Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

Sorki za źle wstawione zdjęcie. Następnym razem się poprawię. smile_prosty.gif

A ostatneigo tomu brak, bo się czytał jeszcze i nie stał na półce. wink_prosty.gif Nie wiem tylko, gdzie ja znajdę w domu półkę na tyle szeroką, żęby zmieścić wszystkie 60 tomów. Muszę pomyśleć nad jakąś specjalną konstrukcją. No i oczywiście odkryłem, że podczas pakowania komiksów na czas remontu Najlepsza Z Żon załatwiła mi grzbiety tomów 11 i 12, więc kolekcja nigdy już nie będzie tak ładna, jak miała być. Chlip... Idę posiedzieć w kącie.

EDIT: Drobna uwaga. Czy Civil War przetłumaczono faktycznie jako "Wojnę Cywiliną"?

Edytowano przez Pan_Crowley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już się nie czepiam pana R. Kupi co zechce. Tylko, ja chcę nabyć jakieś dwadzieścia parę tomów (a dodatkowe 4 historie mam już w miękkiej okładce). 3-5 tomów uważam za liczbę zbyt małą dla fana komiksów. Szkoda, że jesteś mało przekonany do Marvela. Ale wiesz - podobnej kolekcji z DC nie będzie, jeśli ludzie za mało kupią kolekcję Marvela.

I jasne - pisałem o tym w odpowiednim temacie - Civil War jest zryta. Ale to MME, a ja lubię mieć wszystko chronologicznie. I to nie przekreśla faktu, że taka Siege czy Secret Invasion są dobre. czemu więc by ich nie nabyć? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już się nie czepiam pana R. Kupi co zechce. Tylko, ja chcę nabyć jakieś dwadzieścia parę tomów (a dodatkowe 4 historie mam już w miękkiej okładce). 3-5 tomów uważam za liczbę zbyt małą dla fana komiksów. Szkoda, że jesteś mało przekonany do Marvela. Ale wiesz - podobnej kolekcji z DC nie będzie, jeśli ludzie za mało kupią kolekcję Marvela.

Haha. I tak nie będzie żadnej kolekcji z DC, z wielu powodów. Zgodziłbym się z tym co napisałeś gdybyś dodał w zdaniu "3-5 tomów uważam za liczbę zbyt małą dla fana komiksów" słówko "Marvela". Bo na tej zasadzie mogę twierdzić, że skoro nie kupujesz komiksów europejskich, masz ich za mało w kolekcji, jak na fana komiksów.

Pozycji wydawanych przez Dark Horse i Image też mam nie kupować tylko liczyć, że kiedyś je wydadzą w Polsce? Każdy kupuje to co mu się podoba. Ja zawsze wybieram starannie te komiksy, które chcę kupić i na pewno nie zamierzam zmieniać tego dla WKKM - będą wydawali historie jakie mnie interesują, będę kupował, a póki co, interesująco wygląda tylko kilka tomów. No i nie zapominaj, że Kolekcja, jako całość, też ma wady.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam straszną zajawkę by zacząć zbierać i czytać komiksy, ale boję się w to pakować. Na moim celu jest Batman Trybunał Sów, Żywe Trupy i może Spiderman. Nie długo dostanę odszkodowanie za skręconą nogę, więc może kupię na spróbowanie. Ale boję się, że jak zacznę to nie skończę ^_^ Takie pytanie Batman Trybunał Sów jest jest niedostępny tylko na Allegro?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Bardzo dużo. Serio - obecnie to jakieś już 150 cienkich zeszytów co przekłada się na ponad 10 wydań zbiorczych.

