Skocz do zawartości
Cardinal

Filmy II

Polecane posty

Jasne, jakiś wielkich niespodzianek nie ma lecz można domyślać się jaki będzie przebieg fabuły, pomijając fakt, że dobro wygra, bo to zasada podobnych produkcji

Żebyś się pan nie zdziwił. ;]

Wuchta kolejnych trailerów:

, czyli sequel "Clash of the Titans" - to raczej jako ciekawostka, ponieważ pierwsza część nie wyrywała kredek z tornistra, mimo że trailer był rewelacyjny. Czuję tutaj pewną analogię...

- na pewno będzie zabawnie, a i Brolin jako młoda wersja Kay'a zapowiada się interesująco.

"Prometheus" - to jak na razie teaser, trailer właściwy w czwartek, ale już wieje alienowym klimatem na kilometr!!!

Hejahooo!

EDIT:

HOBBIT!!!

Edytowano przez POLIPOLIK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do plakatu - widziałem i w żaden sposób nie czuje dreszczyka emocji :D Pewnie będzie takie kuszenie czymś niespodziewanym a i tak film będzie w typowo hollywodzkiej konwencji z obowiązkowym happy endem... choć przyznaję, że chciałbym się mylić ;] Natomiast zajawka Hobbita mnie zniszczyła - niby nic, ale wierzę w to, że Peter Jackson nie zawiedzie i dostarczy kasowego hitu na miarę trylogii ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hobbit ! Argch! Ile ja czekam na tę produkcję ! Troszkę się martwiłem patrząc na zdjęcia z planu, ale po obejrzeniu trailera jestem pewien, że będzie dorównywał Władcy Pierścieni.

A co do kontynuacji "Starcia Tytanów" to też bardzo czekam. Bardzo spodobała mi się pierwsza część, więc mam nadzieję, że będzie fajny :)

Edytowano przez Maliniorz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, "Starcie Tytanów" było naprawdę fajną produkcją. Z niecierpliwością czekałam na kolejne poszlaki. Na pewno do kina pójdę :happy: Tym bardziej jak u nas w mieście budują galerię, gdzie będzie normalne i przyzwoite kino. Nie takie, co z miesięcznym opóźnieniem emitują nowe filmy. A "Hobbit"? Muzyka dla mnie jest jednym z najważniejszych elementów w filmie. "Władca Pierścieni" mnie w tym przypadku nie zawiódł. Pamiętam te czasy, gdy wszystkie dzieciaki na około jarały się "Harrym Potterem", a ja jako jedyna namiętnie oglądałam Władcę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć, co Wam się tak podobało w "Starciu Tytanów". Pytam z czystej ciekawości, bo dla mnie ten film był mega przereklamowany. Wszystko, co było w nim fajne, pokazał świetny, walący po oczach trailer, człowiek oczekiwał mega epy i cudów z drutu, a tymczasem szał nie nadszedł. Takie choćby finałowe starcie - Kraken (gwiazda filmu, jakby nie było!) dłużej się wyłaniał z tych odmętów, niż walczył z Perseuszem, który z kolei wykonał kilka efektownych fikołów na swym skrzydlatym patataju, pokazał maszkarze łeb Meduzy i tyle. Inna sprawa to sam odtwórca głównej roli, ale tego się akurat nie czepiam, bo się chłop zwyczajnie drewnem urodził i rady na to brak. O ile pamiętam, muza też była jakaś mdła. Plusik za Gemmę Arterton i chyba jedno jedyne nawiązanie do "Zmierzchu Tytanów", czyli moment z mechaniczną sówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamówka na YouTubie dała mi cynk, że powstaje kolejny film o superbohaterach pod tytułem

