Skocz do zawartości

Polecane posty

Szukam książki, która miałaby klimat podobny do tego w grze Dishonored. Znacie jakąś? Bardzo mnie zafascynował ten klimat. Niestety wbrew pozorom nie jest on ani trochę podobny do prawdziwej industrialnej Anglii, która mi się ani trochę nie podoba. Mimo wszystko pytam w nadziei, że ktoś może kiedyś czytał coś co zalatywałoby podobnym zapachem co przygody Corvo Attano.

Edytowano przez Nidril
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że chodzi Ci o steampunk? Polecę książki Marka Hoddera: "Dziwna sprawa skaczącego Jacka", o której jest topic na forum: KLIK, oraz kontynuacja tej książki "Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka". Szczególnie w tej pierwszej czuć ten klimat, w drugiej jest go troszkę mniej, ale warto :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam najlepszych, najbardziej znanych książek. Najlepiej grozy (ale nie Kinga). Lubię też książki o przetrwaniu danej grupy ludzi, relacjach międzyludzkich, dramaty powiązane z akcją (jak np. Żywe Trupy Kirkmana), thrillery itp. Znacie coś?

Edytowano przez c0r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam najlepszych, najbardziej znanych książek. Najlepiej grozy

Lovecraft. Zacznij od "Zew Cthulhu".

Lubię też książki o przetrwaniu danej grupy ludzi,

Może "Gdzie wasze ciała porzucone" cię zainteresują?

Edytowano przez 47
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci książki Charlaine Harris, coraz bardziej popularnej autorki w Polsce (na świecie bardzo popularna). Pisze głównie thrillery, całkiem ciekawe wg. mnie. Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat jej powieści.

Edytowano przez Maliniorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@c0r

Polecam ci twórczość Jacka Ketchuma a zwłaszcza Dziewczynę z Sąsiedztwa i Poza Sezonem. Obie książki bardzo mocne, jeśli kojarzysz takie filmy jak Wzgórza Mają Oczy i Droga Bez Powrotu. To Poza Sezonem ci się spodoba, a Dziewczyna to książka dosyć oryginalna i oparta na faktach. Gwarantuje, że obie książki przypadną ci do gustu ;-)

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groza najlepsze moim skromnym zdaniem:

Wieżowiec J.G.Ballard

Ptak śmierci - zbiór opowiadań polecam "Nie mam ust a musze krzyczeć" Harllan Ellison

Inwazja porywaczy ciał Jack Finney

Mgła James Herbert

Nawiedzony Dom na Wzgórzu Shirley Jackson

Dziecko Rosemary; Żony ze Stepfordu Ira Levin

Jestem Legendą Richard Matheson - najnowsza "ekranizacja" to po prostu kipna

Upiorna opowieść Peter Straub - jak wyżej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Chciałem sobie przybliżyć cykl Marcina Przybyłka Gamedec. Może mi ktoś napisać, od której książki się powinno zacząć czytać? Jaka jest chronologia i jakie w niej miejsce zajmuje Czas silnych istot od Fabryki Słów(wcześniejsze tomy wydała superNowa)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...