Skocz do zawartości
Cardinal

Komiksy II

Polecane posty

@Up

Za ten link dzięki, nieznałem, ciekawa (zapisana :))

Niemniej również polecam serie Green Lantern, chociasz mam narazie tylko Secret Origin (idealny początek) to wiem że to będzie zacna lektura.

ps. Chciałem się podzielić linkiem dzięki któremu sam zaczołem tą przgode.

ps2. Setny post. Yeah !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - zgadzam się, "Secret Origin" to dobra historia jak na origin, który prawie każdy zna, a na dodatek ma ten plus, że jest wyjaśniona zagadka śmierci Abin Sura (a nie tak jak w kinowym filmie z 2011, że to niby sprawka Parallaxa). W ogóle, film kinowy to poza efekciarstwem i postacią Sinestro to była jakaś porażka. Ale "Secret Origin" na tej liście która znajduje się na stronie jaką podlinkowałem jest po wydarzeniach z "Sinestro Corps War" i ma to sens ponieważ "SO" zdradza w małym fragmencie na czym polega "Blackest Night". Chociaż chronologicznie oczywiście jest na początku więc też nie przeszkadza czytać jako pierwszą historię, jak kto woli.

W tej liście "reading order" jaki podałeś jest też na końcu notka, że jeśli ktoś nie chce kupować wszystkiego, może się skupić tylko na paru albumach. To prawda ale od siebie dodam, że to ze stratą dla czytającego. Weźmy taki tom "Rage of the Red Lanterns" - pojawiają się Niebieskie Latarnie, Czerwone, są sugestie pojawienia się Pomarańczowych, pokazane są różne działania podejmowane przez Strażników Wszechświata, bardziej lub mniej podejrzane, pojawiają się Alpha Lanterns, a Sinestro okazuje się być świetnym strategiem i politykiem oraz bardzo niebezpiecznym przeciwnikiem. Innymi słowy, ograniczenie się do kilku tomów baaaardzo zuboży całą historię i świat Green Lantern.

Kupuję też, oprócz runu Geoffa Johnsa, pisany przez Dave'a Gibbonsa równolegle run Green Lantern Corps. I chociaż jest to świetne uzupełnienie historii GL, która skupia się głównie na Halu Jordanie to jednak niestety często zdarzają się gorsze rysunki, a same główne zwroty akcji zarezerwowane dla GL. Plusem jednakże jest poznanie innych członków Korpusu Zielonych Latarni, więcej interakcji między postaciami, a Kyle Rayner, John Stewart, Guy Gardner i spółka to bohaterowie jacy, zebrani razem, są ciekawi. No i nie wszystkie "zwroty fabularne" są zarezerwowane dla GL. W tomie "Sins of the Star Sapphire" Strażnicy Wszechświata wprowadzają jedną dość istotną zmianę... Póki co jestem na etapie kupowania "Blackest Night", ale założyłem sobie, że będą to cztery tomy, a potem jeszcze sporo dalszych, więc jak tak dalej pójdzie to mój portfel weźmie bezterminowy urlop. Historie są świetne i czyta się je błyskawicznie.

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Polecam zwłaszcza Green Lantern TAS 1x14 "The other Guy" w którym właśnie pojawia się Guy Gardner do którego mają słabość nawet Strażnicy wszechświata smile_prosty.gif. Albo świetny epizod "Beware the Batman" - Oko Despero, gdzie Batman, Guy i Sinestro muszą ratować wszechświat smile_prosty.gif.

Ale co tam GL... HULK SMASH!

Już jutro wychodzi pierwszy tom Planet Hulk w WKKMoH. Tylko brać, brać, brać. smile_prosty.gif I wiem, że była animacja na podstawie tej historii. Sam miałem nie kupować z tego powodu i przesunąłem ten tytuł na listę rezerwową. Ale ponieważ te ostatnie 40 złociszy jeszcze mam, to wezmę. Świetna historia i bezpośrednio prowadzi do debeściackiej World War Hulk. Tak jak pisze Rorschach - warto znać szczegóły i przyczyny. Ponadto potem przez 6 tygodni nic nie będzie, bo ukażą się tomy ze świata Ultimate (błech) i dopiero około grudnia może być coś lepszego. Szkoda, że nie wydali teraz jakiegoś wcześniejszego MME - Tajne Wojny czy House of M, ale cóż zrobisz. I mam nadzieję, że jutro nie będzie takich problemów z dystrybucją, jak 2 tygodnie temu.

