Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Zapewne już znacie - garść konceptów które ujrzały światło dzienne na Blizzard Worldwide Invitationals 2008.

-> http://www.diablofans.com/forums/showthread.php?t=11132

Pachnie tu D2 I i II act. Trochę deja vu, ale jak najbardziej pozytywnego :) No i co mnie gryzie - skoro w końcu otrzymamy ingerencje w otoczenie, to ciekawe czy miasta i osady dalej będą całkowicie neutralne - mam na myśli sprawę ewentualnych ataków podopiecznych "rogatego" :) Motyw questu w formie obrony miasta to coś czego brakowało, zwłaszcza biorąc pod uwagę harce - fotomontaże, jakie wyprawiały sie na plakatach D2, dołączanych do niektórych gazetek komputerowych (kto miał na ścianie, wie w czym problem :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą można ogłosić konkurs na polską żeńską wersję nazwy Barbarzyńca - Barbórka? Barbagrażynka? Bersersiekierka?
Mam nadzieję, że w tym wypadku tłumacze zamiast tworzyć Barbarzynki stworzą po prostu Berserkera i Berserkerkę, a zamiast Amazonki i Amozona(o ile ta klasa się znów pojawi :P ), będzie Łucznik i Łuczniczka/Łotr i Łotrzyca czy cośtam :P

Swoją drogą - jeżeli męska wersja nowej klasy to Witch Doctor, to jak się nazywa jego żeńska wersja? Witch Nurse? ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herszt-baba? Niezbędnym elementem będą tutaj zapewne grube blond włosy, zaplecione w stylu Oktoberfest, rzymskie uda, rumiane poliki no i ten szał w oczach powodujący że każdemu minotaurowi "klęknie" psychika... ;)

Edytowano przez surin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kobiecą wersję Barbarzyńcy mieliśmy okazję oglądać na gameplay'u, zaraz przed walką z tym bossem. Ale mogę się mylić, jakoś końcówkę mgliście pamiętam, będę musiał odświeżyć sobie. Tam chyba miała brązowe, długie włosy, chyba splecione razem.

Najlepszym wyjściem będzie chyba pozostawienie nazw klas w ich naturalnych formach, a na karcie postaci widoczne będzie po prostu coś takiego:

Klasa: Barbarzyńca

Płeć: Kobieta/Mężczyzna*

Uniknie się w ten sposób nowych cudactw i głupich nazw wymyślonych na siłę.

* - niepotrzebne skreślić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka faktów wyłapanych z zapisu pytań i odpowiedzi na temat D3 wykonanego przez diabloii.net (lista z gra* .pl )

- duża uwaga poświęcona zrobieniu gry ciekawej, przyjemnej przy każdym graniu

- skupienie się na współpracy w drużynie

- losowe lochy i losowe otoczenie

- nowy system pozwala na umieszczenie losowych skryptowanych zdarzeń w każdym miejscu

- Potyczki na dużą skalę (ogromna ilość przeciwników na ekranie) tak by gracz czuł że ma potężną postać

- "Jeśli potrafisz kliknąć myszką, potrafisz grać w Diablo" ;D

- Będzie jakiś system współzawodnictwa między graczami, na razie jednak nic o nim nie chcieli mówić

- nowy Battle.Net (łatwiejsze znajdywanie przyjaciół, tworzenie meczy, szybszy w obsłudze)

- chcą by gracz więcej używał umiejętności

- łatwiejszy system przełączania umiejętności (pasek ala WoW, by szybciej zmieniać umiejętności)

- można nadal przełączać skille kółkiem myszy

- Poprzednio gdy gracz był przytłoczony przez przeciwników pierwszą reakcją było użycie mikstur, chcą aby w D3 pierwszą reakcją było użycie umiejętności

- łatwiejsze wejście w grę

- nowy system zdrowia dostosowany do szybkiej akcji

- wystarczy przebiec po miksturze zdrowia by Cie uleczyła, natomiast jeśli je podniesiesz, uleczeni zostaną wszyscy blisko ciebie

