Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

@lech8

Ja mam jedynie 57% obrażeń od błyskawic i o 32% zwiększone obrażenia podstawowymi umiejętnościami. Wyciągam spore obrażenia ale jak pisałem, build jest pod fun czysty. Miałem ten pierścień ale go wyrzuciłem bo daje na prawdę małą szansę na tego stuna. I w sumie nie zauważyłem różnicy czy go mam czy nie...

Rifty robimy we dwoje, obecnie ok 22 poziomu jesteśmy.

@RedEvil

Ja sobie myślę zrobić drugiego wiza pod promień lodu i spróbować bawić się lodem od początku do końca. Aczkolwiek nie wiem jak i czy by się udało, wiem, że jest sporo też itemków pod lód. Najbardziej chcę uniknąć sytuacji w której będę zmuszony brać te ściśle określone buildy, chcę kombinować nad czymś własnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam np hełm dający "lodowa hydra losowo rzuca novę mrozu", mam też źródło które daje 2 magiczne pociski- dobre dla magicznego pociski bazującego na zamrażaniu. Mam Maximusa oraz laskę na 2 hydry, ale bez socketa, dropłem przedmiot dający gniazdo w broni, ale nie wiem w czym zmienić, stąd na razie stoję. Zresztą zrobiłem maga na sezonie, przed chwilką 70lvl i u Kadali 2 legendy, spodnie Vyra + chest Ptaka..

Widzę że na u6 mój build polegający na "staniu" nie zda egzaminu, potrzeba czegoś do kitowania, czyli zapewne meteorytów, zamieci i najlepiej wszystkiego co stunuje/zamraża.

Brakuje mi setów do urozmaicenia gry, mamy pod ogień, mamy Tal Rasha, ale brakuje pod light, czy pod zimno z jakimiś fajnymi bonusami. to potem mamy w 90% te same buildy bo nie ma alternatywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] endgame zaczyna się jak robisz szybko U6, Grifty 30+.

Zaczyna się "end game"? Raczej kończy. Jeżeli ktoś szybko, niczym rozgrzany nóż przez masło, przelatuje po mapach na Udręce VI, to już dla niego przygoda z grą się powoli kończy, ponieważ doszedł do takiego momentu, gdzie loot, który wypada z demonów w żaden sposób nie jest w stanie zastąpić tego co nosi na sobie. Oczywiście mogą się pojawić elementy pancerza lub broń wyświetlające którąś z cech "na zielono", lecz statystyki będą mniej więcej takie, że do obrażeń dostaniemy +0.5%, ale do wytrzymałości -0.3%, więc trzeba będzie iść na kompromisy. Cóż, pogratulować szczęścia i samozaparcia.

A ja sobie gram w Diablo III - Ultimate Evil Edition na konsoli PlayStation 4 i nie chce mi się wracać do wersji pecetowej :trollface: . Gra trzyma stałe 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p i wygląda po prostu cudnie.

Postać, od której postanowiłem zacząć swoją przygodę w wersji na konole nowej generacji to krzyżak posługujący się bronią dwuręczną i tarczą (oczywiście dzięki pasywowi "Niebiańska Siła"). W związku z tym, że jest to pierwszyu bohater na liście to nie zdążyłem "wydropić" odpowiedniego, legendarnego korbacza dwuręcznego, więc latam z żółtą buławą dwuręczną i jest dobrze. Mam obecnie 8-my poziom mistrzowski i jak na pierwszą postać, którą w ogóle zaczynam grę i w niektórych miejscach jeszcze czytam samouczkowe pop-upy, to myślę, że obrażenia na poziomie 316 000 i wytrzymałość przekraczająca 6 000 000 to całkiem niezły wynik, zważywszy na to, że nie dostałem w spadku żadnych przedmiotów od innych postaci, które przecierały szlaki. Dzięki funkcji "Share" mogłem zrobić screenshota - tak to mniej więcej wygląda: https://imageshack.com/i/exfzmk3Ij .

Gdy tak sobie spojrzałem po liście znajomych to mam tam osoby, które już przekroczyły 200 poziom mistrzowski. Zważywszy, że premiera miała miejsce niecały miesiąc temu, dobrze to rokuje "gameplayowi" i ogólnie pojętej miodności.

