Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mariusz Saint

"Malazańska Księga Poległych" Stevena Eriksona

Ulubiony tom  

34 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Twój ulubiony tom Malazańskiej Księgi Poległych to:

    • Ogrody Księżyca
      3
    • Bramy Domu Umarłych
      6
    • Wspomnienie lodu
      14
    • Dom Łańcuchów
      2
    • Przypływ nocy
      1
    • Łowcy kości
      5
    • Wicher śmierci
      0
    • Myto ogarów
      1
    • Pył snów
      0
    • Okaleczony Bóg
      2


Polecane posty

zaczalem czytac intensywnie cykl malazanski, jestem na drugiej czesci piatego tomu i cos mi sie z datami nie zgadza.

na poczatku czwartej czesci (dom lancuchow) jest fragment mowiacy o wygnaniu Trulla Sengara. dziesie sie to w 1139 roku snu pozogi. natomiast w piatej czesci ktora dzieje sie z 20 lat pozniej Trull ciagle jest w swoim plemieniu. jak to mozliwe? czy moze ja cos pokrecilem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wiele wyjasnia :) musze przyznac ze cykl jest dlugi ale jak na razie niezle sie czyta. sporo ciekawych postaci.

szkoda tylko ze Podpalacze Mostow przeszli na emeryture. mialem nadzieje czytania o ich przygodach. moze pojawi sie dalej ktos i ich towarzystwa. pewnie Skrzypek w Lowcach Kosci ale i Szybkiego Bena bym chetnie widzial w dalszych czesciach ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznowienie? Akurat teraz gdy przypomniałem sobie o tym tytule i zamierzam poznać ten świat? Lepszej wiadomości nie mogłem chyba usłyszeć. Słyszałem od znajomych same pozytywne komentarze o tej serii i dlatego zamierzam wtopić zęby w te książki.

Pora odłożyć fundusze :D

Dzięki ludzie za super wieści :D

Ja też mam wyczucie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezu w końcu to wznowili, bo od dosyć dawna miałem ochotę zapoznać się z tym cyklem a ciężko było z dostępnością. Do tego nareszcie ktoś wydaje to w nowej okładce która jest przepiękna, istne cudo naprawdę biggrin_prosty.gif Niestety oszaleli chyba z tą ceną 49 zł? ile to ma stron w ogóle?...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 zl duzo? ja widze ze druga czesc 59 zl bedzie kosztowac. najgorsze ze mam wszystkie czesci oprocz pierwszej i bedzie troche sie roznic okladka ale i tak sie ciesze ze wznawiaja. pierwszy tom ma kolo 500 stron jak dobrze pamietam. pozniejsze roznie, dochodza niektore do ponad 700. ale i tak warto kupowac. kupilem jak bylem w polowie 1 tomu i nie zaluje ani jednej zlotowki. co prawda przeczytalem dopiero 11 ksiazek z 18 ale mysle, ze sie nie zawiode.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie książki nie są tanie. Jednak uważam że jeśli książka jest dobra, to jednak warto przeboleć to i kupić. Co innego gdy się okazuj że zamiast świetnej książki dostajemy kosztowną kupę... W tym wypadku wątpię żeby tak było, bo jest za wiele pozytywnych opini.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie książki nie są tanie.

z tym sie nie do konca zgodze. mozna obecnie kupic ksiazki za okolo 30 zl. ja kupilem 17 ksiazek z cyklu i wynioslo mnie to niecale 31 zl za ksiazke. ktos moze powiedziec ze duzo. pytanie tylko czy ksiazke czytasz raz czy nie? ja potrafie czytac ksiazke po pare razy, wiec wychodzi ze mam nie tak droga rozrywke. co innego jak pojedynczy egzemplarz kosztuje naprawde duzo. mysle jednak, ze osoba ktora kupi ksiazki z serii malazanskiej ksiegi poleglych zalowac nie bedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko ze Podpalacze Mostow przeszli na emeryture. mialem nadzieje czytania o ich przygodach. moze pojawi sie dalej ktos i ich towarzystwa. pewnie Skrzypek w Lowcach Kosci ale i Szybkiego Bena bym chetnie widzial w dalszych czesciach wink_prosty.gif

Nic bardziej mylnego ;p

Jak się jest podpalaczem mostów to nawet po śmierci sobie nie odpoczniesz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ładna okładka bo tamte były po prostu okropne.

ksiazki nie ocenia sie po okladce ;) widzialem gorsze okladki, np http://biblioteka_gimnazjum.w.interia.pl/grafika/wladca_pierscieni.jpg

w sumie jak tak popatrze to tylko w drugiej czesci mi sie okladka podoba. nie jest to jednak najwazniejsze. ja sie ciesze, ze wznawiaja edycje bo mam wszystkie czesci oprocz pierwszej. bedzie co prawda odbiegac stylem od pozostalych ale w koncu bedzie komplet :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział to niedawno wznowili wydanie i już ukazał się pierwszy tom zatytułowany rzecz jasnsa "Ogrody księżyca" w cenie 50 złotych (bez grosika :>). Słyszałem, że jakoś wydania niezła, ale to już sam ocenię, bo również planuję ją sobie w najblizszym czasie zakupic.

http://ksiazki.polter.pl/Ogrody-ksiezyca-wznowione-w57633

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiace czytania i cala seria przeczytana. jezeli ktos ma duzo czasu na czytanie to naprawde polecam. osobiscie jestem pod wrazeniem wielkiego swiata jaki stworzyl autor. ciekawe i niespotykane rasy, bogowie, ascendenci, innowacyjny sposob uzywania magii a to wszystko polaczone za pomoca ciekawej i wciagajecej fabuly. do tego calosc okraszona bardzo spora iloscia nietuzinkowych bohaterow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, w każdym razie tomy 2, 4 i 10 będą miały tę samą co w przypadku pierwszego wydania.

A skąd wiesz ? Ja widziałem nowe wydanie i nawet mi się podoba - okładka nawiązuje do uniwersum serii czy też jest wzięta bo akurat licencja na ilustrację była tania ? ;) Tego niebieskiego kawalerzystę z pierwszego wydania prędzej bym powiązałbym z gwiezdnymi wojnami [tzn. z rasą Chissów] - czytałem Ogrody Księżyca i nie przypominam sobie takiego jegomościa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam sobie kupić Ogrody Księżyca, ale słyszałem, że to dość ciężka pozycja, ponieważ liczba ras, bohaterów, miejsc i bogów jest wręcz przerażająca i osoba dopiero raczkująca w świecie Malzańskiej Księgi Poległych może się nieco pogubić i w skrajnych przypadkach odrzucić powieść w kąt. Jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba dopiero raczkująca w świecie Malzańskiej Księgi Poległych może się nieco pogubić i w skrajnych przypadkach odrzucić powieść w kąt. Jak to jest?
No to od jakiego tomu zaczynać raczkowanie, jak nie od pierwszego? Albo przeczytaj pierwszego posta z tego tematu może, co? Tam o tym coś jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dodam od siebie, że może być ciężko, ale odkrywanie tego świata i składanie wszystkiego do kupy, to jedna z przyjemności płynących z czytania cyklu Eriksona.

Ja nadal czekam, aż znajomy kupi ostatni tom in English... Długo jednak już nie zdzierżę i chyba sam kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...