Szkoda, że Silent Bob nic nie napisał o swoich wrażeniach z Marvel zombies. A DarthMetalus się nie pochwalił w końcu czy kupił ten tom czy nie. Ma jeszcze parę godzin zapasu jakby co smile_prosty.gif.

@DOWN

Sorry - Nad avatarem masz łączną pisownię. Myślałem że tak właśnie wolisz.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarthMetalus się nie pochwalił w końcu czy kupił ten tom czy nie.

1. Nalegałbym, aby mój nick pisać rozdzielnie.

2. Nie.

Planet Hulk mam zamiar kupić, bo koniecznie chciałem mieć choć jeden tom z Hulkiem, a że Planet i WWH są ponoć tak świetne, chcę je przeczytać. Mam jedynie nadzieję, że moich planów nie pokrzyżuje zmniejszony nakład.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa - 14 tygodni po pierwszym tomie. Może pomiędzy nimi, w tomach 26-29 mógłby się znaleźć może jeszcze New Avengers ucieczka, albo któreś Fantastic four? Spider man Revelations brałbym od razu. naprawdę ciekawy jestem co będzie akurat na święta :). Niektórzy prenumeratorzy mają dobrze - już dziś dostali ten numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się fani rzucili na tego Hulka, ho, ho. Jak Marvel Zombies niemalże. smile_prosty.gif Wszedłem dziś o 12.20 do Inmedio w którym kupowałem zwykle do tej pory (otwarte od 9.00) i... NIE MA JUŻ. Zdziwiłem sie, nie powiem. Takie Marvel Zombies widziałem jeszcze w poniedziałek a Hulka już nie ma. Na szczęście tym razem wyjątkowo wczoraj poprosiłem kioskarkę innego saloniku o zamówienie egzemplarza (bo jej już nie dawali, bo nie schodziło), bo akurat miałem do niego ostatnio po drodze. I widać dobrze zrobiłem smile_prosty.gif. Byłem tam przed 9.00 i na szczęście wyjątkowo dowieźli. Dlatego Darth(spacja)Metalus - szybciutko do kiosku tongue_prosty.gif.

A warto! W przeciwieństwie do cienkich (5 numerów) Zombiaków, tutaj mamy aż 8 numerów Incredible Hulk vol 2, od 92 do 99. I są normalne porządne, ładne, klasyczne rysunki. A nie "artystyczne" (dziwactwa) czy "surowe" (brzydkie). Zaraz siadam i czytam.

Mamy już 3 kolejne tomy zapowiedziane!

20 XI - 26 tom Tajne Wojny p.1

4.XII - 27 tom Thor. W Poszukiwaniu Bogów

18.XII - 28 tom Astonishing X-Men. Niebezpieczni

2.I - 29 tom ???

15.I - 30 tom Planet Hulk p.2

Ale czad. Za 40 dni kupi się Tajne wojny, oraz X-Meni na święta.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem pojawiły się w sieci zapowiedzi kolejnych tomów WKKM.

#26 Superbohaterowie Marvela: Tajne Wojny cz.1

#27 Thor: W poszukiwaniu Bogów

#28 Astonishing X-Men: Niebezpieczni

#29 Iron Man: Demon w butelce

#30 Hulk: Planeta Hulka cz.2

Kontynuacja Astonishing X-Men (w końcu) i druga część Planety Hulka. A kiedy dostaniemy drugą część Punishera? Amazing Spidera Straczynskiego? Ech. Ale już znamy połowę kolekcji. Nieźle.

