Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Khem, nie chcę się narzucać... Czy drgnęło cokolwiek w sprawie zagadek muzycznych?

Z innej beczki - wpadł mi do głowy pomysł na zagadki botaniczne - dajemy zdjęcie kwiatu, drzewa, krzewu czy innego zielska, a pozostali mają odgadnąć co to jest. Was sagen sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się na zagadki botaniczne, pod warunkiem, że dorzucicie zwierzątka. Byłby zagadki przyrodnicze :)

A muzyczne - także masz mój głos. Mogłoby być ciekawie, a choć muzyki dużo nie znam, to raczej spora część forumowiczów bawiłaby się świetnie. Możliwości dawania zagadek są duże. Zarówno "jak się nazywa ten muzyk", jak i "słowa to jakiej piosenki", jak by się komuś chciało, to "fragment muzyki na JuTubie", czy "cóż to za album". Sporo możliwości. Jeśli moderatorzy zatwierdzą, to chętnie napiszę regulamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drgnęło cokolwiek w sprawie zagadek muzycznych?

Nadal trzeba dwóch rzeczy: hosta i chętnych. Jeśli hostem ma być jutub - przypominam że filmiki trzeba będzie robić i wysyłać ręcznie.

"słowa to jakiej piosenki" / "cóż to za album"

Zabawy w guglanie?

aprobata Rankina

Ta jest, aczkolwiek nie wiem co chcecie z nią zrobić (i powiedzcie jej że ma wrócić przed kolacją) :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zagadkami muzycznymi sprawa jest prostsza niż się zdaje - gdzieś juz pisałem, że wystarczy założyć konto na darmowym serwisie hostingowym. Przykładowo na yoyo.pl. Tworzymy najprostszą stronę, która może nawet składać się z dwóch znaczników, a za pomocą jakiegoś programu do obsługi połączeń FTP wrzucamy na nią zagadki. Na stronie mógłby się pojawiać link do zagadki, i nic wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki oto post wstrzeliłem w temacie o łamigłówkach:

Hm... a może będziemy tu rzucać jakieś ciekawe, zmyślone przypadki zabójstw i będziemy starali się znaleźć najbardziej prawdopodobny sposób w jaki je popełniono? Autor "przypadku", tak jak w innych zagadkach zastopował by dyskusję gdyby ktoś trafił na właściwe rozwiązanie. :)

Nie wiem tylko czy taki pomysł pasuje do działu łamigłówek, i czy w ogóle powinienem go przedstawiać w tym temacie. :)

Przemyślcie to. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może spróbuję...

1. Regulamin FA i Netykieta ponad wszystko.

2. W tych zagadkach zgadujemy wszelkie ciekawostki przyrodnicze. Lubisz zwierzątka, roślinki, czy grzybki? Trafiłeś w idealne miejsce.

3. Możemy zadawać w każdej formie. Pisemna, graficzna, rebus, a jak się komuś chce, to może dać odgłos szczekania psa na JuTub i zapytać "cóż to za zwierzę"...

4. Nie przesadzajcie z poziomem zagadek. Mają być nie za łatwe, nie za trudne, ale te drugie są milej widziane. W takim przypadku autor musi częściej obserwować temat, aby dawać podpowiedzi.

5. Jeśli zagadka nie będzie rozwiązana w ciągu 24h zadający musi dać podpowiedź bądź rozwiązanie.

6. Jeśli ten, kto odgadł zagadkę, nie zada następnej w ciągu 24h przechodzi ona na pierwszego chętnego.

7. Argumentacja nie jest potrzebna we wszystkich przypadkach - jak będziesz argumentował, jeśli zagadką będzie (znowu) szczekanie psa? "Wysoki dźwięk, wskazuje na to, że istota jest dosyć niskiej postury, ma mały otwór gębowy, którym wydaje dźwięki. Te informacje mówią mi, że jest to chihuahua". No bez przesady :)

Regulamin do uzupełnienia przez moderatorstwo, jeśli czegoś nie wziąłem pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poprawkę do punktu drugiego - zajmujemy się tylko przyrodą OŻYWIONĄ, czyli skały, minerały i gleby nie wchodzą w grę. Nie pokazujemy zdjęcia madu rzecznego czy czarnoziemu i nie pytamy 'Co to za gleba', ani nie dajemy fotografii bazaltu z pytaniem 'co to za skała'. Chyba że na tej skale rośnie mech - wtedy proszę bardzo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pomysł niezbyt oryginalny, ale dobry. ZAGADKI LOTNICZE. Zadajemy obrazek z maszyną cywilną, albo wojskową. Możliwe zdjęcia z kokpitu lub z zewnątrz, choć bez przesady, np. zdjęcie dźwigni regulacji mieszanki itp.

Po trzech błędnych odpowiedziach, zadający podaje podpowiedź.

Kolejna podpowiedź również po trzech lub kiedy temat stoi od 24 godzin.

Kiedy ukarze się 12 błędnych odpowiedzi, dajemy 24 godziny czasu na myślenie innych, jeśli nie będzie, podajemy poprawną odpowiedź.

Może być?

PS pierwsza zagadka żeby była niezbyt trudna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od pytania retorycznego, podoba wam się zabawa i poziom, jaki teraz prezentuje OA? Tak? Naprawdę? Odpowiedziałeś twierdząco na trzy ostatnie pytania? Na czwarte też? Tam z tyłu masz drzwi, nie wracaj.

