Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Oj, wierz mi - sporo :| A co jest najgłupsze to np. klipy oficjalne Foo Fighters dostępne na ich kanale nie są dostępne dla nas. Nie wiem jak inne kraje, ale mając ustawienia Polska/Polski nie mogłem ich oglądać co jest dla mnie głupotą. Według mnie jednak, mniej znane kapele będą lepszym materiałem na zagadki :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*wymachuje ręką*

Ja bardzo chętnie. Tylko muszę mieć ostateczne potwierdzenie - czy kawałki utworów przejdą?

Okej. Prototyp:

1. Regulamin FA i Netykieta ponad wszystko.

2. Tutaj poruszamy czułe struny forumowiczów - zagadki dotyczą bowiem muzyki.

3. Forma zadawania - dowolna. Zagadką może być ciekawostka/fakt o zespole/piosence, klatka z teledysku, fragment okładki płyty, zdjęcie któregoś z członków zespołu, lub całej formacji, ewentualnie kawałek piosenki. Możecie dać nawet kości pamięci RAM i kamień jako rebus dotyczący Rammsteina :) Nie wklejamy tekstów, bo zabawa zmieni się z Googlefest.

4. Nie przesadzajmy z poziomem trudności zagadek. Nie dawajcie kapel, o których tylko Wy słyszeliście. Wykonawca powinien mieć jakiś rozgłos!

5. Jeśli zagadka nie będzie rozwiązana w ciągu 24h zadający musi dać podpowiedź bądź rozwiązanie.

6. Jeśli ten, kto odgadł zagadkę, nie zada następnej w ciągu 24 h od odpowiedzi, przechodzi ona na pierwszego chętnego.

7. Uzasadnienie nie jest niezbędne, jednak mile widziane, w szczególności w przypadku mniej znanych zespołów/piosenek.

8. To NIE jest Królestwo Metalu, więc wszystkie gatunki są mile widziane :)

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Przedwieczny - jest problem z tymi kawałkami. Bo żeby dać taki kawałek, trzeba ściągnąć go z jakiegoś legalnego źródła (Płyta z półki, YT [legalne?]), wyciąć/zmienić nazwę i dać na jakiś legalny serwis (YT?). Jak to z punktu widzenia prawa? Bo moralność jakoś z tego względu by chyba nie ucierpiała (przynajmniej moja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postuluję wprowadzenie zagadek polegających na rozpoznawaniu dzieła (nazwy) oraz autora-malarza( nazwiska) po fragmencie/całości obrazu. Jeśli było już zabijcie, ale nie krzyczcie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zagadkami o muzyce to niegłupi pomysł, ale dobrze by było rozszczepić temat na poszczegulne gatunki. Sam metal jest tak bogaty, że można by się na tym tylko skupić. Tyczy się to także rapu i muzyki elektronicznej.

Właśnie o to chodzi, żeby nie robić tu kolejnego Królestwa Metalu. Niech temat będzie tolerancyjny... Zezwólmy nawet na disco-polo, lounge i VEGETARIAN PROGRESSIVE GRINDCORE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że gatunki w muzyce są tak bogate, że zrobienie jednego wielkiego misz-masz z nimi będzie dość problematyczne.

Na razie będzie jeden temat. Jeśli będą jakieś straszne problemy i dość ludzi żeby wydzielać, będzie wydzielanie - ale to ostateczność.

@Trymus - ciekawe, aczkolwiek raczej nie mam startu do tej kategorii (odkrycie :]). Wszystko zależy od -- chętnych

Temat muzyczny is go! (za chwilę)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na taką oto zagadkę obrazkowo-słowną, a mianowicie temat pod roboczym tytułem "Zagadki sprzętowe". Temat pokroju "Zagadki przyrodnicze" i Zagadki obrazkowe vol. 2" tylko że tematem przewodnim byłby sprzęt różnego rodzaju.

Mam tu na myśli karty graficzne, monitory, płyty główne, sprzęt RTV i AGD, telefony komórkowe, wieże stereo, odtwarzacze DVD, zegarki, konsole, drukarki, głośniki, sprzęt ogrodniczy etc. etc.

Edytowano przez PiEcIA_17
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...