Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

World of WarCraft+dodatki

Polecane posty

Felessan - w całości się z Tobą zgadzam. Pamietam te pytania na trade chat: "what is a tank?" ^_^ ehhhh... to były trudne czasy. Teraz załuje troszke, że nie zwracałem uwagi na treść questów i historię WoW'a, bo jest UBER. Podziwiam jak wszystko jest ze sobą powiązane itp. A co do raidów to imo Exodar i ich prościutki bossich z Eredarów jest najczęściej rajdowany na Zenedarze, a instancje to raczej Karazhan, a co do pugów to tak samo Kara. Btw gra ktoś na Zenedarze Alliance, Hordą na Dragonmaw? Jak tak to pisać na Dragonmaw (ingame mail) do Anabell i na Zenedarze do Maćka (Maciek), Misiek, Smrodek, Epipema, Kasumatra :)

PS ma może ktoś pojęcie kiedy będzie Sunwell Platue patch? Mam na myśli Wasze przewidywania, bo jak narazie nie ma nawet PTRów... A nawet najpierw bedzie patch 2.3.2 z tego co słyszałem, bo jest tyyyyyyyyyyle bugów z wiazku z nowym patchem... A potem WotLK :D mniam...

PPS polecam stronkę: www.mmo-champion.com i www.mmowned.com xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS ma może ktoś pojęcie kiedy będzie Sunwell Platue patch? Mam na myśli Wasze przewidywania, bo jak narazie nie ma nawet PTRów... A nawet najpierw bedzie patch 2.3.2 z tego co słyszałem, bo jest tyyyyyyyyyyle bugów z wiazku z nowym patchem... A potem WotLK mniam...

Patch wyjdzie gdzies w marcu. Natomiast WotLK mialo wyjsc 11/03/2008 (w USA byly juz plakaty), ale zostanie przesunieta premiera na wakacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za wypowiedział moderatora Przenosze Wypowiedź Tutaj :P

Napisane Przeze Mnie Gdzieś Tam W Temacie O WoWie :D

Sprawa pierwsza - holy pala nie jest od dmg. Na BG typu AV stoisz sobie z tylca i leczysz. Nie wiem jak jest na arenach, ale skoro biora disc priestow i resto druidow, to moze pala na holy tez sie przyda.

Sprawa druga (raczej warunek) - chcesz miec itemy z rajdow, graj palem tankiem albo healerem - retriadynem nie dostaniesz sie do zadnej gildii. Na instance retri palow tez nie biora (wiadomo - uzywa takie cos plejtow, to tankowi albo palowi na healing spokojnie moze itema zakosic...), poza tym dmg takiego pala zalezy od broni, dlatego najlepszymi dpsami sa kasterzy (czyt. lock i mejdż).

3. Przeaggrowanie raczej zalezy od tanka a nie dpsa - dobry tank nie pozwoli przeaggrowac ;p

4. Radze grac hilerem - stoisz sobie z tylu, masz wszystko pod kontrola za pomoca 1-2 przyciskow (healbot), o nic sie nie martwisz, tylko zeby tank mial w miare ful hp.

5. Nie polecam Maghteridona - sam fakt ze znajduje sie na nim najlepsza europejska gildia, nie znaczy ze mozecie sie czuc "elo" i szpanowac przed kumplami ze sie widzialo kogos w full epic + t6.

1. Popieram chyba że ma sie kumpla który gra z toba i nażeczona No Lifera tak jak ja to mam team na arene i to sprawny ;]

2. Nie chce iść do żadnej gildii bo mam założona swoja własna gdzie mam paredziesiąt osób 60~70 aktywnych non stop wiec rajdy z nimi organizuje (w sumie co do plate'ów ja nie podbieram healing plate'ów tylko cos co ma str i ag i + do ataku nie heala (wkoncu jak dps to itemy dla dps'a)

3. To fakt dobry tank nie pozwoli by ktoś inny agrował ;]

4. Niby prawda ale grałem tak paredziesiąt lvl'i i powiem ci że tragiczna nuda -.- nie wiem, może dlatego że wychowałem sie na fury Warriorze ;] ale stać na raidach, bg i inst ciagle z tyłu i w niczym nie uczestniczyć to moim zdaniem mija sie z celem chyba że ktos jest wybitnie leniwy.