Dobrze, skoro dopełniliśmy tej nieprzyjemnej acz koniecznej czynności, należałoby teraz pokrótce przedstawić mój pomysł na nową zabawę, która jednak całkowicie różniłaby się od dotychczasowych satyryczno, pastiszowych. Nie będzie to żadna parodia, nie będzie to też typowa rzeźnia, będzie to natomiast interaktywna opowieść.

Rzecz dziać się będzie w kosmosie, w pewnej odległej galaktyce, dalekiej przyszłości, po morderstwie Wespazjana Wielkiego, upadku jego IV Cesarstwa Syriusza i najeździe pewnej nieznanej rasy na układ planetarny Gliese będący stolicą cesarstwa. Po tych wstrząsających wydarzeniach jeden po drugim, regiony galaktyki zaczęły wyzwalać się spod panowania martwego już wtedy cesarza. W galaktyce zapanował chaos?

Tyle tytułem wstępu, który winien wprowadzić was (być może przyszłych graczy) w pewien rys historyczny. Jak zapewne wywnioskowaliście z tych kilku zdań wcielimy się w rządzących własnym regionem w kosmosie, konkretnie układem planetarnym, może to być Baron, Książę, Cesarz-Uzurpator pragnący ponownego zjednoczenia układów planetarnych w jedność. Możliwości są prawie nieograniczone, każdy gracz kreować będzie swój własny układ planetarny praktycznie pod każdym wręcz względem: gospodarczym, ustrojowym, militarnym, geopolitycznym itd.

Nie chciałbym tutaj wszystkich zainteresowanych wprowadzać w szczegółową mechanikę, napisałem tylko tyle ile to konieczne, aby poznać wasze zdanie. Nie wiem nawet, czy jest sens istnienia takiej poważniejszej zabawy gdzie rolę grać będzie przede wszystkim dyplomatyka i handel a nie wojna. Mam nadzieję, że tak, musicie mnie jednak utwierdzić w swoim założeniu wyrażając chęć gry. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że wstępne rozmowy na temat tego tematu (uwielbiam te masła maślane) zostały ze mną przeprowadzone, i osobiście ta propozycja ma mój głos. Planowalibyśmy początkowo założyć jeden temat konstrukcyjny, w którym przed rozpoczęciem zabawy wykrewalibyśmy uniwersum w której miałaby mieć miejsce - rasy, surowce, układy gwiezdne i tym podobne. Powstałaby wielka mapa z legendą w formacie bmp - forumowicze jednak by jej nie aktualizowali, żeby nie rozmazywać jej zbytnio - po prostu w razie skolonizowania/zdobycia nowego terenu dopisywaliby jego numerek do swojego posta.

Ale to takie luźne propozycje na razie - najpierw poczekajmy na reakcję forumowiczów (Was) na ten pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belutku... jest już podobny temat (narazie roboczy)(nie SF) w Sesji z MG, o czym pewnie wiesz, bo w dyskusji uczestniczyłeś... Po co taka skomplikowana gra w Z&Z?

Zagadki o zagadkach? trzeba znaleść w Z&Z zagadkę, na którą odpowiedzią jest dana gra, czy coś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, i tak właśnie miało wyglądać OA. W praniu wyszło "nieco" inaczej. Jakoś przypomina mi to nieco tę sesję strategiczną, co to miała się pojawić w Sesji RPG. Mam jednak pytanie: to na pewno jest zabawa? Wymyślanie tego wszystkiego i sprawienie żeby trzymało się kupy, to nieco większy wysiłek niż wymyślenie 132 zagadki słownej czy obrazkowej. Pomysł fajny, ale zbyt świetlanej przyszłości mu nie wróżę. Tak samo było z "Więźniem luster" Ramzesa. Żeby jednak nie siać defetyzmu, to się zgłaszam. Lubię strategie i kosmiczne klimaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, widać pewne podobieństwo, jednak mój pomysł jest inny i chociaż bardziej skomplikowany od OA to znacznie mniej od sesji strategicznej dlatego też uznałem, że temat bardziej pasuje tutaj. Jak wiesz tamta dyskusja stanęła na... niczym. Poza tym, ja strasznie niecierpliwy typ, nie chcę czekać dwóch lat na start sesji. ;)

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o utrzymanie poziomu i powstrzymanie dziecięcych zapędów w tej zabawie - czy wspominałem o tym że rasy zachowujące się niedojrzale bądź zbyt agresywnie, obdarzone 'boskimi' mocami zostaną unicestwione (całkowicie) przez starożytną rasę Modossów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderatos się nie odzywa, bo i bawiące się tam towarzystwo nie oczekuje jego ingerencji na tle 'uspokójcie się dzieciaki!' Wprost przeciwnie, próby zahamowania zapędów wojennych coniektórych zakończyły się falą protestów.

Aluzje do nikogo konkretnego. Chodzi o to, że Olympus miał byc luźną i wszechmogacą grą, więc tak długo, jak długo regulamin nie jest łamany a użytkownicy zadowoleni, to nie ma powodu do interwencji. Ta nowa zabawa byłaby z założenia bardziej złożona, to i argumenty za interwencją byłyby silniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...