:D W skrócie - trzech nastolatków po pewnym odkryciu zdobywa supermoce. Czy używają ich do ratowania świata...? Nie. A przynajmniej tak wynika z trailera. Osobiście mam nadzieję na uniknięcie sztampy fabularnej oraz na dobre widowisko ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce w miarę realistyczny, nie przesadzony film, który mimo wszystko ogląda się IMO bez znużenia to polecam Contagion, na polski przetłumaczone jako Epidemia strachu... Fabuła jakoś specjalnie odkrywcza nie jest - ot, na świecie pojawia się śmiertelnie groźny wirus, który zabija swoje ofiary w przeciągu paru dni. Wraz z nim jednak szerzy się panika i anarchia a film pokazuje losy zwykłej amerykańskiej rodziny (w roli ojca Mitcha Matt Damon), naukowców i epidemiologów z CDC/WHO a także reportera, który na całej sprawie spróbuje

zdobyć rozgłos i pieniądze

(w tej roli Jude Law i facet dał radę - zagrał najgorszy typ reportera, szczerze to życzyłem mu najgorszego ;]). Nie ma tutaj zapierających dech w piersiach pościgów, efektów specjalnych, pojawia się za to próba jak najwierniejszego oddania działalności organizacji rządowych i międzynarodowych w przypadku groźby epidemii. Całość, od

zidentyfikowania choroby poprzez rozprzestrzenianie się wirusa kończąc na wprowadzeniu armii na ulice i zalążki anarchii aż do powrotu porządku i znalezienia lekarstwa

, było IMO niesamowicie płynne nie powodując wrażenie urywania, pchania albo spowalniania akcji. Osobiście film polecam, jeżeli będzie leciał gdzieś w TV to spokojnie można posiedzieć przy nim półtorej godziny z kawałkiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie Diune Lyncha - książkę czytałem tak dawno temu, że nic praktycznie nie pamiętałem w trakcie seansu. Sam film nawet mnie zaintrygował i zachęcił do przypomnienia sobie lektury jak i zapoznania się z dalszymi tomami serii. Jest momentami kiczowaty, efekty specialne są archaiczne [chociaż kilka kadrów nawet zdało próbę czasu] a i fabuła trochę trąci niekonsekwencją - ciężko w dwugodzinnym filmie zawrzeć główny wątek - momentami historia przyśpiesza, pewne rzeczy traktuje po macoszemu, kilka detali zostawia bez wyjaśnienia, postacie pojawiają się i znikają - ciekawe jakby się prezentowała Gra o Tron w takiej formie - może lepiej nie wiedzieć ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj postanowiłem nadrobić zaległości w Marvel Cinematic Universe i obczaiłem Kapitana Amerykę oraz Thora ;] Jak na filmy akcji, które mają pokazać skąd wzięli się poszczególni członkowie Avengers a przy okazji rozluźnić widza odpowiednią dawką efektów specjalnych spisują się bardzo dobrze, spełniają dokładnie to do czego zostały stworzone ^_^ Nie do skomplikowanej fabuły (serio, mam wrażenie, że każdy plot w uniwersum o superbohaterach i złoczyńcach sprowadza się do We're gonna rule the world! ;p), głębokiej analizy psychologicznej bohaterów, za to jest całkiem ciekawa młócka, nakreślenie pewnych miejsc i osób, które będzie można wykorzystać po The Avengers (epizodyczna rola Hawkeye'a w Thorze, Phil Coulson, który jak dla mnie to staje się maskotką całej serii ;D) oraz zapewnienie solidnej dozy adrenaliny ^_^ Nie zwracając uwagi na takie rzeczy jak

murzyn strzelający w biegu z 50-calówki, błyskawiczna ewakuacja niewielkiego miasteczka

(serio, w przeciągu dwóch-trzech kadrów

wszyscy mieszkańcy wyparowali

... metaforycznie) albo nawet to, że w

IIWŚ pojawia się coś na kształt broni laserowej (+w ogóle cały arsenał HYDRY wygląda jakby wyjęli go z przyszłości)

oba filmy po prostu dobrze się ogląda. Mam jednak jeden specyficzny zarzut w kierunku Thora i mam nadzieję, że wyjaśnią to w nadchodzącym filmie - a)

jaką inną ścieżkę wynalazł Thor aby znaleźć się na Ziemi/ew. odbudowanie "portalowej tęczy"