Nie pisałem nic o Marvel Zombies, bo ja już czytałem dosyć dawno temu tę pierwszą miniserię i jakoś nie ciągnie mnie, żeby tak od razu czytać polskie wydanie. :P Tak samo mam z Planet Hulk. Na półce leży wydanie HC oryginału przeczytane chyba z 5 razy... :) Ale Planetę Hulka czyli polskie wydanie, przeczytam, kiedy wyjdzie drugi tom. Historia jest tak superancka, że nie ma co czekać kilka miechów na ciąg dalszy, tylko od razu całość przeczytać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to skreśliłem z mojej "krótkiej listy" WKKM tom "Civil War" bo uznałem, że skoro wszystko i tak w świecie Marvela wróciło potem do starego porządku to mimo iż historia epicka, fajna itd. to jednak nie odcisnęła swojego piętna. Być może w to miejsce wskoczą Ultimates i za 2 tygodnie jednak powędruję do kiosku. Cieszę się za to, że będzie w końcu "Iron Man:Demon w butelce" bo czekam na ten tom od dawna.

A jeśli ktoś jeszcze nie wie (chociaż niskie prawdopodobieństwo ale jednak..), w listopadzie wychodzi po polsku książka "Niezwykła historia Marvel Comics" która dostała w tym roku nagrodę Eisnera w kategorii najlepsza książka o tematyce komiksowej. Nie jest to lektura dla mnie ale fani Marvela na pewno już zacierają ręce bo podobno warto przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Pewnie przeczytam tą książkę. Demon w butelce to najstarsza pozycja (z 1979 roku) w kolekcji. Raczej nie kupię, ale może przeczytam.

@SB ale kupiłeś polskie wydanie zombiaków? Bo ty kupujesz wszystkie tomy.

I czy ciebie nie zastanowiło jakim cudem Hulk mógł uprawiać seks z tymi dwiema małymi czerwonymi kobietami które dano mu do łoża? Wydaje się to niewykonalne, powinien je rozerwać smile_prosty.gifbiggrin_prosty.gif

Przeczytane - historia świetna, z niecierpliwością czekam na 2 tom w styczniu. Choć opowieść o scenarzyście to takie maskowane pitu-pitu. W Marvelu po prostu naoglądali się filmu Gladiator i postanowili skopiować ją na swoje potrzeby, by zdystansować sukces Russela Crowe'a smile_prosty.gif. I nawet nieźle to wyszło. Fajnie też, że w dodatkach w końcu mamy coś więcej niż biosy scenarzysty i rysownika.

@DOWN

Jak się mógł sprzedać słabo, skoro to kozacka historia? smile_prosty.gif Winne może być tylko to, że ten komiks w Polsce miał już 2 wydania - 12 zeszytów i jedno zbiorcze od Mandragory.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy ciebie nie zastanowiło jakim cudem Hulk mógł uprawiać seks z tymi dwiema małymi czerwonymi kobietami które dano mu do łoża?

Mnie zastanawia, jak to możliwe, że gość, który ma ponad dwadzieścia lat wciąż nie nauczył się ukrywania WSZELKICH spoilerów.

Drugą część planety Hulka oczywiście kupię, do tego wezmę drugi tom Astonishing X - Men, na który czekam od bardzo dawna! :3

Co do drugiej części przygód Punishera - Jeśli pierwszy tom sprzedał się słabo to, biorąc pod uwagę fakt, że listy tytułów mających ukazać się w Polsce jeszcze nie ustalono, Hachette może zrezygnować z publikowania kontynuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej części przygód Punishera - Jeśli pierwszy tom sprzedał się słabo to, biorąc pod uwagę fakt, że listy tytułów mających ukazać się w Polsce jeszcze nie ustalono, Hachette może zrezygnować z publikowania kontynuacji.

Jakieś potwierdzone info, czy znowu twoje widzimisię? :)

Jeśli zamiast drugiej części Punishera mieliby dać Deadpoola, to jestem za. :D

Edytowano przez SilentBob
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś potwierdzone info, czy znowu twoje widzimisię? smile_prosty.gif

Zauważ, że użyłem wyrazu "może". Już własnych teorii snuć nie można? :F

Jeśli zamiast drugiej części Punishera mieliby dać Deadpoola, to jestem za. biggrin_prosty.gif

Również! ^^ Czytałbym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy ten Hulk. W życiu bym nie pomyślał, że komiksy z Sałatą będą jednymi z lepszych w kolekcji.

