Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Kojarzysz o czym jest seria Diablo? Znasz tradycję serii, grałeś wcześniej albo przynajmniej widziałeś obrazki?

Sądzę, że jeżeli zabiera głos w tym temacie to sprawą oczywistą jest, że grał bądż miał większy kontakt z grą.

To tak jakbym powiedział fanom World of Warcraft, że kolejna odsłona serii będzie polegała na tym, że głowni bohaterowie przenoszą wojnę w kosmos, wsiadają do statków, handlują, rabują planety

Blizzard lekko zwiększył paletę barw oraz powiekszyl pole widoczności, a ty zaczynasz panikować z tego powodu, w dodatku zbytnio wynaolbrzymiając problem. Twoje porównanie nie ma sensu i zastanów się dlaczego.

Ja nie porównuję do WoW'a, w którego nigdy nie grałem i grać nie zamierzam, tylko do Warcrafta III. Niby daleko, ale skojarzenia są dość mocne według mnie.

Przyglądnij się uważnie grafice Warcraft III tudzież World of Warcraft. Pełna paleta barw, przerysowane cechy i charakter postaci, humor oraz pompatyczność. W Diablo III - jak wspomniałem wyżej - dodano większa paletę barw oraz zwiększono pole widzenia. Nadal wygląd animacji, modele postaci i krajobraz jest zbyt poważny i zbyt szczegółowy by porównywać to do serii Warcraft. Można było by się jedynie przyczepić efektów czarów/umiejętności "zbytnio kolorowych", ale to również było w Diablo II, wiec nie widze sensu w twoich argumentach - których swoją drogą brak.

Ja nie przeczę, że zmodyfikowane screeny przez fanów wyglądają znacznie lepiej, również uważam, źe Diablo powinno zachować mroczny klimat - ale większość z was - krótko mówiac - nadto koloryzuje problem i niepotrzebnie panikuje - zwarzywszy na wczesny etap prac.

Edytowano przez Deathdealer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chłopaki, nie będę tu w takim razie nowym głosem, pisząc to co piszę, sądząc to co sądzę ;)

Według mnie Diabełek 3 "na luzach" wpasowuje się w medialną politykę Blizzarda czyli: "dużo,growo,kolorowo"(wszelkie "żaluzje" ostatniego słowa do Secret Service jak najbardziej na miejscu;). Widzimy to w WoW - liczy się ilość bajerów która przekłada się na miliony chętnych na abonament... :/

Tylko nie wiem dlaczego przekładać manierę Warcrafta (taka nazwa pasuje chyba najbardziej) na tak sprawdzoną markę jaką jest saga Diablo...Zabił mnie motyw fabularny z meteorem w roli głownej...naprawdę zapomnieli co to znaczy"kreatywność"? Powinno być wręcz odwrotnie - chłopaki z "Zamieci", powinni byli skupić się na tych cechach które zawsze wyróżniały "Rogatego"... tak, tak,tak - KILKA odcieni szarości, świece, katakumby i śmierdzące bagienka... Jestem miłośnikiem "oldskulu" - po niedawnym (wiem, niezły poślizg) odkryciu D1, wyskoczyłem z wanny i odkryłem świętą prawdę - PROSTOTA JEST NAJBARDZIEJ SKUTECZNA.

Diablo 3, hmmm...do miksera wrzucono Dungeon Siege 2, Loki i Sacred... no i bądź tu odkrywczy...co mi po cut-scenkach? Śmierdzi mi komerchą na odległość - skoro zdecydowali się zrobić rendering pod reklamę Pepsi, to czemu według was taka "pstrokacizna" jak D3 miałaby mieć gorszą reklamę....?

Piszcie co chcecie- obecny przemysł growy zjada własny ogon... same powtórki i schematy, tylko rodzielczość coraz większa...generalnie wszystko już było, teraz widzimy ładniejsze opakowania, 99% redakcji CDA zgodzi się ze mną co do słowa...

Edytowano przez surin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi mi komerchą na odległość...

Nieee no. Jeden z największych producentów gier na świecie i komercja? Niemożliwe! Po stokroć niemożliwe. Przecież to totalny underground i w ogóle...