5. No to był mój 1szy serv jak konto założyłem i tak juz zostało. Mówisz że go nie polecasz etc. OK, dużo ludzi go nie poleca ale nikt do grzyba nie chce mi powiedzieć DLACZEGO. Bo ja wad nie widze na nim zbytnio, owszem chciałbym go zniemić ale po co skoro dla mnie wszystkie sa takie same :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pisze ten post bo stala sie rzecz bardzo niesamowita, smieszna, a zarazem przykra dla niektorych graczy na serwerze Burning Legion (serwer oblegany przez Polakow i Turkow). POLSKA gildia, ktora jest uznawana za najlepsza(jako pierwsza polska gildia wyczyscila BT), poszla wczoraj ubijac Illidana ( nie podaje nazwy gildii ze znanych nam powodow). Co dropnelo? Legendarny MH sword dla Rogue/Wojownika. Jak zwykle miala sie odbyc "licytacja" kto zgarnie ten oto item... Niestety gracze nie zdazyli powalczyc o niego, gdyz ktos go "zninjowal". Byl to Rogue. Mhhh, jakie powinnismy z tego wyciagnac wnioski? A no takie by na KAZDYM rajdzie byl ktos taki jak "ML"(najlepiej zaufana osoba). Swoja droga teraz to sobie tylko zaszkodzil ten oto gacz. Moze ma juz wypasiona postac (full T6 + 2 swordy legendarne z Ilika), ale co z tego jak nikt go juz nie bedzie chcial... Smutna wiadomosc, ale prawdziwa :cry: A Sunwell sie zbliza powoli :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może zmienić imię jest taka opcja :D Ale będzie można go rozpoznać po broni (mało jest legendarnych) U mnie na Quel nie ma jeszcze nikt z Ili legendarnych. Ale możemy się pochwalić 1 osobą z Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej trudno nie zauwazyc osoby biegajacej z dwoma legendami ;) Swoja droga kolega juz zostal znaleziony na innym serwie ze zmienionym nickiem. Jak widzicie wiesci sie szybko rozchodza. Jestem ciekaw czy na tym serv zdobedzie zaufanie ^^

btw Draconis ja mamThunderfury, Blessed Blade of the Windseeker. Zostal mi z czasow pre TBC jak bylem najlepszym tankiem na serwerze :) (bylem paladynem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może zmienić imię jest taka opcja :D Ale będzie można go rozpoznać po broni (mało jest legendarnych) U mnie na Quel nie ma jeszcze nikt z Ili legendarnych. Ale możemy się pochwalić 1 osobą z Thunderfury, Blessed Blade of the Windseeker.

Skromna poprawka kolego.

Z serwera quel'thalas, gildia Lost in Azeroth ma juz BT na statusie farmy (spotkalem ich tanka z tarcza z ilka, oraz rogala z OH legendarnym), a niejaki Interscope (prawdopodobnie swoisty Swifty serwera) ma wszystkie mozliwe pre-bc bronie, czytaj: sulfuras hammer, podwojne (!) thunderfury, perdition's blade, ten miecz co pada z ostatniego lisza w naxxramas (kel'thuzad sie chyba zwal), I z wspolczesnych, full vengeful set + T6 mix :). Poza tym, gildia Olympus (do ktorej on imo nalezy) tez zaczyna sie zabierac za Black Temple.

Sam sie nie moge niczym jeszcze pochwalic, o ile rogal na 62 jest jakimkolwiek osiagnieciem ;).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromna poprawka kolego.