Jeszcze, jako ciekawostkę napiszę, że składniki do legendarnych przedmiotów typu "Uchwyt Pendera", czy "Majstersztyk Griswolda" nadal dropią. Oczywiście są wyszarzone i do niczego się nie przydadzą, oprócz sprzedaży. Dostaniemy za nie 75 000 sztuk złota za sztukę.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się "end game"? Raczej kończy. Jeżeli ktoś szybko, niczym rozgrzany nóż przez masło, przelatuje po mapach na Udręce VI, to już dla niego przygoda z grą się powoli kończy, ponieważ doszedł do takiego momentu, gdzie loot, który wypada z demonów w żaden sposób nie jest w stanie zastąpić tego co nosi na sobie. Oczywiście mogą się pojawić elementy pancerza lub broń wyświetlające którąś z cech "na zielono", lecz statystyki będą mniej więcej takie, że do obrażeń dostaniemy +0.5%, ale do wytrzymałości -0.3%, więc trzeba będzie iść na kompromisy. Cóż, pogratulować szczęścia i samozaparcia.

W profilu mam 929k dps, mam pomysł jak zwiększyć to do 1,2m. Jazda po T6 nie jest jednoznaczna z wymaksowaniem postaci. Tu dopiero zaczyna się masowy drop z czego większość idzie na złom.

Edytowano przez lech8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubrać się po tych patchach na u6 to śmiech przecież ;d Kiedyś Kadala nie dawała najlepszych setów i było dużo ciężej, bo Marudera itp musiało się wylootować samemu bez latania całego dnia po szczelinach i wymienianiu kawałków na to co brakuje. Z 3 tygodnie mi zajęło skompletowanie. Teraz masz jedną postać na u6 = możesz sobie zrobić wszystkie klasy bez spędzenia na nich ani minuty w walce... Bounty robisz na mainie i oddajesz worki altom, to samo z kadalą, trochę to smutne że tak uprościli. To samo z craftem, mimo wszystko rodziło to jakieś zróżnicowanie i wysiłek przy robieniu przedmiotów, teraz...

No ale mimo wszystko grifty są spoko pomysłem, na razie zrobiłem 36 i wyżej jeszcze nie próbowałem. Wolę biegać po ~33 bo tam idzie bardzo szybko i loot jest zadowalający. Klejnoty też dały sporo opcji. Diablo sporo zyskało mimo upraszczania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kult Kadali. To jest losowe, jednemu wypadnie a innemu nic, ostatnie 40 szczelin inwestowałem w maske dla szamana, złożyłem dwa zestawy ale upragniona legenda ni hu hu.

Dlatego ludzie mają poubierane po 10 postaci na kontach w sam t6 gear ;d wiesz, to że nie daje dokładnie tego co chcesz nie znaczy że nie daje ciekawych alternatyw, w złociakach można spokojnie robić t6 rifty w sensownym czasie, tylko trzeba dobrze dobrać affiksy, oczywiście nie piszę tutaj o amuletach czy broniach bo to już jednak trochę zabawy ~15 per piece.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Ogólnie to nie możesz jeszcze grać na najwyższym - trzeba mieć minimum 60 poziom. A poza tym pamietaj, że poziomy się skalują. Np ekspert na poziomie 10 jest inny od eksperta na poziomie 50. Jak masz za łatwo to poczekaj i zwiększ poziom jak się uda. Aczkolwiek po 60 (jak zakupisz dodatek) poziom trudności skacze do góry dośc mocno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, po długiej przerwie spowodowanej moją irytacją z powodu lag-death mojej ostatniej hardcorowej postaci wróciłem do gry i zacząłem sobie na luziku kampanię monkiem na masterze. Bez żadnych ułatwień typu klejnociki bo pierwszą sezonową postać zrobiłem.

Nic poważnego na razie choć muszę powiedzieć, że na obecną chwilę, na tym poziomie i po tych zmianach w zręczności mnich dostał buffa jak cholera. Już zapomniałem kiedy używać potionków D:

Na udręce zmiany też tak się odczuwa? Czy to tylko early-game tak się daje we znaki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko early. Mój mnich od poziomu 61+ na masterze musiał dosłownie przebudowac swój build aby nie eksplodować w trakcie walki. Nie zapominaj, że walczysz w zwarciu i masz najgorsze IMO survi ze wszystkich walczących klas.

Chociaż przyjemnie się leveluje z kombem doskok + fala światła z runą ognia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mam taką nadzieję, że będzie ciężej, na obecną chwilę pasek życia nie spada mi poniżej 90% przy elitkach a nie mam jakiegoś wypaśnego ekwipunku jak na ten poziom.

Co do survi, to nigdy nie miałem monkiem z tym problemu, Spokój Ducha, Mantra Uzdrawiania (choć wątpię bym do niej wrócił obecnie) i Siedmiostronne Uderzenie dobrze się sprawdzają przy unikaniu obrażeń. No cóż, zgłoszę się później by potwierdzić lub zaprzeczyć twoim słowom, oby to drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W profilu mam 929k dps, mam pomysł jak zwiększyć to do 1,2m. Jazda po T6 nie jest jednoznaczna z wymaksowaniem postaci. Tu dopiero zaczyna się masowy drop z czego większość idzie na złom.