Zombiaki podobały mi się umiarkowanie. Scenariusz był całkiem fajny, jak zjedli sami wiecie kogo, to nieźle się uśmiałem. Humor bardzo mi odpowiadał. Natomiast kompletnie nie podeszły mi rysunki. Zwłaszcza te głupkowato wystające zęby zombi (hue hue).

Tak sobie kiedyś myślałem, czy będzie kontynuacja X-Men z drugiego tomu, no i proszę. Będzie. Pamiętam, że komiks mi się całkiem podobał ale w sumie nie bardzo już pamiętam o czym był, więc będzie okazja do przeczytania go drugi raz. Mam nadzieję, że nie będzie jak z New X-Men, gdzie część druga mocno mnie zawiodła po świetnej pierwszej.

Punishera mogliby dokończyć. Mi tam się podobał, nawet mimo dziwacznej kreski.

Fajnie też, że będą kolejne dwa starsze wydawnictwa. Jakoś tak wolę te klasyczne, niby brzydsze i mniej efekciarskie historyjki. Mają swój klimat. Ktoś może powiedzieć, ile stron będzie miał Demon w butelce? I tak w ogóle czy w kolekcji zapowiadają się jeszcze jakieś bardziej opasłe tomy? Tak z czystej ciekawości pytam, bo lubię te grubasy. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tyle co Planet Hulk, bo to tez będzie 8 oryginalnych 24 stronnicowych zeszytów. Tyle samo będzie miał House of M jak w końcu wyjdzie. Nieco mniej właśnie ten Thor, a Astonishing X-Men to będzie standardowe jakieś 120-130 stron, bo to 6 zeszytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwszy wywiad z gościem stojącym za komiksem The Witcher z Dark Horse Comics.

Całość znajduje się TUTAJ. Pokazano też dwie okładki.

Nie czytałem całego wywiadu (chodź krótki jest, ale głównie to pitu pitu o pierdołach), ale wynika z tego, że komiks to nawet nie będzie prequel do Wiedźmin 3: Dziki Gon, tylko po prostu jakaś wyrwana z większego kontekstu przygoda Geralta i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i przeczytałem dziś pierwszy tom Planety Hulka i muszę powiedzieć, że komiks wyśmienity. Bardzo podoba mi się to, że cała struktura polityczna, gospodarcza itp. planety została przemyślana. Mamy kilka fajnych postaci i ciekawe relacje między nimi. Do dialogów i tej specyficznej narracji nie mogę się przyczepić. Fabuły nie będę oceniał, gdyż nie przeczytałem jeszcze całości (czekaj teraz kilka miesięcy na kontynuację ;_; ). Od strony wizualnej spodziewałem się więcej, biorąc pod uwagę rok powstania albumu. Wszystko było narysowane dosyć niedbałą kreską. Na szczęście tła były zapełnione, a całość bardzo barwnie i żywo pokolorowana. Na plus świetna dynamika rysunków i ilustracje zajmujące całe strony. ^^ Czytało się szybko i bardzo przyjemnie. Jedyne co mnie irytowało, to drobne głupotki fabularne. Hulk bywał już chyba w gorszych tarapatach i wydostawał się z nich dzięki swemu szałowi, a tutaj zostaje bardzo szybko podporządkowany imperium. Kolejna rzecz, która mi przeszkadzała to natura sałaty. Jasne, dodanie mu nieco inteligencji sprawiło, że stał się ciekawszą postacią, ale ja lubię mojego dzikiego, wściekłego i zielonego potwora, który chce tylko niszczyć. Czy nie taki był początkowo w komiksach? Kiedy jego charakter uległ tak znacznym zmianom? Niemniej, czekam gorąco na tom 30 WKKM! :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tak to jest, jak się nie czyta choćby wszystkich tomów WKKM. W tomie 7 "Hulk - Nieme Krzyki" jest wszystko wyjaśnione, skąd ten rozum u Hulka. Read it. Niemniej miło zobaczyć, że zgadzamy się w tym, że Planet Hulk to świetna historia. Też się nie mogę doczekać drugiej części, ale w World war Hulk, to dopiero będzie wymiatać :). Cza do 30 stycznia osłodzi mi 1 tom Tajnych Wojen i Astonishing X-Men. Jak wpadnie dodatkowe 40 zł to może, może i "Demon w butelce" ale tu trzeba w końcu coś zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno zauważyłem w creditsach, że Bendis jest też konsultantem produkcji kreskówki Ultimate Spider-Man. No to teraz wszystko jasne, czemu ta produkcja jest taka słaba :). Kurczę kreska i postacie jest super. Ale scenariusze są do niczego, zachowania bohaterów też a cały serial skierowany jest do przedszkolaków. Szkoda bo miał potencjał. Jedynie Deadpool w tym serialu został pokazany taki jaki jest naprawdę - kompletnie odjechanym szaleńcem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej za poziom kreskówek z Marvela nie odpowiada Bendis, który jest konsultantem, żeby być albo co. Szefem produkcji telewizyjnych (nawet Marvels Agents of S.H.I.E.L.D.) jest Jeph Loeb. Facet, który ukręcił łeb Avengers: Earth's Mightest Heroes mówiąc, że fabuła rozłożona na kilka odcinków albo cały sezon się nie sprawdza i lepiej jest tworzyć odcinki, które nie mają ze sobą w większości nic wspólnego poza bohaterami. Spójrz na początek kreskówki Avengers: EMH i na jej koniec. Poziom spadł i to znacząco. To wszystko padło po decyzjach Loeba.