Z serwera quel'thalas, gildia Lost in Azeroth ma juz BT na statusie farmy (spotkalem ich tanka z tarcza z ilka, oraz rogala z OH legendarnym), a niejaki Interscope (prawdopodobnie swoisty Swifty serwera) ma wszystkie mozliwe pre-bc bronie, czytaj: sulfuras hammer, podwojne (!) thunderfury, perdition's blade, ten miecz co pada z ostatniego lisza w naxxramas (kel'thuzad sie chyba zwal), I z wspolczesnych, full vengeful set + T6 mix.

Heh, poprawka to sie nalezy, ale Tobie kolego m4hir. Thunderfury jest mieczem, ktorego mozna trzymac tylko w MH. Jasne, moze miec bronie wszystkie pre-TBC imba. Wielu bylo, lub jest takich co po TBC przestao sie scigac w wojnie o itemy (przykladem jestem ja ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja tez przepraszam za ta (nie)skromna pomylke (nie zauwazylem slowa 'unique'), aczkolwiek w takim przypadku musi byc tam drugi miecz o dokladnie takim samym skinie jak Thunderfury. Bo pewien warrior mial dwa takie na plecach, podobnie jak rogue w filmie o naxxramas. ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna mozliwosc. Sa to swordy, ktore wypadaja z Illidana (legendarne). Watpie aby ten Warrior je posiadal- zbyt niski drop i nie ta klasa. Najpierw ja dostaje rogal. Potem jest czas na Warriora fury ;)

Swoja droga teraz ma byc jakis BOW legendarny z Sunwella dla Huntera. Jestem ciekaw jak bedzie wygladac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujac, moj przedostatni post byl glownie opisem sytuacji na serwerze Quel'thalas.

A tak, bédzie nowy luk, glownie dla huntera. Jest pewnym, ze wypadnie z Kil'jaeden'a, ostatniego i prawdopodobnie najtrudniejszego bossa w ostatnim patchu do Burning Crusade. Zwie sie Thori'dal, the Stars' Fury. Oto link do oficjalnego zrodla informacji o nim: http://www.wowwiki.com/Thori%27dal%2C_the_Stars%27_Fury

Jest tam dodany model tego luku. Jak tak patrze, to po prostu odbiera mi mowe, piekny model :D .

Pozdrawiam

PS: Zapomnialem dodac, dobre wiesci. W udokumentowanych zmianach w patchu 2.4.0, blizzard zaplanowal usuniecie wymogu attunementu do instancji rajdowych takich jak The Eye, Black Temple i Hyjal. Celem tego jest sprawienie zeby gracze ulepszyli swoj sprzet co nieco zanim pojda do northrend. Tym samym, mozna spekulowac o poziomie trudnosci w northrend, ktory ma ponoc byc extremalny :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, usunięcie attunementów (rany, ale my po polsku piszemy, że o angielskim nie wspomnę :P) nie ma nic wspólnego z tym, że w Northren będzie ciężko. Blizzard zdaje sobie sprawę, że minęło już sporo czasu o wydania BC i aby utrzymać graczy do kolejnego dodatku, którego data premiery się przeciąga, musi im coś zaoferować. Najłatwiej zrobić ukłon w stronę mniej no-lifowych graczy i dać im możliwość wyszalenia się w end-game instancjach, o których wcześniej mogli tylko marzyć, bo nie mieli czasu (ochoty/golda/itd), aby zrobić odpowiednie questy.

Co do poziomu w dodatku, to IMO nie będzie się on absolutnie niczym różnił od innych krain. Ot, będzie tak jak przy przechodzeniu powiedzmy z Darkshore do Ashenvale. Czyli standard - najpierw proste mobki, a potem coraz potężniejsze, ale i my stajemy się potężniejsi. Rewolucji nie będzie, co zresztą pokazała premiera BC - poziom trudności nie był ani niższy, ani wyższy niż w podstawce. Pomijam oczywiście end-game. A sprzętu nowego gracze nie będą potrzebowali, bo będzie pewnie tak jak po BC - zielone itemy z questów były lepsze (czy też przydatniejsze do levelowania) niż epicki z Black Temple :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Zapomnialem dodac, dobre wiesci. W udokumentowanych zmianach w patchu 2.4.0, blizzard zaplanowal usuniecie wymogu attunementu do instancji rajdowych takich jak The Eye, Black Temple i Hyjal.