Rozumiem oskarżenia o nieodpowiednią paletę barw, ale z tą komerchą to są zwykle bzdurne oskarżenia. Jakiej by gry nie zrobili, to ZAWSZE będzie komercha, bo chodzi o zarabianie kasy. I to grubej kasy. Ja tam do sporu się nie włączam, bo mi to właściwie zwisa i powiewa czy będzie trochę bardziej kolorowo czy szaroburo - ważne by nie przegięli w żadną ze stron. Za dużo kolorów to będzie groteska w przypadku Diablo, a zbytnia szaroburość to będzie... Bylejakość właściwie. Lasy i odkryte przestrzenie mogą sobie być nieco bardziej żywe (w końcu zachmurzenie ciągle nie może wynosić 100%), ale już w podziemiach mhrok być musi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, tak narzekacie na te kolory, a mi wcale one jakoś w oczy nie kłują, dla mnie wygląda to ok. Już wole żeby było troche bardziej kolorowo, a nie tak jak w Hellgate London (paleta kolorów składa się w 90% z odcieni szarości...). Qbuś dobrze mówi - aby nie przegieli w żadną ze stron. Myśle, że skoro blizz zrobił już 2 części Diablo, to nie popełni takiego blędu.

Edytowano przez cr!s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też pasuje grafika "na powierzchni" oczywiscie miło by było gdyby od czasu do czasu padał taki "mroczny" deszcz, a także żeby warto było wyjśc w nocy z obozu i popatrzec na noc zywych trupów w słabym świetle księżyca :P:P

mam nadzieję na podziemia nie takie zielone/niebieskie ... juz wolałbym bardziej czerwone no bo nie wime skąd w zamknietym pomieszczeniu zielone czy niebieskie światło. Ja sądzę że jeszcze dużo się zmieni do premiery i wierze ze nie zmarnuja tej gry

jeszcze co mnei zastanawia ... co z potionami .. są bo na gameplayu 1 wypada ze skrzynki ale jakos paska na nie to nie widzę ... wiem ze są te kulki ale one są totalnie nie praktyczne, a bez potionów na bossa i do tego bez kulek bo nie maja z czego wypaść to lekki hardcore

Edytowano przez Tanthalas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie z czego to wynika? Z tego, że Amerykanie uwielbiają cukierkowe kolorowe światy. Europejczycy za to wolą "mhrok", "zuo" i takie tam. A, że blizzard z USA i pewnie tam głównie na sukces gry liczy to wnioski same się nasuwają. No, ale takiego Gothica 4 robią w dwóch wersjach to czemu by nie Diablo 3? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie widze tutaj cukierkowego świata .. na powierzchni widze naturalne (względnie naturalne) kolory...

w podziemiach jest ciut za jasno i zielono-niebiesko ale znowu cukierkowosci tam nie widze

pozatym jest to 1 z krain. nie wiemy czy jest to jakis 1 akt czy późniejszy. może to "najspokojniejsza" kraina a potem pojdziemy w jakieś góry i metr przed nami będzie ciemność. ja przewiduje przynajmniej 1-1,5 roku do końca więc prosze zacznijmy komentować grafike np. gdy już będą wszystkie klasy...

Jak myślicie jakie jeszcze klasy będa??

ja przewiduje :

RAnger/hunter (łuki,broń rzucana, może pułapki)

Sorcerer/wizard/elementalist (wiadomo czary, laska (broń :P ) itp)

paladyn/druid/coś nowego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie z czego to wynika? Z tego, że Amerykanie uwielbiają cukierkowe kolorowe światy. Europejczycy za to wolą "mhrok", "zuo" i takie tam. A, że blizzard z USA i pewnie tam głównie na sukces gry liczy to wnioski same się nasuwają. No, ale takiego Gothica 4 robią w dwóch wersjach to czemu by nie Diablo 3? ^^

Nie wiem czy dobrze zauważyłem, w teaserze mamy przegląd lokacji z aktu I i V, czy to już nowe koncepty? Ten diablopodobny szef też taki bezpłciowy, generalnie monster uniwersalny :D

Gry takie jak Morrowind, Max Payne czy saga Silent Hill, nie musiały mieć w zestawie cukierków o wszystkich smakach żeby zrobić furrorę...Klimat noir sprawdza się sam w sobie, japońskie horrory bronią się same... Bajery mamy tylko za sprawą producentów hardware'u, żeby mieli rynek zbytu (dla średniego zjadacza chleba, który robi upgrade raz na ruski z rok ;/) No ale to jest raczej prosty wniosek i żadnej nowej planety nie odkryłem...Troszkę mnie boli że po tylu latach czekania doczekamy się prawdopodobnie (ok, jeden gameplay i garść screenów to raczej mniejszość w parlamencie;) bardzo dobrego hack'slash'a zmiksowanego tradycyjnie z rpg... Blizzard jest już teraz wyrobnikiem, powiela i powiela....