;p oraz b) skąd

duch Lokiego w towarzystwie Erika Selviga

? Jak nie to... eh, whatever :D

Przy okazji podrzucę jeden temat do dyskusji czyli samo przedsięwzięcie Marvela z filmowcami, którzy postanowili przelać to niesamowicie bogate - żeby nie rzec przeładowane - w herosów i złoczyńców uniwersum na srebrne ekrany (tak BTW. wcześniej podejrzewałem, że głównym

wrogiem jaki zaatakuje Ziemię może być ktoś z trójki Kree, Skrull albo Atlantyda pod przywództwem Namora, ale patrząc na listę postaci na wiki widzę, że w

Avengersach wraca Loki

aczkolwiek nie można być pewnym jego roli ;]). Co sądzicie o takim projekcie? Chcielibyście tego więcej? Szczerze mówiąc cały pomysł jest niezły, filmy spisują się jako odstresowywacz i nie miałbym nic przeciwko aby DC zrobiło coś po swojej stronie. Koniecznie jednak Nolan będzie musiał maczać przy tym palce, bo jakikolwiek inny Batman, który nie wyszedł spod jego ręki nie ma prawa bytu. Rzekłem. No, może przesadzam, ale IMO Gacek w Mrocznym Rycerzu to poezja i wzór jaki powinien być powielany dalej (ofc nie tylko sama postać, ale klimat, jego wrogowie itd.). Niby nadchodzi teraz Man of Steel, ktoś podobno kręci filmową wersję Ligi Sprawiedliwych, która może dać szansę na kilka osobnych serii... kto wie, kto wie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeładowanie postaciami, z których część miała swoje własne filmy faktycznie może zaszkodzić. Jakiś czas temu ogłoszono jednak, że The Avngers skupiać się będzie na postaci Steve'a Rogersa. Rozwiązanie dobre, film uniknie może przeskoków z jednego herosa na drugiego ( "wielowątkowość" w stylu Walentynek czy innego takiego arcydzieła :tongue: ).

Co do złoczyńców, sam

Loki

zdecydowanie by wystarczył. :wink: Zresztą, jak można usłyszeć w rosyjskim trailerze, on ma armię - po co mu dodatkowi pomagierzy? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przerobią, co już prędzej o tym czytałam, że zapowiedzieli. Ostatnio w krótkim odstępie czasu wyszły dwa filmy - "Czas wojny" oraz "W ciemności". Co sądzicie o tych filmach? Po feriach razem z klasą wybieramy się na "Czas wojny" i po prostu nie wiem, czy mam się spodziewać czegoś naprawdę dobrego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria co do "W ciemności" jest taka, że Holland zrobiła film o tym jak ciężko było żydom podczas wojny, właśnie dlatego aby dostać Oskara.

Naprawdę mam co do tego dobre przeczucia - Oskar może być. No chyba żeby do rozdania wybuchła wojna z Iranem - wtedy możemy go stracić.

A dlaczego myślę, że "W ciemności" ma 80% szans na Oskara? Najpierw Lista Shindlera a w 2008/09 Katyń przegrał właśnie z "Fałszerzami" - który to film opowiadał jak ciężko było żydom w Oświęcimiu. A wiadomo jakiego wyznania jest spora część jury akademii. Po stronie ujemnej jest to, że film nakręciła Polka. A przecież cały zachodni świat wie, że to były "polskie obozy śmierci". Jakby nakręcili ten film Niemcy to by w cuglach wygrał. Taka smutna prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wieści o kolejnym filmie z Riddickiem w roli głównej. Prace nad filmem już trwają, przedstawiono zarys fabuły:

Niesławny Riddick został zostawiony na pastwę losu na wypalonej przez słońce, pozornie niezamieszkałej planecie. Wkrótce jednak rozpocznie się jego walka z obcymi drapieżnikami, bardziej zabójczymi niż każdy człowiek, którego do tej pory spotkał. Jedyną szansą ucieczki Riddicka jest uruchomienie nadajnika i ściągnięcie na planetę tropiących go łowców nagród.

Pierwszy statek przywozi na planetę nowych najemników, jeszcze bardziej zabójczych i brutalnych. Kapitanem drugiego jest mężczyzna, dla którego złapanie Riddicka to sprawa osobista. Łowcy nie odlecą, póki głowa bohatera nie stanie się ich trofeum. Tymczasem nadciąga śmiercionośna burza, której nikt nie ma szans przeżyć...