Nie wiem dla kogo te wiesci sa dobre. "LFM pug Rage Winterchill!!11oneone". Blizzard carebearuje casuali coraz bardziej, az rzygac sie chce normalnym raiderom. Tyle wysilku wlozone w attunowanie calej gildi, od KZ do BT. Teraz (2.4) byle gowniarz, jesli tylko ma dosc czasu zeby farmowac badge/afkowac na AV, moze wyepixowac sie prawie tak, jak ktos klepiacy Illidana co tydzien od pol roku.

Celem tego jest sprawienie zeby gracze ulepszyli swoj sprzet co nieco zanim pojda do northrend.

Bzdura, pierwszy lepszy green "Frozen Vest of the Bear" bedzie porownywalny z dzisiejszym dobrym sprzetem. Prawda, ze full T6 + bronie z BT powinny starczyc na jakis czas, tak jak full t3 podczas lvlowania w TBC, ale to byla tylko kwestia czasu zanim Atiesh wyladowal w banku.

Tym samym, mozna spekulowac o poziomie trudnosci w northrend, ktory ma ponoc byc extremalny

Taa, widzac dzisiejsza tendencje (vide epic gemy za badge, zdejmowanie attunement'ow), Northrend bedzie tylko dla uber hardcore no life'ów, zeby wejsc do pierwszego instance'a trzeba bedzie miec 100 badge'y w bagu, inaczej nie ma szans na pro gaming. A caly ten instance bedzie sie skladal z jednego placu i jednego kolesia ktory bedzie sprzedawal tier 14 za 34902384 badge'ow za kazda czesc. Na szczescie badge beda lecialy z kazdego mobka, nawet crittera, a greeny beda sie disenchantowaly w 2-3 badge kazdy. Roznica miedzy Forte/Nihilum, a 14-letnim Jasiem z Krzaczastej Dolnej bedzie taka, ze Jasio szybciej potrafi skupowac badge z AH (ktore w WotLK nie beda juz BoP, bo czemu krzywdzic casuali tak okrutnie)

Najłatwiej zrobić ukłon w stronę mniej no-lifowych graczy i dać im możliwość wyszalenia się w end-game instancjach, o których wcześniej mogli tylko marzyć, bo nie mieli czasu (ochoty/golda/itd), aby zrobić odpowiednie questy.

To tak jak z po-PRL'owskimi PGR-ami. Siedza wiesniaki na dupie, nic nie robia i biadola ze "im sie nalezy". Od razu na kadre kierownicza najlepiej, bo przeciez on wszystko wie (a przynajmniej to co nadaja w radio maryja). Jak ktos nie ma tego w sobie zeby zabic Vashj i KT (tlumaczac to czymkolwiek czasem czy ochota, sprawe golda przemilcze), to niech siedzi w KZ i farmuje maiden. Nie ma czasu sie attunowac, ale czas na BT sie znajdzie? Jasne, podstaw koryto to leb opuszcze zeby sie nazrec, niech strace.

Nie zrozumcie mnie zle, nie chce obrazac tutaj nikogo oprocz blizzarda, to nie jest wina graczy przeciez, casuali czy nie. Blizz po prostu to swiniak na kase, a z 10 milionow graczy ilu jest powaznymi raiderami? 0,01%? Sorry ale to komunizm, klasa robotnicza i masowka na pierwszym miejscu, cokolwiek da najwiecej kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo będzie pewnie tak jak po BC - zielone itemy z questów były lepsze (czy też przydatniejsze do levelowania) niż epicki z Black Temple.