A już w tą środę wychodzi Ultimate Spider-Man w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela od Hachette. W tym tomie będzie origin Spider-Mana, więc pasuje ci na początek kolekcji. Ja podziękuję, bo znam tą historię. Ale ty możesz się zapoznać i przekonać z tą świetną kolekcją Hachette.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę zależy Ci na Spider - Manie, to Going Home będzie prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem niż kupno pierwszego tomu przygód analogicznego herosa w uniwersum ultimate. Powrót Do Domu kosztował piętnaście, a nie czterdzieści złotych, ponadto jest to bardzo dobry komiks opowiadający "o tym prawdziwym" Pajęczaku. Jest to też bodajże pierwszy tom słynnego runu JMSa w TASM. ^^ Powinieneś znaleźć jeszcze gdzieś ten tom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Chodzi ci o to? Klik, wydanie wygląda bardzo fajnie i nawet nie jest drogie. 30 zł to nie jest dużo, jak wpadnie mi kasa, to może wtedy i bym kupił tego Pajęczaka + Batmana Trybunał Sów. Ohh boję się zaczynać z komiksami smile_prosty.gif Ale mam straszną zajawkę ^^ Tak mam pytanie długo czyta się taki jeden zeszyt? smile_prosty.gif Właśnie też patrzyłem to Batman 85 zł kosztuje ale podejrzewam, że pierwszy zeszyt jest niedostępny i pewnie dlatego.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Chodzi ci o to? Klik, wydanie wygląda bardzo fajnie i nawet nie jest drogie. 30 zł to nie jest dużo

Kupiłem ten tom za 15 zł, a nie cenę dwa razy większą, ale sądzę, że album jest warty tej sumy.

Tak mam pytanie długo czyta się taki jeden zeszyt? smile_prosty.gif

Musisz rozróżniać pojęcia "zeszyt" i "album/tom". Ten pierwszy jest pojedynczą, najczęściej składającą się z 24 stron komiksu, częścią jakiejś większej historii. Album zawiera w sobie natomiast kilka zeszytów i z reguły powinien być zamkniętą całością, ale nie zawsze nią jest. cheesy.gif

Wszystko zależy od tego, z ilu zeszytów składa się tom, jak wiele jest w nim tekstu, ile zajmuje Ci czytanie i czy bardzo uważnie przyglądasz się ilustracjom, więc praktycznie nie można tego sprecyzować, ale przeczytanie sześciozeszytowego tomu zajmuje mi najczęściej ok. czterdziestu minut. Z naciskiem na "mi". :F

Edytowano przez DarthMetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arosie Żywe Trupy są taniej niż gdziekolwiek.

Batman - Trybunał Sów kosztował i kosztuje tyle, ile kosztuje, gdyż to jest wydanie Egmontu. Egmont ceni swoje komiksy i dlatego trzeba je kupować jak najszybciej, gdyż z czasem ich cena na aukcjach będzie tylko rosnąć. Wiesz, wyprzedane nakłady itp.

To, że pierwszy Spider-Man od Hachette kosztował te 15 zł w kioskach, nie znaczy, że można go dostać nadal za tę samą cenę. Jeśli chcesz zamówić ten tom jako numer archiwalny bezpośrednio od Hachette, to zapłacisz normalną cenę tomu, czyli 39,99 + koszt przesyłki.

Jeszcze wrócę do Żywych Trupów, bo zadałeś pytanie:

Ale żeby w tej chwili wyprzedzić serial, dużo egzemplarzy musiałbym kupić?

Wiesz, ja rozumiem o co ci chodzi. Ale mówiąc wprost - serial żyje już swoim życiem, kompletnie odseparowanym od komiksu. Ale jeśli chcesz wiedzieć...

W komiksie bohaterowie opuszczają więzienie tak około tomu 9.

@UP

Bardzo dużo. Serio - obecnie to jakieś już 150 cienkich zeszytów co przekłada się na ponad 10 wydań zbiorczych.

Znawca się znalazł. Obecnie w Polsce jest dostępnych 18 wydań zbiorczych. Jesteśmy w tym wypadku na równi z Ameryką.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SilentBob

Jesteś gościu która naprawdę zna się na komiksach ^^ Na sam początek kupiłbym właśnie Batman Trybunał Sów, Spidermana i Żywe Trupy Tomy 1-3. Myślę, że powinno narazie starczyć to i tak na oko gdzieś ze 200 zł.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli nie przeszkadza ci język angielski, to ja bym raczej polecał Trybunał Sów oraz część drugą, Miasto Sów, po angielsku właśnie. Oryginalne wydania zbiorcze w miękkiej okładce są tańsze niż polskie wydanie w twardej okładce.