[źródło filmweb]. Opublikowano też dwie fotki z filmu 32541.4.jpg

32509.2.jpg

Fani pierwszych dwóch filmów z Riddickiem mają na co czekać (jestem jednym z nich :D ) bo zapowiada się soczysty kawał prawdziwego sci-fi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w krótkim odstępie czasu wyszły dwa filmy - "Czas wojny" oraz "W ciemności". Co sądzicie o tych filmach? Po feriach razem z klasą wybieramy się na "Czas wojny" i po prostu nie wiem, czy mam się spodziewać czegoś naprawdę dobrego. :)

Mogę Ci powiedzieć, że Czas Wojny (nie wiem po co w ogóle tłumaczyli tytuł) jest świetnym filmem. Co prawda fabuła jest dość naiwna, a w cuda nie wierzę, ale mimo wszystko momenty typowo wojenne są ukazane niezwykle realistycznie. Taki Szeregowiec Ryan w czasie pierwszej wojny. Zresztą jest jeden moment będący czymś, czym było lądowanie na plaży Omaha dla SPR, ale nie będę Ci spojlował :wink: Cóż, osobiście życzyłbym sobie więcej scen wojennych, ale nie jest źle. Mnie film się bardzo podobał. Ale co po niektórzy kręcą nosem. Sama ocenisz - może Ci się spodoba. :pokerface: W każdym razie bez wątpienia Czas Wojny jest znaaacznie lepszy od naszej Bitwy Warszawskiej ;P

Edytowano przez Czytelnik21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Szeregowiec Ryan w czasie pierwszej wojny
Niezwykle miło mi czytając właśnie ten fakt :) Lubię klimaty typowo-wojenne, więc i na pewno mi się spodoba. Tym bardziej jak widziałam urywki filmu. No już Bitwy Warszawskiej nic nie przebije, jak

Ksiądz wychodzi z okopów z krzyżem na przedzie, a żołnierze biegną przed siebie nie dostając żadnej kulki. Ja się pytam, o co chodzi?!

No ale dość mojego narzekania. Niemniej cieszę się, bo czuję że niepotrzebnie pieniędzy nie wyrzucę. Ty6m bardziej jak to będzie czwartek. Oj, bardzo mi przykro, chemio, lecz się nie zobaczymy :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nieco przesadziłem :tongue: Nie licz na ponad dwugodzinne rozwalanie i strzelanie, bo sceny batalistyczne są tylko miłym dodatkiem do historii konia Joey?a i stanowią może jakieś 40% procent filmu. Za to jak już się pojawi czysta wojenka, to robi ogromne wrażenie. Reszta jest niestety zwykłą niezbyt lotną historią. Ale warto obejrzeć chociaż dla samych momentów wojennych.

PS. Widzę, że nie tylko ja mam najgorsze lekcje w czwartki :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory oglądałem chyba tylko jeden film z koniem w roli głównej - Mustang z Dzikiej Doliny. :wink:Czas wojny jest całkiem dobry, ale większe wrażenie od gry aktorów zrobiły na mnie świetne zdjęcia ( Janusz Kamiński) oraz muzyka. Najlepsza wg mnie scena ma miejsce blisko końca filmu - żeby nie spoilerować, powiem tylko,

że zamieszani są w nią pewien koń, drut kolczasty i dwaj żołnierze.

:wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku czekam na:

- nowego Batmana

- nowego Spidermana

- Hobbita

- "Spadkobiercy" z Clooney'em -> premiera za 2 dni ;)

- "Abraham Lincoln: Łowca wampirów" - może być ciekawie

- Madagaskar 3 o ile pojawi się w tym roku

- oraz jakieś niespodzianki filmowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abraham Lincoln: Łowca wampirów również mnie zaciekawił. Zobaczymy jak wyjdzie w "praniu" :) Hobbit, rzecz jasna. Gniew tytanów również mógłby być ciekawą pozycją - pierwsza część bardzo mi się spodobała. A ta pogłoska, co do tego, jakoby film Mass Effect miał być w tym roku? Nie miałabym nic przeciwko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...