Mhm, nie wiedzialem, ze zielone itemki z TBC sa lepsze od epickich z Black Temple :shock: :lol:

Bzdura, pierwszy lepszy green "Frozen Vest of the Bear" bedzie porownywalny z dzisiejszym dobrym sprzetem. Prawda, ze full T6 + bronie z BT powinny starczyc na jakis czas, tak jak full t3 podczas lvlowania w TBC, ale to byla tylko kwestia czasu zanim Atiesh wyladowal w banku.

Niestety, prawie kazdy item z nowego dodatku bedzie lepszy od TBC. Maja tylko zrobic Questy na UPGREAT dwoch itemow z 60lvl :shock: Czemu one? Tego juz nie wiem... 8)

Roznica miedzy Forte/Nihilum, a 14-letnim Jasiem z Krzaczastej Dolnej bedzie taka, ze Jasio szybciej potrafi skupowac badge z AH (ktore w WotLK nie beda juz BoP, bo czemu krzywdzic casuali tak okrutnie)

A w TBC to nie jest to samo? Wchodzisz na BG i za kilka tysiecy pkt zdobywasz epicki secik Gladiatora... Dodatkowo rozegrasz sobie arenke (10 gier by sie zbytnio nie przemeczyc) i masz nastepne itemki epickie :D

Nie zrozumcie mnie zle, nie chce obrazac tutaj nikogo oprocz blizzarda, to nie jest wina graczy przeciez, casuali czy nie. Blizz po prostu to swiniak na kase, a z 10 milionow graczy ilu jest powaznymi raiderami? 0,01%? Sorry ale to komunizm, klasa robotnicza i masowka na pierwszym miejscu, cokolwiek da najwiecej kasy.

Smutne, ale prawdziwe :cry: . W dzisiajszych czasach pieniadz odgrywa glowna role. Blizzard stara sie teraz dotrzec nie tylko do starych wyjadaczy, ale rowniez do tych Jasiow co maja po 14scie lat. KAZDY teraz moze latwo sie zalapac na epika... Ehhh tylko powspominac sobie stare, dobre czasy gdy sie chodzilo na raidy w 40sto osobowej grupie. Wtedy mogles zobczyc roznice miedzy starym wyjadaczem, a zwyklym graczem ktory gral sobie TYLKO dla przyjemnosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, nie wiedzialem, ze zielone itemki z TBC sa lepsze od epickich z Black Temple :shock: :lol:

Mój błąd, pisząc zdanie pomyliły mi się czasy, dodatki i instancje i stąd taki bełkot wyszedł :P. Chodziło oczywiście o to, że będzie tak jak po BC - zielone itemy z questów były lepsze od tych powiedzmy z AQ, a w nowym dodatku to epicki z Black Temple będą gorsze od nowych zielonych przedmiotów. Teraz jest już chyba jasne :).

Xaravander - kompleksy jakieś leczysz? Chociaż chyba właśnie nie leczysz, a powinieneś, bo twój post jest od nich pełen. Jakie klasy robotnicze, jakie PGR-y, człowieku o czym ty piszesz?! Słyszałem wiele opinii, że WoW ma zgubny wpływ na młode umysły, ale nie spodziewałem się, że to prawda. A tu proszę, wręcz podręcznikowy przykład. Co ma do tego wszystkiego Radio Maryja? :shock: Nie będę polemizował z całą twoją wypowiedzią, bo jest przesycona egoizmem i zawiścią (do kogo właściwie? zwykłych graczy? co oni ci winni?). Ochłoń, wypij szklankę wody, policz do 10, obiegnij dom, nie wiem, zrób coś, żeby się wyluzować. Bo z takimi stresami nie wieszczę ci długiego życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard carebearuje casuali coraz bardziej, az rzygac sie chce normalnym raiderom. Tyle wysilku wlozone w attunowanie calej gildi, od KZ do BT. Teraz (2.4) byle gowniarz, jesli tylko ma dosc czasu zeby farmowac badge/afkowac na AV, moze wyepixowac sie prawie tak, jak ktos klepiacy Illidana co tydzien od pol roku.

