 strzelanek będziesz z niej dumny, ale potem się zacznie. Trzeszczenie, pęknięcia (choć to zależy od sposobu w jaki eksploatujesz replikę) itd. Przerabiałem to ze swoimi replikami i uwierz mi, to robi różnicę sporą po czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat rzeka. Jak byłem w służbie to mieli GROMowcy u nas jakieś ćwiczenia. Każdy "zawodnik" ma inny sprzęt - indywidualnie dobierany pod siebie. Jedni używają Beryla, inni HK416 kub Bushmasterów (to te niby tuningowane M4). Są też HK G36K albo KE jako parasnajperki i HK MP5 (w różnych wersjach) jako PM.

Co do tego co napisał kolega nad tym postem to bujda. Wcale używana markowa replika nie będzie lepsza od nowego chińczyka. Zwłaszcza jeżeli jest to G&P. Nie wiem za co ludzie płacą tyle kasy. Chyba że ktoś jest realistą-onanistą i musi mieć bicia Colta, FN czy czego tam jeszcze na korpusie. Miałem w seriwsie M16A2 G&P, syf okrutny. 2 razy wciągu 3 miesięcy wywaliła zęby, raz złamał się popychacz non stop problemy z ustawieniem silnika - nie dziękuję postoję. Coś ewidentnie ten karabin bolało ale nikt nie wiedział co, a zwiedził on już różnych magików. Jeżeli chodzi o repliki Made in China to zależy jak się trafi. Ja mam obecnie 3 AEG MiC i nie mam z nimi żadnych problemów. G36K JG mam od nowości a MP5 PDW Galaxy i M249 A&K kupiłem używkę. Moim zdaniem lepiej w tysiaku (na przykład) kupić replikę MiC i resztę kasy przeznaczyć na dobry akumulator czy tuning wewnętrzny. Z markowymi używkami (nie markowymi zresztą też) to jest tak jak ze wszystkim - jak się dba itd. Jak ktoś repliką wbijał gwoździe to raczej marna szansa na poprawne działanie. Najgorzej jest wtedy jak ktoś nie mający pojęcia grzebał w środku. Wtedy może to być niezła mina.

Jeżeli chodzi o te linki, to ja bym odradził raczej MP5 od JG. Tłoki leciały w nich dość szybko i z tego co pamiętam lubił pękać szkielet GB. Chyba skopany projekt GB był bo pęka zawsze w tym samym miejscu (przy przednim pinie). Niby strzela, ale w 2 przypadkach to strzelanie na pękniętym GB skończyło się mega zacinką i zerwaniem zębatek = koszty. Poza tym to GB v2, którego nie nawidzę z całego serca. Silnik lata luzem (nie jest przymocowany do GB jak w v3) i ustawienie tego cholerstwa poprawnie to mordęga. Poza tym kolba w składanej wersji to porażka na całego, lata na boki jak chce. No i korpus plastikowy vs metal w MP5 od CYMY. Ja od siebie poradziłbym to: http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/608-2-jg.html. Używam już prawie 5 lat i nie narzekam. Korpus plastik jak w oryginale, ale całkiem fajny. Przede wszystkim nie trzeszczy jak w 4 razy droższym ARESie. Zbywające 100PLN (bo replika ma być do 600) można kupuić optykę lub baterię. Taka optyka http://www.taiwangun.com/product/show/17304.html pasuje bardzo fajnie. Co do baterii to polecam Ni-MH 9,6V 1500mAh (większa raczej nie wejdzie). Na 9,6V zdecydowanie żwawiej to działa. Wzrasta szybkostrzelność a i reakcja na spust krótsza. Można też wsadzić LiPo, nawet 11,1V ale max 20C. Na 35C zerwało mi zęby z dwóch tłoków, rozwaliło środkową zębatkę stockową i tłokową i środkową Guardera. Także możliwości modyfikacji jest wiele. Co do SRC to jest tak. Miałem w rękach G36 - tragedia, zwłascza w środku. Znajomy ma M16 i nie narzeka (ale bardzo mało strzela). MP5 nie miałem nigdy w rękach więc się nie wypowiem.

Co do wątku o gaziakach, to owszem, jako bocznica nie ma nic lepszego. Na te 20m zawsze w człowieka (nawet w ruchu) da się trafić. Powyżej 20m to wiadomo że broni podstawowej się używa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć sporo tych pozycji ze sporym rozrzutem cenowym, osobiście proponuję poczytanie o każdej z tych replik na wmasg. Repliki broni snajperskiej możesz na początek sobie darować. Raz, że broń ta która tu podałeś nie ma dość dobrej mocy aby robić za snajperki, a dwa, na pierwszą replikę tych 400+ lepiej nie brać.

Z replik JG to raczej kwestia tego, jak Ci się podoba. Co do CM 032A to zwróć uwagę że ma gb w ver 7, nigdy nie miałem broni z takowym, dlatego proponuję zagłębić się w temat. Nie wiem jak z częśćiami i wytrzymałością tego.

Co do Rugera, odpuść nie na pierwszą replikę i ogólnie kiepska jako sama replika. Strasznie nie celna, co dyskwalifikuje ją jako pseudo snajperkę, a ma za dużą moc na jakieś CQB... Miałem ją jak zaczynałem przygodę z AS jakieś 5-6 lat temu i to chyba jedyna replika którą żałuję, że kupiłem. Jakoś w niedługim czasie pojawił się spręzynowy M6 APS2 od Swiss Arms, który mimo braku możliwości wymiany podzespołów był o wiele lepszą snajperką (ma 400fps) od Lugera. Swoją drogą M6 APS2 mam do dziś, chyba z sentymentu, nadal po tych latach trzyma 420fps po dobrym doszczelnieniu teflon fixem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca, cm028, to będzie najlepsze wyjśćie w tej cenie, a jak nie chcesz ak, to bierz albo tego g36, albo mp5 z tych podanych. Aha i pamiętaj że jeśli chcesz się strzelać potrzebujesz też ochronę oczu lepszą niż okulary za 5zł.

Emka którą podałeś z tego co widzę to full plastik, w sensie plastik GB, czyli żywotność takiej repliki pozostawia sporo do życzenia i ogólnie odradza się zakupu takich replik.

Sklep bron.pl jak najbardziej spoko.

Polecam ten artykuł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał, CYMA CM.028 jest całkiem ok (oby tylko nie S). Jako ochronę oczu polecam okulary UVEX I-vo (cena do 40PLN). Optyka to najlepiej nic co ma przybliżenie. W ASG lunety to tylko do karabinów wyborowych/snajperskich. Do szturmówek najlepszy jest kolimator. Tą replikę EoTecha 551 to bym sobie odpuścił. Problemy z regulacją, refleksy światła na wizjerze - lepiej zainwestować w replikę RD-30 albo RD-40. Zbyt efektownie może i nie wygląda, ale za to bardzo efektywnie działa. Jeżeli o sklepy idzie to ja ufam tylko: Krakman (taiwangun.com), SpecShop, Capri ASG, ASG Shop, Zbrojownia, Coyote ASG. Tego bym się generalnie trzymał i tam robił zakupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...