Swoje do marnego poziomu kreskówek dokłada scenarzysta podpisujący się Man of Action. Też jego scenariusze wołają czasami o pomstę do nieba.

Ale proszę cię bardzo, 8azyliszku. Jak już chcesz się czegoś uczepić (w tym wypadku Bendisa), to się czepiaj. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreskówki są kierowane głównie do dzieciarni, która i tak obejrzy, a później, w przyszłości, może zainteresuje się komiksami. Nic więc dziwnego, że nie dbają zbytnio o ich poziom, bo i po co? To bajeczki lecące na jakimś kanale Disney'a, mające przyciągnąć młodsze pokolenie do komiksów, do których Marvel przykłada się chyba nieco bardziej, co nie oznacza jednak, że są dobre. :P

Bendis (IIRC) jest obecnie jednym z głównych architektów uniwersum Marvela, toteż nie powinno dziwić, że jego nazwisko pojawia się również w innych mediach związanych z wydawcą.

Edytowano przez DarthMetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Hunger i pierwsze 2 zeszyty Infinity

Niezła była ta walka z Galactusem. Choć wkurzające było, że Silver Surfer, Marh Vell i kosmiczny Rick Jones nie potrafili tak dołożyć Galactusowi by zostawił Ziemię w końcu w spokoju. Kto teraz będzie musiał go powstrzymać? Ultimates i Ultimate Fantastic Four?

Po śmierci Ultimate Petera Parkera teraz jakiś czarny jest Ultimate Spider-Manem?

A Infinity na razie mnie rozczarowuje. To kolejny raz Thanos i klejnoty nieskończoności. No sorry ale o tym było już 20 lat temu. Czy J.Hickman ma czytelników za idiotów, próbując nam wcisnąć kolejny raz podobną historię?? Sorry ale to tylko potwierdza moje słowa - ci scenarzyści Marvela już dawno wyprztykali się z oryginalnych i dobrych pomysłów.

@DOWN

Pewnie Silent Bob :)

Dziwne, że akurat ten tom znalazł się na twojej liście, a zabawnych Marvel Zombies pominąłeś. Ale twoja wola. Ja za te 2 najbliższe tomy podziękuję i zbieram kasę na Tajne Wojny tom 1.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...