- Większe i bardziej skomplikowane potwory

- Berserker posiada dużą maczugę zadającą olbrzymie obrażenia, ale jeśli nie trafi utknie ona w ziemi

- Kościane szkielety z tarczą są powolne, ale blokują tarczą twoje strzały

- Grupy potworów będą ze sobą współpracować dokładnie tak samo jak gracze

- Chcieli stworzyć znacznie lepszą historię

- Nie chcieli aby historia była tylko tłem tak jak w WoWie, będzie można się skupić na historii choć nikt nie będzie do tego zmuszony

- nowy system nazywany przygodami (adventures)

- rozwinięcie losowości z D2 pozwala na umieszczanie zdarzeń gdziekolwiek, np. stary nawiedzony dom

- Spontaniczne, losowe questy

- nowy system konwersacji

- postacie teraz rzeczywiście rozmawiają

- pozostanie wiernym Diablo, stworzenie fantastycznej gry Action RPG, wprowadzając głębszą rozgrywkę

- większe wczucie się w świat Sanktuarium

- wsparcie dla dużej ilości graczy, choć mniejsze grupy będą sprawować się lepiej

- wielkość tych grup nie została jeszcze ustalona, prawdopodobnie będzie to 4-5

- ulepszenia w systemie ekwipunku

- łatwiejszy system handlu

- każdy przedmiot zajmuje tylko 1 miejsce

- chcą zrobić grę głównie dla graczy Diablo, nie dla graczy w WoWa, choć i dla nich znajdzie się sporo miejsca

- jeszcze nie zdecydowali ile finalnie będzie klas w grze

- nie starają się przywrócić starych klas, zaczynają tak jakby od początku

- każda z klas będzie używała innej mechaniki

- nowy system zdobywania skarbów, ekwipunku itp. Skarby będą generowana osobno dla każdej postaci w drużynie, gracz będzie widział tylko skarby wygenerowane dla niego

- wiele nowych cech, właściwości przedmiotów

- nowy battle.net będzie bardzo efektywny w eliminowaniu cheaterów

- Płeć postaci nie będzie wpływać na jej atrybuty

- gra nie będzie wymagała DX10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuchar:

Masz rację pod koniec (?) była też damska wersja Witch Doctor'a. Na szczęście Blizzard bierze sobie do serca narzekania graczy, więc może uda nam się uniknąć Amazonów czy Barbarzynek :P?

@Reaperius

Blizz zawsze stara się zmniejszyć do minimum wymaganie gier, więc D3 też pewnie będzie miało rozsądne wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuchar:

Masz rację pod koniec (?) była też damska wersja Witch Doctor'a. Na szczęście Blizzard bierze sobie do serca narzekania graczy, więc może uda nam się uniknąć Amazonów czy Barbarzynek :P?

Taa, tyle tylko, że Blizzard nie będzie polonizował Diablo :P To już zależy od polskiego wydawcy, pewnie CDP. Nie wiem jak było w przypadku Diablo 2, nigdy nie grałem w wersję angielską...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Blizz zachował rozsądek i D3 nie wymaga DX10

Wiesz... Mało która gra wymaga DX10...

No i nie wiem, po co takie problemy z nazw żeńskich / męskich postaci robicie. Pewnie rozwiążą to w najprostszy sposób z możliwych (klasa: Barbarzyńca, płeć: kobieta). ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Mało która gra wymaga DX10...

No i nie wiem, po co takie problemy z nazw żeńskich / męskich postaci robicie. Pewnie rozwiążą to w najprostszy sposób z możliwych (klasa: Barbarzyńca, płeć: kobieta). ;)

Ale wtedy jak NPCe będą się do nas zwracać ? Taka Akara: "Witaj młody amazonie" :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fearon:

Tak, ale zważ, że do premiery Diablo 3 zostało nam z rok/półtorej, a wtedy DX10 to pewnie będzie już standard :x

Śmiem w to wątpić, bo co takiego w sumie ma DX10, czego nie ma jego poprzednia wersja? O ile dobrze pamiętam, to opinia na ten temat jest zgodna i sprowadza się do "nieznacznych różnic".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzardowi do premiery może się jeszcze wiele zmienić ;). PvP to nieodzowna część gier tego typu (w sumie to większości gier z multiplayerem) więc muszą nad tym popracować. Na pewno będzie, i wieże, że blizzard nie zawiedzie pod tym względem. Przecież każdy lubi czasami powalczyć z innymi graczami, a blizzard umie tą chęć zamienić na całkiem fajną przygode w grze. Więc moim zdaniem nie ma co się obawiać o to. Może PvP będzie troche mniej... (hmm...) widoczne niż w "dwójce" ale będzie i będzie dobre.