Kończę to rzucanie kamykami bo pewnie i jeszcze dużo się może zmienić i z roboczej produkcji wyrośnie nam motyl... :)

Edytowano przez surin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie klasy postaci przewiduję? Klasycznie:

- coś z łukiem/kuszą/włócznią -> na kształt Amazonki z D2

- Paladyn/Rycerz -> być musi! Nie ma innego wyjścia, jakaś klasa do walki w zwarciu na pewno się pojawi

- Czarodziej/Czarownik -> czysta klasa czarująca, nie przewiduję żadnych niespodzianek, żadnych nowych, niezwykłych klas

Wydaje się, że postaci jest mało, ale w końcu można wybrać sobie płeć :) No i mam nadzieję, że uświadczymy kilka dróg rozwoju dla każdej z nich, bez tego sobie nie wyobrażam Diablo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie klasy postaci przewiduję? Klasycznie:

- coś z łukiem/kuszą/włócznią -> na kształt Amazonki z D2

- Paladyn/Rycerz -> być musi! Nie ma innego wyjścia, jakaś klasa do walki w zwarciu na pewno się pojawi

- Czarodziej/Czarownik -> czysta klasa czarująca, nie przewiduję żadnych niespodzianek, żadnych nowych, niezwykłych klas

Wydaje się, że postaci jest mało, ale w końcu można wybrać sobie płeć :) No i mam nadzieję, że uświadczymy kilka dróg rozwoju dla każdej z nich, bez tego sobie nie wyobrażam Diablo ;)

Wydaje mi się że nikt nie ryzykowałby i nie wprowadzał diametralnych zmian w klasach. Traktuje witch doctora jako taki sam eksperyment, jakim niewątpliwie była Zabójczyni z expansion set Diablo 2 ;) Mam nadzieję że pójdą po rozum do głowy i pozbędą się niewygodnie rozgałęzionych skillów, prowadzących w ślepy zaułek (patrz: Nekromanta czy Barbarzyńca). Ich jedynym zadaniem było sprawianie wrażenia rozbudowania postaci na drzewie a w praktyce wywoływało pianę na ustach :D

Pojdę "genialnym" tokiem pewnego projektanta polskiej, wyklętej produkcji niskobudżetowej. Ów programista, zapytany o to dlaczego w grze występuje tylko jeden rodzaj broni palnej, wypalił bystrze - "gdyż gracz z innych tak naprawdę nigdy nie korzysta" ;)

Edytowano przez surin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że pójdą po rozum do głowy i pozbędą się niewygodnie rozgałęzionych skillów, prowadzących w ślepy zaułek (patrz: Nekromanta czy Barbarzyńca). Ich jedynym zadaniem było sprawianie wrażenia rozbudowania postaci na drzewie a w praktyce wywoływało pianę na ustach :D

A tutaj nie rozumiem o co Ci dokładnie chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amazonka to to nie będzie .. amazon :P:P ale wedługo mnie 100% ze cos na kaształt tego.. czarownik też powinien być. licze na pladyna (rycerza) bo to moja ulubiona postac i mam nadzieje ze cos im nie odbije. Witch doctor jest ciekawy tak samo jak ciekawa była zabójczyni :) pozyjemy zobaczymy ale wole takie rozmowy niz "grafika jest za słitaśna" albo "za mroczna" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Blizzarda to wielkich zmian w klasach nie będzie - postawią raczej na sprawdzone rozwiązania ze zmianami w wyglądzie i nazewnictwie. Zmiany te penwie częściowo będą wymuszone przez możliwość wyboru płci. Klasy będę musiały dawać taką możliwość - z Amazonką ciężko by było w kwestii męskiej. Trzeba więc wprowadzić jakąś łowcą podobną klasę z możliwością feminizacji/maskulinizacji. Swoją drogą można ogłosić konkurs na polską żeńską wersję nazwy Barbarzyńca - Barbórka? Barbagrażynka? Bersersiekierka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barbarzynka? Barbanianka? A może Begerka? :P

Uważam, że w klasach nie będzie rewolucji. Witch Doctor jest swego rodzaju Nekromantą. A więc pozostaje nam Paladyn(Zakkonik? Kapłan? Templariusz?), Łowca (Tropiciel? Skrytobójca?) oraz Carownik. Nie jestem aż tak zaprawiony w Diablo 2, nie znam wszystkiego na wylot, a więc czy mógłby mi ktoś powiedzieć czemu Zabójczyni była skopana?

Ja i tak najbardziej lubię Barbarzyńcę i Czarodziejkę na pioruny ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem aż tak zaprawiony w Diablo 2, nie znam wszystkiego na wylot, a więc czy mógłby mi ktoś powiedzieć czemu Zabójczyni była skopana?