Batman - Court of Owls za 48,55

Batman - City of Owls za 48,55

A tu bonus: za mniej więcej taką cenę, za jaką schodzi polski Trybunał Sów jest taka edycja angielska z maską Trybunału Sów: LINK

Ja bym brał po angielsku. Oczywiście jeśli dla ciebie nie jest problemem obcy język.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Angielskie mi nie przeszkadza ale wolałbym po polsku. Ale szczerze ci powiem, że chyba jak narazie kupiłbym samego Batmana. Kasy za bardzo nie mam a na Trybunał Sów i Miasto Sów coś bym może znalazł ^^

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, myli ci się.

Seria nazywa się Batman. Pierwszy tom tej serii ma podtytuł "Trybunał Sów", a drugi "Miasto Sów". Tak jak komiksy z Asteriksem i Obeliksem mają podtytuły, ale chronologicznie wiadomo, jeden za drugim, tak Batman ma podtytuły. Najpierw czytasz "Trybunał Sów", potem "Miasto Sów". Następny tom to będzie "Death of the Family". Nie wiem jeszcze jak to przełożą ("Śmierć Rodziny" najpewniej, to trudne nie jest ;) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie przestrasz wielkości i ciężkości takiego tomu :]. Wydawane to jest w twardej okładce i w formacie bliskiemu A4 (nieco mniejszy - nie wiem, jak go określić). A i sama historia warta jest zapoznania się.

Tu się przyznam bez bicia, że od kilku dni leży u mnie paczka od gildii, wciąż nierozpakowana, z m.in. Miastem Sów... Coś kurde nie mam czasu na rozpakowanie jej (akurat czytam cykl Fundacji i Robotów Isaaca Asimova, co mnie skutecznie odciąga od reszty atrakcji ;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

Ano właśnie widziałem na Allegro zdjęcie, Miasta Sów które jest w twardej oprawie i w dużym formacie tak jak mówisz. To pierwszy tom też jest w takim formacie? smile_prosty.gif Tak w ogóle ja bym chciał dużo rzeczy... Ale muszę jakoś kombinować z kasą, jak każdy ^^ Nie długo będziemy mieli Grudzień, więc Mikołaj i te sprawy. To sobie kupię na spróbowanie Batmanka :] Aaa mam pytanie co na to wasze połówki i rodzinka, że czytacie komiksy :P?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisze trochę bezspoilerowych opini i wrażeń na temat pierwszego tomu Ultimate Spider - Mana? :F Szukam ich, bo wciąż nie mogę się zdecydować czy kupić czy nie. :P Niby Spider - Man, ale uniwersum inne, opinie różnorodne, a jak mozna zauważyć rysunki też nie są mocną stroną komiksu. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A co z twoją listą?? tongue_prosty.gif

No czemu mnie nie słuchasz? biggrin_prosty.gif Jak pisałem - sam origin (o którym jest te 7 zeszytów) jest naprawdę dość podobny do tego z 616. Trochę różni się historia Normana - to o czym mi w tym temacie już kiedyś Silent Bob pisał i tłumaczył. Jeśli więc znasz origin Pajączka, kupować nie musisz. Jeśli lubisz historie o narodzinach bohaterów - to weź, bo rysunki Bagleya są świetna. Ja zawsze lubiłem tego rysownika.

A ja mam pytanie do wiedzących. Bez spoilerów, o czym jest Spider-Man Blue? Czy to dzieje się w 616? Czy to jest tak psychologiczna historia jak w nie lubianym przeze mnie Marvels? Czy może jednak jest tam akcja i dynamika?

P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji 129 urodzin dla Rorschacha :).

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna zauważyć rysunki też nie są mocną stroną komiksu.

Co to za bluźnierstwa?

Mark Bagley to świetny rysownik, a w Ultimate Spider-Manie pokazuje dlaczego tak jest. Kropka.