Należałoby wyjaśnić definicję "normalnego raidera", bo mnie zawsze się wydawało, że gry ze znaczkiem MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game) są z założenia kierowane do szerokiego grona odbiorców. A do niego raczej nie zaliczają się tzw. "eksperci", którzy nic innego nie mają do roboty tylko pół roku co tydzień zabijać Illidana.

Taa, widzac dzisiejsza tendencje (vide epic gemy za badge, zdejmowanie attunement'ow), Northrend bedzie tylko dla uber hardcore no life'ów, zeby wejsc do pierwszego instance'a trzeba bedzie miec 100 badge'y w bagu, inaczej nie ma szans na pro gaming. A caly ten instance bedzie sie skladal z jednego placu i jednego kolesia ktory bedzie sprzedawal tier 14 za 34902384 badge'ow za kazda czesc. Na szczescie badge beda lecialy z kazdego mobka, nawet crittera, a greeny beda sie disenchantowaly w 2-3 badge kazdy. Roznica miedzy Forte/Nihilum, a 14-letnim Jasiem z Krzaczastej Dolnej bedzie taka, ze Jasio szybciej potrafi skupowac badge z AH

Pytanie: ile w tym wszystkim wartościowej informacji, a ile bezwartościowej gdybologii?

Nie zrozumcie mnie zle, nie chce obrazac tutaj nikogo oprocz blizzarda, to nie jest wina graczy przeciez, casuali czy nie. Blizz po prostu to swiniak na kase, a z 10 milionow graczy ilu jest powaznymi raiderami? 0,01%? Sorry ale to komunizm, klasa robotnicza i masowka na pierwszym miejscu, cokolwiek da najwiecej kasy.

Komunizm? Jeśli mówimy o zarabianiu pieniędzy, to wypadałoby napisać coś o kapitalizmie, który właśnie jest nastawiony na zysk. I dalej piszesz o "poważnych raiderach", którzy ponoć stanowią "0,01%" graczy. Co z tego? Blizzard jest firmą, a ta musi przynosić zysk. Nikt nie będzie dokładał do interesu, bo będzie trzeba zwinąć sklepik. Powiem więcej - byłoby dziwne, gdyby pieniądze nie były ważne dla twórców. Jeśli Blizzard uznaje, że warto skupić się na graczach, którzy uczestniczą w rozgrywce na wyrywki, to jest to tylko ukłon w stronę ludzi nie mogących - z różnych względów - poświęcać codziennie dziesięciu godzin na nabijaniu poziomów. Wbrew pozorom to gra jest dla ludzi, nie odwrotnie.

a porownanie do socjalizmu to metafora tego co sie teraz w WoWie wyrabia, przykro mi ze nie zrozumiales.

Nie dziwię się. Widocznie wiesz o nim mniej niż ja, skoro takiego porówania użyłeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejciu, ale sie narobilo.

No wiec: Piszac "dobre wiesci" mialem na mysli ze typowy casual (taki jak ja, na ten przyklad), bedzie mial okazje zeby poznecac sie na Illidanem I reszta BT (oraz HS), w czasie kiedy typowy hardkorowy rajder bedzie mogl spokojnie zabrac sie za lakomy kés w postaci Kil'jaedena, M'uru, I inne ciekawostki. Malo tego, hardkorowcy WCIAZ beda do przodu z jakoscia sprzetu noszonego, jako ze Sunwell Plateau ma miec extremalny loot jakosci epickiej, lepszy niz ten aktualnie osiagalny w BT czy HS.