Na DPSa nie ma się co napinać.. jeszcze teraz jak się chce używać klejnotów i trzeba gniazda w biżuterii wygospodarować trzeba coś poświęcić. Czy to DPS czy wytrzymałość. Generalnie DPS mi się zmniejszył a gra się lepiej.

Tylko wciąż nie mogę się nadziwić jak z tak niskimi obrażeniami jednostkowymi tłukę moby na u4.

http://eu.battle.net...0/hero/47731085

To co pokazuje profil nie zawsze oddaje jak sprawnie da się przechodzić kohorty mobów :) Duże znaczenie mają niewliczane bonusy

Teraz masz jedną postać na u6 = możesz sobie zrobić wszystkie klasy bez spędzenia na nich ani minuty w walce... Bounty robisz na mainie i oddajesz worki altom

Niby tak... ale nie do końca jednak. Granie tylko jedną postacią jest nudne na dłuższą metę, a każdy build wymaga ogrania. Pomijam już zupełnie to, że czasami te najbardziej efektywne po prostu "nie leżą". Ja tak mam np z "szarżą" - niby wszystko na miejscu, ale nie mogę rytmu odpowiedniego złapać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie udało mi się zobaczyć ten cały Skarbiec. Nie powiem, robi wrażenie. Tak samo jak klejnocik na drop złota, który wypluła Chciwość. Od razu się przyjemniej moby zarzyna. :D

BTW, tak przy okazji rozmów o buildach, itemach i statystykach... Sam jakoś nigdy nie zwracam na to szczególnej uwagi i dobieram te itemy, które mają więcej cyferek na zielono, ale... może moglibyście rzucić trochę porad, które pozwoliłyby szybko dobrać taki sprzęt żeby na spokojnie chodzić sobie choćby po tym pierwszym poziomie Udręki?

Niby mam czarownicę, które po U1 lata, ale teraz przy sezonach zrobiłem sobie krzyżówkę i z moim tempem pewnie nieprędko się tam dostanę, a chciałbym sobie porobić grifty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby biegać Krzyżowcem na udręce, to musisz zakładać itemy, które mają więcej obrażeń, a nie wytrzymałości. Oczywiście pod warunkiem, że różnica między wytrzymałością, a obrażeniami nie jest kosmiczna na korzyść wytrzymałości.

U mnie właśnie ta różnica jast kosmiczna na korzyść wytrzymałości, ponieważ mam jej ponad 9 000 000, przy 400 000 obrażeń. Udręka II jest w zasięgu mojego korbacza.

A tak z innej beczki, to muszę się w końcu zabrać za postać hardkorową, bo jest w tym temacie sporo osiągnięć do wyhaczenia :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zgłoszę się później by potwierdzić lub zaprzeczyć twoim słowom, oby to drugie.

Się porobiło dłużej niż myślałem - router mi wyzionął ducha, później zapomniałem się tutaj stawić D:

W każdym razie, moje wrażenia co do zmian zręczności na monku - niezły buffik, naprawdę ma się wrażenie czasami, że jest się nieśmiertelym (szczególnie na poziomach 20-40) przed Udręką 3+ (co prowadzi do efektu odwrotnego, zbyt wielka pewność siebie nadal boli :P). I nawet nie mówię o postaci mającej poziomy mistrzowskie.

Ale bardziej kwestia doboru skilli niż samej zmiany na statystyce. Po prostu mnich ma teraz survi takie, jakie mieć powinien, nie zginiesz mówiąc sobie "ocb miałem przecież full hp" teraz i to jest dobre.

Zmiany ogólnie na plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubery na U6 vs czterech graczy (m.in. ja, Ferrou, wieśniak) - 40 machin w 1,5h drop składników 100%

Szczerze powiedziawszy nie spodziewaliśmy się chyba że pójdą tak łatwo. Zgony po zsumowaniu na te 40 prób można by chyba na palcach jednej ręki policzyć. Tak więc farmcie klucze i walczcie bo z klejnotami jest zaskakująco bezstresowo. Jakby co ta ja chętnie pomogę bo zrobienie fajnego amuletu to już zupełnie inna para kaloszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarka z setem ognia/ monk z sunwuko i większych problemów nie ma. Do tego jakiś DH z maruderem i szybko idzie.

Osobiście zrobiłem po 2.0 3 amulety i jakoś nie widzę sensu by biegać znowu bo amu strasznie kupowate wychodzą.

Edytowano przez dark elvis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...