Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość RaxusV

Czy Rodzina Borgiów Puzo dorównuje poziomowi Ojca Chrzestnego? Godfather bardzo mi się spodobał i zastanawiam się czy nie sięgnąć po drugą książkę tego pisarza.

I co sądzicie o Archipelagu GUŁag? Chciałbym przeczytać z ciekawości, interesuje się historią Rosji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raxus

Kiedy czytałem Rodzinę Borgiów miałem często wrażenie, że niektóre fragmenty już skądś znam. Rodzina dużo czerpie z Ojca Chrzestnego, na szczęście prawie dorównując mu poziomem. Jest nieco gorsza, ale i tak bardzo mi się podobała. To dość udane przeniesienie mafijnej historii w czasy renesansu.

Archipelagu Gułag Sołżenicyna niestety nie czytałem, mogę tylko powiedzieć, że moja rodzicielka, nauczycielka polskiego, stwierdziła kiedyś, że Archipelag jej się podobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję książek o Królu Arturze, może być coś podobnego do tego filmu :

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...atkZ293yH8qTdHg

Jeśli jest oczywiście .

Ps. Tylko chciałbym, żebyście polecili mi te które sami czytaliście. A nie z neta, bo tak to i ja sobie bym znalazł :wink: .

@down

Dzięki wielkie. Jak byście jeszcze coś polecili będę wdzięczny.

Edytowano przez asasyn101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze "Król Artur i Rycerze okrągłego stołu" Rogera Greena - KLIK. Klasyczne przedstawienie legend arturiańskich, znajdziesz w niej historię Artura, Lancelota i jeszcze kilku innych najważniejszych jego rycerzy. Gorąco polecam :)

Edytowano przez Maliniorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Królu Arturze, może być coś podobnego do tego filmu
A, czyli król Artur mniej magiczny, a bardziej historyczny. Tak się składa, że jest taki właśnie retelling tej legendy - napisana przez Bernarda Cornwella trylogia:

Świetne postacie, dobrze napisane, Cornwell to nie żaden debiutant.
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś dobrej książki przygodowej. Czytałem "Cień Wiatru" i moje pytanie czy kolejne książki C.R. Zafona są ok, bo słyszałem różne zdania? Mam jeszcze pytanie co do "Gry o Tron"- jaki to gatunek i czy się dobrze czyta? Nie jestem wybrednym czytelnikiem, z każdej książki zawsze można wydobyć coś cennego.

Edit:

Ostatnio czytałem "Trylogię Kosmiczną", wcześniej z przygodowych dwie części przygód "Małego Wielkiego Człowieka".

Pozdrawiam

Edit2:

@Hekke

Dzięki, jak będzie w bibliotece to wypożyczę :)

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do "Gry o Tron"- jaki to gatunek i czy się dobrze czyta? Nie jestem wybrednym czytelnikiem, z każdej książki zawsze można wydobyć coś cennego.

jest to fantasy. nie uswiadczysz tam jednak typowych ras jak krasnoludy i elfy. glownie sa ludzie ale czyta sie bardzo dobrze jak dla mnie. czeste i zaskakujace zwroty akcji sa duzym plusem tej ksiazki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem regularnie oglądać serial "The Clone Wars" i strasznie spodobała mi się postać Ahsoki Tano. I tu pytanie: czy są jakieś książki w świecie SW, gdzie występowałaby ta Trogrutanka? Zakładam, że w serii Karen Traviss?

Jeszcze co do "Gwiezdnych Wojen" - jakie polecacie książki dziejące się w okresie Nowej Republiki, po ponownym założeniu Zakonu Jedi przez Luke'a Skywalkera?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Edytowano przez Dawid2207
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie co do "Gry o Tron"- jaki to gatunek i czy się dobrze czyta? Nie jestem wybrednym czytelnikiem, z każdej książki zawsze można wydobyć coś cennego.

Gra o tron to książka dla tych którzy przedkładają zawiłe dworskie intrygi nad akcję, walkę i przelewy krwi. Fabuła jest stworzona z ogromnym rozmachem, ale można odczuć wrażenie, że posuwa się do przodu bardzo powoli, choć są tam faktycznie fantastyczne zwroty akcji i zaskakujące przewroty, których trudno szukać w wielu innych książkach.

Do tego warto dodać, że książka jest o wiele lepsza w oryginale. Przekład polski mocno ją "psuje". Styl pisarza jest unikatowy i ginie w drodze translacji. Polecam więc wersję angielską ;) W ogóle gra o tron to pozycja, którą można polecić z czystym sumieniem :)

Co do dalszych losów Lucka (@UP) to słyszałem jedynie o komiksie (czytałem go, ale tak dawno, że nic nie pamiętam). O książce niestety nie, ale z tego co wiem, komiks jest całkiem dobry :)

Edytowano przez araevin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do fanów Młotka, otóż szukam książki w świecie Warhammera. A dokładniej w podręczniku do II Edycji, było mini opowiadanie o Skrybie, który szukał książek a znalazł tajemnicze dzieło Nekromanty i postanawiał je przeczytać. Czy jest jakaś książka o tym lub podobna? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid2207

Dokładnie w serii Karen Travis. Niedawno kupiłem "Wojny Klonów" i tam jest jej pierwsze pojawienie. I dalej występuje w kolejnych tomach "Dzika przestrzeń", "Żadnych jeńców" itp.

@Jedimati

O tym Nekromacie nie czytałem, ale ze świata Warhammera gorąco polecam "Zabójcę Troli". Jest to pierwsza część przygód krasnoluda Grotexa i człowieka Felixa. Mi się ten cykl bardzo spodobał. Para ta podróżuje po sporej części starego świata i walczy ze Skavenami, Chaosem, nieumarłymi itp. Naprawdę wciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedimati

O tym Nekromacie nie czytałem, ale ze świata Warhammera gorąco polecam "Zabójcę Troli". Jest to pierwsza część przygód krasnoluda Grotexa i człowieka Felixa. Mi się ten cykl bardzo spodobał. Para ta podróżuje po sporej części starego świata i walczy ze Skavenami, Chaosem, nieumarłymi itp. Naprawdę wciąga.

przygody Gotreka i Felixa dobrze sie czyta do 7 czesci. pozniej cyklem zajal sie iny pisarz i w mojej opinii wyszlo to cyklowi na gorsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję książki podobnej do fabuły Gothica I i II. Chodzi mi o to że jest pewien koleś który jest "nikim".

I idzie tak jak nasz Bezimienny ;) Nagle spotyka kogoś, ma misję musi się zmagać z trudami itp. A potem jest walka , misje i wiele innych. Mam nadzieję że mnie zrozumiecie. Wiem że trudne to zadanie znaleźć taką książkę, ale nie mogę podać autora ani nic podobnego gdyż nie znam książek, a chciałbym zacząć właśnie od jakiegoś ciekawego tytułu o podobnej tematyce JW :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książek o apokalipsie, ale żeby nie były to :

- Droga

- Metro ( seria )

- Jestem Legendą

Często tu zaglądam, ale cóż poradzić, jak do biblioteki czy księgarni wejdę... nie chcę stać godz. i się zastanawiać a potem się okaże, że i tak wybrałem coś słabego. O nie nigdy więcej.mad.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asasyn101 ---> trzecia i czwarta część "Nie-Boskiej Komedii" Krasińskiego powinna spełnić oczekiwania; jest tam kilka interesujących spostrzeżeń dotyczących możliwości nastania "apokalipsy".

Dodatkowo można też zerknąć do antyutopii takich jak "451 stopni Fahrenheita" czy "nowy wspaniały świat" - w pewnym sensie dotykają tego tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...