Druga sprawa, sprzet: kto by chcial wymieniac takie cacko jak "Slayer's chestpiece" na jakies "Frost vest of the bear" ? Podobna sprawa ma sie z bronia, czy wziac jakis miernie wygladajacy mieczyk z northrend, czy stare dobre ostrza illidana? Odpowiedz jest chyba jedna ;].

Trzecia sprawa, komunizm/kapitalizm: Blizzard to kapitalisci, watpie zeby ktos z ich 10.000.000 uzytkownikow tego jeszcze nie zauwazyl. Jak firma chce miec wiecej przychodu, musi wpierw cos dac w zamian. W tym przypadku, jak Arnie sam zaywazyl, uklon w strone casuali. Nic dziwnego, bo w koncu ilosc najlepszych gildii z calego swiata (1 na kontynent I fakcje) mozna policzyc na palcach stóp I dloni (to wciaz malo). I to by bylo rzeczywiscie jakies 0.5% z calej tej puli graczy. A ten patch jest wymierzony glownie w pozostale 99.5%.

Co innego, ze to nie ta "klasa pracujaca" ktora prymuje w swiatowym rankingu PvE, tym zajmuja sie tylko ludzi ktorzy zadedykowali wiekszosc swojego czasu WoW-owi.

Napizane przez Xaravander

To tak jak z po-PRL'owskimi PGR-ami. Siedza wiesniaki na dupie, nic nie robia i biadola ze "im sie nalezy". Od razu na kadre kierownicza najlepiej, bo przeciez on wszystko wie (a przynajmniej to co nadaja w radio maryja). Jak ktos nie ma tego w sobie zeby zabic Vashj i KT (tlumaczac to czymkolwiek czasem czy ochota, sprawe golda przemilcze), to niech siedzi w KZ i farmuje maiden. Nie ma czasu sie attunowac, ale czas na BT sie znajdzie? Jasne, podstaw koryto to leb opuszcze zeby sie nazrec, niech strace.

Eeee, chyba cos mnie ominelo, co z tym wspolnego ma radio maryja, lub "wiesniaki" ? Zeby grac w wowa, trzeba miec czas, farmerzy zazwyczaj caly swoj dzien spedzaja w polu, zeby zarobic na rodzine, podobnie ich dzieci. Wiec kto gra? Kto albo jest casualem albo hardkorowcem? Odpowiedz jest prosta: miastowi! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Xaravander napisał:

Blizzard carebearuje casuali coraz bardziej, az rzygac sie chce normalnym raiderom. Tyle wysilku wlozone w attunowanie calej gildi, od KZ do BT. Teraz (2.4) byle gowniarz, jesli tylko ma dosc czasu zeby farmowac badge/afkowac na AV, moze wyepixowac sie prawie tak, jak ktos klepiacy Illidana co tydzien od pol roku.

Należałoby wyjaśnić definicję "normalnego raidera", bo mnie zawsze się wydawało, że gry ze znaczkiem MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game) są z założenia kierowane do szerokiego grona odbiorców. A do niego raczej nie zaliczają się tzw. "eksperci", którzy nic innego nie mają do roboty tylko pół roku co tydzień zabijać Illidana. "

I bardzo dobrze!

Za to kocham WOW, bo w porównaniu do innych MMO, nie muszę siedzieć i grindować non stop i siedzieć 10 - 30 godzin dziennie by coś osiągnąć. Kocham Wow za to, że nie MUSZĘ być hardcorowcem już, ponieważ robiąc zwykłe questy mam fajny sprzęt i mogę coś zdziałać.

I cieszę się na to, że mogłem raidować Pre-TBC i zwiedzić wszystkie fajne miejsca, ponieważ były dużo łatwiejsze.

Wow jest dlatego taki popularny ponieważ umożliwia ludziom grać i bardzo casual i hardcore. Co kto lubi. Jak ktoś lubi siedzieć nad jednym mobem 10 godzin to prosze bardzo, można to robić i wow (ale sensu nie widze) a można w innych "super" MMO.