Hm... Może dlatego, że potrafiła całkiem nieźle kopać? ;)

W Diabełka drugiego grałem tylko Zabójczynią. Przede wszystkim ze względu na pułapki + cień, choć i kopnąć czasami mogłem. Ogólnie rzec biorąc, gra mi się nią miodnie i będę płakał jeśli czegoś takiego w trójce nie zobaczę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA własnie nie wiem co dużo ludzi chce od zabójczyni.. według mnie byłą bardzo ciekawą postacią i właśnie nią grałęm jak wyszedł LOD.. (wcześniej paladyn) szczerze wątpie w jej obecnosć w podstawowej trójce (moze w dodatku :) )

mam nadzieje ze kolejne info o grze bedzie szybko.. w zakłądkach mam ustawiona strone diablo i co jakis czas (co dzien lub 2 ) sprawdzam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz o czym jest seria Diablo? Znasz tradycję serii, grałeś wcześniej albo przynajmniej widziałeś obrazki? To tak jakbym powiedział fanom World of Warcraft, że kolejna odsłona serii będzie polegała na tym, że głowni bohaterowie przenoszą wojnę w kosmos, wsiadają do statków, handlują, rabują planety... Słowem - gra jest totalnie FUBAR. Odpowiadając na Twoje pytanie - TAK, WSZYSTKO MUSI być takie czarno-szaro-buro-brązowe :angry:

A Fallout 3 musi być w rzucie izometrycznym...

Nie no, Diablo nieco znam. Pierwszą część się przeszło te parę razy. Dwójkę raz. W sumie kolorystyka aż tak mi nie przeszkadza w tym nowym filmie - powierzchnia wygląda, jak by się człowiek spodziewał, a lochy... cóż, do tej pory widzieliśmy cały JEDEN!

Mam tylko nadzieję, że w praktyce walka będzie nieco ciekawsza, bardziej na modłę D1 niż D2 - długie rąbanki ze sporą ilością wrogów, a nie wabienie pojedyńczych sztuk czy małych grup... To jest przecież hack & slash. Tu chodzi o walkę i łupy, nie o to, jakiego koloru przepaskę biodrową powinien mieć barbarzyńca, czy jakiego koloru powinny być opary w krypcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak Necro Summoner wymiata :) Oprócz tego hybryda Druida, Hammer albo Zaelot wymiatają :) Nie lubiłem grać Czarodziejką, Amazonką i Zabójczynią, nie pasował mi styl gry no i nie lubię grać nie-facetami :rolleyes: Barbarzyńcą co nieco próbowałem, ale też stwierdziłem, że to nie dla mnie. Na początku grałem tylko Paladynem, potem jak wyszedł dodatek to Druidem, a zupełnie niedawno Nekromantą i muszę powiedzieć, że nim gra mi się najprzyjemniej... Przynajmniej można poczytać książkę grając ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na Diablo 3 i powiem tak: ci którzy tak czepiają się grafiki powinni trochę poczekać, gdyż są to dopiero pierwsze screeny i wiele może się jeszcze zmienić, poza tym grafa na screenach często wygląda inaczej niż grafa w samej grze. Ale niektóre z obrazków jako żywo przypominają mi Titan Questa :P no przyjrzyjcie się: tam jak nic są satyrowie-szamani i rogate "minotarły" jak mawia pewien mój kumpel :lol:

A co do kobiety-barbarzyńcy to powinno być właśnie... Amazonka (co bije mieczem) i dodatkowo Nocne Elfki Łowczynie z tymi fajnymi uszkami :D

A Paladyn/Rycerz/Zakonnik/Templariusz/Krzyżowiec być musi, bo inaczej sam napiszę petycję z protestem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest bardziej kolorowo?

Malkontenci powinni odświeżyć zardzewiałą pamięć o "mroku" Diablo 2 i przestać płakać i pisać petycje...

Według mnie źle dobrane przykłady. Po pierwsze, porównujesz powierzchnie z lochami/podziemiami. Do podziemi z D3 nikt się specjalnie nie czepiał, myślę, że chodziło bardziej o odkrytą przestrzeń. Po drugie: ciężko, żeby błyskawice, kule ognia i zaklęcia trucizn nie były kolorowe. Do przytoczonego przykładu z D3 powinieneś (moim zdaniem) porównać Katakumby z I aktu, albo chociaż Więzienie.

Myślę, że nikt z tutaj piszących nie musi "odświeżać pamięci", bo z D2 jest w miarę na bieżąco ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...