Reaperius też tak myślę :). Za półtora roku będzie jeszcze nowszy DX a 10 to będzie standart. Moim zdaniem diablo 3 będzie go wymagało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za półtora roku będzie jeszcze nowszy DX a 10 to będzie standart. Moim zdaniem diablo 3 będzie go wymagało.

Hm... Jak napisali, że gra nie będzie wymagała DX10, to raczej nagle im się nie od widzi. Owszem, Diabełek pewnie będzie mógł obsługiwać DX10, ale nie będzie to wymagane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym, to wszyscy widzą, w tym i twórcy gier, że DX 10 delikatnie mówiąc okazał się... niewypałem. Blizzardowi zależy na zyskach, jak każdemu więc na siłę nie będzie tam DX 10 wpychał. Z resztą, jak mówi fearon, skoro ogłosili że nie trzeba 10, to nie trzeba...

Edytowano przez Kuchar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego całego "wymagania DX10"... Diablo jest robione od bodaj 4 lat. Z tego powodu silnik do najnowszych należał nie będzie. Sądzę, że o wymagania Diablo 3 nie ma się co martwić. Znając gry Blizz grafika będzie niezwykle staranna i klimatyczna, ale na fajerwerki nie ma co liczyć. Idę o zakład, że po premierze wiele osób będzie zarzucać grze, że "wygląda jak nie z tej epoki".

Edytowano przez KijasS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja. Ale gra napewno będzie chodzić z DX 10. Jeśli chodzi o filmi z obecnego diablo widać, że grafika już ładnie wygląda. Oczywiście coś takiego za półtora roku będzie troche hmm... przestarzałe ale blizzard i tak ją jeszcze troche upiększy. Chociaż i tak na dzień dzisiejszy nie ma się co czepiać grafiki. Wszystko wygląda naprawdę ładnie i schludnie. Bez fajerwerków, ale jak już to KijasS zauważył blizzard nigdy nimi nie zachwyca. Grafika nie jest na pierwszym miejscu ale jest bardzo waznym czynnikiem. Tu chodzi bardizej o klimat i owczywiście to w czym blizzard jest najlepszy -> fabułę. Mam nadzieję jednak, że blizzard chociaż trochę wyłamie się od tej reguły i nie dość, że zrobi świetną fabułę i klimat to i grafikę. W końcu nawet najmniejsze błędy nie będą w tej produkcji wybaczone - to jest diablo 3 i to musi być idealne (blizzard napewno o tym wie;]).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fearon:

Tak, ale zważ, że do premiery Diablo 3 zostało nam z rok/półtorej, a wtedy DX10 to pewnie będzie już standard :x

Standard? Za półtora roku to pewnie już i nawet DX11 będzie i MS będzie próbował nam wmówić, że to jest standard, tyle że nic z tego nie wynika. No bo już dość sporo czasu od wyjścia DX10 minęło i jedyne gry, w które grałem na DX10 i widziałem potencjał dziesiątki (wcale nie tak ogromny zresztą...) to Lost Planet i Crysis, a pewnie i tak należę do nielicznych.

Co do samego Diablo III to ponieważ Blizzard jak bardzo by się nie starał, to po prostu nie potrafi zrobić gry, która nie okazałą by się WIELKIM hitem :D to oczekuję z niecierpliwością przynajmniej takiej samej dawki rozrywki, jaką dwójka dostarczyła.

PS. No i kurcze te trailery Blizzarda... w tym Ci panowie też są klasą samą dla siebie i widać po tym zapowiadającym trójkę, że forma im wcale nie spada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...