Samo Ultimate Spider-Man: Moc i Odpowiedzialność to jest uwspółcześniony origin Spider-Mana. Trochę wyraźniej są pokazane relacje Petera z wujem Benem. Nie wiem co jeszcze napisać. Biorąc pod uwagę, że kontynuacji w Polsce nie będzie, to jest to tom tylko dla tych, którzy lubią originy postaci. Bo sama seria Ultimate Spider-Man rozwija się później, wchodzi na wyższe obroty i to właśnie później widać moc świata Ultimate (tzn. tworzenie zupełnie nowych sytuacji i originów innych postaci).

A ja mam pytanie do wiedzących. Bez spoilerów, o czym jest Spider-Man Blue? Czy to dzieje się w 616?

Peter Parker znajduje dyktafon i postanawia nagrać na nim ostatni list do Gwen Stacy, która, siłą rzeczy wiadomo z jakiego powodu, nigdy go nie odsłucha. Nagrywając się na taśmie wspomina czasy, kiedy Gwen Stacy jeszcze żyła i jak wyglądały ich relacje. Nie nazwałbym tego jakąś psychologiczną opowieścią. Jest to raczej smutna przejażdżka po emocjach czytelnika. Jest tam akcja, bo Peter opowiadając przypomina sobie także co robił w tamtym czasie jako Spider-Man.

Całkiem przyjemny komiks, ale bardzo smutny i nie dla każdego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Punishera vol 2 z 87 i 88 roku i ciekawych informacji się dowiaduje. Sporo historii właśnie z tego okresu przedrukowano w pierwszych Punisherach TM Semic z 90 i 91, choćby pierwsza poważna utarczka z Kingpinem czy ta historia o ustawionej walce bokserskiej, pierwszym spotkaniu z Saracenem i podróży do Japonii. Zabawne było wtedy to jak Frank ciągle tracił te Battlevany, które Micro musiał odbudowywać smile_prosty.gif. Zaskoczył mnie # 28 i 29. Punisher potykał się w nich z samym Dr Doomem. Nie wiedziałem o tym. Ale przynajmniej Victor potwierdził moją opinię o tym, że to Frank Castle przynosił najwięcej strat Ważniakowi. A nie Daredevil.

W ogóle gdyby to nie był Marvel, to Kingpin dawno byłby już załatwiony. W końcu potykał się z 3 poważnymi bohaterami - Spider-Manem, Daredevilem i właśnie Punisherem. A mimo wszystko żył sobie dalej i zawsze się podnosił. Nie wiem czy istnieje jakaś historia o tym jak ta trójka się zebrała by uderzyć właśnie w Kingpina. To by była niezła historia. Bo że się parowali w trójkącie DD-SM-P to oczywiście wiem. Ale czy wszyscy 3 razem działali? Nie mam pojęcia.

Mam nadzieję, że wstawią Kingpina do nowego serialu o Daredevilu. I że dobrze dobiorą aktora, bo tą postać nie każdy może dobrze zagrać.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesiącu wstrzymywania się, wreszcie mogłem sobie kupić kolejny tom WKKMoH.

Niestety dalej w Zamościu chyba tylko w jednym kiosku na całe miasto w środę rano można kupić ten komiks. Co to za gupia polityka, że do Empiku dowożą dopiero po południu?? Prasę wypakowuje się rano. Ja kupuję ją rano, nie będę czekał do 15.00.

Darth Metalus miał trochę racji - historia to oldschool pełną gębą. Cóż zrobisz - pochodzi z pamiętnego roku 1984 i np. do takiego Iron Mana pomykającego na rakietowych wrotkach biggrin_prosty.gif trzeba się przyzwyczaić smile_prosty.gif. Ale poza tym jest spoko i nie żałuję zakupu. Są fajne akcje, jest Spider-Man rozwalający wiadomo kogo, jest knujący Doom... Czego chcieć więcej? IMHO na prezent dla 9-latka nadaje się tak samo jak poprzedni i następny tom. To Demon w butelce będzie ciężki psychologicznie. No i najstarszy (z 1979 roku), z zupełnie innym podejściem. Będę się zastanawiał nad tym zakupem, ale jest szansa że i ten wezmę. 3 tomy pod rząd i 120 zł w plecy sad_prosty.gif.

2cy3zhj.jpg

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...