Swego czasu testowałem wiele różnych massive multiplayerów. Żadna z nich nie oferowała tyle co World of Warcraft. Lineage 2 i questy zajmujące człowiekowi tydzień, Cabal Online i możliwość grania praktycznie samemu, bo tak jest świat zrobiony, że razem questować się praktycznie nie da. O Tibii, RO i Ragnaroku nie wspominam =='.

W wow grając 2-3 godziny dziennie mogę się dobrze bawić czy to levelując postać questując czy zwiedzając ciekawy świat. Każdy szczegół jest tam zaplanowany, nie to co w innych produkcjach gdzie jest zasada: "Dobra to tu walniemy to, a tu tamto, walić to, że się kupy nie trzyma, przecież ludzie i tak na to nie patrzą".

Zaś jak ktoś chce grać hardcorowo w Wow to przecież nie ma sprawy. Są raidy, jest dobre PvP, są instance 10-25-40 osobowe, można iść całą gildią łowić nago ryby w stormwind ^^.

I co najlepsze w tej grze zostać hardcorowcem nie jest trudno, wystarczy chęć i zawsze jest możliwość dogonienia w końcu innych po długiej przerwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam popieram Xaravander'a.

1. Zrobi się jeden wielki atak klonów. Każdy bedzie biegac w tym samym dlaczego ? Bo tak, poprostu, nie bedzie juz zróżnicowanego poziomu trudnosci, wystarczy podejsc do przyslowiowego "koryta" i sobie cos wydropic.

2. Nie masz czasu ? NIE GRAJ W MMORPG ! To zawsze byla zlota zasada i denerwuja mnie ludzie którzy mowia "to fajnie ze obnizaja poziom trudnosci etc. bo latwiej bedzie mi cos zdobyc" - takich okreslen uzywaja ludzie ktorzy wszystko chca dostac jak najszybciej i po jak najmniejszych kosztach, pomyslcie teraz, stoje sobie dzisiaj w secie T6 z najlepszymi broniami jakie mozna miec grze i jestem dumny z tego ze to posiadam, zdobyl, włozylem duzo wysiłku by tego dokonać i dużo czasu, a tu przyjdzie za pare dni taki Jaś ktory przyszedł na gotowe i wali txt (a na 100% tak bedzie! ) "Jestem super imba, pro ty jestes Je*** Noob etc" ... bo Tępy Blizzard wprowadza powoli takie ułatwienia że żal sie człowiekowi robi jak na to patrzy i kazdy dzieciak/noob/inne tałatajstwo które nie potrafi sobie sprzetu zorganizować dostanie go na złotej tacy. Skończy sie Era KLIMATU gry (która niestety i tak juz powoli sie kończy) kiedy czuło sie to że trzeba się było napracowac żeby cos osiągnąć.

A okreslenie z nierobami pod sklepem sączącymi wino albo inny badziew jest jak najbardziej trafne, bo g**** robia a chca tylko by wszystko im po d gebe podłozyć, to samo jest w WoWie.... Popierajcie dalej takie "rewolucje" wprowadzane przez blizzarda a juz wkrótce zostaniecie sprowadzeni do poziomu 14 letnich Jasi co nic nie robia a kozaczą jakby robili wiele.

Wniosek ? chcesz grać 2h dziennie fajnie sie bawić etc ? graj ! baw sie ! ale nie wymagaj tego by ci dano jakieś "epickie" lub super żadkie (teraz to już nie żadkie ...) itemy których wydropienie innym zajeło sporo czasu.

To tak jak z wykupem mieszkań ostatnio, twoja mama wykupiła rok temu mieszkanie za 150 000 zł a pani tereska z naprzeciwka która wszystko olewa (lub twierdziła że jej sie nie chce etc) wykupiła takie samo mieszkanie w tym roku za 1 000zł bo rząd wprowadził jakies poronione prawo, powiedzcie nie byliby byście źle taka sytuacja wam sie trafiła ? To jest dokładnie taka sama sytuacja!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...