Skocz do zawartości

Polecane posty

@ William Blore

Drogi panie, jeśli nie straszna panu odrobina fantastyki (a nawet, jeśli straszna), to proponuję "Na ziemi niczyjej" autorstwa Grzegorza Wiśniewskiego i Anny Brzezińskiej. Na książkę składają się trzy mikropowieści osadzone w brutalnych realiach interesującej pana pierwszej wojny światowej. Mimo że pojawiają się tu wspomniane elementy fantastyczne, to historie te prezentują się bardzo prawdziwie. Gorąco polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe fantasy? Na myśl przychodzi mi na przykład cykl o Conanie Barbarzyńcy oraz seria Władcy Runów... Podobnych książek jest więcej niż gwiazd na niebie, ale jako, że zapoznałem się z niektórymi pozycjami z tych serii, to śmiało mogę rzec, że powinny cię one usatysfakcjonować. No i nieśmiertelny Czarnoksiężnik z Archipelagu, jeśli chciałbyś coś bardziej na magię nastawionego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie ta Saga Drenajów. Czy rzeczywiście książki warte przeczytania? Jakie to typ fantasy? Bo w sumie szukam czegoś bardziej wciągającego, gdzie dużo się dzieje, gdyż ostatnio mam mało czasu na czytanie, a nie chciał bym w jednej książce pół roku siedzieć tylko dlatego, że jest przynudzająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie straszna panu odrobina fantastyki (a nawet, jeśli straszna),

Nie mam nic przeciwko fantastyce (Blade Runner rządi, a choć za książkami z SW nie przepadam, przeczytałem z pieć czy sześć powieści ;)) ale w tym wypadku, chodzi mi o uzupełnienie paru braków z historii powszechnej, coś co naszkicuje mi pogląd na dane wydarzenia historyczne i realia :) Tak więc z fantastykę podziękuję

;) Tak więc jeśli polecicie mi coś o pierwszej wojnie światowej, będę wdzięczny.

Edytowano przez William Blore
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym wypadku, chodzi mi o uzupełnienie paru braków z historii powszechnej, coś co naszkicuje mi pogląd na dane wydarzenia historyczne i realia [...] Tak więc jeśli polecicie mi coś o pierwszej wojnie światowej, będę wdzięczny.
Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy. "Na ziemi niczyjej" jest powieścią o pierwszej wojnie światowej nie mniej niż wspomniana przez ciebie książka Remarka, tyle że pojawiają się w niej elementy fantastyczne pod postacią tzw. realizmu magicznego.

Jeżeli natomiast chcesz książkę, która uzupełni braki z historii, to proponowałbym jakieś opracowania historyczne, na przykład to autorstwa Iana F.W. Becketta albo Janusza Pajewskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poradzicie mi coś w stylu,,Pana Lodowego Ogrodu``??

Na myśl przychodzi mi tu dwa tytuły: stara, dobra "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego, czy jeszcze bardziej leciwa "Śmierć Magów z Yara" Eugeniusza Dębskiego. Obie książki są bardzo dobre (moim zdaniem) i nawet jeśli nie do końca chodziło Ci o styl, jaki reprezentują, to nie powinieneś czuć się zawiedziony po ich lekturze. Niemniej jednak twierdzę, że klimatycznie są dość bliskie "Panu Lodowego Ogrodu" :)

Edytowano przez Napalony666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara, dobra "Achaja" Andrzeja Ziemiańskiego

Chyba bardziej stara niż dobra ;)

A coś jak PLO... może starsze i dobrzejsze Trudno być Bogiem - Arkadij i Borys Strugaccy :)

Jako że nie chce mi się pisać - opis from merlin.pl:

Grupa historyków z XXI wieku trafia do królestwa Arkanaru, w którym panuje ziemskie średniowiecze.

Czyli prawie, prawie... :]

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki niehistoryczne (fabuła i przygoda musi być!).
Co spowodowało, że tak cię zainteresowały te czasy? Nie wiem, czy dopuszczasz tutaj fantastykę, w której od paru lat panuje moda na osadzanie akcji w epoce wiktoriańskiej lub podobnym świecie (new weird, steampunk, te klimaty). Daj znać, jakby co.

Dickens jak najbardziej, do "Opowieści..." dodałbym jescze "Klub Pickwicka", "Davida Copperfielda" no i oczywiście "Przygody Oliwera Twista" (najlepiej w oryginale). Świetny jest "Prestiż" Christophera Priesta, tym lepszy kiedy książkę czyta się przed obejrzeniem filmu. Poza tym "Szkarłatny płatek i biały" Michela Fabera i "Złodziejka" Sary Waters również są warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzar - nie wiem co, impuls. Siedzę sobie i nagle 'epoka wiktoriańska!' ;D

W sumie fantastyką nie pogardzę. "Prestiż" widziałem film :< Do głowy też mi przychodził Dickens i Doyle, ale no właśnie - o takiej Sarze Waters czy o Faberze pierwsze słyszę, sprawdzi się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...